Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

beruska113
17. sep 2009

Ozaj a Lukimu ušla dudula a strčil si prst do pusy, ale nechutil mu. On je strašný dudloš, keď mu ujde, tak plač na celý dom.

lucia32
17. sep 2009

lucim ahoj...čo si poradila na soor? aj my ho máme a nie a nie sa ho zbaviť...môže ju to aj bolieť? a preto tak zle spinká? som za tým nepátrala...

beruska113
17. sep 2009

som asi mimo, ale čo je to soor?

lucia32
17. sep 2009

berus ahoj....
soor to je ten biely povlak na jazyku...

samayka
17. sep 2009

luciiim - asi sme to podchytili velmi skoro, ale fakt bola úžasná. a teraz hajá už 45 minút znovu. asi dospáva tie tri posledné dni.. 😀

lucim poradila nizoral tabl. rozpustenú vo vode a potierať 4x za deň.

samayka
17. sep 2009

lucia, berus - nemusí to byť len na jazyku. na ďasienkach, na perách - v celej puse... naša sýkorka to mala na jazyku v zadu a na hornej pere až po ďasno.. a na dolnej len dve bodky.

lucia32
17. sep 2009

o tom nizorale som čítala tu na modrom koníku...ja som už mala kúpený glycerín, ale furt po vytretí sa jej to objaví znova...tak nabehnem kúpiť ten nizoral...
a v tescu sú výpredaje? možno pôjdem kuk, my sme si včera v KIK kúpili deku za 3 € a čiapku za 1 €, ale je veľká 😀 , tak asi nabehneme a vezmeme menšiu 😀

lucia32
17. sep 2009

naša na jazyku a posledné 2 dni na perách a glcerín zberie len na pár hodín 😝

josifek
17. sep 2009

sluníčka my se loučíme jdeme se juknout do taka a do Jysku třeba něco koupit na chalupu 😀 a něco na sebe jo změna šatníku je znát 😀 😀 😀 😀 Přejeme krásný dníček 😵 😵 😵

lucia32
17. sep 2009

josi pá...my sa po kojo asi tiež vrhneme do vírov malomesta 😀

lucim
17. sep 2009

pre upresnenie - 1/4 tablety nizoralu
.... docistujem kuchynu, vcera sa mi uz nechcelo .....

lucia32
17. sep 2009

lucim trošku o tom čítam na koníku...zaspala, idem ju skúsiť obliecť a hajde mesto...

samayka
17. sep 2009

sýkorka spala sama teraz, celú hodinu!! a zobudila sa s úsmevom. som skoro odpadla!! slzy vo čiach a volala som hneď tatinkovi!!!

ani3012
17. sep 2009

baby ak majú vaše detičky žabu,tak kúpte v lekárni candibene.Na gázu nastriekajte a pusinku vytrite.Patrikovi a ja malej žaba zmizla behom 1 dňa,ale pre istotu som potierala ďalšie dva dni.Evka to mala na vnútornom ľavom líčku,trocha na jazyku a aj na pere.Nechcela mi piť a aj v noci bola nekľudná.A maminka vravela,že ešte úplne v začiatkoch pomôže práškový cukor na dudlík,ale ja som to candibene mala pre istotu doma.Doki mi ho schválila,keď sme boli na poradni.

lucia32
17. sep 2009

ja mám len candibene masť 😝 , ale malá je už vonku v kočiari, svokruš dozerá, idem sa očlovečiť a hajde...

lusia_99
17. sep 2009

ahojky baby maly sa mi vyhadzal na tvaricke aj na brusku take malinke cervene bodocky vcera som si dala tortu a v plnke boli kusky ananasu tak so ich par zjedla zeby z toho? volala som dokinu a vravel mi podrzat dietu a maleho dnes nekojit ze mu mam davat len caj 😠 to si ani neviem predstavit nedat mu papat 😠
poradte mi niečo prosiiiim nemalo to nejake bábo? kamoska radila ze si mam dat ja polku dithiadenu ze mu to prejde ja neviem.... doki vravel ze ked do zajtra nezmyzne tak mame dojst ale uznajte ze do zajtra nekojit len ho nalievat cajom!!!!!!!!!

lusia_99
17. sep 2009

oprava nezmyzne - nezmizne 😅

lusia_99
17. sep 2009

baby kde ste kto?

vendulacky
17. sep 2009

ahoj mamušky....

tákže, kde bych začala....

no perla, minulej tejden...dala jsem vyvařovat flašku a odešla si nahoru nakojit...a přitom jsme usnuly...a mě vzbudil až po hodině divnej smrad, v tu chvíli mi bylo vše jasný, utíkala jsem do kuchyně (ta je spojená s obývákem) a přes skleněný dveře vidím, že přes bílej čoud ani nic nevidím🙂

Otevřela jsem všechny okna a terasu a z baráku se valil bílej čmoud, se divím, že to sousedy nachalo klidné. Celej den jsem měla o zábavu postaráno, všechno do posledního centimetru umejt, vyprat závěsy, záclony, deky,...ten smrad se tam držel ještě tejden, bylo to zakousaný ve zdech. No hrůza, ještě že jsme nevyhořely!
Taky jsem se dole nadýchala, když jsem otevírala ty okna a malinký pak nechutnalo mlíčko, chudinka...

Pak jsme měly ve čtvrtek naše první očkování. Chudák naše emča...2 ďobance do každého stehýnka!! Ona tak strašně moc brečela, že se ani nadýchnout nemohla, naše bebíčko...Tu první by ještě rozdýchala, ale s tou druhou už to přehnaly🙂 Nemohla jsem jí uklidnit..a večer se to nějak rozleželo a s jednou nožičkou nemohla hýbat, resp. mohla, ale pištěla u toho. A vysvětli kojenci, že z tou nožičkou nemůže hýbat, když jí to tak bolí. Noha červená, nateklá, při studeným obkladu řvala ještě víc. Bylo mi jí tak líto, slzičky jak hráchy a strašnej srdcervoucí pláč. Nemohla jsem jí ani chovat, protože jsem jí tlačila na obě nožičky, to je taky nápad, píchnout hned obě..dala jsem jí čípek na bolest a do 15min se uklidnila a pak už bylo dobře. Měla jsem strach, protože příští tejden mě čekal zákrok v nemocnici.
Naštěstí vše dopadlo na výbornou. Měla jsem tu kamču a mamku a ty se superiozně postaraly o bublinku, kamča jí dvakrát kojila 😀 😀 Jsem jí řekla, že než nejdřív zkoušet moje mlíčko a flašky a umělý, at nejdřív přiloží a zkusí, jestli si vezme a bude to mít bez práce, tedy jestli jí to nevadí. No a emča se hned přisála jak pijavice, až mě to trochu urazilo, že ani manýry a obštrukce nedělala 😀 Jak malej cikánek, vezme si, co jí kdo dá 😝
V poledne jsem se vrátila, ještě v limbu, mohla jsem jí prej hned kojit...tak jsem kojila- rozkaz zněl jasně 😀 a malá emča byla v limbu až do večera 😀 Teda byla taková spavá 😅 Kamča hned chtěla, abych jí nakojila ríšu, nechtěl spát 😀 😀
No daly mi koňskou dávku té narkozy, nevím, jestli to udělaly moje těhotenský kila navíc, musíš uvést váhu, pač normálně vážím o 10 kilo míň...možná to není tak v tuku, jako v prsách a v mlíku (si fandím), ale já fakt měla A a teď mám D 😝

...to be continued.....

traktor
17. sep 2009

ahoj lusi, len koj dalej, daj mu fenistil kvapky, aby ho to nesvrbelo, ty podietuj / nic co by ho mohlo podrazdit/ alen pekne koj, neprestavaj , s caju bude len mrzuty....

lucim
17. sep 2009

ked uz hovorime o tej zabe, tak tu mam nieco na nu:

ŽABIATKO
Ľudmila Podjavorinská

Keď pršalo, mrholilo,
žabiatko sa narodilo,
žabiatko ver´silné ani buk,
otvorilo sivé očká,
skríklo: „Mama, kŕk!“

A mamička, žabka milá,
veľmi sa mu potešila.
Zavolala zakrátko:
„Poďte, žabky, babky, tetky,
poďteže k nám na posiedky,
máme malé žabiatko!“

Hneď sa zbehli žabky-babky,
znášajú mu nové hábky,
košieľočky, čepčeky a periny
i kolísku z trstiny.

Dokola si posadali,
žabiatku sa radovali:
v celej šírej močarine
nie je také krásne, milé
žiadne iné!
Vítajú ho škrekom-brekom:
„Akože ho, neúrekom,
akože ho nazveme,
čo s ním robiť budeme?“

Dohodli sa s kvikom-kvakom-kvak,
že ho nazvú Žaburiakom, tak!
Okúpu ho v močarine – kvak!
Povijú ho ako iné – tak!

Mamička len hlavou kýva
a do očiek sa mu díva:
„V celej šírej močarine
nie je také krásne, milé,
žiadne iné!“

Staré žaby prisvedčujú – kvak,
že je veru, že je veru – tak.

„Papuľku má ani vráta – kvak!“
„Bude spevák ako tata – tak!“
„Očká veľké ako žiadne – kvak!“
„Čo nevidí, neukradne – tak!“

„Ako sane nôžky malé – kvak!“
„Bude majstrom vo futbale – tak!“

Mamička len hlavou kýva
a do očiek sa mu díva,
kolíše ho na podbeli,
objíma ho od radosti
pred očami žabích hostí,
až ho bolí bok.
„Hneď ťa spapám od ľúbosti!“

Preľaklo sa žaburiatko
- skok!
Nikdy viac ho nevideli.

😉 prave som to malemu zarecitovala a zaspinkal mi.

traktor
17. sep 2009

ahoj vendy, tak tu prides raz za cas ale stoji to zato...si normalne akcna... 😉

vendulacky
17. sep 2009

lusia, kousky ananasu? To jako miško? Může to být alergie, my jsme se vyházely hned ze začátku a byla to mykoza, tak jsme mazali nizoralem. Byly to malinký červený pupínky, měla kůži jak struhadlo...nizoral zabral hned. Zašla bych spíš k dokymu....nevím

Odbornice, co vy na to?

traktor
17. sep 2009

lucim, ty si cislo 😀 😀 😀

traktor
17. sep 2009

den dva dieta a pomoze to , treba kojit dalej...nic viac

lucim
17. sep 2009

vendy hned si precitam tvoj referat ....
len odpoviem ...

lusia - podla mna je nezmysel dietatu nedat stravu. v mliecku ma aj veci na imunitu. ak je to alergia, moze ti predpisat fenistil kvapky, ak to je nejaka mikoza, mozes to potriet canestenom alebo nastriekat. alebo imazolom. vsak absolutne nemas potvrdene, ci je to alergicka reakcia na ananas, len domnienku.

traktor
17. sep 2009

lucim presne tak....kojit, kojit , kojit, pridat fenistila este by som ho kupala / len kym je vyhadzany/ v cistej vode, bez mydielka...aby ho to nedrazdilo...ak jeto alergia do dvoch dni to ustupi...

vendulacky
17. sep 2009

lusia, já četla v plienke kusky ananasu🙂))) Ne v plnke 😀 😀 Jsem si říkala jak miško může mít z mléka kousky ananasu v plínce 😀 😀 😀

lucim
17. sep 2009

jo, dojciace maminy, tou mastou sa daju potriet bradavky (candibene, canesten) , pred kojenim nezmyt a dietatko sa takto k tomu dostane ... som to tu citala u mudrej annag. 😉

ven 😀 poziarnici neprisli?
a to ockovanie ... ufff som myslela, ze to bude lahsie, nas to este len caka. 😒 chudatka nase babiky.

reilyy
17. sep 2009

ven to dostala emmuschka 4 injekcie????? 😕 ci som zle pochoplila? 😅 uz vas asi susedia poznaju ze nevolali hasicov? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre