Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
9. nov 2010

hlasim prvy malinky uspech, vypila cca 70ml sunaru. sice som jej tam dala asi stvrt lyzicky cukru a trosku sme ju vyhladovali ale ucel svati prostriedky 😝 😀 a ako statocne bojovala, kolko mrncania, mam pocit ze uz by zjedla hocico. nakoniec sme normlane vyjednavali, ze ked vypije mliecko dostane hrozienko v cokolade 😀 to zboznuje, cokoladu vzdy v puse zlize a hrozienka nachadzam po celom byte 😀 😀 😀
tak uvidime co bude zase rano...

este sa chcem spytat ze ako dlho po zarobeni jej ho mozem davat, lebo dnes vypila uz studene asi hodinu po zamiesani, nevadi? na hami bolo napisane ze spotrebovat do 2 hodin ale na sunare je ze hned....

dobru noc maminky 😵

traktor
10. nov 2010

dobre ranko 🙂
@majkas my sme boli na sunare, teda deti 😉 ..a kludne môze aj studene, urcite nie odstate pol dna ,ale tu hodinku, dve..nevadi...nasi tak bezne dopijali..a chutilo im viac studene ako teple 😅

nina41
10. nov 2010

Dobre ranko 😵

monr
10. nov 2010

@morningdew dúfam, že ti pôrod prebehne hladko, a hlvane rýchlo, už sa ti to blíži 😉

@zmurkaz hoax sú poplašné správy, nezakladajú sa na pravde, alebo len minimálne. A prevažne kolujú niekoľko mesiacov, ba dokonca aj rokov. Aj na FB sa často objavujú v statusoch, ľudia si to veselo kopírujú a neoveria.
tá stránka je robená kvôli tomu, aby ľudia nepanikárili, a mohli sa pozrieť, že to je len na vyvolanie paniky.

a ináč ahojte maminky.
miška pozerá teletubbies, pol obrazovky to, pol internet 😀

@majkas už to bude len lepšie. 😉

laurajana
10. nov 2010

ahojte dievčatá, nechcela by niektorá darček pod stromček pre dcérku vo v. 12-18 mesiacov?! Ak by niekto chcel, známa neodhadla veľkosť, je im to všetko veľmi veľké a má to doma čistonové, originál zabalené...ak náhodou dajte vedieť cez IP:
Čiapka+šálik+rukavičky: 11,60 eur, veľkosť: 12-18 m, zn. next
http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/24/2
Tuniko-šatičky: 13 eur, veľkosť: 12-18 m next:
http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/23...

kristina1984
10. nov 2010

Dobrý deň maminky.... 🙂

zmurkaz
10. nov 2010

Ahojky
@monr - áno už mi bolo povedané ... len mi to príde divné, pretože kamarátka žije dlhodobo vo Francúzsku a hovorila, že takéto veci sa tam stávajú denne a že dokonca raz bola aj svedkom takého 😢 😢 😢
@majkas ...vy ste bojovníci 😵 - super!!!! .... ja sa chystám na Zuzanku v máji - Jurko pôjde na školu v prírode tak budem mať čas len na ňu a urobíme aký taký poriadok v jej papaní 😉 - teda to je plán 😀 😀 😀 😀

zmurkaz
10. nov 2010

Ahojky
@monr - áno už mi bolo povedané ... len mi to príde divné, pretože kamarátka žije dlhodobo vo Francúzsku a hovorila, že takéto veci sa tam stávajú denne a že dokonca raz bola aj svedkom takého 😢 😢 😢
@majkas ...vy ste bojovníci 😵 - super!!!! .... ja sa chystám na Zuzanku v máji - Jurko pôjde na školu v prírode tak budem mať čas len na ňu a urobíme aký taký poriadok v jej papaní 😉 - teda to je plán 😀 😀 😀 😀

jajona
10. nov 2010

Ahoj, ahoj,

@majkas s odstavovaním by som aj aj chcela začať, ale neviem sa k tomu akosi dokopať. Vyskúšame asi po novom roku. Ale už toľkokrát som sa chystala, že mu urobím to UM... A ešte som sa chcela spýtať. Tami bola naučená na fľašku? Lebo Matúško vôbec nie a neviem, že ako to budem riešiť 😕


@zmurkaz no plány máme, snáď výdu

@lucim parádička, že sa vám takto začalo dariť, len nech vytrvá

my zatiaľ žiadne úspechy, myslím tie "nočné" nemáme, stále taká klasila, 2 krát budenie

Tak pekný deň

monr
10. nov 2010

@zmurkaz denne iste nie, a v zahraničí sa to stáva, netvrdím, že nie, ale určite nie v takom rozsahu, ako sa o tom píše v tých správach.

lucim
10. nov 2010

ahojte pusinecky, bozkavame vas 🙂
@majkas u nas prechod cisto na UM trval 2,5 mesiaca, neponahlali sme sa moc.
a kym to zacal normalne pit - par dni, mozno tyzden.
ad hoaxy - ludia veria bulvaru, tak poplasne spravy maju dobru zivnu podu ....

a nasa dnesna noc as mlieko? uspech len ciastocny .... matko sa s glgom caju uspokojil, ale do druhej si recnil, mojkal sa ku mne a driemkal a budil sa, az o 2 vyhlasil mnam mnam mnam a vybral sa smerom k nocnemustoliku, kde bolo mlieko a termoska. tak sme to poobede dospavali. 🙂

a vcera sme si na nete obzerali toto, ze je pekne .... tak uz to mame: 🙂 len skoda, ze matulo sa viac bavil na obrazkoch v pc, ako s realom

monr
10. nov 2010

@lucim krásne, robila si sama, však? Maťulko nemá chybu 😀

lucim
10. nov 2010

@monr dakujem, jasne,sama 🙂 to je Kuky, najnovsi cesky filmovy hit vraj ...teda - videla som uputavku. tak uz sa aj hackuje po domacnostiach . 😀

monr
10. nov 2010

@lucim videla som ho v návodoch na mmb, super, že si sa do toho dala. ja som ručne šila mačku z ponožiek, muž tvrdí, že je to strašidlo, ale mišina si ho v posteli rada prehadzuje z ruky do ruky. teraz sa chystám na snehuliaka, začali ma baviť takéto ručne šité hračičky, len škoda že nie je stroj. snáď zoženiem. 😉

lucim
10. nov 2010

@monr ja stroj mam , som si kedysi cez triangel brala. 🙂 a ty si daka domaca sikovnica, ukaz ako vyzera ponozkova macicka. 🙂
ja mam pekneho latkoveho snehuliaka s magnetickymi ruckami z baumaxu. 🙂 ale co sa tyka hackovanych kraciek, ako som zacala, asi som aj skoncila, ked ho uz kuky nezaujima, ked je hotovy. kym som ho robila, chodil mi ukazovat ocicka a uska. 😒 😝

monr
10. nov 2010

nesmiať sa prosím, zbúchala som ju za jeden večer zo starých ponožiek, a bavlnkou, čo som prvú chytila do ruky. Na toho snehuliaka sa chystám poriadne. Ale najzaujímavejšie je to, že nikdy ma šitie nebavilo, stroj bol u našich vždy, ale ako sa narodila mišina, tak stále niečo špekulujem 😀
uvidíš, kuky ho zaujme neskôr, potom ho bude nosiť hore dole. treba odložiť, a dať inokedy

lucim
10. nov 2010

@monr jeeeej, tak je mila a urcite je makkucka 🙂 🙂 🙂

monr
10. nov 2010

@lucim nemala som čím vypchať, tak je plná siloniek, ale dá sa s ňou fajne túliť. Teraz som sa zásobila výplňou do vankúšov, tak môžem tvoriť. Ešte musím dovyšiť jednu kvetinku, čo si posielame každý mesiac, a potom šup snehuliak. 😀

zmurkaz
10. nov 2010

Ahojky - opäť na nakukoch 😀 😀
@jajona 😉
@monr - ňetuším ako je to v skutočnosti - len v lete sme sa s kamoškou streltli - tu bola na chviľku doma .... tak sme sa rozprávali že keď bude tehu že chce prísť naspäť na SK - a ja že prečo ... tak mi povedala že ako to tam je, a že keď si všíma deti okolo seba .. .že tu je to raj existovať (čo sa týka bezpečnosti 😉 )
@lucim ...mackovia sú kráááásni - obaja 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😉
@monr 😵 😵 😵 😵 - cica - jééééé 😵

morningdew
10. nov 2010

@zmurkaz ahoj zmurkaz, dakujem za uvitenie 🙂 pekny vecer

lucim
10. nov 2010

dobry vecer, dieta spi, draheho som pustila na pivko ... zacnem robit novu ciapku alebo pokecame? 🙂

katkah
10. nov 2010

ahojte dievcata...opat len na skok nakukujem, co mate nove. Citam, ze riesite prechod z mm na umele, nasa Ninka mi tiez odmietala umele mliecko, zakazdym mi flasku vratila zo zamracenym celom a ze blee.....a nakoniec mi poradili, ze mam vyskusat Sunar s prichutou bananu a to zabralo. Davala som jej take ochutene asi 2 tyzdne a potom som presla na obyc. Sunar a krasne si zvykla. Dvala som jej ten ochuteny Sunar vzdy iba rano a vecer bolo kojo.Postupne sme mm uplne zrusili a prebehlo to uplne hladko. .Mozno to niektorej z vas pomoze 😉

majkas
10. nov 2010

@lucim dik, ved ani u nas to az tak neponahla, aj ked zase ani natahovat to nechcem
a krasny macko Kuky a este krajsi macko Matko 😉

@katkah dik, mozno vyskusam ked to nepojde s tym obycajnym sunarom. ja skusam rano a poobede ked sa zobudi, vecer a v noci ked treba zatial moje mm

ani3012
11. nov 2010

všetkým Maťkom a Majom všetko najlepšie

Meniny oslavuje: Martin/Maroš, Martinián
Meniny oslavuje v ČR: Martin

Kalendárium:
♦ Svetový deň kvality (Európska organizácia pre kvalitu – EOQ, pripomína sa od 1989)
♦ Svetový deň použiteľnosti /usability engineering and user-centered design/ (americká Usability Professional’s Associatoin, UPA, od 2005)
♦ Deň veteránov (pripomína ukončenie 1. svetovej vojny)

pranostiky na Martina :
11. Od sv. Martina zahreje len perina.
11. Marcin jak nebude na Šechsvatých moci, tak príde dozaista na Marcina v noci.
11. Svätý Martin chodí na bielom koni, ak príde na sivom koni (hmly), bude zima striedavá, ak na žltom (sucho), príde tuhá zima.
11. Na svatého Martina býva dobrá peřina.
11. Svatý Martin přijíždí na bílém koni.
11. Svätý Martin chodí na sivkovi.
11. Ak príde Martin na bielom koni, metelica metelicu honí.
11. Martin už na sivkovi prijazdí.
11. Na svätého Martina drž sa, synku, komína.
11. Dážď martinský znamená mráz a suchotu.
11. Svieti-li na Martina slnce jasné, to tuhú zimu znamená.
11. Akže je Martin mračný vo dne i v noci, ľavná zima i na Vyšnej Boci.
11. Po Martine už zima nežartuje.
11. Martin sa nám došťal, ak i Ondrej /30.11/ nebudeme mať v zime snehy.
11. Na Martina medveď líha.
11. Keď na Martina list zo stromu neopadol, môžeme čakať tuhú zimu.
11. Keď padá na Martina, aj Veľká noc príde na bielom koni.
11. Martinský sneh je planý na oziminy.
11. Keď na Martina prší a zamrzne, škodí to oziminám a pôsobí drahotu.
11. Martin, Klement, Katarína, raz je teplo a raz zima.

ani3012
11. nov 2010

@lucim jáj keby som vedela,že tu niekto bude,tak by som si sadla k PC. Môj,keď som na PC ,tak brble ale keď si ľahnem k nemu,tak začne chrápať. 😠
ale aspoň sa mi o vás snívalo,neviem už presne čo,ale pamätám si @lucia32 ,že mi niečo dávala ...kurník,už ani to si nepamätám,že čo 😒

ani3012
11. nov 2010

@monr jej aká cica !♥ (je to cica,že ? 😀 )

lucia32
11. nov 2010

Ránko... 😀
@ani3012 mne sa s tebou nesnívalo 😝 , mne sa snívalo, že kopem hroby pre práčky 😀 musím kuk, že čo to?
Som vás dočítala a chválim mackov a mačky....ja som bola včre adoma s Matynkou a veru na net nebol vôbec čas, ani na hačky, hačky 😝 spinkala cez obed 3 hodky, ale to sme boli dole u svokrušy a dooslavovali sme, lebo aj svokra mala narodky 🙂
Bekovka pre Naty už dokončená, akurát dozadu musím všiť ešte klobukovú gumičku, lebo som jej nechala vôľu, aby ju natiahla aj na jar....modelka pofotená, večer vám to tu pripnem 🙂
Teraz sa chystám na tú čapicu na šnúrky od @majkas, vlna už kúpená, len začať 🙂 ...v robote uýž nehačky, bo papierujem a doma niet ani kedy, večer som nejaka unavko 😝

lucia32
11. nov 2010

Čo povie dážďovka, keď spadne do taniera so špagetami? kua to je grupač“ 😀

„Prosím si baterky.A predavač na to:- Wie bitte?-Nie vybité...vy hlupák..nabité!“

Přijdou do baru hokejista a fotbalista. Hokejista praví: * Whisky a led.
Fotbalista se na něho podívá a říká: * Whisky a trávu.
😀

Krčma je jedine miesto v ktorom sa menia cicavce na plazy....

lucia32
11. nov 2010

Rozmýšľam akých tu máme Martinkov? Viem, že máme...Maroška nie, ale Martinka áno....možno aj dvoch 😀

lucia32
11. nov 2010

ani3012.........♥ Evička ♥..........28.5...........1700g/43cm
lada82...........♥ Betynka ♥........9.6. ..........2770g/48cm
traktor..........♥ Matej ♥...........16.6...........3200g/50cm
lucim............ ♥ Matej ♥..........19.6............3370g/49cm
Aďka12.........♥Alexandra♥.......22.6............226Og/47cm
alexarisko......♥ Lilien♥.............24.6............2750g/47cm
nina41..........♥ Riško ♥ ...........26.6............3050g/50cm
Susy.............♥ Maxim ♥..........27.6............3520g/50cm
mousa..........♥ Amálka♥...........27.6............4000g/49cm
samayka........♥ Eluška ♥..........27.6...........3050g/50cm
jennna..........♥ Dianka ♥..........27.6...........3320g/53cm
simonito........♥ Amálka ♥.........27.6...........3150g/48cm
majkas..........♥Tamarka ♥........28.6...........4030g/53cm
aspine..........♥ Markétka ♥.......29.6...........3390g/50cm
Maximilian......♥ Alex ♥ ...........1.7.............3750g/52 cm
malka18.........Silvinka.............2.7..............3750g/50cm
vendulacky....♥ Emma ♥..........3.7...........3270g/50cm
janulkavalova..♥ Jakub ♥ .........3.7...........4600g/52cm
ozi................♥ Alexandra ♥.....6.7...........2900g/50cm
zmurka..........♥ Zuzanka ♥.......8.7...........3160g/49cm
asparaguska...♥ Deniska♥.........8.7...........3050g/49cm
kochanski......♥ Zuzanka♥........9.7.............3520g/51cm
inneska.........♥ Erik ♥.............9.7.............5120g/56cm
battole............Šarlotka..........9.7.............3600g/51cm
voskovka.........Adamko..........10.7..........3940g/51cm
babyzuzana....♥ David ♥..........12.7...........3000g/48cm
beju................Júlia...............13.7...........4150g/51cm
blani...............♥Kubíček♥.......14.7............3800g/52cm
zaba2707.........♥Filipko♥.........20.7.............2960/48
jajona............♥ Matúško ♥......23.7...........3400g/51cm
katica5.........♥ Max ♥ ............23.7............3250g/50cm
lucia32..........♥ Natálka ♥........25.7...........3700g/50cm
josifek..........♥ Simonka ♥........27.7...........2950g/47cm
brinzulka.......♥ Andrej ♥..........29.7............4220g/52cm
lusia_99.........Miško................1.8..............3550g/53cm

AHA!!! čo som vyhrabala...tak v skalných Martinko nie je...ale 1 tu je..prišli s maminkou neskôr---len si neviem spomenúť na meno, ale viem, že majú dom a bazén a 2 chlpáčov 😀 tak mi pomôžte 😝

lucia32
11. nov 2010

@lucim tak kukyho som si našla na mimi cz....červenú síce nemám, ale mám bežovú a pri sebe...a dokonca aj hačik č.2 😀
Žeby som skusila teraz hneď? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre