Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

vendulacky
19. feb 2010

kati, že zdravíme noční sovičku 🙂

katica5
19. feb 2010

ven odkazem 😉

vendulacky
19. feb 2010

taky 😀 😀 tadadadaaaam, špatná odpověd 😀

pirinka
19. feb 2010

traky 😀 😀

jsem na skypu...chcete mě 😅 ?

vendulacky
19. feb 2010

piri, pojd do mě 😀 do ip nick?

traktor
19. feb 2010

piri toco za otazka, davaaaaaaaj

vendulacky
19. feb 2010

traky ne "taky" ale traky 😀

traktor
19. feb 2010

veny jedno pismenko hore dole, hlavne ze si rozumieme 😀 😉

raona
19. feb 2010

vendy, v porodnici bola taka sestricka, ze si myslela, ze som debil a ze jej nechcem dudlik dat ked place, prisla k nej a povedala mi, mamicka ja Vas naucim ako dietku dudku dat.. som na nu kukla, ze aj ked som prvorodicka, tak asi nie som debil, ked vidim, ze ju naduva, nechcela mi proste verit, drzala jej dudku nasilu v puse, malu naplo vyvratila co zjedla a tak sestricka odcupkala, ze no ona ju fakt neznesie 😀 😝 krava jedna, ze to tak musim napisat.. takze ani nasilim sa to nenaucila 😀 😀 😀 svokra bola tiez taka mudra, len by jej ju cpala a cpala a malu naduvalo, ja som skusila rozne typy cumlikov, no nakoniec som rezignovala a vsetky schovala, vzdy ked niekto prisiel tak jej nutil dudku.. tak ma to stvalo, odvtedy su vsetky v sufliku 😀 😀 😀 a nik o nich nevie 😀 😀 😀

ale pravda, ma tesi, ze ju nemusim odnaucovat neskor 😀 😀 😀

raona
19. feb 2010

traky 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ze vnucata, no len pockaj, aby sa ti nepritrafilo este jedno 😀 😝
aj moja segra taka bola, ze caka vnucata a nakoniec ani nevedela ako, sla na beznu prehliadku na gyndu a lekar jej oznamil, mamicka, ale vy ste znova tehotna 😝 😀

pirinka
19. feb 2010

rao...chytré horákyně, po porodu se s nimi roztrhl pytel co 😀 ? Taky jsem to chtěla napsat, že alespoň nebudeš muset odnaučovat 😉 . My taky ne a ani od flašky, protože tu taky nechce a přejdeme rovnou na hrneček 😅

raona
19. feb 2010

som z nej unavena, odniesla som ju tatovi.. sak je oddychnuty si schrupol aj on.. ako sa naucila postavit, tak teraz by len stala a stala...

raona
19. feb 2010

piri presne..ako pises..
no a na flasku bol tiez problem, sem tam si cucne cajik.. ale nic moc, tak som rovno kupila ten hrncek od LOVI, netecuci, je tam taky makky naustok, tak sa uci na ten a nebudem mat neskor problem, obcas som jej aj z hrnceka davala bez toho naustku, a tiez to tak pomalicky glgala,takze vyzera ze nebude mat problem s poharika pit..

vendulacky
19. feb 2010

je to neskutečný, jak jsou ty bejbinka rozdílný 😉

dneska jede poslední díl sex ve městě...a pak navazuje film, mám ho doma, jsem u něj békala jak škopková u angeliky 😀

raona
19. feb 2010

baby, davate bejbinkam take ze Pribinacik??

traktor
19. feb 2010

raona...ja uz som si tym presla....isla som na preventivnu a pani vyste v 4 mesiaci a mame matka 😀 😀 😀 😀 ...pribinaka sme uz dali, viac mu chutia ine jogurtiky

gabrielkabj
19. feb 2010

čavte ani naša nechce piť fľaše a ani cumlik nemáme a dnes som bola v lekárni že kúpim nejaky hrnček netečúci a lekárnička na mňa že aky netečúci že houby že vraj z každého trochen kvapne 😕 ta pošlite link na zázračný hrnček 😀 😝

traktor
19. feb 2010

my mame taky co netecie, kupilasom v lekarni

gabrielkabj
19. feb 2010

ja ešte jogurty nedavam ani pribinaka ale za to som dnes kupila take masko v skličku a spapala to ako keby nikdy nejedla ta toto čo ja uvarím s takou chuťou nebašti no no no 😉

vendulacky
19. feb 2010

rao, já dnes četla na moudrých stránkách tohle...

Co může dítě jíst
Začínáme jednodruhovým ovocným nebo zeleninovým pyré (jablko, mrkev, banán, brokolice aj.). Jeden druh podáváme 3-4 dny k rozpoznání případné nesnášenlivosti na určité potraviny.
V průběhu jednoho měsíce můžeme začít s vícedruhovými příkrmy, do zeleninových přidáme maso. Vařeného, jemně nakrájeného libového masa je zpočátku asi 20 g na dávku, od 7. měsíce až 35 g.
Do ukončeného 6. až 7. měsíce nedáváme dítěti lepek (některé kaše, pšeničné výrobky, ovesné vločky, rohlíky, piškoty apod.), 1x týdně může dostat vaječný žloutek – například formou zeleninové polévky se žloutkem. Pozor na vaječný bílek, pro dítě do 1 roku není vhodný.
Od 7.-8. měsíce přidáme mléčný příkrm, nejlépe bílý přírodní jogurt. Vyzkoušejte kombinaci s čerstvým ovocným pyré. Kravské mléko a mléčné výrobky jako tvaroh, lipánky, smetánky apod. nejsou pro vysoký obsah bílkovin vhodné pro děti do 1 roku.
Od 9.-10. měsíce připravujeme příkrm hrubší konzistence, aby se dítě naučilo žvýkat, použijeme nahrubo nasekané těstoviny.
Od 10.-12. měsíce se strava dítěte postupně blíží stravě batolecí. Dítě se zapojuje do stolování v rodinném kruhu.

je to z téhle stránky:
http://www.mojerama.cz/rust-a-vyvoj-deti/potreb...

traktor
19. feb 2010

pise na nom ze nuby.....a normalne som skusala s neho pit, ci vobec daco pojde, bo ani kvapka von....a onoto ide 😅 🙂

gabrielkabj
19. feb 2010

a ma maký ten sosak či tvry? Bo mam rada i tvarde, ale daco inééééééééééééééééé

zaba2707
19. feb 2010

dobry vecer priateliaaaaa 🙂

vsetko naj dnesnym oslavencom ale hlavne MATEJKOVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII posielame ooooobrovsky cmuk 🙂

dnes som to tu uplne odflakla ani som necitala ... ale do teraz som sa mordovala so zasranymi excelovskymi reportami do prace ... uz som pri tom kapala

a konecne nie som slamena vdova tak dufam, ze sa ide dobiehat zameskane 😀

zaba2707
19. feb 2010

my sme dnes mali prvy krat jogurt activiu bielu sladku 🙂 tie ksychty stali pri papani zato ale zobacik poslusne otvaral na dalsie lyzicky 🙂

traktor
19. feb 2010

taky stredny je.....uz som videla aj meksi ale aj tvrdsi.....hej a sosak myslim dobre? 😀 😀 😀 😀 😀

raona
19. feb 2010

gabi ja mam tento:

http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/lovi-b...

to je naustok od 12mes. taky tvrdsi, ja som si dokupila este aj makky naustok od 6mes., kupila som to normalne v predajni s detskymi vecami.. a netecie.. ma tam taku poistku gumennu pod tym naustkom a vdaka tomu netecie, ked si to mala prevrati na seba... a ta poistka sa da dat aj dole, tak potom uz tecie 😀

vendulacky
19. feb 2010

gabi, tady je přímo kouzelný hrneček od aventu
http://www.malvik.cz/Vse-ke-krmeni/lahvicky-hrn...

nemám vyzkoušené, je objednaný..

ted mám od NUK a neteče, ani když z něho saješ 😀

pirinka
19. feb 2010

vendul ty si tááák chytrá 😀

gabi, mě taky teče 😅 . Že bych vzalaten nuby co píše traky?

raona
19. feb 2010

a tu maju s tym makkym naustkom..

http://maminashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...

vendy dik za info o stravovani... 😉

lucim
19. feb 2010

ahojteeeee, jeeee tu je dnes veselo, vas docitkavam aj nahlas hihihihih 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre