Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
6. sep 2010

,,,a u nas dnes prva poznamka 😅 .., ze nemal ulohu..tak ,ale nemal ju ani poznacenu, ..sak to by im este mala kontrolovat ci nie?...a ze im napisala do slovnicka co maju doniest zajta+ dake dalsie instrukcie a slovnicek zostal v skole, ...tak aj slzicky boli ☹ ...ale potom mi povedal...mami neboj, ja to s tou ucitelkou vydrzim 😅 😀 😀 ...ja chcem byt traktorista 😀 😵 ..a utekam dat detom jest, neskor mrknem...papa

lucia32
6. sep 2010

@traktor 😀 😝 u nás bolo prvé mínus už v piatok...že mu behá držka 😀
@samayka jaj, aj ja som si včera požehlila, fajn na zahriatie, dnes už asi naložíme do krbu 😉

ani3012
6. sep 2010

to mu už dala aj poznámku ? Teda......Patrik tiež nemal poznačené,že má dom.úlohu,ani mi to nepovedal,ale stretla som maminku a tá mi to vravela.našťastie sa mali naučiť naspamäť len básničku -tu sa naučil deň predtým 😀

lucia32
6. sep 2010

Ja si pamätám, že mojím deťom ako prváčikom triedna učka...mali tú istú...písala do slovníčkov, aké majú úlohy...predsa len prváčik je len prváčik, potom sa nemohlo stať, že si to dieťa nepamätalo 😅 Ale aj zabudnúť slovníček je ľahké 😀 vtedy sme kontaktovali spolužiakov, alebo triednu učiteľku 😉

lucia32
6. sep 2010

Ktoré?

lucia32
6. sep 2010
ani3012
6. sep 2010

mne sa páčia viac tie rúžové.my ideme na sladko 😀
Ide hlavne o to,že máme veľa vecí do ružova.

ani3012
6. sep 2010

no idem na tú poradňu,pá!

lucia32
6. sep 2010

@ani3012 aj my máme viac do ružova, len sa mi zdajú svetlé ...no tak 1:0 pre ružovú...joj ja som nerozhodný typ 😀 ....mala som vybrané hnedé a potom som objavila aj ružové....
Držte sa na poradni...nech je všetko oukej 😉

lucia32
6. sep 2010

A ešte váhan aké číslo? Nataly má nôžku 12 cm...sandálky sme mali v lete 13 cm..sa mi zdalo okej...ale papučky som kúpila 13 a volné, akoby velké...tak som napochyby či 12,5? či fakt 13?

majkas
6. sep 2010

@lucia32 ja som tiez za tie ruzove. a nozku si merala v sede ci ked sa postavila?
ja som z toho cislovania uz tiez mierne mimo lebo dneska doobeda som bola kupit Tamarke papucky=sandalky v protetike a kupili sme 22ky (mali by to byt 15tky). A to sme mali doma 21 zo slovobuvi sandalky ale stale sa v nic spotala jak jej boli velke. a cele topanocky zo slovobuvi sme tiez kupili 22ky, jak som primeriavala stieku zvuntra tak tam ma necely 1cm rezervu.

no idem docitat

lucia32
6. sep 2010

@majkas kukala som na Slovobuv...tak tam, že 20 sú 13 cm....nôžku má v stoji 12 cm...botasky s 12 cm stielkou ešte natiahneme, ale už to ide ťažšie...ale asi vezmem fakt väčšie, pevná topánočka bude inšie držať ako latková papučka 😉

majkas
6. sep 2010

@lucia32 luci tak schvalne som merala tie nase topanocky, tak kuk na foto, mame vel 22 a stielka ma zvnutra 14,2cm

podla tohto http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=90969 by mala mat 14,5cm

a protetika ma tiez tak aj ked uvadzaju ze su to 15tky😅

majkas
6. sep 2010

@lucim dik za radu s tym claritinom ale tabletky jej asi len tazko dam. ale celkom pekne jej to ustupuje tak mozno ako ty pises ze aj pocasim by to mohlo byt. kremik na chladne dni my este mame zo zimy tak ho vytiahnem a budeme kremovat

@samayka len fenistil kvapky su len na predpis a tie nemame kedze sme doteraz nemali ziadne alergicke reakcie

majkas
6. sep 2010

a k tom u vigantolu, volala som nasej doki, povedala ze to co mam doma jej mam davat, nahrada za to nie je. Ze je tam zly uzaver ale kvapky same o sebe su OK. takze od dneska budeme davat po lete az do najblizsej poradne a uvidime ci nieco nove dovtedy bude na trhu

majkas
6. sep 2010

@lucia32 este som chcela ze v tych papuckach protetika Tamarke pekne vidiet ze ma po ten vyvyseny okraj asi pol cm volne, po koniec papucky necely 1 cm.
Takze ja by som vzala tie 20tky, kde bude mat ten 1 cm volne

majkas
6. sep 2010

idem povesat pradlo a spravit nejaky olovrant pre mojho sedmospaca (taha od 13) 🙂

papa zatial

lucia32
6. sep 2010

@majkas dík...už som objednala 20 v ružovom 😉 do väčšej dám popripade ponožku navyše, do menšej asi ťažko 😕

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@lucia32 jééé to máš fajnové botky mě se líbí oboje asi bych koupila ty růžové pokud by semnou nebyl manža ten by bral ty hnědé-béžové 😵 😵 😵 a vy jen 20 to máte malou nožku to my máme 13 cm nožku když stojí takže kupujeme 21 a zimní pak budu muset asi 22 ale to je jěště čas 😀 😀 😀 Jinak máme tyto botky na podzim 😉

lucia32
6. sep 2010

@brusinka.pusinka dala som na výber manžovi...vravel, že oboje sú pekné...však nie sú na dlho, tak nech ich ničí 😀 a možno bude treba aj dvoje, botasy sú nám LTT ...kukám, že má nejak krpatú nôžku, Tamarka skoro 22, Maťko od traky tiež, no asi si ešte nežijeme na veľkej nohe 😀
Zimné budem riešiť neskôr...aj ked hnedé idú ku všetkému 🙂

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@lucia32 no raději malou nožku však je to holka 😀 😀 my máme normální asi no hold každej má něco 😀 😀 u nás 2 botky ty bílé capáčky klasické a pak ty na fotce hnědé 😉 a pak už budou zimní 😀

zmurkaz
6. sep 2010

@traktor 😠 ...čo im už dávali poznámky 😠 😕 😨 ...cmukiny malinkému ...a malinký to dobre okomentoval 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lucia32 😀 😀 😀 - šak to je ich problém - ty im tiež nepíšeš že nechce doma upratovať 😀 😀 😀 😀

No a ani som nepozdravila ... som neslušák - ale Žužu je celá pomýlená 🙄 - bo spala 40 min doobeda 😖 - tak teraz som ju prehovorila 😉

lucia32
6. sep 2010

@zmurkaz 😀 akurát s malým vyjednávam, že ma načistiť zemiaky na večeru...a odpoved? že spolu načistíme, srandista 😀
Chcem ešte s Natálkou zbehnúť ku kolegynke, k frajerovi Jakubkovi...sa presťahovali do väčšieho, tak rýchle kafíčko a domov, kým je ocko na brigáde 🙂
aaaaaa o chvíľu padla...tak prednes páááááá

raona
6. sep 2010

ahojte, som len na skok.. kukam ze topanocky riesite.. ja som bola dneska v meste, a kupili sme jesenne Protetika, 22, prikladam ich plagatik, tie v strede fialkove Jeny sme kupili my :o) taak konecne nebude slecna chodit v platenkach 😉 😉

zmurkaz
6. sep 2010

@lucia32 😀 😀 😀 ...si mala vidieť tie orácie aké boli kým sme urobili domácu ... už mi je to ať smiešne - ako zbytočne protestuje - dnes kvôli tomu prepásol vybesnenie sa vonku 🙄 😝

zmurkaz
6. sep 2010

@raona -jaj budete fešandy 😉

raona
6. sep 2010

@zmurkaz no snad, dufame, ze aj tatovi sa budu pacit 😉

zrnik1
6. sep 2010

ahojte, mám angínu. O takomto čase som úplne mimo a neviem kde mi hlava stojí, ale teraz ležím v posteli a nemusím nič robiť. Zato moja mama ma určite v dobrom spomína....ale veď to dúfam už nebude dlho trvať... v sobotu chcem ísť na svadbu.
ako sa máta?

ani3012
6. sep 2010

tak očkovanie odložené o dva mesiace neskôr 😵 ešte sú hore,takže len na skok 😉
Už má 9000gramov a 74 cm.

zmurkaz
6. sep 2010

Ahojky 😵

@zrnik1 ...to ma mrzí - šup šup čajíček a rýýýchlo sa kurírovať 😉
@ani3012 ...no fumné dzifky - míry jak na MISS 😉 ...GRATULKA 😵 😵 😵 😵

Taká kvízová otázočka ... čo si myslíte o tomto....

Kamarátka odstavila svojho syna (koncom augusta mal rok) ale len od denného kojenia ... v noci kojí neustále - premieňa si len strany - čo sa malý dožaduje mliečka .... Cez deň pije len ráno Nutrilon a inak čaj a vodu ...Nemôže to byť tým, že má málo mlieka cez deň?

Ďakujem každej ktorá hodí komentár 😉

A inak Žužu pomýlená - bo spala 40 min doobeda .. poobede sme teda neboli vonku - bo Juráš sa "učil" 🙄 ...ale už sú obaja v spánkoviciach ... tak ja straším na nete - muž v práci 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre