Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ozi
7. dec 2009

A kvalitne leje 😠

voskovka
7. dec 2009

achojte..aj u nas leje... 🙄

riusik
7. dec 2009

dobre ranecko
teda ako komu, mne sa dnes tomas zobudil so zvysenou teplotou ☹ pokasliava od piatka, ked sa vratil zo skolky, davali sme sirup, ale asi to bude chripka 😠 dr ordinuje od pol dvanastej. len dufam, ze to nechyti alexandra. da sa to vobec? mamicky viacerych deti radte, tomas este nebol chory...

vcera vecer ste mali peknu debatku, az mi je luto, ze som zdrhla (bez pozdravu, sa ospravedlnujem), ale alexandra mala spolocensku dvojhodinovku, zobudila sa o pol desiatej, vysmiata, tak pozerala s nami superstar a ani to ju nezmohlo, tak sme zalahli spolu

riusik
7. dec 2009

u nas prsalo v noci, vonku mokro

lucia32
7. dec 2009

ahojky cicušky...
Rius...môj Miňo bol teraz chorý, týždeň doma, pokašlieval, našťastie nik to od neho nechytil...ale je už dosť veľký a ked poviem, že nepribližovať sa k Natálke, tak na 90% sa nepribližuje...občas zabudol 😝

lucia32
7. dec 2009

U nás neleje 😀

riusik
7. dec 2009

lu: to som zvedava, ako tomas vydrzi malu nehladkat a nebozkavat 😝

jajona
7. dec 2009

Ahojte,

u nás tiež zamračené, také na figu počasie.
Matúško mi ešte zaspinkal, takže môžem v kľude žehliť 😝

Inak od včera poobedia má takú kaku do zelena. Neviete, čím to môže byť?

riusik
7. dec 2009

jajo: vravi sa, ze ak je dieta kojene a ma kaku do zelena, ze pije vela predneho mlieka... aj alexandra mala jeden cas, akurat sme boli na poradni, dr sa pytala, ci nepyta castejsie, ak by to bolo tak, ze pije iba predne mlieko, bola by hladna, ale to nebola, tak brala ster, ci nieco nema, ale vysledky negativne... tak neviem, jednoducho som to neriesila dalej, mala spokojna, tak co, nech kaka na zeleno...

brinzulka
7. dec 2009

Ahojte...
riu...nas krpec tiez este nebol chory-myslim 3rocneho..len nadchy a take srandy...Naposledy nemohol chodit k malemu...bolo to tazke...ale zvladli sme...smel ho hladat len po nozke...a brusku...bol s nim viac mm....Ked bol fit, tak sa mohli cucmat kolko chceli ...drzim palce. aby ste boli ok.

jajo...ja ak si maly cucne, pri dalsom kojeni ho dam na ten isty prsnik, nech pekne taha aj zadne mliecko...Len ak tahal poriadne...tak pijeme z druheho prsnika...
Niektore mamicky vraveli, ze zelena kaka je infekcna...ale, ze to nie je pravda...je to tak ako hovori Riu...dieta vypije len predne mlieko...

lucia32
7. dec 2009

Ahojky...zelené vodnaté stolice sú infekčné...zelená kaka nem...

brinzulka
7. dec 2009

Pre niektoré deti je zelená stolica normálna. Zelené sfarbenie môže byť i reakciou na zloženie matkinej stravy. Najčastejšie sú však zelené stolice spôsobené pitím iba predného mlieka s vyšším obsahom laktózy. Problém nikdy neriešte dokrmovaním umelým mliekom, ale zmenou techniky dojčenia. Dieťatko by malo najskôr vypiť jeden prsník, aby sa tak dostalo až k zadnému mlieku bohatšiemu na tuky. Zadné mlieko tvorí približne dve tretiny objemu zrelého mlieka. Potom môže prejsť na druhý prsník

u netu

riusik
7. dec 2009

ak by malo dieta infekciu = choroba = nepokoj........... nie??

jajona
7. dec 2009

ahojte,
no to som čítala. ale z ničoho nič to prišlo. papá normálne ako aj zvykne. veď ešte uvidím dnes, ako to bude. žiadne zmeny som nespozorovala.

inneska
7. dec 2009

ránko 🙂

aj u nás prší 🙄 chcela som ísť von...a potrebujeme do lekárne na rybilku..som kúpila v DM nejakú bio mastičku, a po dvoch natretiach ostala erikova riťula červená...tak sme založili, zatial dávam niveu, tá nerobí nič..červené mizne...a ostaneme pri rybilke...ale kedy kúpime? 😕 😅

a idem písať vianočné pohladnice, min. tie čo pôjdu do austrálie, najvyšší čas, aby im stihli prísť 😝 tu na SK pôje neskôr..
a ešte musím objednať foto z happyfota...babkám dáme v rámikoch vnúčika zarámovaného, teda len fotku, erika tam pchať nebudem 😀

inneska
7. dec 2009

jajo...aj erik občas má zelenú....tak raz do týždňa(občas aj dvoch týždňov)...môže to byť aj z bolenia bruška..ani nie velkého, ale kako ostane zelené...ja to pozorujem na erikovi, ked sa viacej krúti, mrnká...potom to zelené..

riuš..nech tominko rýchlo vyzdravie, nech môže ocuckávať sestričku 😉

lucia32
7. dec 2009
ani3012
7. dec 2009

jáj zlatúšik 🙂

jajona
7. dec 2009

inn: Matúško nemal zelenú ani nepamätám, možno po narodení. ale môže to byť aj z bruška, aj keď sa mi nejako nekrúti, ale možno niečo vnútorné.

čo sa týka riťky, tak som aj plienky dala iné - sleep and play a dávam stále ten púder. a už je dobre. nemá už žiadné púčky 🙂

zlatý je Maťko, aký chlapák je z neho 😵

inneska
7. dec 2009

matýsek je krásnučký 😵 a aký velký chlapík je už z neho 😵 😵

jajo...ako píšeš, môže to byť aj niečo, čo nedá najavo...možno len pomrnká, ale na kake sa to odzrkadlí..pokial to nieje v kuse a výrazne zelená, tak by som to neriešila...príp. to najbližšie spomenúť dokyne 🙂 nám pomohla na zaparenú riťku nivea-krém proti zapareninám 🙂

traky...šikovno pod sem a podaj správy od dokyni 🙂 ako maťko?? spinkal dobre?

battole
7. dec 2009

ahojte, ako sa mame?....
my mavame velke problemy so spanim cez den. Nedokazem ju inak uspat ako vonku alebo na balkone a uz aj to zacina byt problemove. Kolko krat a ako dlho vam spinkaju deticky cez den a kedy ich davate na nocne spanie?....ja mam z toho hlavu v smutku, lebo uz neviem ako na Sarlotku....

wydata
7. dec 2009

bre ranko 😉
mi sme zahajali dnes na balkoniku po dlhom prehovarani tak sem mamina zase zabludila pochvalit sa super vydarenym subojom medzi naty a cumlikom...vccera vecer po navsteve prababicky sme isli odviezt ece aj babinu na dlhe diely a cestou odtial sme dudkali sami az domko do petrzky a potom este asi 30 min domena jupiiiiiiiiiiii
mama je vitaz 😀
no a dnnes ranko sme hajkali az do tristvrte na desat co inak spinkame len asi cca do pol osmej...jupiiiii
no aspon nieco co ma dnes nabudi nakolko idem k dokine zubarskej ☹ 😅 🙄 😨 🤐 😒 😠
bleeee 😠 😖 😢
ale co uz aspon mi da tu moju drzku dokopy....
sme vcera boli na vianocnych trhoch kuk v meste 😉
bolo fajn, maminka a tatinko zosrotovali zopar ciganou 😝
a pred tm sme boli v tescu na kamennom kupit vianocny kostymcek pre Lilinku nech je cacana 😀

ani3012
7. dec 2009

bat
tak mňa sa nepýtaj! Evka si spí,kedy sa jej chce.Aj večer chodí spať v noci 😀 😀
Teraz s prestávkou na jedenie spinká od polnoci 🙂

battole
7. dec 2009

ani: a ako ti to vychadza, ked to zratas?

battole
7. dec 2009

ja mam problem ju uspat, lebo aj na nej vidim, ze chce spat, aj ju polozim do postiel, alebo ju nosim na rukach, v babysatke, sucha ocka, zíva, a potom sa odrazu preberie zacne plakat a uz je po spani....

inneska
7. dec 2009

batt...o spaní mi ani nevrav...aj erik si spí ako chce...proste ked to na neho príde, tak začne žmoliť oči a idem uspávať...spí mi asi 3x denne po pol hodinke(niekedy aj hodinku, inokedy 15 min.) a v noci chodí spať okolo polnoci..ale posledné dni sa darí zaspávať okolo 22h...takže tak...

wyd..gratulkaa k dudlíku 😀 😀 a aj erik ma vie občas prekvapiť, že potiahne do pol 10, desiatej...a k zubine idem 8.1.....tak nech ťa moc netrápi 😉 a nerob nám tam hanbu 😀

inneska
7. dec 2009

batt...mne to vychodí asi dokopy tie 3 hodky za deň + 8-10hodín v noci(asi 2-3 prestávky na kojo)..a u nás zaberá, ked si k erikovi lahnem pri uspávaní...hladnám mu tváričku, alebo mu položím ruku na hrudníček(začne sa hrať s prstami) 🙂

inneska
7. dec 2009

baby, ja som horšia ako v tehu....som asi 20 min.čistého času hladala vianočné pohladnice 😀 a oni v stolíku pod noťasom 😅 no hlava deravá 😝

ani3012
7. dec 2009

bat
tak spolu spí asi tak okolo 16 hodín

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=130

toto so našla na nete:
Spánok a detí od 3. – 11. mesiaca

Batoľatá potrebujú spať 9-12 hodín v noci a zvyčajne 1 až 4 krát denne po 30 minút až 2 hodiny. Od 6. mesiaca života nočné kŕmenie nie je nevyhnutné a veľa detí spí celú noc. 70-80% detí si tento návyk vytvorí do 9. mesiaca života. Aj tu platí, že dieťa je treba uložiť do postieľky ospalé, nie keď už spí. Skôr sa vytvorí návyk sebautíšenia a zaspatia, ktorý je veľmi prospešný hlavne v noci. Deti, ktoré sú naviazané na matku, zaspávajú skôr.

Odporúčaný spánkový režim

Nočný spánok 19:00 – 7:00

Ranný spánok medzi 9:00 a 10:00

Obedňajší spánok 12:00 – 14:15

Poobedňajší spánok medzi 16:00 a 17:00

Čo je dôležité

Vytvorte pravidelný denný režim a režim spánku.
Vytvorte dôslednú ale príjemnú rutinu zaspávania (dieťa nemôže považovať spánok za trest).
Vytvorte spánku priateľské prostredie (postieľka, záves, obľúbená hračka).
Podporujte nezávislé zaspávanie dieťaťa, vývoj k samozaspávaniu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre