Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
8. feb 2010

Ide had po pusti a stretne černocha
HAD: nezabijaj ma nezabijaj ma splnim ti 3 zelania
ČERNOCH: chcem byt biely, chcem aby ma mali zeny rady a chcem mat kridla
had vytiahne svoje nozicky a zacne carovat...... cari mari hadia kozka nech je z neho always vlozka : ))

aspine
8. feb 2010

jsem se trochu zasekla u fotek 😅

ale uz jdu haji....kazdy den si rikam ze pujdu brzo spat, ale vzdycky to dopadne takhle 😠 😀 jeste ze rano nemusim do prace 😝

paaaaaaa krasky a neponocujte 😉

lucim
8. feb 2010

traky 😀 😀 😀 a had nema nohy 😝 😀

lucim
8. feb 2010

paaaa aspi, 😵 😵 ja idem do prace- poobede, mam ist spat? 🙂

traktor
8. feb 2010

tak aj ja som teraz trochu riskla, kupila som bez skusania, tak uvidime....a u nas je aj ten problem, ze matko ma aj dost tucnu nozicku, takze treba trosku vecsie aby som mu ju vedela obut....

traktor
8. feb 2010

a idem aj ja spat, ale najprv sprch...zajtra rano poradna, tak nech idem akoclovek....tak dobru nocku a sladke sniky paaaaaaa 😵

lucim
8. feb 2010

traky ukaz ake si kupila 🙂

lucim
8. feb 2010

tak dobruuuuu 🤐 aj ja sa teda zhasnem. 😵

ani3012
9. feb 2010

Alžbetka má dnes 8 mesiačikov 😵
Utorok

lada82.................09.6.................Alžběta

No a zase tu máme krásnu 7 mesačnú zostavu v podaní :
kochanski.............09.7.................Zuzanka
battole................09.7.................Sarlotka
inneska................09.7...................Erik
Kamilečka.............09.7..................Sarah
meza...................09.7...................Nela

Tak všecíčko najlepšie a lezúňom čo najmenej nehôd ! 😉 🙂

Meniny oslavuje: Zdenko, Rainold, Rinaldo, Zdeno, Apolena, Apoliena, Apolónia
Meniny oslavuje v ČR: Apolena, Rainald, Abigail

Kalendárium:
Deň pre bezpečnejší internet
(od 2004, organizovaný Insafe, európskou sieťou pre bezpečnejší internet)

Týždeň trvalo udržateľnej energie v Európskej únii
(iniciatíva Generálneho riaditeľstva pre energetiku a dopravu Európskej komisie v rámci programu Inteligentná energia – Európa, uskutočňuje sa od 2007)

tak dnes bude aj ftip:
no tak našla som jeden taký blbší: 😅
Prečo si blondínky pri kúpaní spievajú?
- Aby vedeli, ktoré pysky si majú umyť.

trochu americký: 😀
Ide si muž po ulici vo Washingtone. Zrazu vidí, ako besný pitbull napadne malé dievčatko. Zoberie najbližšiu palicu a umláti s ňou psa na smrť. V tom k nemu pribehne muž a vraví:
"Páni moji, ja som videl, čo ste spravili... som novinár z New Times Romans... už vidím tú titulku - Americký hrdina zachránil dievča pred besným psom!"
"Ale ja nie som Američan... pochádzam z Iránu."

Na druhý deň je v New Times Roman obrovitánska titulka:

MOSLIMSKÝ EXTRÉMISTA ZABIL AMERICKÉHO PSA!

a taký normoš: 😉
Nový farár bol pri svojej prvej kázni tak nervózny, že takmer ani
nedokázal prehovoriť. Ďalšiu nedeľu, pred druhou káznou, sa spytal
pritomneho arcibiskupa, že čo by mal urobiť, aby sa uvoľnil. Ten mu
poradil: "Kvapnite si do vody trochu vodky, uvidíte, že po niekoľkých
hltoch budete trochu kľudnejší."
Farár poslúchol radu a skutočne, cítil sa tak výborne, že by dokázal
rečniť aj vo víchrici, úplne kľudne. Po bohoslužbe sa vrátil do
sakristie, kde našiel lístok od arcibiskupa, ktorý mu odkazoval:

Vážený Otče:

Nabudúce si nalejte vodku do vody, nie vodu do vodky. V ďalšom
pripájam niekoľko poznámok, aby sa už neopakovalo to, čo som videl
na dnešnej omši:
- Na okraj kalicha nie je nutné dávať koliesko citróna.
- Tie kabínky v bočnej lodi,kde ste si odbehli sú spovednice, nie toalety.
- Snažte sa neopierať o obraz Panny Márie, a už vôbec nemusíte
objímať a bozkávať jej sochu.
- Máme 10 prikázaní, nie 12.
- Apoštolov bolo 12, nie 7, a žiadny z nich nebol trpaslík.
- Pána Ježíša Krista a Jeho apoštolov nenazývame "JC & His Boys".
- Dávid Goliáša prakom a kameňom "porazil", a nie "zajebal".
- Judáša neoznačujeme za "zkurveného bonzáka".
- Svätého Otca sa nepatrí prezývať "Papa Ratzi".
- Bin Ládin nemal nič dočinenia s Ježíšovou smrťou.
- Svätená voda je na požehnanie,a nie na zapíjanie vodky,alebo na
osviežovanie zátylku.
- Nikdy sa nemodlite sediac na schodíkoch pred oltárom.
- Hostie sa majú rozdať veriacim, nemajú sa prikusavať k vínu.
- Veriaci hádžu príspevky do pokladničky dobrovoľne; odstráňte
nápis: "Vaše sprepitné je môj plat".
- Hriešnici pôjdu do pekla, nie "do piče".
- Pri otčenáši je možné dvíhať ruky k nebesiam, ale nie robiť mexické vlny.
- Vašu iniciatívu, aby si všetci prítomní zatancovali, hodnotím kladne,
ale robiť vláčik po celom kostole, to NIE!

DôLEžITé: Ten, čo sedel v kúte pri oltári, a o ktorom ste tvrdili, že
to je "buzík v sukni" a "transvestita bez make-upu", to som bol ja.
Dúfam, že do budúcej nedele tieto nedostatky napravíte. Inak, na druhú
kázeň to bolo celkom dobré.

S pozdravom,

Arcibiskup

ani3012
9. feb 2010

a že predpoveď:
11.2. bude celý deň snežiť na celom územý SR.Vraj nová kalamita

lucia32
9. feb 2010

Ani: 😀 farársky poznám, ale je fakt cool 😀
Oslávenčekom dnešným len to všetko najlepšie, a špeci Eričkovi a Zuzanke, skalným koníkovčatám 🙂

lucia32
9. feb 2010

Ani...Evička je podarená v tej stoličke 😀 a je to pevné? ja by som sa bála, že sa mi to vymontuje 😝 , mne sa vždy vymontuje mlynček na mäso či mak 😀

ani3012
9. feb 2010

ano Luci,je to stabilne,samozrejme,že treba mať aj stôl dobrý. Len my máme malú kuchyňu a tak to nepoužívam. Tak som to hodila na aukcie.Som zvedavá,že za koľko sa to predá. Len Evička sa tam nejako stratila 🙂

brinzulka
9. feb 2010

ahojte k 8 a 7meśacnikom, vsetko naj. 😵

inneska
9. feb 2010

ránko 😵

dakujeme za gratulky 😉

a hlásim 4 zubček prerezaný 😎 😎 😎 pre zmenu horná jednotka..tak sa začína aj horný rad zaplňať 😀 😀

brinzulka
9. feb 2010

tak andrejko...ber si priklad 😉

inneska
9. feb 2010

a samozrejme, že aj my gratulujeme ostatným oslávenčekom 😵 😵 😵 cmuky cmuk

brusinka.pusinka
9. feb 2010

Zdravíme všechny miminečka a maminečky.
Gratulujeme k 7i 8 měsícům a velké cmuk
Inesko fukáme nožku Eričkovi a gratulujeme k zoubku a Zoubkům i ostatních co jim narostly 😉 😉 😉 😉 😉

Jinak máme nemocné děturiny domča i Simča mají 40 horečky a tak je tu veselo. Syn je ok jen spinká horší je to s naší papulkou ☹ Je hodná jen se musí pořád nosit.Byli jsme u lekaře a vzaly výtěry víc budeme vědět zítra v poledne ☹ ☹ Tatínek je zlatý a přijde domu už v 13. hod a bere dovču aby byl s námi doma 🙂 🙂 🙂 🙂 Prý tu řádí nějaká infekce co trvá 4-5 dní a pak je klid tak snad to bude dobrý. Rýmu nemáme jen trošku pokuckáváme ale není to nic moc, jen nám papaní nejede a dostat do ní trošku mlíčka je nadlický výkon. Ale čajík jsme se už naučili přijmat. Tak Vám přeji krásný den a bez nemocí 😵

ani3012
9. feb 2010

tak to mi je ľúto brusi,že ste takto dopadli...nech sa z toho čo najskôr detičky vylížu a rodičov z ďaleka obchádza ! 😠

samayka
9. feb 2010

halooo

oslávenčekom a hlavne eričkovi všetko nááááj 🙂))))

ja pridám skúsenosti s ovocíčkom čo ste tu včera riešili... ani naša sýkorka ovociu moc neholdovala. pokial som jabko nepodusila v troške vody, čiže nezohriala na cicíkovú teplotu, nedostala som do nej nič... až keď okúsila banán bytovej teploty, začalo sa to meniť. vždy som to jabko menej a menej zohrievala až teraz zbaští celé a aj studené. ale postrúhané s pár kúsočkami trošku väčšími.

raz som jedla jabko ja a ona okálovala, tak somjej mesiačik taký malý vykrojila a dala do ručky, cmúlala cmúlala... ale potom sa jej kúsok podarilo odďafnúť a skoro sa udusila, jej zabehlo ☹ tak s tým radšej budeme experimentovať neskôr.

ale mäsko papkáme, váľa si kúsočky v puse akoby mala žuvinu. strašne je zlatá...

a mali sme lepšiu noc ako pred tým. viburcol som jej dala pri prvom papaní o jednej a potom do 4 pekne ťahala a potom ešte do 6 kedy sme sa poriadne nadlábli a potom ešte do trištvrte na osem hajala. a potom sme kakli do nočníku a jupíííí hrať sa.

samayka
9. feb 2010

juuj brusi - nech ste čo najskôr fit. a hlavne nech to karamelka nechytí a aj ty nech si fit, kto by to tam potom všetko liečil, ekby aj matka pluku ochorela, že?

inak tie tvoje kulinárske rady sú na nezaplatenie. fakt. ja chcem dnes robiť sýkorke špenát so zemiakom a vajkom. len taká "prkotina" a pripravujem sa na to už od večera... tak dúfam že raz dospejem do štádia, že aj pre mňa bude varenie malina.

a spýtam sa ťa, ako robievaš králičie mäsko, ak robievaš? alebo neviete niekto ako by sa to dalo, aby to babulke čo najviac šmakovalo?? mm sa pýtal svokry a tá tresla, že vyprážaný králik alebo králik na smotane je dobrý... a ja reku že dík, že ja sa radšej spýtam inde 😀

brusinka.pusinka
9. feb 2010

Samy Malá to má chodím a hušťám a jinak je hodná uvidíme nezabírá ani panadol a ni diazepan teploty stále vysoké dělám zábaly a také nic no vydržíme do zítra kdyby bylo nejhůř volám pohotovost ☹ ☹ ☹

Jinak Králika Vařím, a dávám s mrkvičkou brambůrkem a kapustičkou. Malá miluje a pokud chceš můžeč kapustičku zahustit rýžovou kaši a mléčkem a králika i to má naše Papulinka ráda 😉 Králičí políku dělám z kousku králika a přidám pár fazolkových lusků,mrkev a květák a těstoviny většinou mám pohankové ,ale používám i rýžové 😉 Nebo Jáhelné vločky

ani3012
9. feb 2010

brusi nášmu Paťkovi zaberal len nurofen,keď bol batoľa.Skús aj ty. A nurofen je navyše aj protizápalový,tak keby mala aj trochu začervenané v krčku,tak by jej to mohlo prejsť bez ATB

brusinka.pusinka
9. feb 2010

Ani už jsem dala příkaz koupit po cestě domu uvidíme usnula ale uvidíme na jak dlouho ☹ Vzal si ji syn k sobě do postele prý budou hajat spolu, přitulila se k němu a drží ho za prst a pinkaj. Já uvařila silný hovězí vývar malé bez koření jsem odebrala a zkusím trošku dát a mladému polívku snad pomůže i ta dodat trochu síly 😉

ani3012
9. feb 2010

no králik?
http://www.mimibazar.cz/recepty.php?id=21
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3597
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=24569
ale neviem.ako ho chutne spraviť pre deti.Svokra robila buď na smotane alebo na divoko

brusinka.pusinka
9. feb 2010

Ani králik se dá připravovat všelijak, je to výborné masko jen trochu suší na hřbetě. Já pro malou používám nožky jsou trochu lépe stravitelné a mají kapku tuku v sobě což naši mrňouskové potřebují. Můžeš kombinovat jako kuře 😉

samayka
9. feb 2010

jeeejda tak to mi nejak ušlo že to má aj pusinka tvoja... tak potom nech vám to čo najskôr ustúpi, drobček malinký... cmukáme na čelíčko

a vďaka za rady 🙂

samayka
9. feb 2010

my sme dnes strááášne umrnčaní. v jednom kuse chce byť na rukách sýkorenka moja upípaná... taký záchvat plaču chytila pred chvílkou, keď som ju položila na zem... aaach jo. asi bude sklenička dnes, lebo normálny obedík pre ňu asi neuvarím. s ňou na rukách si netrúfnem... a už zasa pískame... tak ahojte mamulky a ešte raz vďaka za radu brusi 😉

zmurkaz
9. feb 2010

Ahojky ... sme akurát prišli od dokiny .... ráno teplota 38 ... (včera ešte raz poctivo vracala ....) tak máme začínajúci zápal uška ...no našťastie len začínajúci - že zo soplov 😠! Jej ich chudátku rak ťahám furt a oni!!!!

Idem rýchlo čitknúť .... a pridala som svoj prvý inzerát 😅 😕 ...tak ak by bol záujem 😅 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

raona
9. feb 2010

Ahojte babky zabky..

zmurka, to mi je luto, rychle sa vyzdravte a aj ostatne deturence ktore su chore... choroby rychle prec..

boze uz aby bola jar..toto pocasie ma ubija...

kukam o ovocku ste sa bavili vcera... tak nasa ma najradsej jablcko postruhane, ked jej donho pomrvym obycajny Marina keks.. zlupne to jedna radost, bananik jej len tak vidlickou pomackam, a do toho jej nemusim davat nic, to zlupne jedna radost...

soplik nas este neopustil, tak odsavame odsavame..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre