Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
4. sep 2010

@zmurkaz ona dudinu vezme,nerobí jej problém ani po mesiaci už som skúšala podsunúť namiesto fľaše,len sa bojím,že budem mať potom väčšie problémy s odúčaním .No fakt dilema 😔

zmurkaz
4. sep 2010

@ani3012 ...a Paťko ti mal ako? To je jak s odúčaním od kojenia - niekto hovorí, čím skôr tým lepšie a ja zas že čím viac rozumu tým menej nervačenia a ľahšie odúčanie... tak tu je každá rada ťažká ...ale aj tak - ak by moje deti mali duktu len a len keď zaspávajú a potom ju celý deň nepotrebujú - tak by mi to bolo v podstate jedno ...tak do 2,5 roka - no aby do škôlky boli bez 😉 - a to už je šikovné dietko - pochopí veľa oblbovačiek 😀 😀

samayka
4. sep 2010

ahojte maminky

tak nám tá dovolenka asi nie je súdená... slniečko naše má vyhádzanú-bodkovanú celú pipinku, ale z vnútornej strany a hrádzičku a aj riťulku celú červenú... môže to byť z antibiotík?? akože pokazená mikroflóra?? už som nasadila bio-gaiu, ale asi neskoro... no uvidíme. aj tak ideme ešte v pondelok na kontrolu, tak som zvedavá kam nás dokyna pošle...

@lucim - ma strašne moc mrzí tvoja mačí.. dúfam že sa ešte objaví...
@nina41 - auuuuu.. som také mala.. no ďakujem pekne, nech ťa chlapi tvoji teraz pekne poslúchajú a obskakujú, nech moc netrpíš... fuuuukame...
@ozi - krááásne foto
@zmurkaz - zuzinka je už riadna kočka, taká dospeláčka ako naša eluš mi príde... to sú tie nosené netopiere také vyspelé?? asi áno 😀 😀

zmurkaz
4. sep 2010

@samayka ...Samy ak kakala často - tak si myslím, že to aj môže byť ☹ ...a tie netopiere - jasné - aby im niečo neutieklo tak ani spať nespia - tak potom sa na svet tvária 😀 😀 😀

samayka
4. sep 2010

@zmurkaz - práveže kaká normálka... možno by som povedala že aj trošku menej. preto mi to vŕta v hlave... bubulienka..
a zuzi už spí?

zmurkaz
4. sep 2010

@samayka ☹ ....tak to ma dobre zmiatlo 😖 ...nem viem - nem viem....
Žužu spí ... šak keď dá raz za deň 1,20 ...1,30 ...tak je večer okolo 19:00 K.O .. zaspala o 19:30 😀 😀 ...sa mi zdá že v noci menej kojíme - tááááák sa potichúúčku teším - ale mala by si vidieť tie doobedňajšky 🙄 🙄 🙄 ...nechce nič raňajkovať - tak jej chcem šupsnúť nejaké mliko - len neviem aké 😠
A sýkorenka už hajá?

lusia_99
4. sep 2010

ahojky babulky tak aj ja sa hlasim po 100 rokch...stav chrupu 9 kuskov 😀 spinkame este 2x denne po 1,5 az 2 hodky takze supiš a vecer o 20.00 uz chrnime......behame o 106 a robime maminke radost... 😵
gratulujeme vsetkym zubadielkam aj oslavencekom a chorym prajeme skore uzdravenie....
@ani my mame dudku len na spinkanie cez den si ani nespomenie aj Lucka tak mala a pekne pred skolkou sme si odvykli....

zmurkaz
4. sep 2010

@lusia_99 ...jééé - tak už viem kto spí namiesto nás 😀 😀 😀 😀 ...super krásne spinkávate 😵 😵 😵 😵 ....

A už som soem prišla len dobrú noc zahlásiť ... bo som K.O a včera som sa zabudla v inej téme - tak som tiež ponocovala... 😅 😕

Ale dnes nebudem - bo idem spať 😉 pa pa

ani3012
4. sep 2010

čaute !
Ja som dnes bola gratulovať na svadbe...no žiadna sláva...zomrela tam svadobčanka

ani3012
5. sep 2010

@traktor
akurát som to chcela babám sem hodiť,keď si prispela.
tak neviem,ale kvôli chuti sťahovať lieky,ktorý sa vlastne ani priamo nemá podávať..ja si skôr myslím,že je tam toho viac,len nechcú plašiť maminky.Ja inak tiež zabúdam na vigantol...

http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

som zabudla popriať dobré ránko 🙂

traktor
5. sep 2010

@ani3012 ...ahoj 🙂 ...inak uz mam pocit, ze v skoro vo vsetkom sa nieco najde....nic nie je dobre...tak si potom vyber, zorientuj sa v tom....

ani3012
5. sep 2010

@traktor aj ja mám taký pocit,ale za ten vigantol-veď ja si myslím,že hlavne cez leto netreba vigantol dávať.No veď uvidím,v utorok idem do BA na kontrolu,tak som zvedavá,aké bude mať výsledky.

ani3012
5. sep 2010

teraz som jej skúšala fontanelu a má ju zrastenú-teda aspoň mne sa zdá,tak kosti rastú ako majú 😵

traktor
5. sep 2010

@ozi krasne fotecky z dovci, tichucko zavidim ale prajem 😉
@lucim vsak som hovorila , ze sa vraaaaaaaaati...cica mica nezbednica 😀 😀 😀 ...alebo to bola len finta, ako priviest dalsiu cicu do domu...tak sa radsej na par dni vytratila 😀 ...hlavne, ze sa vam nasla 😉
@ozi ta torta jenaaaaaaaaadherna, mas sikovne rucicky 🙂 @majkas gratulujem k vyhre, ty nasa pekarecka, len tak dalej 🙂
@ani3012 ani podla mna je jedno ci dudka fkasku ci dudka dudku...ak je to len pri spanku tak by som tu dudku, predsa len je to pohodlnejsie ako flaska..a neboj, ona si potom odvykne, teraz jej to robi dobre aj na tie dasienka 😉

traktor
5. sep 2010

@samayka jasne, ze to moze byt z antibiotik, treba ritusku len vetrat...ono to prejde a neboj aj dovca vam vyjde 😉
@lusia_99 lusia caaaaaaaaaaf...100rokov si nenapisala...ale aj ja sa kazim..nabehneme na skolu a uz to bude super...teda ked matko bude spat tak mozem pismenkovat 🙂 a misko je sikulka 😵

ani3012
5. sep 2010

@traktor už sa dudkovala dnes v noci a zobudila sa len raz a to keď mm prišiel nad ránom domov (bol točiť svadbu).Tak asi je to tak dobré,lebo po flaši bola často mokrá,čo jej vytekala.
Babuľka teraz nejak poplakáva,tak idem k nej.

traktor
5. sep 2010

@ani3012 inak ta svadba 😅 ...aj take veci sa deju...ale musi to byt strasne, take daco zazit na svadbe 😕 ....a dudka ..no aj matko ma ked ide spinkat a ked zaspi tak mu hned aj vypadne, vnoci ju vobec nehlada, tak super...aaaaaa nech si este dudkaju, ked potrebuju, vsak ich to prejde 🙂

ani3012
5. sep 2010

@traktor bolo to strašné.My sme išli s kolegyňami pogratulovať,keď ľudia vychádzali von,že tam jedna pani odpadla.Chvíľku na to prišla sanitka a tak sme sa s babami zobrali kúsok ďalej do baru,že počkáme,až tú pani ošetria a zoberú do nemocnice a potom sa vrátime a pogratulujeme.No keď sme sa vracali po pol hodinke a videla som sanitku tam stále stáť a šofér bol vonku,tak už som vedela,ktorá bije.....tú pani tam museli nechať dve hodiny ležať-bola medzi svadobnými stolami a potom mal prísť lekár,čo vypisuje úmrtne listy,ale to sme tam už neboli.
Ja som teda toto ešte nezažila 😢 Ale strašne mi bolo ľúto nevesty,lebo svadbu plánovali od januára a všetci sme sa veľmi tešili.

lucim
5. sep 2010

aaahojte zlatinecka 🙂
@samayka, ritulka aj pisulka sa daju do poriadku, neboj, sudokremovat, vetrat, biogaiovat a bude to ok za chvilku, a viem ze sa neda vsetko docitat, ale tulacka merci sa vratila a mame macky dve. 🙂
@traktor ty si zase dobra vestica. 🙂 🙂 ty si to vedela. a matko je nadseny z oboch maciek, ma jednu na dnu a jednu na von.

@ani3012 uuuha, to je fakt neprijemny zazitok .... pre vsetkych ... len ta pani mala fajn miesto na posledne minuty. 😒
a k lepsej noci s dudlikom gratulujem, 🙂 skoda, ze u nas sa to neda aplikovat, ked si to pisala, akoby som o matkovi citala, v noci ked sa preberie, tak flaska s mliekom , alebo moje pohladenie. dudu neeee, ani cajik alebo vodicku.

lucim
5. sep 2010

a este ze pripominate, vytiahnem zase vigantol, my este mame , zacnem zase davat. fontanelku este nemame uplne zrastenu, som sa prave docitala, ze do 18 mesiacov by sa mala zrast.

lucim
5. sep 2010

a som zase podlahla loveniu po aukciach a bazaroch, za to moze toto hnusne pocko - ale mame supravicku- podsite gate s trikom aj vestu s fliskou aj podsite rifliky s mikinou. 😝 a ja ten plast, len bude v ciernom, ze bezovy vypredali. 🙂 😵 😵

raona
5. sep 2010

ahojte babule.. co porabate..?
my sme dali oprat, pojdeme vyvesit.. navarene mame no neviem co budeme robkat... tiramisu sme si vcera spravili - mnam.. sopliky chvalabohu na ustupe, ako este soplime, ale uz je to menej...
tatkovi nechybame, v kupeloch sa mu paci 😎

@ani3012 bozenku... az ma zamrazilo ked som si precitala tu spravu na fb... brr ☹ a fakt chuda nevesta so zenichom... nechcela by som zazit na ziadnej svadbe... brrr...

a vigantol davame, nasa dr. vravela ze pokial kojim tak do dvoch rokov teba davat.. i ked to flakame a vcera mi jednu flasku hodila o zem a vigantol sa cely roztiekol po podlahe... no mame este jeden tak problem zazehnany 😉

lusia_99
5. sep 2010

ahoj raona 😉 ja nakukujem....varim polievku a cakam kym sa Misko zobudi aby som mohla naklepat mäsko na plnene kapsicky v alobale 😝 vigantol nedavam od pol roka...a fontanelu uz mame pekne zrastenu

sorciera24
5. sep 2010

baby nove spravy o vigantole, stahuje sa z trhu, rozhodne by som ho detom nedavala!!!!
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

raona
5. sep 2010

@sorciera24 hmm.. nechapem potom tuto vetu Nečistota nie je toxická, bezprostredné riziko ohrozenia zdravia nehrozí. Stiahnutie z trhu má preventívny charakter.
tak bud je alebo nie je zavadny ??????? preventivny charakter z trhu, to co je ?? znie mi to ako blbost.. ok, nevyznam sa v tychto veciach... ale zda sa mi to cudne...

ani3012
5. sep 2010

@raona to som aj ja vravela.tiež si myslím,že je za tým viac.

sorciera24
5. sep 2010

@raona nemozu ti rovno napisat, ze zavadny je, ved ho beru tisicky deti denno-denne, bolo by to riada fraska 😖 ...ale asi ho nase zdravotnictvo nestahuje z trhu len tak pre nic za nic 🤐 ....keby bol nezavadny, ako pisu, je dalej na trhu...

raona
5. sep 2010

hmm.. jop, len by potom mala byt lepsia informovanost, napr. v mediach.. akurat pozeram ze ta sprava nie je vobec stara..
ked si vezmem, ze my ideme na poradnu az v oktobri, no mam strach, ze mi bude dr. volat, ze prosim nedavajte Vigantol malej 😉

a a keby ste vedeli, jak malej chuti 😀 😉

raona
5. sep 2010

a dalsia vec, kolke roky co si ja pamatam sa ten vigantol berie, a to dosli na to az teraz ??!!?? 😉 😉

sorciera24
5. sep 2010

@raona nie na to sa doslo ovela skor, ale niekto sa zas potreboval nabalit, preto sa to oficialne nikde v mediach nehovori ako o mnohych liekoch.....ale kto xce, si nastuduje dopredu, dam do pozornosti jeden clanok, uz starsi, mnohi podla mna nebudte suhlasit, ale ked si spojite jedno s druhym....a teraz toto oficialne....nie je mi vsetko jedno...
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre