Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
3. aug 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale nie ! srandujem 😉

♥♥♥♥♥♥♥♥♥ Stretnutie julovciatok v HOPSASA, Bratislava- Petrzalka ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 18.8.2010, 10.00 http://www.hopsasa.sk/ ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Tamarka a majkas
Matko a lucim
Sarinka a raona
Evička a ani3012

lucim
3. aug 2010

majka ... aj som ti nieco napisala, aj mi zase padol net ....
aha - te mi je luto, 😒 ze to mas naozaj potvrdene a pozitivne na tom je, ze si uz hladas cestu, ako si to sprijemnit a vylepsit. 😉
a ze prdolkova foto sa aj mne paci najviac ... a ze chem hodit este pieskove foto a nedari sa mi. zeby uz?

lucim
3. aug 2010

@ani3012 😀 ale malacky by som brala radsej, mate tam taky podnik? 😉

@majkas ja som este nepotvrdila termin ... povodne som sa pytala, co robite v tuto sobotu 😝 ... dotrepat sa uprostred tyzdna rano do blavy , to si musime rozmysliet ... bez tata a co by sme popri tom este ine "vybavili" ?

majkas
3. aug 2010

@ani3012 no no no! 😝 😀

majkas
3. aug 2010

@lucim no vidis, tak ja uz som potvrdila aj za teba 😝 sak potom pojdes na velke nakupy , vsade su zlavy tak preco nevyuzit 😉

mne viac vyhovuje cez tyzden, ale prisposobim sa ked treba. len asi cez vikend tam moze byt viac deti

majkas
3. aug 2010

@lucim a nepapali ten piesok? my mse Tami est edo piesku nepustili lebo saboli ze to poje jak vsetky kamienky co zbera si hned strka do pusy

majkas
3. aug 2010

sa bojim, nie saboli 😅

lucim
3. aug 2010

@majkas fakt este neviem ....napr. ci uz budeme mat peniazky na minanie, alebo ci akurat vtedy nebudem bez zubov (to sa staci pozriet do diara, ale kto by ho teraz hladal ) ... dam vediet, ked budem vediet. 😉

lucim
3. aug 2010

matkovi sa na prvy raz piesok nepacil, teraz ho uz hrabka a rozbija babovecky, do pusy to dava fakt malokedy, mam pocit, z skor omylom, ked ma zababrane rucicky, ono im to nechuti, nebudu si predsa skodit .. ale jasne, ze musis ratat s tym, ze aspon raz okostuje.
a matko uz kostuje len kazdy 10ty kamen ... dnes mi kamienocky len nakladal sam do vlecky. 🙂

majkas
3. aug 2010

@lucim jasne daj vediet, ved ten termin som si len tak strelila, nejako sa zacat musi 🙂
tak matkoje uz skuseny pracant na zahrade ked uz zbiera kamienky do vlecky 🙂

a dik za povzbudive slova, ja uz som tam dnes isla zmierena s tym ze mi to povie, takze ma to nejako extra nevzalo, len si este musim povybavovat kopec veci okolo toho, napr preukaz ZTP 🙂 akoze uz som nacisto postihnuta 😀

majkas
3. aug 2010

idem si uz lahnut, dobru nocku vsetkym 😔

ozi
3. aug 2010

ahojky baby, ja aspoň na skok, mm je v Tatrách, ide zajtra na výstup na Lomničák, už teraz nemôžem normálne myslieť 😝😝
deti už spia, ale malú asi riadne trápia zuby, stále sa mrví a mrnká z postieľky

@ani3012 , si sa dopátrala, že kto Ťa to otravuje??? ďakujem za priateľstvo na FB, a vlastne aj všetkým ostatným
a v tom Hopsasa to vyzerá super, vám až závidím to stretko, samozrejme v dobrom, by som sa hneď pridala 😉
@majkas , my sme často skúšali piesok, som bola pri nej ako poliš, teraz už iba občas, našťastie máme pieskovisko kryté, tak je to taká čistejšia špina 😀

lucim
3. aug 2010

@majkas dufam, ze budes mat aspon nejake ulavy. 😉 a sladke sny.

@ozi aj ja to pieskovisko poctivo zakryvam, aj ked je to povodne bazenik .... aby si ho potulne zvieratka neoblubili. to je len naseeeeeeee. 😉 ja uz v nom matka mozem nechat sameho, ale radsej ma, ked mu robim babovicky a on ich rozbija. 😉
majka a kamienky dnes co nakladal - no prijemne ma sokol, ze to odo mna odkukal. 🙂

lucim
3. aug 2010

@ozi juj tie zubaky, stale otravuju ... u nas asi vylieza prava horna stvorka, ale je to nekontrolovatelne.

ozi
3. aug 2010

@lucim , môj Samko bol od mala na pieskovisku rád, a bez problémov sa vyhral a aj vyhrá sám, nechala som ho samého, nech sa učí, a on nemal problém, Maťo sa totiž dožadoval pozornosti až príliš, Sašku však piesok až tak veľmi nebaví, keď si k nej sadnem, urobím jej nejaké bábovečky, ale baví ju to len chvíľu 😠 , najradšej mi uteká kade tade, potvorka jedna 😝 , no ale aspoň mám pohyb, ale ona čertica, nie a nie sa unaviť 😝 😝 😝

ozi
3. aug 2010

@lucim , nás tiež trápia asi už štvorky, niekedy uvažujem, že kedy sa už vyspím, ale niekedy sa mi zdá, že už je aj závislá na prsníku, ale na druhej strane koľko, že ju ešte budem kojiť, 3-4 mesiace, pol roka??? Veď už je to posledný raz 😢 , aj mi trochu ľúto je 😅

lucim
3. aug 2010

@ozi kojenie je fajn, to je take nase intimne, mojkacie .... ja s tym uz koncim, ale aj tak to bolo super. my uz len pocuckame na prechod do alfa hladiny. a vidis, kazde dieta je fakt ine, aj v piesku. 🙂

ozi
3. aug 2010

no ništ, idem spať 😔 😔 😔 , zhasnem????? Zhasnem 😉

ozi
3. aug 2010

@lucim , no tak nííííč, ešte som tu, nedá sa mi ísť spať 😉

ozi
3. aug 2010

@lucim , veru, keď sa na ňu dívam, aké je to super, krásne, mám pocit, že je na mňa o to viac naviazaná, ale vychutnávam si to , dlho to už nebude, a potom už nikdy, tak čo... 😕 😕 😕

raona
3. aug 2010

@ani3012 to nemalo byt na september??

adka12
autor
4. aug 2010

@lucim kaše sme robili normálne mliečne, nekupovala som nemliečne a do toho HA mlieko. A jogurty už papáme vo veľkom a pohoda. Minule som nemala mlieko na chate tak dostala kravské a pohoda, žiadna reakcia.
Takže jej kúpim obyčko Nutrilon a budem postupne pridávať. Vyskúšame.
Ďakujem za radu.

laurajana
4. aug 2010

Lucim ďakujeme...

adka12
autor
4. aug 2010

@laurajana Lauruške všetko najlepšie k prvému rôčku 😵

laurajana
4. aug 2010

@adka12 ďakujeme zlatíčka aj my Vám dodatočne prajeme veľa zdravíčka, ostatné príde aj samo...cmuk 😉

laurajana
4. aug 2010

@lucim nápad s pieskoviskom skvelý, nemá chybu...určite detičky náležite odcenili 😉

brusinka.pusinka
4. aug 2010

vše nej k 1 ročku a jen ty nej dníčky s usměvem a maminčinou náručí 😵 😵 😵 😵 😵

a mojemu velikánskému 178cm vysokému blonďatému zlatíčku k svátku vše nej a mnoho pusinek 😵 😵 😵 😵

lucia32
4. aug 2010

Ránko....Lauruške od @laurajana, malej oslávenkyni všetko naj k 1. rôčku a ako čítam aj Dominikovi k meninám od
@brusinka.pusinka

@adka12 tak mňa osobne niečo z tej zmeny potešilo....to, že pracujúce maminky budú môcť brať príspevok a nemusia trápne každý mesiac dokladovať opatrovateľstvo na úrade 😝 Inak ma samozrejme neteší, že tie príspevky menia od buka do buka...ale my sme to vymákli 😀 Takže kto plánujete dalšie dieťatko neskôr, odporúčam si platiť dobrovolné soc. poistenie aspoň 280 dní z max. VZ ( cca 50€) a máte max. materskú cca 550€....aspoň trošku sa odškodníte ak to naozaj zrušia...a niekde som čítala, že " materské" by chceli natiahnúť z pôvodných 28tt na 56tt čiže na rok...to by už bolo pekné 🙂

lucia32
4. aug 2010

@majkas tak máš to čierne na bielom, môžeš ísť dalej....a preukaz ZŤP sa vždy zíde 😀 😝 😀

zmurkaz
4. aug 2010

Ahojte babule 😵 ...tak ešte že ma osvietilo a netradične som zalistovala 😵 ...chystá sa stretko 😵 😵 😵 😵 ..... tak musím kukenzí do kalendár a chcem príííííísť - len to musím vyšpekulovať 😅

a tá tabulka - to je akože farba očí? ....my máme sivo - zelenú 😅 ....no a ešte idem kuknúť - kým mám segrin PC 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre