Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
30. sep 2009

lucim...zlatá si 🙂 ...mm chcel tutu mutu, ale vytuhol, tak tu ešte straším...som chcela na aukcii tepláky, ale vzdala som to 😝 mooocc veľa chceli...

inneska
30. sep 2009

josi....no asi aj tak dlhšie by som nevládala na ruky a chrbát...a kolená, bo budem musieť pri vani klačať 😝

luci..tak sa modlíme 😉 tak má mm po chlebe 😝

zmurkaz
30. sep 2009

Ahojky - kočandy 😵 😵 😵
mám prvý darček k vianociam... teda nemám, lebo mi to znárodnila mamina... že veď my si ľahšie vymyslíme niečo pre malú 😠 😉 (behák)

josifek
30. sep 2009

Dobrou nocinku všem přejeme 😵 😵 😵 😵 😵

lucia32
30. sep 2009

idem haji, pá ..pozdravte nočnú smenu a neponocujte dlho 😝 😀

zmurkaz
30. sep 2009

no tak to tu zostávam sama? 😕

inneska
30. sep 2009

tak dobrú nocku josi aj lucka 😉

zmurka...jáj tie babky, a ty vymýšlaj..a to budem asi aj, lebo sa budú vypytovať, čo by som potrebovala pre malého, tak budem rozmýšlať 😅

inneska
30. sep 2009

ja som tuuuu 😉

zmurkaz
30. sep 2009

no ja som sa rozhodla, že pomaly to začnem skupovať... lebo potom ten zhon nenávidíííím 😎

inneska
30. sep 2009

ja našťastie budem len erikovi kupovať a mm a malej miške a nátalke(teda pre deti, aj mm je také velké dieťa😀) inak nikomu nič ... a aj od ostatných chcem, aby len erikovi kúpili 🙂

zaba2707
30. sep 2009

ahojte bambulky moje ... tak dnes presne ako vcera reval a reval a reval a este raz reval ... ja som fakt hotova
vecer pred kupanim bol pol hodku zaveseny na jednom cecku potom sme sa okupali zavesil sa na druhy tam bol okolo 23 minut ... potom som ho polozila do postielky a sla sa osprsit bola to rychlovka a ako som vyliezla a sadla si na chvilu na gauc tak zacal znova ... nebol to uz az taky rev ale mrncal statocne ...sla dom do mrazaku vytiahnut 70 ml zamrazeneho mliecka rozmrazila som to ... skusila som mu to dat najskor sa zdrahal nechcel tak som si povedala ze podme naspat do postielky a uvidime co bude dalej dala som mu dudel ten hned zacal dudlat tak som mu ho vytiahla a strcila flasu s tym mojim mliekom ... baby on tych 70 celych vypil ... takze budem to este zajtra pozorovat ... velmi ma vsak netesi ak budem mat uz po 2 mesiacoch malo mlieka ☹

zmurkaz
30. sep 2009

zabka - tak aj vy máte večerné revy? No aspoň asi vieš, z čoho... aj keď ťa to neteší...(skús poobede viac piť a dať si aj čaj pre kojace matky... mne to kvalitne naleje prsníky...)

Moja malá - netuším prečo každý večer reve asi pol hodku....
Ideme sa kúpať - vysmiata, premasírujeme bruch, vyprdkáme, vykakáme, vykúpeme - vysmiata... vyjdeme z kúpelky - ešte 5 min vysmiata - a potom to začne... až jej sopolíky tečú, sliny jej tečú... pricucnúť sa nechce ani za svet, vykrútená je ako mesiačik ale naopak hlava v záklone a aj nohy zanožené- brucho vytrčené dopredu...) slzy ako hrachy... nechápem to ☹
Odreve si svoje - v takých fázach... a potom sa ukludní a začne sama hľadať prsko - napapá sa a zaspí. Niekedy ju musím asi ešte pol až hodku nechať spať na mojom prsku - sem tam si potiahne a potom spíííí až no polnoci.

zaba2707
30. sep 2009

zmurka to nebol iba vecer cele poobedie a aj doobeda to bolo take zvlastne ...

zaba2707
30. sep 2009

ten caj pre kojace matky mi moc nechutil ale vyserem sa nato ze mi nechuti budem sa nim nalievat

zaba2707
30. sep 2009

dokukam radio fresh a pojdem zalahnut
som zvedava dokedy drobec pospinka 🙂

zmurkaz
30. sep 2009

no tak my máme len večer - chvala Bohu!!!! A ja si doňho dávam lyžičku cukru a je fajn - inak pijem a fenikláč a ten tiež dobre pôsobí na tvorbu mlieka...
A v noci ako často kojíš?

zaba2707
30. sep 2009

dobru nocku vsetkym vam prajem 😲 (cmukaci) papapapapaaaa

zaba2707
30. sep 2009

no teraz dojedol z flase o 20.30 a ratam okolo polnoci kojime a potom az nad ranom okolo 4-5

lucim
30. sep 2009

zabi chuuuuudatko nase, musis byt poriadne unavena. 😒 ale filipko je fesak a bude robit coraz vacsiu radost.

zmurka - kolika ... prejde.

vydrzte, kocicky

pred chvilou sa nam tu stal sok , horor .... pokludne si kojim rozhorucene teplotove dieta, drahy takmer zaspava na druhom gauci a zrazu straaaaasna rana, buch. to nam odpadla kachlicka z krbu. sme sa vsetci mikli, matej keby mal zuby, tak mi urcite odkusne bradavku .. .a kedze nema, tak zacal straaaaasne srdcervuco cervenofialovo revat.
ale rozdychali sme to, uz ju tam nedame. to bola taka dohora.

zaba2707
30. sep 2009

v noci je nastasite super
nelame ziadne brutus rekordy ale nebudime sa ani kazdy 2-3 hodiny ako pisu niektore bambule ... proste v noci sa kojime vzdy 2x

aspine
30. sep 2009

hlasim prichod 😉
dneska jsme byli na trimesicni prohlidce....mame 4860g a 58 cm. Zitra jdeme na krevni obraz (pry se ji zda nejaka bleda) a ke konci rijna na neurologii. Doktorce se zdalo ze nejak nedrzime dobre hlavicku 😕 a ze se nam nelibi poloha na brisku 😝
a kdyz delala male vyter ze zadecku tak mala dostala takovy hysterak ze z toho byla doktorka cela zelena 😀 no jo kdyz nase mala jeste v zadecku nic nemela tak se nedivim ze zacala ricet 😀
ockovani jsme nedostali, protoze jeste nemame uplne zahojene tbc
takze kontrola s podivnym vysledkem 😅

zitra jdeme na odber tak to zas bude slzicek....chudinka moje mala ☹ a to mame jit na masaz tak nevim v jake bude nalade 😅
a vlastne dneska cely den od te kontroly je takova brekava...uplne bych ji laskou umackala jak ji chci utesit 😵

josi to video z plavani je super 😵 mala je sikulka a jak se ji to libilo vid? my se chystame az nam bude pul roku a pujdeme do velkeho bazenu 🙂

inneska
30. sep 2009

fú babulky, tak to vám nezávidím tieto ceremónie 😅 dúfam, že to všetko čoskoro pominie a miminká sa budú len usmievať 🙂

zaba2707
30. sep 2009

ty kokso to musela byt riadna supa lucimka ☹

zaba2707
30. sep 2009

no nic bambulky pozdravujem nocnu zmenu a ja sa uz fakt lucim ledva kukam na obrazovku aby som vas citala ... musim zregenerovat lebo ak nas caka taky zajtrajsok ako bolo dnes ... tak uuuuffff

pekne sny mamulienky a detulienky nase najkrajsie 🙂 pa

inneska
30. sep 2009

lucka...juj, to sa maťko musel riadne vylakať 😕

aspine
30. sep 2009

teda lucim to musel byt sok 😕 my jsme takhle jednou byli u nasich a tatka si tak kychnul ze mala zacala hystericky rvat ze nebyla chudinka k utiseni 😅 kdyz se berunky takhe leknou tak to je neco 😒

zmurkaz
30. sep 2009

Zabi -aj my sa tak kojíme... skús ten čaj a vypi aspoň 2,5 litra denne...
Lucim - myslíš, že kolika 😕 😕 😕 😕 - v kúpelni pukne normálne a o 2 minúty a niekoľko metrov ďalej už reve 😕 😕 😕 - ja neviem kam to mám zaradiť!!! A ako príde tak odíde...
- no a tá kachlička- hrúza, by som asi umrela 😠
- a čo je Matejovi? 😨

inneska
30. sep 2009

aspi...no to sa tej doktorke toho akosi moc nezdalo 😕 ale tak radšej takto, ako by mala niečo zanedbať .... určite bude všetko ofkej 😉

zabka...dobrú nocku a dobre sa vyspinkaj na zajtrajšok 😉

lucim
30. sep 2009

kocicky, dakujem, ze ste tak solidarne chapave , je mi s vami dobre. 😉

aspi to je kvetinka taka krehucka modelka, zlaticko. 🙂 a neboj, aj ockovania sa dockas. a vsetko bude dobre. , jo? 😉

ta nasa teplota je reakcia na ockovanie.

zmurka .... tak tak, ako pride, tak odide, dovod nemusi byt, proste sa dieta citi dyskomfortne ... o chvilu na to budete len spominat kocky.

vendulacky
30. sep 2009

ahojky všem🙂

lucim, chudák matýsek...dneska jsem byla doprovátet kamču v nemocnici v plzni (brali jí odběr z uzlu na štítné žláze, brr), s kočárama jsme vlezly do výtahu a tam taková nepříjemná baba obsluhovala ten výtah, měla asi 3 zuby a mastný vlasy tak, že by to stačilo na fritování hranolek🙂) no vejskala kočáry vedle sebe, já šla teda vedle kamči a ona řikám vedle sebe a strkala mě za kamču, tak jí povídám, tak je to za sebe, ne vedle sebe (blběna), no a prostě potřebovala místo ještě pro kluka s nějakým těžkým kovovým vozíkem a když tam vjel a přejel ten přechod z podlahy do výtahu, tak to zadunělo a zarachotilo a malá taky srdcervoucí pláč, jak se lekla🙂 oči navrh hlavy a jekot, musela jsem jí vyndat z kočárku a utěšovat jí, chudinka...takže lucim vím, jak dnes matýsek plačkal🙂

ahoj aspi, tak vy takhle zas po dochtorech? a nedaj vám pokoj a nedaj....my jdem na kontrolu 19/10 a dostanem další včeličku, fňuk
jinak jsem jí měřila vytahovacím metrem a měří cca. 63 cm a vážila jsem se s ní a bez ní a vyšlo mi, že bude mít už 6 kg...děsně vytáhla kočička, vaše markétka je normální záprtek 😀
jinak naše emma je na truničky v kaďáčku zvyklá, ta by jí jen zavrněla blahem 😀

zmury, vy ještě takhle kolikujete? chuděrky, už aby to přešlo..

zaba, to filípek takhle plačká hlady?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre