Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
29. jún 2010

markytke vsetko naaaaaaaaj, usmievavej kvetinke s uzasnymi kukadlami 🙂 🙂 🙂 🙂
andryskovi zelam prijemne vymesacninky. 😉

leve, gratulujem k bezkaniu, 😉
ani, evicka sikovnica, uz aj schodistia ma zdolane. 😉
laurijani, tie habakuky vyzeraju fan, pekne fotecky 😉 😉
anavi, mne to podla toho vestenia nevyslo.

a dala by som si tak kybel zmrzky .... ale idem radsej driemkat, zmrzku aj tak nemame, aj ked 5 km jednym ci druhym smerom nie je daleko ...

matula sme vylovili z bazena pred 1, najedli a uz spinka.

lucim
29. jún 2010

aj petkovi od rei zelam vsetko naj, a vsetkym petom palom, petam. 🙂

blani2
29. jún 2010

Ahojte bambulky 🙂

Markétce hoooodně zdravíčka k prvnímu krásnému výročí a samozřejmě i Andrejkovi, Peťulkům ...no prostě všem, kterým patří dnešní den 😵

Lucim, máme stejné chutě, mňam takové zmrzlinové osvěžení. Jak budu fit, tak hurá na něj! Matýsek si vodu řádně užívá, čvachtálek malý 😵

Ani, se těším s tebou, jaká je Evička frajerka šikovná 🙂

Čekám, že se každou chvíli vzbudí Kubíček a vyrazíme na procházku. Musíme koupit něco tchánovi k narozkám. Příští úterý mají s Kubulou společnou oslavu. Přemýšlím nad nějakým oblečením, asi košili..no uvidím.

Jinak stoptussin zabírá stačně, tak snad už bude jenom líp. Nám horoskop na pohlaví sedl.

majkas
29. jún 2010

ahojte maminky,

v prvom rade dakujeme za vcerajsie gratulky, u nas bol uz tradicne dlhy den a to sme este vcera vecer dopredu oslavovali Petra a Pavla ked uz sme boli taki roztortovani 🙂 takze vcera na konika nejako nevysiel cas
ale oslavu sme mali peknu , najprv len taku sukromnu a potom prisla este mala kamoska Julka s mamkou 🙂 Foto dodam neskor lebo este su len stiahnute ale nepretriedene.

a boli sme vcera v ramci prechadzky v predajni celia tak som tam za 3 trvanlive chleby jedny ryzove flakes a jedny cestoviny nechala 13e... ach jaj...

Baby pls co ste si kupovali pekarnicky, mate niektora aj s bezlepkovym programom? ak ano, pls dajte link, alebo aspon presny typ

no a smaozrejme aj my gratulujeme dnesnym oslavecekom, Marketke k rocku a Andrejkovi k 11 mesiacikom 🙂
A tak skromne nasmu ockovi k dnesnym meninam 🙂

laurajana
29. jún 2010

@raona 😉 jasné

nina41
29. jún 2010

AHOJTE 😵
Oslavencom prajeme všetko naj naj najlepšie 😵 😵 😵
No zas som letela dnes s jurkom na pohotovosť,boli na vylete zo školy,zabudol si doma čiapku dostal upal,prišla som do družiny ,neboli my schopny zavolať zo školy ,mže mu je zle,ani obed nejedol,a ked sme boli na pohotovosti tak som išla aj ja,začala ma velmi bolieť hlava,aj trpnuť pery,tak tlak mam130/75 a 104 pulz,a mavam tlak 96/65,dali mi magnezium,paralen a ležať ☹

jennna
29. jún 2010

dianka má kliešťa.... vydrží to do zajtra, kým pôjdem k doktorke???? ☹

jennna
29. jún 2010

Nina...to mi je ľúto!!! dávaj si pozor aj na seba....a Jurkovi taktiež skoré uzdravenie....a to čo za zodpovednosť, že ti nedali vedieť????

nina41
29. jún 2010

@jennna ja byť tebov skočila by som k doktorke,ani prijednom uraze mi nevolali nikdy,a teraz mal teplotu,zimnicu,hlava ho strašne bolela,myslela som,že budem volať rychlu,

olianko
29. jún 2010

Ahojky

@jennna Ahojky
Jenna no ja by om toho kliesta vybrala cim skor.Nech zbytocne necicia a hlavne nan nedavaj ziaden olej ani nic mastne.

traktor
29. jún 2010

@jennna v ziadnom pripade necakaj do zajtra..klieste su nebezpecne....zober vatu alebo tampon a mydlo...miesto , kde je kliest namydluj...v ziadnom pripade nevyberaj pinzetou....nam to vzdy mydlom islo ...potom miesto vydenzifikuj

traktor
29. jún 2010

@jennna ..ak si netrufas...ale mydlo fakt pomaha..vyskusaj, chodte na pohotovost a tam ti ho vyberu..len necakaj...klieste su velmi nebezpecne....a v ziadnom pripade nedavaj olej....

traktor
29. jún 2010

@aspine marketke vsetko najlepsie k prvemu rocku 😵 😵 😵 , andrejkovi k 11 mesiacikom tiez vsetko najlepsie a jedna velka cmuka leti aj petkovi od rei 😵 😵 😵 ..a samozrejme aj vsetkym petrom,petram, pavlom vsetko naj naj naj 😵
@anavi85 tak nech vam dalsie babulko coskoro pribudne 😉 ,
@zmurkaz nech vam trojkolka sluzi 😉
@ani3012 evicka je perfektna a super , ze uz nemusite chodit na to vysetrenie 😉
@lucim v dobrom zavidim kupkanie..u nas sa este neda , mozno zajtra..dnes velmi fukalo...
@laurajana krasne ste si uzili....skoda, ze to nie je blizsie pri nas...

jennna
29. jún 2010

ďakujeme....klieštik je už von...suseda sestrička to poriešila 🙂)))))))))))))))))))

lucim
29. jún 2010

uz na vas kukam. 🙂
jennka, tak tak, kliest musi ist von hned ... aj matko uz jedneho mal.
nina, aaaach jo. 😒
ahoj trakyyyyyyy. 🙂
majka, pekne ste pooslavovali.
vlani,co ste nakoniec kupili? 🙂

adka12
autor
29. jún 2010

ahojte, oslávecom želáme so Saškou všetkučko najlepšie 😵 😵 😵
čo je tu dnes nového? baby chcela som sa vás opýtať, počuli ste už o bezplienkovej metóde? máte s tým niekto skúsenosti? praktizujete ju?

lucim
29. jún 2010

adka cxitala som si o nej, tu na konovi je k tomu velka diskusia, ale zacinaju s tym pruuudko skorej ... aj som sa zamyslala kedysi, ale nepraktizujeme ... my sa casom naucime na ten nocnicek normalne, aj tak na nom kazdy den sedime. a cez den sa da dobre luftovat prdelka teraz.

adka12
autor
29. jún 2010

lucim no my tiež chodíme cez deň na nočník ale zaujímalo ma, že či sa aj takéto malé deti vedia nejakým spôsobom pýtať na nočník, nejakým signálom alebo čo a či si vôbec uvedomujú potrebu ísť na nočník

samayka
29. jún 2010

@adka12 - ono tie signály je najviac vidno keď sú deti ešte malé ale treba ich zrejme stále pozorovať... to by som mohla aj celý deň pozerať sa na sýkorku.. ale aj iné veci treba robiť... alebo sa to dá časovaním - tak sme nejak začali aj my. ale mne ide skôr o kakanie ako cikanie. to cikanie aj tak väčšinou chytí plienka..

a inak ahojte všetci a dodatočne gratulka oslávencom aj cupkáčikom a aj schodolozičom 🙂

klara_klara
29. jún 2010

ahojte...dnes to bolo hrozne...ale uz spime 😝 😝 😝
co sa tyka nocnika, ja som citala ze je zbytocne ucit deti do 2-2,5 roka na nocnik nakolko ich zvierace mechura a konecnika este nedokazu poslat signal mozgu kedy zadrzat a kedy pustit a jednoducho takto male deticky si to este neuvedomuju 😉

adka12
autor
29. jún 2010

@klara_klara no ved toto som chcela vedieť, či si to dieťa nejak uvedomí alebo nie.

klara_klara
29. jún 2010

ale kto chce moze sa s tym trapit kludne aj skor 😉 😉 😉 my vsak mame aj bez toho kopec roboty 😉

lucim
29. jún 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bezplenkov...
adka mozes si ciiitaaaat .... podla tej metody sa aj naozaj minibabatko vie naucit, ze ma robit potrebu na signal . ssssss - a maminka sa nauci pri sledovani dietata, kedy je ta potreba a prisupnut nocnik ... na to by som ja nervy nemala, .. a myslim, ze mame teraz uz deturence v takom veku a urovni vnimania, ze nam uz aj viac a inak rozumeju ...

klara_klara
29. jún 2010

@adka12 mna to tiez zaujimalo lebo som citala ako matky skusaju uz od jedneho roka a casuju a neviem co...ale tato informacia mi tiez stacila na to aby som sa nezacala o to iste pokusat...ono to prirodzene pride samo ako vsetko 😉

lucim
29. jún 2010

klari ono to tie zastankyne a praktikantky tejto metody vyvracaju a vedia si to to dieta naucit ... ale mas pravdu, ja sa radsej budem venovat inym cinnostiam okolo drobca, aj tak toho mame dost. 😉

ahoj samyyyyyyyyyyy 🙂

ja matula aj tak furt pozorujem, ale on je napr. tichy kakac, len sa trosku zadumane pozrie a natlaci ... takze sa to u nas neda, vacsinou si vsimnem az zaverecny ulavovy pohlad. (pokial to je v inom case, ako zvycajne tlaci do nocnika, co mame teraz uz asi 2 tyzdne .... .do nocnika nic a kako vytlaci uplne rozne) 😉 😒

traktor
29. jún 2010

hm..tak s tymto nesuhlasim...mne miska od 14 mesiacov nemala plienku cez den vobec/ samozrejme, ze sa obcas stalo , ze sa popiskala do gatiek...hlavne ked sa zabudla pri hre...v noci plienocku mala...ale postupne sme aj tu vynechali..a vlastne nahodou, ked som jej ju zabudla dat...ono na nacnik som ju ucila tak ako prvu, ako aj patka aj matka...hned ked vedela sediet tak sedela...ziadne nutenie...a velka pomoc bola ta, ze videla simonku sediet na nocnicku , tak si na to akosi aj ona zvykla....pri matkovi je to uz ine...uvidime...akosi mi to nevadi..uzivam si to...ani nema koho vidiet na nocnicku a ja sa nechystam mu to ukazovat 😀

samayka
29. jún 2010

tak neviem.. doktori asi tomu rozumejú viac.. ale keď vám poviem že my sne už asi 4 mesiace nekadili do plienky... a s cikaním je to tak, že ráno keď sa zobudí tak sa mojkáme, cuckáme, bláznime - podla nálady a tak do 10-15 minutiek po zobudení ide na nočník a cikááááá o dve duše a kaká hneď za tým. a pred obedným spánkom a po ňom tiež.. a aj pred spaním... skrátka ide nám to.

traktor
29. jún 2010

..ako nesuhlasim s tym ze je zbytocne ucit deti do 2-2,5 roka na nocnik

samayka
29. jún 2010

a nebolo treba vysvetlovať... a samozrejme nečakám že sa začne pýtať....

zrnik1
29. jún 2010

ahojte babulky. Tesim sa s vami zo vsetkych uspechov. Ty brdo vy uz niektori aj chodite....no to si neviem ani predstavit.
Ja som dnes stastna, lebo Matejko zjedol skoro celu kasu a trochu jablk. Velmi sa tesim potom, aby som sa tesila este viac, tak vypil aj trochu mlieka cez flasu.

Chcem sa vam vsetkym podakovat za prispevky...ste velmi zlate...Dakujeme.
Nemam vobec cas, som s Matejkom cely den v nemocnici...mame tam dobru saunu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre