Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
11. sep 2010

@adka12 to mas este dobre, mne matko kasu neje uz hadam aj 3 mesiace. 😉

kocky, pozerali ste tu ockovaciu relaciu? ja som to nestihla, ale chcela som si spravit nazor, len nejak nevydalo, zamestnali ma moji chlapi .... inak, zdielam nazor ako hath, ja som ZA povinne ockovanie .. kedysi sa to tu riesilo, ked sme zacinali ockovat, aj rei sa zapajala a pisala vela dolezitych argumetov pre, tak ja len tolko. ale samozrejme, je mi luto tych deticiek, ktore maju nejake komplikacie po ockovani.
boli sme ockovani aj na rotavirus. budem davat k zakladnemu ockovaniu aj kiahne, zltacku typu A a mozno na buduci rok aj klieste.

zmurkaz
11. sep 2010

@lucim ....jarmok sme odignorovali ...sme boli vo štvrtok poobede celá rodinka - bolo málo ľudí - tak sa dalo 😉 ...a dnes sme boli gratulovať na oslave - kamoška mala 5 rokov 😉
..a verím, že chclapi boli aj tak celý poolizovaný z toho koláčika 😝 😝 😝 😝 😝 - samoška že olizovací 😉 ....
a som bola zvedavko na tvoj názor o očkovaní - bo som si doteraz myslala že keď je to povinné tak je to ok - ale stačí trochu viac iného názoru a človek je v pomykove.... 🙄 ....tak asi očkujeme - že 😉

adka12
autor
11. sep 2010

@lucim ja som tiež ZA očkovanie ale ako hovoríš, chúďatká detičky čo majú po tom komplikácie. Ja neviem, ja sa do toho nerozumiem, ale predsa musia mať tie detičky nejaké preddispozície na tú chorobu, nie? Tým očkovaním ju hádam nedostanú. Takže je namieste aj otázka, či by tú napr. cukrovku dieťatko nedostala v neskoršom veku. Fakt neviem, nie som odborník, len si to myslím.
A tiež sme dávali rotavírusy, lebo hnačkové ochorenia sú strašné pre také malé detičky a v auguste sme dostali aj prvú dávku žltačky typu A, lebo špinavé ruky a nákaza striehnu na každom kroku. A fakt človek ani nevie, kde sa chytí alebo či to dieťa iné nedonesie do škôlky a je to....
lucim a čo dávať maťkovi na večeru?

samayka
11. sep 2010

kašu?? ešte ani jednu nikdy nezjedla... už neskúšame..

a máme zbalené, Bebynka ubytovaná u svojich adoptívnych rodičov, dieťa spinká v polocestovnom 🙂 2:15 vyrážame na letisko... dievčatá, ja sa začínam tešiť 😀 😀

budeme na vás myslieť a budeme vela fotiť aby sme sa potom mohli pochváliť 😀

majte sa tu krásne a hlavne deťúrence nech sú zdravučké

cmuuuuk od sýkorky a aj odo mňa

zmurkaz
11. sep 2010

@samayka 😵 😵 😵 😵 - šťastnú cestu 😉

lucim
11. sep 2010

@samayka srdeeeenko , zlaticka, stastnu cestu a uzivajte si to plnymi duskami, ziadne trable, len pohodku. 🙂

lucim
11. sep 2010

@adka12 ja sama som mala v 6. rokoch zltacku a tiez netusim kde som to mohla chytit .... aj preto to budem matkovi davat ockovat. len nasa doktorka to picha az po tejto davke co bude v 15tom mesiaci.
na veceru davame rozne veci - roztek alebo chcelik s nejakou natierkou ci zeleninkou, nieco z obeda, boli casy, ked jedol jogurty, tak to s keksikom, ovocie, .... ako kedy ... a zavisi to aj od toho, kolko a co pojedol cez
den. u nas je este stale menej tych namlsanych dni.
dnes napr. odmietol roztek s paradajkou, ale potom si od tata vypytal zemiakovy knedlik z jeho vecere a zajedol to 6timi jahodami. 😉 pred spanim mal mlieko.

lucim
11. sep 2010

@zmurkaz matko nie je na sladke, kolacik vobec nechcel, ale drahy si dal. 🙂

adka12
autor
11. sep 2010

@lucim a ked má napr. chlebík na večeru, dávaš ešte mliečko v posteli či už nie?

lucim
11. sep 2010

@adka12 ano, my mame mliecko ako uspavaci ritual - a veceru nema tesne pred spanim a este k tomu spavat tiez nechodi moc skoro - o 9tej.

jajona
11. sep 2010

ahojte,

aspoň vás pozdravím...

@samayka tak šťastný let a plno krásnych zážitkov... hneď by som išla s vami 😅

@zmurkaz aj tak bolo na figu počasie a oslava bola určite lepšia

@lucim my na večeru chlebík nehrozí, ešte stále sa ho nenaučil jesť. ale dnes ráno mu šmakovala vianočka 🙂

@adka12 mne kašu zje, klasickú krupicu. tú zvyknem dávať a potom ešte pred spánkom kojo 🙂

adka12
autor
11. sep 2010

@lucim no saška chodí o osmej, výnimočne neskôr, ked poobede dlho spí.

jajona
11. sep 2010

a idem sa trošku venovať manželovi, keď už máme ten výročník... škoda, že je stopka, ale veď na budúce 😵

jajona
11. sep 2010

zajtra ideme na hody k našim... inak aj u nás sú tiež hody, aspoň som sa vyhla vyváraniu, hihi

jajona
11. sep 2010

dobrú nôcku a peknú nedeľu... aj počasie už má byť lepšie

traktor
12. sep 2010

dobre ranko 🙂 ..u nas dnes svieti slnieckooo 🙂
@samayka stastnu cestu a plno krasnych zazitkov 😵 😵 😵
@lucim ta zltacka A sa kedy ockuje, alebo nieco blizsie k tomu nevies...je to len jedna davka...pytam sa, lebo aj ja som mala ako dieta zltackua bola som na infekcnom...to nem dobre 😖
@jajona tak sa dobre napapajte na tych hodoch a uzite si krasny den..a ak som dobre pochopila tak mate vyrocie z mm...tak vsetko najlepsie 😉 ......a ranajky a vecere u nas - vianocka, chlebik s niecim- pomazanka, maslo, salamka,lekvarik, syr..., vajickovy chlebik, hrianky, lekvaros, makovka,toustovy chlebik,parky, jogurt, rozok s niecim...detska krupica, puding, kasa, ovocna miska - ovocie matko miluje...takze je toho vela , tak to striedame a za vsetkym vzdy ide flasa mlieka...stale aj tie 2 litre na den aleuz toleruje aj cistu vodicku, vodicku zo sirupom a obcas aj cajik..

zmurkaz
12. sep 2010

Dobré ránečko 🙂 ...TT - furt zatiahnuté 😖
@jajona 😉 ...a všetko naj k výročiu 😉
@lucim - 😅 ...som si myslela, že ste mali brigádu .... a to muž sám rozbíjal ??? 😨

traktor
12. sep 2010

a kuk, vcera sme vyhrali druhy darcek 🙂 ..sa velmi sa tesim, matko miluje odrazadla 😉 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2471523

zmurkaz
12. sep 2010

@traktor ....waw - to je krááááásne 🙂

traktor
12. sep 2010

@zmurkaz 😉 ..je a som rada, lebo nove stoji teda dost...a az som prekvapena tou cenou,ja som uz dlho kukučkovala po takom, len na aukciach cena vzdy od 26 eur..tak teraz konecne..a je nase 😀 ...a zmurka poslem ti slniecko?..u nas jekrasne...alebo co tak skocit na kafco?..aj kolacik ti dam 😵

zmurkaz
12. sep 2010

@traktor dala by som si 🙂 ale radšej s kakavkom - ja dafčo nepijem .....a tuším sa to k nám už dostalo . ... sa tie mraky trhajú 😵

zmurkaz
12. sep 2010

...no deti rozdelené ..Jurko ide pozerať Kung fu pandu ... Zuzanka ide so mnou jarmočiť (ideme kúpiť perníčky pre babičky a dedenkov....a pre môjho drahého turecký med 😀 😀 😀 ) ..... a bude po jarmoku 😉

tak pa pa kočky ...možno až večer 😉

traktor
12. sep 2010

@zmurkaz tak si to uzite 😵 😵 😵 paa

ani3012
12. sep 2010

@samayka jéj vy už idete ? lepšie povedané,už ste tam !!! Závidím !!! Aj ja by som išla do teplúčka 😵 😵 😵 😵

@traktor ale to je naozaj krásne odrážadlo! Fakt krásne !

@adka12 @lucim som pozerala tú reláciu o tom očkovaní a nejako ma nepresvedčili,že prečo neočkovať.Čakala som,že napr. pediatrička,ktorá nechala po 30 rokoch prax,tak povie,že mala veľa detí s nežiaducimi účinkami,že mali po očkovaní nejaké zdravotné problémy a tak a ona že : počula na nejako seminári a zistila,že niekto mal také a také následky-ale ona sama nepovedala,že by sa to u nej v ambulancii stalo.
A tie maminky,čo boli v TV,čo mali choré deti,tak mali k tomu predispozíciu,že tú cukrovku dostanú.Samozrejme,že je pravda,že radšej sa začať na cukrovku liečiť v 15 ako v dvoch rokoch.Ale na to by mali byť asi nejaké testy,ak je v rodine taká anamnéza

@jajona gratulujem k výročníkovi svadby 😀 Vééééľa lásky a porozumenia a zdravé detičky (ich bude určite onedlho viac 😉 )

ani3012
12. sep 2010

@hathor1231 ja som aj čakala ,že trošku postraší mm a bude tiež proti očkovaniu ale viac menej ho to pobavilo a pýtal sa,že o čom to celé bolo ? 😕 🙄

ani3012
12. sep 2010

ja inak keď pozerám tie naše fotky,tak žasnem,ako nám tie deti rastú.Už nemajú také nevinné tváričky,už je tam aj šibalstvo a zvedavosť...nejako to strašne letí,nie ? 😕 ☹ 😵

traktor
12. sep 2010

@ani3012 😉 ..veru, ten cas tak letiii..aj mi je to trosku luto na jednej strane...ale je uzasne sledovat tie zmeny 😉 ...to ockovanie som nepozerala/ da sa niekde v reprieze alebo v archíve ?/, ale akosom uz pisala, moje rozhodnutie to nezmeni, absolvujeme vsetky predpisane ockovania...

monr
12. sep 2010

dobré ránko, teda už doobedie 😀
tak poctivo dočítané.

mazanec sa podaril, už zostal len kúsoček.
kaše na večeru u nás tiež nie, buď rohlíček, alebo z našej večer uzobkáva, a potom v posteli mliečko.
traky, nádherné odrážadlo.
u nás teraz fičí veľká krabica na hračky s kolieskami, sadne na vrch a beháme s ňou po byte. Ešteže pod nami už nik nebýva 😀 😀
očkovanie som nestihla ani ja kuk, pozriem, či nie je v archíve. Ja som zatiaľ dala povinné, rotavírus sme nedali, akurát som rozmýšľala, že oddialiť to v 15-tich, ale uvidíme, možno dáme normálne.
Ináč ja poznám jeden prípad, a bola to vina lekára, že zaočkovali aj napriek tomu, že na letáku bolo písané, kedy sa nemôže očkovať. A malá postála vo vývoji. ☹
u nás stále pod mrakom, ale veď nevadí.
idem robiť gulášik na obed,
tak možno budem kukať aj na fórum. (teda ak miška dovolí) 😀

traktor
12. sep 2010

@monr ..ze mazanec..hned som si k tomu predstavila sunku udenu, klobasku, cviklu, vajicka...mnaaaaaaaaaaaam 😀 😀

ani3012
12. sep 2010

@traktor tak tá relácia ti určite nezemní 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre