Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
9. júl 2010

aaaahojte pusky, 🙂
nas milacik asi niekde tajne dostava davky extazy alebo co, ma neskutocne vela energie, a ja ju uz namam .... dnes spal 32 minut a to bolo vsetko .... stale kdesi lasuje a blaboce, len sa to strieda s obcasnymi vylevmi vreskotu od unavy .... este stale santi. ... tak som mala aj chvilu krizu, normalne som musela vysupnut chlapov von s kocikom, poplakat si a pokusila som sa pospat na par minut ... uz je dobre ... .frcime v dalsom kole. 😨 🙂

oslavencom vsetko naaaaaaaaaaj, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂zuzinke, lotinke a erickovi vela pusiniek. 🙂

jujuj urazy , fuuu na sykorkine kolienko, pusky a fuuuuu na laurinkinu sadricku. 😕

lucim
9. júl 2010

ani fantasticky prehlad . 😀

lucim
9. júl 2010

hath otrasne, ako sa k tebe aj s malou spravali na tom letisku, fuj, hanba im. 😠 😠 😠 😠 😠 a clovek moze len sklopit usi a pockat, kym skoncia, mrchy. 😠 😠 😠 😠

lucim
9. júl 2010

juj, vcera som ani nenakukla, vcerajsim velkym 1rocakom zlatunkym vseeetkym tiez gratulujem. 🙂

ven, super opis oslavy, len s tou tvojou maminkou ma to mrzi . a na vychod este pojdete, len v inom termine,. 😉

ani3012
9. júl 2010

@lucim ale neboj Luci,všetko bude dobré.Deti sú v tomto veku veľmi zvedavé, majú pocit,že ak zaspia,tak im strááášne veľa utečie a preto je Maťko teraz taký aký je ! Hlavne že je zdravý a radšej sa vyplakať,že je moc akčný ako keby nemal byť.
Si pamätám ja ako som revala nad posteľou,keď mal Patrik 2,5 roka. Bezduché telíčko,vysoká teplota aj po sprche a ibalginu,sklenný pohľad a volal na mňa.Ja nos na jeho nose a plakala som,že som tu pri ňom.On ma vôbec nevnímal.Aj teraz mi je do plaču,keď si na to spomeniem. A vtedy som si vravela: radšej vstaň,niečo rozbi,začni sa jašiť aby som sa ja zase mohla jedovať,ale radšej to.Veď vieš čo chcem povedať.
Ale je to určite dosť vyčerpávajúce,ešte že máte dobrého tatka a ten ťa odbremení.Aj takáto malá prechádzka hodne pomôže 🙂

traktor
9. júl 2010

ani to bolo vycerpavajuce zhrnutie 😀 😀 😀 😀 ...
@lucim nas matko zas neviem co...uz druhy tyzden zaspava o piatej a zobudi sa az rano o siestej...spi tvrdo a chrape 😅 ...tak neviem...potom cez den spinka okolo 8 a potom okolo dvanastej...snad je to len s toho tepla...

traktor
9. júl 2010

@laurajana no krasne...ze sadra...tak hlavne , ze ste na to dosli, a uz bude len dobre... 😉

lucim
9. júl 2010

ani, dakujeeeem, viem co chces povedat a mas uplnu pravdu , zase som pustila slzicku, ale uz taku dojatu. cmuk. 😵
a ono to bolo tak - drahy po tom, co sa maly prilis skoro na obed zobudil, mi vravi , ze mi pomoze, ze sa s nim pohra, odbremeni ma, popripade ho ulozi ... znie to pekne, ze? ... ano, matysek ulozil tatinka, ten hlasno spal na gauci a matko zacal frcat naplnooooo. 😝 ... potom mi vramci mliecnej pauzy skoro po hlave skocil do ohradky vedla postele (uz je odstahovana), ja takmer infarkt .... a potom sa drahy prebral, ... tak sli von .... . 😕 😖 🙂
traky fiiiiha .... mali by tych nasich krpcekov nejak spriemerovat .... to je teda macko sedmospac. 😉 🙂

traktor
9. júl 2010

@lucim 😀 ..no mohli by..ja som myslela, ze sa to zmeni ale nie takto....vsak to velmi dlho spi...moze byt preto, ze ma malo zeleza?...ale ked je hore je krasne hravy..v kuse nieco robi...

lucim
9. júl 2010

traky myslim, ze zo zeleza to moze byt. este mu maltofer kvapkas, ze? (ja obcas zabudam, hanba mi, farmaceutke) , aj v UM by malo byt. hmmmm. skus sa na to opytat doktorky ... mucha tse-tse (ce-ce) ho hadam nepostipala. 😀 a hovori sa, ze v spanku sa rastie, tvoj matko chce byt vysokyyyyy. 😉

nina41
9. júl 2010

@lucim ja som malemu dala bebu,ale ho prehaňa,ktore mlieko je dobre 😵

traktor
9. júl 2010

@lucim ze mucha tse tse 😀 😀 😀 ...altofer este ide aj ked ja tiez obcas zabudnem 😒 ...a keby bol vysoky nebudem protestovat 😉 ...musim pohovorit s dokynou..a mam doma este neotvorene balenie nutrolin B , mozem mu dat aj toto...on teraz aj v tomto teple trosku menej papa, ovocie ano to miluje...ale väcsinou mliecko..to je jeho..

lucim
9. júl 2010

nina - risko ma tu potravinovu alergiu, takze tam by som radsej volila HA mlieko, ak nie nejake este viac upravene, aby tam neboli neupravene bielkoviny kravskeho mlieka. aku bebu si dala, obycajnu?

lucim
9. júl 2010

traky aj moj krpec je stale mliekovy. normalne si chodi pytat mliecko takym tym jeho pohupsavanim. 😵 prikrmy su uz lepsie, ale ako ktory den, dnes zase biednejsie (2x mi oprdel co som navarila, tuniakove cestovinky aj parad.polievku, inokedy by bastil). s ovocim sa zacina kamaratit. vcera mu chutili ribezle, dnes hrozno.

nina41
9. júl 2010

lucim beba premium,na kravske mlieko nema alergiu,to nemôžem ja,maťko,jurko,,

traktor
9. júl 2010

@lucim hrozno aj matko miluje....to pcha do pusinky tak, ze sa bojim, ze sa zadusi..sa boji aby sa mu zvysilo ci co 😀 ...a mliecko musi byt stale, a to uz si zoberie flasku a taha ma do kuchyne 🙂 ...je to zlate....inak flasku z mliekom ma stale na stoliku a vecne si odpija...

traktor
9. júl 2010

@lucim a dobre si spomenula ribezle, vsak mame v zahradke..este sme neskusili...zajtra ideme na to 😉

vendulacky
9. júl 2010

ahojky kočky,

jen jsem koukla na fb a na mk a takovej událostí!!
Především přeju malé zuzince, eričkovi, šarlotce a ostatním prďolkám hodně hodně zdraví a úsměvů nejen k prvnímu ročku, ale do celého života. Posílám pusinku všem

lauri, to musí bejt hrozný mít zasádrovanou prďolku, chudinečka malinkatá, kdyby aspoň chodila a tu ruku "tolik nepotřebovala"..zlomený zápěstí, to asi hned v cajku nebude a ta rekonvalescence!! Přejem hodně síly, ať to máte rychle za sebou

hath, to jsou děsný blbci, to ti povím..horší jak tu v německu🙂 Ti které kontrolovat mají, na ty se vykašlou a pak to dopadá jak to dopadá a matku s dítětem takhle vydusí...skoro to zavání zaujatostí a rasismem

lucim, jo i takové jsou dny...někdy mám pocit, že si tu snad stěžuju sama🙂)
Občas jsou chvíle, že tohle už dál nemůžu vydržet nebo určité momentky, kdy bys ječela, ale nemůžeš. A pak přejde den nebo stačí jedno vyspinkání a svět je najednou úplně jinej. Taky si myslím, že podle toho jak jsem na tom já, tak bývá naladěná malá a opačně..,a chlapi? Nemůžu se zbavit pocitu, že si myslí, že dítě patří neodmyslitelně k matce, tudíž stará se matka a chlap jen tak pomáhá jak a s čím se mu chce a jaksi nepřebírá tu plnou odpovědnost. Ptá se mě jestli se mi zrovna teď chce? Ne prostě musíš....nestačím se občas divit, když se mi X zeptá, třeba kde má malá trička nebo do jaký flašky mlíko nebo čím jí mažu tvář - prostě banality, který si myslíš, že je mohl za ten rok už alespoň obkoukat, ale je ti pak jasný, že tohle jde absolutně mimo něj...jo nechat je občas samotný s děckem aspoň víkend, aby se trochu rozkoukali🙂
Zrovna dneska jsem si posteskla po nedělích, kdy jsem na nic nehrábla, ba se ani vyhrábla z postele🙂) Prostě se jen válela, odskočila si max. pro jídlo nebo na wc a zase se válet, pospávat a nic nedělat....alespoň jednu takovou neděli zas🙂)

Jsem si vzpomněla na dovolenou: tak nějak se stalo nepsaným pravidlem, že po snídani jsme se zbalili na pláž, dala jsem spát malou a X zůstal na pokoji. Byl to jeho čas na kávičku, noviny a klid. A můj klid na pospávání na pláži a bezstarostné plavání v moři....vždy to dělalo tak 2 hodďky, které byly za ten den jediné, pak už jsem se o malou starala já, vyjma občasných odpo procházek, kdy se ujala na chvilku babička nebo znovu xaver (moc jich nebylo, většinou jsem korzovala já) No a jednou takhle dopo, si to za náma připochodoval X i s malou a mě v první chvíli napadlo, jak ses opovážil!!!! 🙂))) Akorát jsem si zaplavala a chtěla jsem se natáhnout🙂) A prý prostě nechtěla usnout, tak jí vyndal a přivezl mi jí....taková maličkost, kdy fakt o nic nejde, ale v tu chvíli jakoby mi překazil cestu kolem světa🙂))

kamilecka
9. júl 2010

Ahojte

kedze je tento mesiac Jul a pred rokom sa nam narodili nase krasne deticky tak vsetkym Julovym babatka ...teda co babatkam...to uz su velke batolatka...prajeme so Sarah vsetko najlepsie k narodeninkam...hlavne nech zdravicko sluzi, stasticko stoji pri nas a vsetko ostatne uz pride samo.
Dakujeme aj my za gratulacie 😉

Sarah a jej narodeninova torta ktora ju snad na sobotnej oslave potesi

vendulacky
9. júl 2010

jinak doplňuju, že to dopoledne přišli asi po půl hodině...no tragééédie!!! 🙂)))

jinak ani máš pravdu, když je malá nemohoucí a teplotkuje, v tu chvíli se přeju, aby lítala, zlobila a kousala...a ona jen leží, skelnej pohled a spí a spí...hrůza :(

a tímto samozřejmě vzpomínám a přeju brzké uzdravení karamelce!! Doufám, že je bublince už lí a teplotky aspoň opadly. Holky držte se!!!

Jinak my dnes byli na setkání rodičů, co dáváme od září děti do školky. Byla tam i moje bývalá PA s šestim. holčičkou a od září jde kočinka taky do jesliček. Tady ty matky fakt neužívaj mateřskou boco...já mám hodně těžký srdce ve 14m na 10 hod. týdně....ale takhle malinkatý miminko, to ne...
Jinak jesle jsou ve výstavbě, od září se nově otvírají, zatím jsme viděli obvodové zdi, vevnitř předěly cihlové a sádrokartonové...no maj co dělat, aby to do září stihli🙂))
Ale představili se nám vychovatelky a jsou to strašně milé holky

brinzulka
9. júl 2010

gratulacia od srdca...
pacientom fu..na bolacky

vendulacky
9. júl 2010

ještě k tomu slovensku, zkouším zvažovat náhradní řešení, reily poradila event. 2.týden sundat sádru a na SK s ortézou, no uvidíme, mamka má strach, že jí chtěj sundavat sádru až 3-4 tejden, takhle by si jí nechala shodit už 2.týden, nehledě na to, že jsou tam do ložnic příkré a dlouhé schody...
Už jsem uvažovala, že bych jela autovlakem, ale sama celou noc.....ne že bych to nezvládla, ale kladu si otázku, jestli je to tak důležité...no jasně že je to důležité!!!!, ale ne životně 😀 Kurnik kdyby to nebylo 900 km daleko

traktor
9. júl 2010

@vendulacky 😀 😀 dakujem za super citanie 😀 ..ako vzdy 😀 ...a verim, ze dojdes..vsak to by bolo aby nic nebolo 😉
@kamilecka juj krasne fotky, krasna torta, nech sa vam oslava vydari 😉

lucim
9. júl 2010

mimis sa chcel docucnut, uz som tu....
ven, spisovatelka nasa, krasne si to napisala. mam ta rada. aj to, ze vies zivot tak krasne opisat, s takou zdravou nadsazkou. 🙂
kusok som dala precitat V., to o tom, ze chlapi pomahaju.... a pochopil a posiela ti cmuk. ... uz tu nie je, pustila som ho na pivo.
a to teda bola nehoraznost na dovolenke ... po roku si mala svoj vlastny sukromny cas a on ti ho zobral????? brrrrrrrrrrr!!!! 😠 🙂
ahoj kamilecka. pekne fotky. 🙂

lucim
9. júl 2010

traky my mame tiez na zahrade ribezle. AZ 2 bobulky. 😀 matko vyjedal u susedov. 😝 ... egrese tiez nebudu, malina skoro vyschla, cernica sa vobec netvari,. ze vie, co su kvety a plody, este ze jahody daju denne taj po 2 az 5 kuskov. 😝 prvy rok.

lucim
9. júl 2010

och a karamelke skore uzdravenie.

traktor
9. júl 2010

@lucim 😀 😀 😀 tak mi nemame zas jahody...pomenime? 😀 😉

traktor
9. júl 2010

a karamelke skore uzdravenie a este jednemu babu..kurnik len si nespomeniem meno...uz starnem ci co...ale je to chlapcek to viem...tak sa ospravedlnujem..a nech teplotky ustupia 😵 😵 😵 😵

lucim
9. júl 2010

ani ja si nespomeniem, na predoslych 2 stranach to nie je ... nebol to adko ? tak aj chlapcekovi skore uzdravenie.

traky, nuuuz, len v akom pomere budeme menit tie plodiny? s tymi mojimi par jahodkami velke ksefty nenarobime. 😀

raona
9. júl 2010

ahojte babky.. este nespite, ci spite ci ako?

@laurajana chudatko malinke, to ako sa jej stalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre