Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

josifek
6. nov 2009

Luci doktor prý dejte trochu ovoce oona je už na to zralá ale nedávám chci začít zeleninkou a až bude mít 4 měsíce zatím kojíme 😉 Naše babi by ji hned dala banán už ji raději nikdy brát k dokymu nebudu 😀 😀 😀 😀 😀

jennna
6. nov 2009

by stre neverili ako dianka vyslovene "žerie" zemiakovú kašu.... 😀

lucia32
6. nov 2009

No jooo, ešte máme čas...ja chcem tiež začať mrkvičkou...
A baby a dedy sú kapitola sama o sebe...ja som sa radšej ani nepýtala čo všetko Bianke dávali, keď som ju nechala v 5m s nimi doma samú, tak ma po príchode šťastní informovali ako malá oblizovala pirohy...podotýkam, že pomastené cibuľou, možno aj slaninou, v mliečnosmotanovej šťave 😝

lucia32
6. nov 2009

Jenn už prikrmujete? Či sa len lakomí na tvoju? 😀

jennna
6. nov 2009

no moja mama je tiež múdra, ako by ona dávala už všetko jesť... 😠

jennna
6. nov 2009

lucka dávam jej oblyzovať...určite sa z toho nenaje...je to taká štipinka na detskej lyžučke...asi 10-15 oblyznutí

jennna
6. nov 2009

ale mám kúpené 2mini flaštičky HIPP mrkvičkovo-jablkovú a marhuľovú...dnes skúsim

lucia32
6. nov 2009

A k zeleninkovému príkrmu treba vraj kvapku oleja, aby sa rozpustili vitamíny rozpustné v tukoch...teda aby sa vstrebali 🙂

lucia32
6. nov 2009

Jenn...vy ste už veľké slečny, vy už môžte 😉

jennna
6. nov 2009

chúďa bianka.. 😝

heh hej my sme mesiac staršie... 😉

lucia32
6. nov 2009

Inak som trošku surfovala a čítala a zaujala ma úvaha, že prečo nekojené deti, čiže na UM prikrmovať skôr...veď detský trakt sa vyvíja rovnako, sú črievka tým skôr pripravené na stravu, že sú zaťažované UM mliekom?

traktor
6. nov 2009

lucia toco ma na tej farme robit? preloz mi to prosim... 😀 😅

lucia32
6. nov 2009

a ďalšie múdrosti...http://www.provita.sk/site/node/17

traktor
6. nov 2009

a mne dnes poslali domou vzorku kase nutrilon, aj taku brozurku o prikrmoch...sa cinia, minule CD teraz toto 🙂

jennna
6. nov 2009

cd a vzorky UM prišli aj mne z nutricie..

my sme sa akurát nadudkali , dala som ju do postieľky a spinká, som zvedavá ako dlho..keby aspoň dve hodky..idem si porobiť

lucim
6. nov 2009

cAUTEEEEEEEEE 🙂

ad plesatenie .... traky som sa pobavila s tou spolocnou fotkou ples mamky a vlasacikovia.
nezacneme po nete zhanat pre zmenu sexi klobuciky a ciapky? 🙂

aj mne prisli tie vzorky aj z nestle aj z nutricie, vsak sa musia cinit, ked chu mat predaje. 🙂

jennka v zemiakovej kasi je kravske mlieko , si si ista, ze je to dobre pre dianku? 😨

inneska
6. nov 2009

ránko 🙂

sme spinkali do 9, a boli by sme asi aj dlhšie, len ná zobudil mm služ. telefon 😠 a boli sme hore o pol 2, o 6(to začal tak rozprávať, že som myslela, že je po spaní 😀, ale uspali sme to nejako) a potom o tej 9 🙂

jennka...už som sa ťa minule pýtala, len neviem či si mi odpovedala, že odkial máš ten nutrilon jednorázový?? či to len takto čo ti poslali ako vzorky?? mne prišli len beba vzorky od 6. mesiaca...

traky..čo myslíš?? a už je paťkovi lepšie?? cez víkend sa tak dogrckala neterka, od plaču 😅

lu..dnes máš dosť volného času, ked máš dávaš tolko linkov 😉

inneska
6. nov 2009

a mne padajú vlasy ako na povel 🙄

kde ste čo posielali, že vám chodia vzorky?? 😕

mifinka
6. nov 2009

hoj 🙂
Lucim neřeš kravské mléko... Náš taky olizuje brkaši.. A žije, krásně se mi každé ráno pohovní, večer dávám kaši od nestlé nebo sunar, řešila jsem to s více maminama co mají větší děti a nikdo žádné krvaské mlíko neřešil.. Ba mi i sestra v nemocnici říkala že její kluk pil od 4tého měsíce kravské mlíko.. že nemohla kojit, nic mu nejelo, jen převařené kravské mlíko..
Já si myslím že v dnešní době se to všechno zbytečně moc řeší.. Co jedli tak malé děti před 50ti lety? Klidně krupici z kravského mléko? A vymřela nějaká generace celá před námi kvůli stravě ? NE! Prostě se z toho udělala jen velká bublina a obrovská reklama na skleničkové jídla, tot můj názor..

lucia32
6. nov 2009

hehe ešte jeden...detská pediatrická poradňa http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Advisory...

inneska
6. nov 2009

CD prišlo aj mne...a 2 tie vzorky BEBY a nič viac 😅

lucia32
6. nov 2009

😕 😕 ...ja som pochopila, že Jenn jej robí vlastnú kašu 😝

Lucim, Inn, mifi ahojte....
Ja neviem, čo je dobré a čo zlé...ale u syna som si stravu korigovala do 2 rokov sama, potom svokrovci...nič mu nie je, žiadne alergie...u Bianky od 5 m svokrovci, čo to jej dali aj poolizovať...alergie sú---ale neviem, či to môžem zhadzovať len na stravu... Miloš má tuhý korienok možno aj preto, že ako 8tt zárodok prekonal vo mne infekciu a mudra povedala, že ak to " prežije bez následkov " bude imúny ako buk...tak neviem...

lucim
6. nov 2009

a chcem pochvalit lu, vyborny link na tie dusicnany, je to fakt, 😉
zakladny princip je, ze netusime, cim to ti predajcovia zeleniny hnoja, pokial nekupujeme specialne bio , aj tam nevieme, co moze priniest ovzdusie a zem
zelenina vyzera nadherne ale ziadna mamina nema moznost spravit si testy, co to obsahuje, kupene su x krat kontrolovane.
rozmyslam, co a dokedy budem kupovat a co budem chystat sama ... zase - dieta toho pri zavadzani moc nepoje ...

traktor
6. nov 2009

in uz mu nic nie je , ako som pisala to len salonky potrebovali trocha vzduchu... 😀 😀 😀

lucia32
6. nov 2009

imúnny 😝
Ale Bianka nemá alergie potravinové, ale peľové a podobné blbosti...

traktor
6. nov 2009

neviem tu dnesnu novinku na farme 😀 😀 😀 , a vzorky,...ved si dostala dost... 😀 😀 😝 ja som nedostala bebu ale nutrilon a hami kasu

jennna
6. nov 2009

luci...popravde som jej prvý raz dávala kašu len rozpučené zemiaky s vodou, druhý krát s mojím mliečkom, a tretí krát klasickú s kravským mliekom, čo som ja jedla...chutili jej všetky rovnako...

inka... tie jednorazovky mi poslala reilly z ČR...tu som ich nemohla zohnať.. ale skús zavolať na túto infolinku pre SR... 0800601600..vraj zadarmo.... alebo popros reilly...je to do 6mesiaca 1od narodenia

lucia32
6. nov 2009

trak nič si z toho nerob, ešte veľa zemááákov posadíme, kým pochopíme...ale u inn som videla nejaké tyčky s obrázkami plodín...inn čo to tam máš...nejaké bonusy...to za posadené plodiny za tie hviezdičky???

mifinka
6. nov 2009

já nevím, asi mě ted ukamenujete, ale to je to samé jak bych chtěla malého držet ve sterilní absolutní čistotě, snad vakuum.. Já jsem taky jedla koupenou zeleninu, myslím si že i před těma 23 rokama se zelenina hnojila.. Prostě všeho moc škodí.. MM je zásadně proti skleničkám. Já neříkám, výborná věc když někde jsi nebo někam jedeš.. Uvidíme co bude pro děti zdravé za takových 20 let, vývoj se zas posune dopředu a to co jim dáváme jíst ted, bude absolutně nevyhovující.. Tak to prostě je..
A k tomu kravskému mlíku, ostraváček malému taky chutná... 😅

lucim
6. nov 2009

mifi nie nie nie, budem proti kravskemu mlieku u takychto dojciat, mozno im to chuti, ale nevies, na ake alergie ci neskor az astmu mozes dietatu zarobit a zatazuje im to neskutocne oblicky, nema to oprimalne zlozenie tukov cukrov bielkovin podla toho ako to potrebuje ich vyvoj. pokial sa da, tak NIE!!!!!! 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre