Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

monr
26. aug 2010

súťaž o ----NAJVAČŠIEHO MLIEKOHOLIKA----

inneskin ERIK
zmurkina ZUZANKA
jajonin MATÚŠKO
samaykina ELUŠKA
majkina TAMARKA
sorcierin RIŠKO
Brusinka.pusinka Karamelka
acerka ADAMKO
nina41 RIŠKO
monr MIŠKA

monr
26. aug 2010

poctivo som dočítala,
ďakujem za povzbudenia, mišina má spáleninu na tom krku, vyzerá to, ako keby jej prešla žehlička po krku, dúfam, že tam nebude mať veľkú jazvu. ☹ ☹ ☹

k váhe, max. 9 kg, takže pohodičkaaaaaaa
jedálniček, raz za čas jogurt, troška kaše, suchý rožok, troška mäska, inak len mlieko, všetko mi bojkotuje. 😀 ☹

a v reflexe by dnes mala byť fibi s detičkami 😉

tak som si pokecala, idem sa hrajkať s deťmi

simonito
26. aug 2010

Tak vás všechny po delší době zdravím 😵

Nějak se teď moc nechytám,trošku se nám to tady na nás všechno sype ...nevím,kdy se to stalo a tak nějak mi život dává okusit i tu mírně nahořklou příchuť 😔 no ale nebudu se moc rozepisovat....

...jen k těm váhám jsem chtěla reagovat.Naše Malí je drobek,ale teď navíc 2 měsíce nic nepřibrala,jinak je čiperka,živá,komunikuje a papá někdy až mooooc...prostě ji očividně nic nechybí.Doktorce se to ale nelíbí a tak podstupujeme vyšetření a uvidíme výsledky ☹

Šimonek nám taky dal zabrat....naštěstí mu fyzicky nic není...jen teď vypadá takto...viz foto...no není i tak k sežrání? 😎

Manželův otec se ubytoval v nemocnici(doufáme,že to nebude tak vážné 😔) a starost o statek zůstala na nás.............a tak bych mohla hořekovat.........no ale my čekáme,že se jeden den vše v lepší obrátí 😅

ŽE by jeden z Marphyho zákonů...jinak řečeno když se se.e tak se seRE 😝

Mějte se krásně a takové ty každodenní starosti a blbosti ať vám nekazí náladu...snad se příště ozvu s lepšíma zprávama,držte palce 😵 já v to věříííím

Do mléko -tabulky se nepřidáme...my už jen max. večer před spaním a chrníme celou noc(aspoň něco).....

Jo a dočetla jsem se,že plánujete česko-slovenské stretko.....navrhuju udělat ho v Rožnově pod Radhoštěm...to máte od hranic kousek 😉

nika251
26. aug 2010

Dakujem vam za odpovede. Teraz som uz spokojnejsia. Tinko frci na ovoci, mlieku a jogurtoch. PO Damianovi, ktory zjedol vsetko co neuslo to je ina kava. Napriek tomu bola Dr. spokojna s prirastkom. Dufam, ze teraz ked sa ochladi to bude uz lepsie. 😉

zmurkaz
26. aug 2010

Babule ahojky 😉

tak my už spííme - len neviem,či sa mám tešiť - alebo nie ... od 19:15 😅 😕

samayka
26. aug 2010

ahoj kočky

ahoj @zmurkaz - aj my už spíme.. v noci sme mali 39,2... ráno nič.. po obede 38... bola som u doktorky, že vírusová herpetitída (či také čosi) . puska samá afta... jazýček, pery a dokonca aj vonku na brade má "jebáčika" maličkého. cmučinko môj, si vraj z pieskoviska mohla priniesť alebo tak nejak... skrátka nesmie žužlať cudzie hrabličky.
a hajala dnes že 45 minút... ma skoro porazilo. ale zato teraz večer odpadla ešte pri prsku. chúďa moje malinké...

traktor
26. aug 2010

ahojte 😉 ..rozobera sa tu vaha..no ja ani teraz neviem kolko ma matko..a ani vysku..poradna bude 14teho, tak uvidime...ale vela tomu nedavam...bo je jak nacahnuta husenka 😀 ...krasne papal a teraz je to zas viac mliecka...ale to tie zubky...uz ich ma vonku/16/ ale aj tak...nastastie nie je teplota, len slini jak havo ...inak aj matko mal vcera den blbec...lezal v postielke/ my nemame komplet tu prednu stranu, taze to ma ako postel...a sa salil..a dako mu to nevyslo a spadol rovno tvarou na zem..tak mu isla krvicka z ust aj hrcu ma taku..ze ani jedno moje dieta taku nemalo...a pritom to bolo skoro uplne pri zemi...a potom neskor si skoro vypichol ocko...ma tam sram+ veeela stipancov od komara....ta normalne katastrofa...ale šak sme daky chlap...tak co tam po vyzore...hlavne , ze nam je super 😀 😀

nina41
26. aug 2010

Aj my už buvkame 😵

traktor
26. aug 2010

@samayka juj moja babulka..tak nech jej to skoro prejde 😉 😵

samayka
26. aug 2010

@monr - ja som to pozeralaaaa.. a hovorila som si že tá mamina je mi nejak mooooc povedomá 🙂

@simonito - naša maminka sa ubytováva zajtra :( tak nech sa vám dede čo najskôr vráti v plnej sile 🙂

váhy a miery.. hmmm... celé leto nepribrala, takže magických 10 kg sme neprekročili, zato sa vytiahla a nosíme pomaly ale iste 86 veci... takže odhadujem na takých 83-84 cm.

traktor
26. aug 2010

😀 😀 😀 sram- šrám 😉

samayka
26. aug 2010

@traktor - matejko je iný kaskadér, to ti poviem teda... a vy ešte chodievate na poradňu?? my už nie. nás už len v 15tom mesiaci zavolajú na pich-pich do ručičky a skončili sme...

traktor
26. aug 2010

@samayka ..chodime kazde 2 mesiace..tam nas odvazia, pomeraju, popocuvaju..a celkovo pozru ... 🙂

jajona
26. aug 2010

Ahojte,

tak sa nám to tu pekne rozkojilo, myslím tabulečka.

Čo sa týka váhy, tak Matúško mal v roku 11 170 g a 84 cm. Poradňu mávame tak cca každé 2 mesiace, ale tak ako písala @samayka, tak už len v 15 mesiaci ideme na pich-pich a asi koniec...

@lucia32 tak už sa to dáva pomaličky dokopy a keď už aj futbal môže, tak je dobre

@simonito ono vždy sa niečo pritrafí, ale neboj, ono to odíde a všetko všetko v starých koľajách

@brusinka.pusinka tá Tvoja Karamelka snáď ani "nepapavé" obdobie nemala

@zmurkaz len sa teš!!! nech máš trochu pokoj

@samayka tak skoré uzdravenie

lucim
26. aug 2010

@traktor juuuuuj, kaskader krpaty, tiez sa chcel vcera zapisat do zoznamu urazov ... fuuuu fuuuuu 😒
@samayka tak vy ste chorucki? eluske liecive cmuk. 😕
@simonito to je fajn, ze si sa nam ozvala, zrovna dnes som na teba myslela, ze ako sa asi mate ... verim ze bude lepsie. vsetkym. 😉
@monr nech sa ten sram neviditelne a rychlo strati. 😵
@nika251 vitaaaaaj stratena ... u nas podobne s jedlom, ako aj ine pisu. obcas ano, vacsinou len tak zob zob. mame vyberave deti. 😉

a vahu mame asi tiez uz dlhsie rovnaku, , naposledy to ukazalo tusim 11,9 . vyskuneviem, dnes som zrovna chcela matka zmerat, ale nechcel ani nahodou stat pri zarubni, kde ma ciarky.

lucim
26. aug 2010

@jajona ahoj jajo 🙂

jajona
26. aug 2010

@lucim tak dnes žiadne pády ani nič podobné?

lucim
26. aug 2010

@jajona jaaaaaj, bolo, teraz navecer ... boli u nas navstevnici, aj 2 pubertalne baby a matko sa s nimi chcel hrat aj chcel furt natahovat branickove vratka. som ho zobrala do altanku, posadila na zem a on truc , tak sa svihol na zem , ze hlavou zazvonil o dlazbu ... som sa aj zlakla, ale nic tam nema a nic mu nie je. len som mu to schladila vodou a na rozptylenie som mu umyla zubky. potom uz zase santil. 😉
a vy? bez urazu?

jajona
26. aug 2010

@lucim také pády na hlavičku ja tiež nemusím.. chvála bohu sme žiadny ani taký nemali. keď niečo, tak to bolo na puzzlách
dnes celkom pohoda, ale zase revanie... já neviem, či je to tým vekom.... ale doteraz mi takto nezvykol plakávať. boli sme na zmrzke, či mu už potom bolo dlho.... aj sme chodili, potom sa mu zase nechcelo, len na zem sadal, keď som ho zodvihla, tak ani počuť....
potom ešte na večer nám dedko doniesol bedničku, tak keď išiel domov, zase plaču...

lucim
26. aug 2010

ja mam dojem, ze to je nejake vyvojove obdobie, mozno aj zuby ci co ... u nas tiez take stavy boli a este sa obcas vyskytnu. snad to prejde,
ale mam dalsie pozitivum dna, dnes bol matulo strazeny 2,5 hodiny, kym som dosla k zubarke, cakala, bo mala casovy sklz a kym mi to spravila, a bez problemov to zvladli, parada, aj tam trosku zdriemol ... on to u tych susedov fakt berie ako pobocku nasej domacnosti a tetu ma rad ako vlastnu 🙂 ... mimochodom, mam kompletnu stvtku papulky, zvykam si a je to pekne. 🙂

lucim
26. aug 2010

a este mam jeden blby fakt - stratila som macku, moju merci, maznaka. 😖

jajona
26. aug 2010

@lucim ja to tiež aj tým zubom pripisujem. o chvíľu je vonku ďalší, tak budeme mať 8 kúskov

a keď je so susedovcami v dennom kontakte, tak si na nich jednoducho zvykol... ja tiež keď som chodila k zubárke, tak som ho dávala k babke. ja viem, je to babka, ale zase každý deň sú neni spolu... a tiež to zvládli OK. tie 2 - 3 hodinky sú tak akurát
takže už budeš mať pekný biely úsmev? 😀

jajona
26. aug 2010

@lucim živá, či?

jajona
26. aug 2010

ide mi otrasne net 😠
a dnes sme sa zase dostali do postele už pred 21 h. 20:41 h, sa vytešujem...

lucim
26. aug 2010

@jajona casom bude aj kompletny usmev, ale to este potrva a navyse je moja zubarecka v 5tom mesiaci. 😉

a ano, verim, ze je moja mači este ziva. 😕

lucim
26. aug 2010

tak to gratulujem k spanku, mne matko zaspal tradicne o 21, ale nejak sa mrvi, uz som tam bola 2x, zaplace, pridem- sedi na posteli, poviem lazkaj si, on lahne ani to nedopoviem a chrni .... obcas to mava ... aj vcera tak bolo.

pirinka
26. aug 2010

ahoooj 🙂

na úvod trocha pozitivních zpráv
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/209775-mr... jsem si zase trošku zmáchala klávesnici, ale je to krásný 😵

a jdu Vás zkusit alespoň pár stránek dočíst

jajona
26. aug 2010

@lucim mne keď Matúško nezaspí na prse a dala by som ho do postieľky, tak sa hneď postaví... musím ho zobrať k nám do postele, tam sa preguluje, mrmle si a za chvíľu zaspí. potom ho preložím

a ako si mohla stratiť mačku. čo ti ušla?

jajona
26. aug 2010

@pirinka ahoj

jajona
26. aug 2010

@lucim a mne ešte hentak veľmi nerozumie. niečo vie keď mu poviem, ale že ľažkaj si, tak to nehrozí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre