Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
15. dec 2009

josifek
ďakujééém! 😲 cmuk!

traktor
15. dec 2009

ahojte, vsetkym pekny den , kedze dnes nikto neoslavuje 😉

traktor
15. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage..., a pridala som 2 fotky aby ste videli aky jematko krasny ☹ , a toto ma po celom tele,aj na palcekoch.....proste vsade...

inneska
15. dec 2009

traky...ahojky 🙂 fú, chúdatko maťko ☹ zlatinko naše, snád ho to nebolí, neštípe, nesvrbí...a nevolala si s dokinou, že to máte zase??

ozi..díky, budem študovať 😉

traktor
15. dec 2009

in ideme zajtralebo mame aj poradnu ...aasiho to skriabe lebo si vecne sucha tvaricku....nicim ho nenatieram , davam len fenisti a stvrtku dithiaden som dala rano.....uz fakt neviem co mozem dat ama to ovela horsie ako vcera, a ovela horsie ako pred tyznom ....a to je len kojeny, ....tak nechapem ...

raona
15. dec 2009

ahojte babule. .noo my este zuby nemame ani zdaleka.. a to zajtra oslavime 5ty mesiac..
trapi nas ale dost silny kasel.. sirup nezabera.. jaa uz neviem co snou...

Traky a to nie je ta ruzienka ci co to??

ani3012
15. dec 2009

Luci inak pokiaľ ide o to,že o pol roka ,tak pravdepodobne myslela očkovanie o pol roka.Ale poradňa určite skôr.

Očkovací kalendár (pravidelné, zo zákona povinné očkovanie)
4. deň – 6. týždeň: očkovanie proti tuberkulóze

3. mesiac: 1. dávka hexavalentnej vakcíny (Infanrix hexa) proti záškrtu, tetanu, dávivému kašľu, haemophilusovi influenzae B, detskej mozgovej obrne a hepatitíde typu B v jednej injekcii

5. mesiac: 2. dávka hexavalentnej vakcíny (Infanrix hexa) proti záškrtu, tetanu, dávivému kašľu, haemophilusovi influenzae B, detskej mozgovej obrne a hepatitíde typu B v jednej injekcii

o 6 mesiacov od druhej dávky: 3. dávka hexavalentnej vakcíny (Infanrix hexa) proti záškrtu, tetanu, dávivému kašľu, haemophilusovi influenzae B, detskej mozgovej obrne a hepatitíde typu B v jednej injekcii

11. mesiac: preočkovanie hexavalentnej vakcíny

15. ukončený mesiac: očkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke vakcínou Priorix, ktorú hradí poisťovňa

11. rok: preočkovanie proti osýpkam, mumpsu a ružienke

2. rok: preočkovanie detí proti tuberkulóze, ak majú negatívnu skúšku na predlaktí a nemajú jazvu po prvom očkovaní v pôrodnici (vykonáva sa po základnom pravidelnom očkovaní, ktoré musí byť ukončené)

3. a 6. rok: preočkovanie proti záškrtu, tetanu a dávivému kašľu Infanrixom-trojvakcínou (nehradí poisťovňa)

10. – 11. rok: preočkovanie proti detskej mozgovej obrne inaktivovanou očkovacou látkou

11. – 12. rok: preočkovanie proti tuberkulóze, ak je negatívna skúška na predlaktí

14. rok: preočkovanie proti tetanu a záškrtu, ďalšie po 10 – 15 rokoch tou istou očkovacou látkou

Termíny prehliadok:
prehliadka za 48 hodín po prepustení z pôrodnice
v 14 dňoch
v 6 týždňoch
v 3 mesiacoch
v 4 mesiacoch, kedy sa tiež orientačne vyšetruje zrak a sluch
v 6 mesiacoch – zuby
v 8 mesiacoch
v 10 mesiacoch
v 12 mesiacoch – reč, zrak, sluch, vývoj zubov

Traky: ale to ma chúďatko....nesvrbí ho to?
toto som vyčítala:
4. Očkovanie proti osýpkam: 1-2 týždne po očkovaní sa môžu objaviť oslabené príznaky osýpok, horúčka (8. -12. deň) môže byť aj vysoká, trvá asi 1-2 dni, pozorujeme tiež príznaky z horných ciest dýchacích, výnimočne kŕče.

traktor
15. dec 2009

a ruzienka co to? 😕este som sas tym nestretla....a ani svrbi ho to lebo si sucha tvaricku...

raona
15. dec 2009

to sa tiez take vyrazky vyhodia, ma to teraz kamoskina mala, tiez ma take vyrazky.. neviem o tom moc vela..

raona
15. dec 2009

traky toto som nasla o tom"

Ružienka alebo rubeola je vírusové ochorenie, ktoré sa prejavuje zvýšenou teplotou (subfebrilitami), bolesťou hlavy, kašel a malátnosťou. Inkubačná doba je 14 až 21 dní. Neskôr sa objavuje makulopapulózna vyrážka, ktorá začíná typicky za ušami a postupne sa šíří cez tvár na celé telo. Vakcinácia MRR vakcinou v 1. roku života.

ale napr. teplotu ta kamoskina mala nema..

traktor
15. dec 2009

ale matko nekasle, nema teplotu, nieje malatny...a zacalo mu to na lickacha postupne cela hlavicka, krk az komplet telo....

ani3012
15. dec 2009

keby to bola ružienka,tak to by lekári zistili.Len oni sami nevedia,že čo to je

traktor
15. dec 2009

ani ved to...len ked pozriem nanho tak ma to trapi, keby ho to aspon nesvrbelo....2 doktory a vysledok ziadny.... 😖

raona
15. dec 2009

jaaj.. ty si s nim uz bola u lekara? som nevedela..

no ja neviem ako to celkom prebieha, len tiez ta mala mala najskor zapal hornych dychacich ciest, teploty, potom tyzden bola v pohode a po tyzdni sa takto vyhodila...

raona
15. dec 2009

a co ti na to povedali traky?

traktor
15. dec 2009

no najprvpohotovost ....tam ze musel zjest juzne ovocie / ta hej kedje kojene, tak mu pridavam aj mandarinky aj pomarance/dala muATB, potom u nasej , ta zatrhla ATB ze netreba / robila mu ten test z krvi ci treba ATB alebo netreba/, a nakoniec nemocka lebo vela spal a malo piltak infuzky , sme doma a zas, a flaky nikto neriesi..... 😠

traktor
15. dec 2009

no a vraj to bola ta siesta choroba....ale ciisto, tak si nie som uz ista...

traktor
15. dec 2009

inak je uplne taky ako stale, krasnepapa, krasne spinka, usmievavy,ziaden problem, az na tie flaky a ze si to sucha...

raona
15. dec 2009

chudacik malinky.. sa cudujem ze mu nejake vysetrenia ine nerobili.. ci?
a co je to ta siesta choroba?

ani3012
15. dec 2009

traky a u kožnej si bola?

baby,chcem sa spýtať,tie čo už dokrmujú,že koľko spapa vaše dieťatko? Ja som jej začala dávať hotový príkrm sunárek,ale neviem,koľko by mala spapať,aby bola najedená.Keby záležalo od nej,tak papá tak 3 krát za celý deň.
Teraz mi zjedla brokolicu zo 135 gramov len 60gramov(som vážila celú a potom odjedenú)

traktor
15. dec 2009
traktor
15. dec 2009

raona ani ja poriadne neviem co je to ta siesta choroba , dokyna hovorila ze najprv teploty, potom ustupia, potom vysip a ze to prejde....u koznej som nebola, prvy kratto zmizlo, vcera sa to vratilo a dnes je to uz velmi....uvidime zajtra a nenecham sa uz odbit.....

traktor
15. dec 2009

no idem pracovat, snad bude vsetko ok, a ked sa s tym niektora stretla budem vdacna za kazdu radu.... 😉

ani3012
15. dec 2009

držím palce(už som to síce písal milión krát ale zo srdca)
Nech sme k sviatku všetci zdraví a šťastní

voskovka
15. dec 2009

Imigrační úředník v Kanadě se ptá pana Lakatoše
"A jak se ten rasismus v České republice projevoval?"
"To bolo různé, ale už aj malé děti sú tam rasistické."
"I malé děti, to je na pováženou."
"No ba, veď aj ty sněhuláky dělajú len bíle!"

Dežo čte v novinách: "Hledá se muž ve věku asi 40let,
který v noci na opuštěných místech přepadává ženy,
osahává je a ukazuje jim své přirození."
Otočí se na manželku a říká: "Eržika, myslíš, že by
mi to místo dali?"

Přijde cikánka do masny a se slzami v očích prosí řezníka,
jestli by jí nedal maso na dluh, že má hrozný hlad.
"Dobře, dám ti maso na dluh,ale musíš vypít kýbl vody."
Cikánka do sebe naleje celej kýbl vody a řezník povídá:
"Hovno hlad, žízeň jsi měla!"

Cikán říká cikánce:
"Poslouchej, ty strašně smrdíš. Běž se už proboha umýt!"
Cikánka si myslí: "Co bych se myla, radši si koupím voňavku."
Přijde tedy do obchodu a ptá se po voňavkách.
Prodavačka jí doporučí Lesní vůni.
Cikánka si koupí dvě balení. Večer si lehne do postele
a ptá se manžela: "Starý,Čuchni si. Co cítíš?"
"Hovno v lese!"

Víte, proč se nemůžou cikáni účastnit Závodu míru?
Protože by většina diváků poznala svoje kolo.

Víš jaký je rozdíl mezi kouzelníkem a cikánem?
Kouzelník řekne:"Abrakadabra!", a vyčaruje králíka
z klobouku.
Cikán řekne:
"Diskriminácia!"a vyčaruje důchod, sociální dávky,
byt a auto.......


zopar vtipov....inak zdravime.... 😉

ani3012
15. dec 2009

vosky 😀

a ja som vám zabudla ukázať tie hriešne drahé fotky,čo sme boli s rodinkou v sobotu v ateliéry :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

majkas
15. dec 2009

ahojte,

ani, sak su pekne tie foto, jednoduche a krasne 😉 a ste pekna rodinka 🙂

traky, tfuj, tfuj nech to Matkovi cim skor zmizne. Tami posiela pusinky na kazdu bodku jednu aby rychlo zmizli 🙂

my sme boli dneska na tom urade prace, teta mi o tom novom zvysenom prispevku este nevedela nic povedat ze este len budu mat skolenie. tak som si poziadala len o ten klasicky.
a vcera som volala so svagrom co u nas v BJ robi na urade prace a vravel presne to co bolo v tej teme co tu niekto daval link. ze bude stacit poziadat o zvyseny rodicovsky do konca juna a mali by to doplatit od januara. dovtedy bude chodit ten klasicky ak ste si poziadali. ak poziadate neskor, tak spatne sa doplaca len za 6 mesiacov.

a este sme boli zhanat ciapku nejaku dobru flausovu ale nic sme nekupili. sa utesujem ze Tami na okrem tenkej ciapky aj 2 kapuce tak jej hadam nie je zima 😅

majkas
15. dec 2009

a aj my mse fotili vianocne akoze umelecke ale nemozem vam to tu dat lebo pojdu ako pohladnice tak aby ich nahodou nevideli nasi skor 🙂 ale potom ich tu urcite hodim

raona
15. dec 2009

majkas, vsak mne sa vidi, ze poziadat si o zvyseny maju len tie, ktore uz na rodicaku su, a my co estelen ideme, tak nam by mali dat automaticky uz ten zvyseny.. alebo som to zle pochopila? to davali raz v spravach..
no nic, ja idem zajtra na urad, tak dufam, ze ma spravne usmernia.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre