Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

raona
5. sep 2010

@sorciera24 no tak to faaak ze velmi dobreee... 😒 som sklamana... takze mozem aj ten druhy vigantol hodit do kosa...

to je ako s ockovanim proti virusu HPV.. ma nahovaral dr. len aby som sa dala ockova ockovat.. potom som si precital zopar diskusii a clankov na tuto temu a povedala som si ze v zivote sa na to ockovat nedam... katastrofa...

sorciera24
5. sep 2010

@raona presne tak a nielen ockvoanie proti HPV, ale to uz je ina tema....proste na Slovensku to bohuzial tak funguje... 😒

blani2
5. sep 2010

Ahojte mamulenky a červencová batolátka 😵 😵 😵

též se hlásíme po 100 letech, ale nutno připomenout, že v myšlenkách jsme s vámi stále 😎 Kubíček se má k světu. Je to malý ďáblík, který chvíli neoposedí. Nejlepší dieta, kterou jsem kdy mohla mít 🙂 Je zvědavý jako 100 opic, nic mu nesmí ujít, všude vleze a taky vyleze téměř na cokoliv. Potřebovala bych k zapůjčení další min. 3 páry očí. Prostě naše malá chobotnice v síťovce. Pořád si něco blaboce, miluje všechny psy světa, ptáčky a motýly. Má 7 zoubků, sní vše jako táta, takže s vařením je to teď parádní. Vaříme si společně. Abych ho ale nepřechválila, tak někdy nechce vůbec ale vůbec poslouchat. Provokativně se nám směje do obličeje a já mám co dělat, abych zachovala chladnou tvář a nebo pevné nervy. Máme ale nemocnou babičku, tak se snažíme s ní být co nejvíce. Kubík je naštěstí náplast na vše trápení.Tak tolik asi v kostce. Moc vás všechny zdravíme a mějte se tu kráááááásně 😵

a takoví už jsme chlapáci

raona
5. sep 2010

@blani2 Kubicek je krasny... a nahodou blani,neopisovala si to moje dieta ??? 😉 😉 😉

lucim
5. sep 2010

jeeeesuse baby, nevyrabajte si medzi sebou poplasne spravy o vigantole. ak SUKL napise, ze je tam ta latka, tak tam je, ale je to statny organ, informuje o vsetkom. ak by bolo napisane, ze je tam nieco toxicke, urcite by to museli uviest. ja tu spravu citam tak, ze tam nasli nieco, co tam nema byt, zistili aj , z coho to pochadza - z toho plastu (ktory mimochodom nase deti cucaju ako hracku) ... a kedze to tam nema byt - v triede urgentnosti pisu, ze to nie je zavazne zistenie, preventivne stahuju vsetky sarze. dalsi vigantol sa objavi, ked vyrobca vyrobi nove a musi ryyyycho prist na to, ako stabilizovat ten plast alebo ryyyychlo vymysliet novy obal ... co nie je jednoduche, lebo sa toho vyraba na kvanta.
obohatit sa na tom nema kto, kedze tam tiez mate napisane, ze nahrada za to neexistuje.
oki?

zmurkaz
5. sep 2010

Ahojky ahojky 🙂

@blani2 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....aj by som si z toho poplakala ako krásne si to napísala 😵 😵 😵
@lucim ......jooooj Lucimka - doooobre hovorííííš - teda píšeš 😉 ....myslím, že nejde v tomto prípade oživot 😉

lucim
5. sep 2010

ahoj zmuuur 🙂
dievcataaaaaaaaaaaaaa matko zacal CHODIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prave v tomto momente ku mne presiel 4 kroky .
zatial je to (od vcera) taky presun medzi gaucami, stolickami, predmetmi ktorych sa po 1- 2- 3 krokoch chyti, ale KRACA, juj,. aj moj syn chodi (teda skor tatov syn, kopiruje ho v mesiacoch chodenia) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵
otazka - co myslite, za aky cas sa vyda sam aj do priestoru?

zmurkaz
5. sep 2010

@lucim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 .....chlapááááááááááááákkkkkk 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucim
5. sep 2010

@zmurkaz diiik, 😵 ja viem, ze vy uz chodite pol roka, ale pre nas je to konecne HURAAAA 😀 😀 😀

zmurkaz
5. sep 2010

...do týždňa ti behááááá jak ďáblik 😉

Lucim - ty aké mlieko používaš? Bo ja mám big dilemu - dokina že nech už kľudne používam kravské plnotuč. - na pudingy, kaše a tak ... len nem viem, či by som jej ho mala dať aj piť ... nebude lepšie dať jej umeláča? Taký medzistupeň - nech toho nemá moc 😉 ...A tiež dilema že aké - bo Nutrilon kašu potvora moc nechcela 😠 😠 😠 ...a Hami presnidávky tie miluje - teda ak sa jej uráči jesť (iné mi nechce ) tak zvažujem .....čvo ty na to? Mám si postaviť hlavu a nútiť jej ten Nutráč? A - chcem to len ako jedna dávka na raňajky - alebo desiatu bo niekedy neviem odkiaľ by som jej už moje vytiahla - čo robí doobeda 🙄

zmurkaz
5. sep 2010

@lucim - šaj si mi pripomenula aká som bola HAPPY 😵 😵 😵 😵 😵 - sa s tebou táááák teším - je to úžasné ako sa tie malé drobce samé rozhodnú kedy je čas 😵 😵 😵

lucim
5. sep 2010

a este k tomu lieku - ak by to bolo vazne zavazne skodlive, to by ste mali vidiet tu rychlost a informovanost, ako sa taketo zistenia rychlo riesia, nebojte, su na to presne postupy, aby sa absolutne minimalizovali mozne skody na zdravi. popripade, ak by sa publikovali vysledky nejakej cerstvej studie o skodlivosti, tiez sa stahuju pripravky , originaly, aj generika, obmedzuje sa pouzivanie, pise sa to do pribalakov, informuju sa lekari ....
nemylite si, ze vsetci lekari a farmaceuti a institucie su tu len na to, aby nam skodili a vnucovali nieco, co je pre nas absolutne neprospesne. 😉

zmurkaz
5. sep 2010

@lucim ...z duše mi Lucimka ... z duše ... napriek nie príliš dobrým skúsenostiam s niektorými lekármi ... aj tak z duše mi hovoríš 😉

zmurkaz
5. sep 2010

@lucim ..a čo to mliečko? ...čítaj vyššie 😉

lucim
5. sep 2010

@zmurkaz mlieko pijeme HAmi .... moj nazor - to ze davas dietatu tu absolutnu jednicku medzi mliekami je absolutne najdolezitejsie v prvom polroku, popripade do roka .... teraz maju 14 mesiacov, ja viem, co v tom mliecku je, ze splna vsetko, co potrebujeme, vyvazeny obsah vitaminov, mineralov, spravne voci oblickam, traviacej sustave, mikroflore atd. je to od toho isteho vyrobcu.
na varenie davam kravske, na pitie toto. my ho vypijeme vela. 🙂 staci takato odpoved?

sorciera24
5. sep 2010

@lucim tak ale asi tam nie je vsetko OK,ked sa to stahuje....ved kazdy nech si robi podla vlastneho uvazenia, ja by som to svojmu dietatu nedala!.....

lucim
5. sep 2010

@sorciera24 ano, nie je tam vsetko ok, preto sa stahuje, mas to tam presne napisane, je tam prítomnosť nečistoty 4-vinylcyklohexén, ktorý sa uvoľňuje pri kontakte lieku s gumeným balónikom. Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí.

raona
5. sep 2010

@lucim juuuuj gratulujemeeeee... a tesime sa s Vami.. neboj do tyzdna beha jak dabel !! 😀 😀 😀 supis supis sprava...

raona
5. sep 2010

@lucim a si ma ukludnila o tom vigantole 😉

lucim
5. sep 2010

ideme sa prebalt a snad zaspime v druhom kole, potom zase nakuknem. 🙂

zmurkaz
5. sep 2010

@lucim 😵 😵 😵 😵 😵 ..tešííííím a stačí mi takáto vyčerpávajúca odpoveď 😵 ...som bola docucnúť Žužu - niekto má dudku, niekto fľšku a my 2v1 - prso 🙄 ....Som sa rozhovodala medzi týmito dvomi ale akosi podvedome som chcela Hami 😉

...a ideme robiť domácu úlohu ... pa večer 😉

lucim
5. sep 2010

este k tomu vigantolu - nebojte sa maminky, ze by vase deti mohli stradat bez neho, este stale chodime dost vela von a kontaktom so slnkom si D3 organizmus vyrobi sam. a kym bude zima, vigantol - alebo nahrada 😉 - napr. nejaky vyzivovy doplnok sa snad objavi .... ako pisu v tom clanku, co hodila sorci - nieco z trescej pecene. 😉

majkas
5. sep 2010

kuk 😉

majkas
5. sep 2010

my sa uz hlasime znova z BA, vcera sme docestovali ale cesta bola otrasna kvoli pocasiu, od popradu az po trencin lialo jak svihnute, zla viditelnost, zima, na dialnici aj auto vo zvodidlach (asi smyk),radary... noa le hlavne ze sme doma

@lucim teda ten vigantol co mam doma mozem davat ci nie? ja mam jeden rozbaleny este z pred leta, teraz sme nedavali a prave dneska som si na to spomenula ze musim zase zacat davat. a jeden mam este neotvoreny, tak dam ten?

majkas
5. sep 2010

@lucim gratulko k chodeniu 😉 uz ked sa Matko sam odvazil tak to uz teraz pojde rychlo 😉

@blani2 Kubik je zlatucky 😉

majkas
5. sep 2010

nikde nikoho?

lucim
5. sep 2010

maji, prave sa nad tym zamyslam ..... pokial este dost chodime von, ja ho teda po lete este nejdem nasadit .....
v tom sukl materiali sa pise o nezvycajnom zapachu a chuti - takze to asi nebude pri vsetkych uvolnene z toho gumeneho oneho, je mozne, ze vyrobca proste nevie garantovat, pri ktorych stuploch sa to uvolnuje a pri ktorych nie. takze zo necham na zvazenie kazdej maminky, na poradu s lekarom, ci este treba davat vigantol,
vigantol by sa mal davat podla niektorych zdrojov do 18 mesiacov, alebo do 2 rokov - po prvom roku hlavne v zimnych mesiacoch.
po dalsie - prestudovala som si krabicu s hami mliekom, vit.D3 tam je. deti na umelaku ho teda maju.
co mi z toho vyplyva? dieta si ho na slnku vie vyrobit, dostava ho v strave, este nie je uplne zamracena zima, cize netreba ten vigantol momentalne davat. a z domacnosti odstranime prazdne flasticky zpomedzi hraciek. 😉
tolko moj osobny subjektivny nazor.

zmurkaz
5. sep 2010

..no som späť ....a čo tak kvapnúť pomocou niečoho i ného - nie pomocou toho umelého nástavca ...keď by už nutne bolo treba 😉

...a máme prvý truc podnik 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ..že oni mala za úlohu POVEDAŤ NÁM že majú úlohu a nie že NAUČIŤ sa to 😠 😠 😠 😠 😠 ...jááj jak bych ho hnala!!!!!

lucim
5. sep 2010

zmur kvapnut by sa dal aj inak - dostat aj samostatne kvapatka, len ci sa aj z nich nieco neuvolnuje? 😀 ale nie, obalovy material pre lekarne tak isto podlieha kontrole. 😉
jurko jurko, nevymyslaj uniky , a este takto skoro na zaciatku 😠 🙂

@blani2 jeeej, konecne ze si sa ozvala, uz som na vas myslela, ze ako sa mate ... a citam ze kubik robi radost ... a je taky krasnucky sibalko, cmukaciiiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂 🙂 s tou babickou ma to mrzi. 😕 kubickovi cmuk 🙂

fibi
5. sep 2010

ahojte 🙂 Občas sem nakuknem, ale nie často, tak som málokedy v obraze a potom nenapíšem radšej nič 😅 Teraz som zazrela, že riešite vigantol, mne ho decká nazačiatku niekde schovali - teda lujza a u dr. som zakaždým zabudla vypýtať recept, tak som nedávala 😝 V lete som si hovorila, že netreba a teraz som objednala toto, tak uvidím, čo to bude zač. http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_...
Inak sa máme dobre, krpatá už má všetky zuby okrem tých posledných stoličiek a ešte stále nechodííííí 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre