Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

riusik
17. aug 2009

ahojte...zasa nikto... sranda 😅
bola som na poradni - alexandra ma 4000g, 55cm a vsetko ok, sa tesim 😵

rei: velmi ma mrzi, ze petko sa tak trapi, a tym padom aj ty ☹ snad sa to coskoro upravi...

josifek
17. aug 2009

riusko gratulace k poradni malá má krásné míry 😉

riusik
17. aug 2009

josi: vdaka 🙂 sak sa aj tesime.... simonka ma presne tri tyzdne dnea - alexandra je presne o tyzden starsia, blahozelam 😵

majkas
17. aug 2009

ahojte,

ja som stihla docitat a mal uz mrnka, jak vzdy ked idem konikovat 😒

rius super ze malinka je zdravucka

rei a neskusala si take divne kombinacie jedla ze melon acidko broskyna osupane jablko activia jogurt? Nam to dost pomohlo ale chvilu mi trvalo kym som na to dosla. to ze prdim aj aj jak najata na to si uz mm zvykol
a este sem tam davam malej pred vecernym papanim preventivne espumisan a ked prebalijuem tak stale aspon 2-3 min cvicime s nozickami. vtedy mama v izbe plynovu komoru 😀

majkas
17. aug 2009

a este vela polievok

majkas
17. aug 2009

no idem uz, papa

reilyy
17. aug 2009

maji, naskusala 🙂 taka kombinacia ma ani nenapadla 😀 to uz vidim ze ja sa zos....jak delo a maly nic 😝 ale uvidime, vyskusam 😉

reilyy
17. aug 2009

prvykrat spi na bruchu 😕

reilyy
17. aug 2009
riusik
17. aug 2009

fuuuha, majka, ina kombinacia 😀 ale ked pomha, tak preco nie 😉 super, ze si prisla na to, co pomoze...

rei: 😵

josifek
17. aug 2009

Rei to je paráda 😉
riusko i Vám gratulace 😉
A malá si hajinká na gauči 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

reilyy
17. aug 2009

josi 😀 moj tiez dnes prvykrat, ale to protestoval, kedze sa vsak sam nevie otocit tak zaspal 😉

majuska29
17. aug 2009

caute dievcata, pekny nazov temy ste vybrali.

reilyy, no my tiez kolikujeme, nadranom sa neviem tiez vykadit, tak v spanku sa puci, kruti. Naordinovali sme si pravidelne ranne a vecerne pred kupanim cvicenie s nozickami. Nam to pomaha. vzdy po takom 10min.cviceni sa poriadne vykaka. ale bez cvicenia sa nevie cely den vykadit. Iba si poprdkava 😉

no my sme mali nespavu noc. dokym sa utisil no hruza. Najprv nam nechcel nas chrustik spinkat v postielke, tak to riesime podla knihy Kazde dieta sa vie naucit spat. Zatial po takom pol hodinovom mrmlani zaspinka. Zistili sme ze navyknuty velmi na dudlik. tak aj to sa snazime obmedzovat. lebo nic ine nerobime kazdych par sekund len podavame dudel. Ako to riesite s dudlom vy? davate ho aby ste ich uspali. Nie su potom moc na nho navyknute?

inak my papame kazde styri hodinky a vnoci tak ako sa zobudi, ale tiez dodrzuje take 4h.intervaly, samozrejme okrem tej dnesnej noci to sme mali take hodinove.

musim si zmenit aj foto.......................idem pre fotak a stiahnem nejake fotky

reilyy
17. aug 2009

rius, tomasko nemal koliky?

reilyy
17. aug 2009

majus, ja ani neviem kde som dudlik dala, este ho nemal v puse ani raz

josifek
17. aug 2009

my dudlík máme ale jen někdy, a vždy nakonec je vyplivnut a leží vedle 😉 Jinak by se asi naše Karamelka ujedla k prasknutí 😀

majuska29
17. aug 2009

aj nas chrustik ked zaspinka tak ho vypluje, ale dovtedy mame maraton v podavani dudla. ale dobra sprava je ze uz 3dni sme zaspavali bez neho. Tak dufam ze si uz na nho nespomenie. davame ho tieto dni iba ked sa zobudi skorej a musim dochystat mliecko, tak mu ho supnem nech dudluje. 😖

samayka
17. aug 2009

josi - presne tak.. niekedy jej uz namiesto prsa musim vrazit dudel... taha taha.. vydava pri tom strasne sranda zvuky ale potom sa predsa len upokoji...

majka - a s tym vypadavajucim dudlom.. asi zozeniem jeden na upokojenie aj tatinkovi, lebo vcera ju nosil vecer na rukach aj s dudlom a ten stale vypadaval... taky bol nervozny ze som mu ju musela zobrat, lebo by rozzuril aj ju. hold tatinkovia zaciatocnici...hihi

reilyy
17. aug 2009

kolika ☹

blani2
17. aug 2009

ahojte 😉

mně dnes visí prcek na prsu, chudák má žízeň jako hrom..teď ho uspávám na rameni.Kéž by usnul..potřebuju taky něco podělat doma, zatím se nedalo.

Rei ☹ ☹

blani2
17. aug 2009

Rei, co to máš v albu za roztomilé zvířátko? 😎

riusik
17. aug 2009

cez to najvacsie teplo sme museli von na nanuk 😠 😅 snazila som sa najst trasu s co najvacsim tienom, ale sli sme aj po slnku... co clovek neurobi pre deti 😎

rei: nie, tomasko koliku nemal. a zatial ani alex na nu nevyzera...

majuska: stvorhodinove intervaly? fuuuha, to by ma potom zjedla celu 😀 je pravda, ze niekedy mame aj vacsie, ale ked zrovna nespi tak max dve hodinky vydrzi. a ja jej kludne dam aj po hodinke - co ked je smadna 😵 a cumlik - tiez nie velmi chcem, ale ja som vytrvala 😎 tomas tiez nie velmi chcel, ale naucila som ho...

olianko
17. aug 2009

Ahojky 🙂
Tak uz je nova tema...super 🙂 obcas sem nakuknem bo nemam vela casu 😅
Inak sa mame celkom dobre, aj nas obcas boli brusko ale ho vymasirujeme, pocvicime a aspon trosku to pomaha.V noci stale pekne spinkame v postielke tak len nech mu to vydrzi.
Vcera som sa bola prvy krat kupat v jazere tak som sa so Saskou poriadne vysantila 🙂 a asi pojdeme aj dnes poobede 🙂
... a nase intervaly medzi papanim su cca 3hod ale stalo sa , ze vydrzal aj dlhsie

samayka
17. aug 2009

jedna krááásna zo včerajšieho večera 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

s takýmito úspechmi sa treba pochváliť 🙂))))))))))

wydata
17. aug 2009

zdravym vsetky mamicky,
😀
dna 1.7.09 sa mi narodila malilinka Natalka,moje vsetko, krasna, dobrucka,zdravucka...
😉
az na posledne dni .. 😔 .
vcera sme museli ist na pohotovost..
totiz ona ma od narodenia problemy s grckanim...
zrejme to bude vsetkym znamy gastroezofagialny reflux...
bohuzial my ho este stale nemame potvrdeny,nakolko je cas dovoleniek doktor´nema cas skorej nas objednat ako 8.9. ...
vlastne nam vtedy urobia aj sono klbikou aby sme sa nemuseli dlhsie viazat nozky na siroko 😔 zvlast v tomto teple je to pre drobecka nist moc...
no ale pravym dovodom pre ktory sme boli na pohotovosti je ze malinka ma problem cislo dva a to prdiky..
myslela som si ze aka to vyhra dievcatenko ze to iba chlapcekofci mavaju take problemy 😖 bohuzial omyl!
malinka zacala takto pred tyzdnom kolikovo nariekat a krutit sa ako maly bezbranny cervicek tak sme sa snazili ju ukludnit vsetkymi moznymi sposobmi - cvicili sme,spievali,nosli i kupkali sa ale nic nezaberalo...
az ked sme drobceka previezli par km v svokrovej rozhrkanej felicii smerom na kramarsku pohotovost pomaly zahajala..
ked sme tam dosli a prebrali kvetinku doktor jej dal do zadocku rektalnu rurku a potom nas poslal na sono...
jedine co sme sa dozvedeli bolo ze je zaplynena a poslali nas domof..
kedze som sa bala ze sa to zopakuje rurku sme si zadovazili aj domof...
a vcera sa nam aj zisla,aj ked...
velmi som sa bala -totiz pol hodinu v kuse jedovity plac a cele hlavka cervena nenecha kludnu asi ziadnu mamku,zvlast ked sme skusali cely ten cyklus na zabavenie babatenka...
prvy raz sme museli takto radikalne zasiahnut popoludni a potom sa to cele zopakovalo vecer...
ale vecer to pri tom neskoncilo...
malinka sa nevedela ukludnit ani po tom...

tak sme znovu nalozili krpceka do autosedacky a isli na detsku pohotovost..
malinka sa ukludnila az tesne pred ambulanciou a konecne si zacala pytat mecenko...
ked sme dosli dnu cele sa to zopakovalo znova rurka,sono a potom ked sme sa vratili tak ma pan doktor ohuril informaciou ze malinkam si ma cuckat mliecko len max 10min,potom si ma 3-4 krat grgnut...
-to sa nam nepodarilo este ani raz, ale co ma najviac prekvapilo povedal ze ten grgaci proces ma prebehnut v autosedacke...
ja viem ze ma byt koly refluxu vo zvysenej polohe ale netusila som ze je zdrave -hlavne na chrbatik- aby takto male babo sedavalo niekolko krat denne v autosedacke...
takze toto su nase terajsie utrapy aj ked mi je velmi luto ze moja dcerka takto trapi verim ze to rychlo prejde a snazim sa jej tieto utrapy vykompenzovat vsetkymi moznymi sposobmi...
ona je tak krasna ked lezi na brusteku a dvihne hlavku a kukuckuje na vsetky strany - to nas aj pani doktorka pochvalila ake sme sikulky lebo fakt ju dost dlho udrzi v rovnej pozicii
😉
je naozaj nadherna a uz sa na mna aj par krat usmiala a ze ten usmev mi to veru stalo...
paps

voskovka
17. aug 2009

ahojte,mamulky...tak sme aj my v klube lehatkovych....maly hned zaspinkal...super vec...uvidime dokedy...
😵 dnes sme boli na očnom....katastrofa...ludia čo tam sedeli len čumeli a nadavali..že kam idem s tym deckom..že oni su tam o pol šiestej....ku...rnik....som bola nas..ta..´a čo sa dialo vnutri u dokiny to radšej pomlčim...
inak konečne sa mu polavilo...od tych hnačiek a dnes znova...a s poriadnou davkou krvi...strašne sa bojim...volala som dokine našej a mame prisť zajtra rano...a dufam že sa to nejak vyrieši...ved tolko krvi v stolici nie je normlane...mam strach aby nemal niečo horšie...

perla200
17. aug 2009

wydata...tak to ti verím, je otrasné ked musís počúvať taký bolavý plač svojho bábätka...ja to poznám...my sme boli na pohotovosti minulý týžden...s kolikou...mala sa pučila celé dni a plakala o dusu, tak sme isli... a poslali nas domov s tým, že je vsetko ok...tiež som rada, ked vidím že tlačí a ked sa jej podarí aj vykakať aj vyprdkať.... ale čo už... dnes sme boli na kontrolu uška, mala plakala o dušu, a sestrička hned začala a ká je malá podráždená atd...len kritika tak ma nasrala, keby tam nebola doktorka tak jej poviem, že ako môže súdiť moje dieťa? puča sprostá....

voskovka - aj my sme kúpili dnes lehátko...uvidíme aké bude mať reakcie mala....držím ti palce, aby malinký bol ok...

ozaj baby neberiete niekto tie homeopatiká sédatif? to je na ukludnenie a odporúčajú ich mamičkám....

samayka
17. aug 2009

ahoj wydata 🙂

chúúúďatko natálka, nič ju neobišlo. ale ak ti môžem poradiť - chodievaj k nám častejšie, čítaj, pýtaj sa, debatuj a uvidíš že s takým trápením nie si sama a budeš možno odolnejšia a zvládneš to aj bez pohotovosti 🙂

malej možno vadí niečo v tvojej strave, možno kravské mlieko. zopár maminiek (ja medzi nimi) sme kravské mlieko,smotanu, tvaroh a jogurty na určitú dobu vyradili z jedálnička.

alebo si začni dávať pol čajovej lyžičky rasce-kmínu denne, na prdíky... uvidíš akého delostrelectva vie byť dieťa schopné.

a kvoli rektálnej rurke sa netráp... používame ju skoro všetky a tiež sme to tu rozoberali. nie je to nič zlé, ale pred tým samozrejme treba vyskúšať všetko ostatné 🙂

samayka
17. aug 2009

perla - ja by som to radšej odporúčala susedom tie sedatíva 😀 keď naša malá spustí večerné a ranné árie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre