Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

emmillya
4. jan 2009

no a zabudla som dopisat ze zacinaju prve pokusy o lozenie, aj ked k lozeniu to ma este daleko 😀 rituska hore a ide sa - ale smerom vzad nie vpred 😝

zaza_na
4. jan 2009

ahojky 😝
my sme mali suprovu noc. Lili ju prespala celu a zobudila sa az pred 8.00 😵 ale prsniky som mala teda poriadne naliate, jak kamene tvrde 🤐 sa cudujem, ze som sa na to nezobudila...
dnes sme skusali na desiatu jablkovu vyzivu. vela jej nespapala, asi takych 40g, ale aj to je uspech na to, ze to bola doma robena vyziva bez cukru. takze bola kysla 😀
poobede sa vyberame pozriet slovensky Betlehem v rejeckej Lesnej. dufam, ze budu mat otvorene 😝
tak sa mi podari sem dostat asi az vecer. pa teda zatial a peknu nedelu vsetkym 😵
a prajem vela sil vsetkym, co sa chystaju dietovat 😝
ja uz mam takmer taku vahu, ako pred tehu. tak som z toho sklamana. som dufala, ze aspon daco na mne zostane navyse. som jak lata 😠

zaza_na
4. jan 2009

emmillya ahoj 😉
aj nasa Lili si palcekom vrta v usku. myslim si, ze to nie je nic vazne, len sa potrebuje obcas niecim zabavit, zvlast ked zaspava... 😀
aj nasa uz tak dlhsie robi, ze rytka dohora a ide. cuvanie a krutenie sa dokola jej uz ide ukazkovo. a zacala sa prednedavnom uz aj tahat dopredu. ked xce dociahnut nejaku hracku, tak sa zachyti o nieco rukami a pritiahne sa 😀 😝

emmillya
4. jan 2009

ahoj zazi, no ja som uz mala kila ako pred tehu, aj menej, ale som nabrala 😝 tak ja ti prihodim z mojich ak mas malo 😉

my ovocne prikrmy nejak nemusime, malej nechutia ani s keksikom, ani s piskotou, ani ich neviem spravne nacasovat doobeda ci co 😝

alica147
4. jan 2009

čaffte no zazi to ti závidím vidíš ja zase nie a nie schudnuť 😝

adi jasne len mám z toho hruzu neviem si to celé ešte dosť dobre predstaviť no ale budeme si musieť nejako zvyknuť

my zase príkrmy ovocne aj od rána do večera,Mirkozlopne celú výživu len taký fukot a zdá sa mi že ich má radšej ako obed
my sa ráno okolo šiestej kojíme a potom okolo pol deviatej jeme ovocie tak skus tak

emmillya
4. jan 2009

dik adi skusim 😉 🙂 asi jej musim nukat to ovocie castejsie... 🙂 vy ste ini frajeri ked zbastite celu ovocnu vyzivku 😀

neboj bude to vsetko dobre, uvidis 😉 ved sme silne zeny nie? 😉 😀 🙂

alica147
4. jan 2009

ved hej asi najhoršie je teraz to čakanie na ten návrat do roboty,dufam že nabehnem bez problémov ale smutno za Mirkom mi aj tak bude ale ked prídem domov bude len s ním kým nepojde spinkať 😵

mne malý nechcel samotné jablko,tak som mu ho začala dávať s banánom; banánik lubi,ten zlopne celý a prípadne mu ešte do jedného jablčka namrvím 3sunarky keksíky a mna také je dobručké

a bude ten moj syn na sladké,lebo som mu doteraz varila bylinkové čaje a včera prvý krát hipp grunulovaný a ten mu teda slaká žbrnda jak chutí 😕 už dnes jednu flašku vypil čo inokedy ledva deci za celý den tak mu asi začnem kupovať ovocné šťavy a riediť

emmillya
4. jan 2009

no to ta uplne chapem 😉 dopredu je tazko predstavovat si ake to bude, uvidime co prinesie realita...smutno bude urcite aj mne, ved ktorej mamine by nebolo ze? 😉

my zas banan nemusime, vobec ale vobec ho nechce 😝 neviem preco, papkala bananove kase a uz nechce asi tie, tak mozno sa jej ta chut prejedla tak dam bananovu pauzu alebo ho skusim zamiesat. 😝

sunarka keksy miluje do cajiku , aj kukuricne chrumky 😝 cajik samotny nemusi a to ho v lete pila ako
duha 😀 . ked bola chora som ju doslova musela pripucit a nasilu so striekackou aby mala tekutiny 😖
tiez mam v zasobe ovocne stavy ale zatial som neskusala, nukam jej cajik tak sa hra na babetko vies? pekne na lyzicku troska vezme 😀

emmillya
4. jan 2009

kukuricne chrumky - ale nie do caju 😀

alica147
4. jan 2009

jasne 😀

aj Mirko ich má rád 🙂

dora01
4. jan 2009

ahojte!

je to niekto?

ali, no krati sa to, neboj bude dobre, mirko zostava s tvojou maminou tak to je dobre, ja by som ho mame tiez v poho nechala, keby nebyvala tak daleko.

maly mi zacal dako bojkotovat ovocny prikrm, predtym zjedol v pohode 2 jablka a pol banana a teeaz nist, zatne sa a nechce, ja neviem co s tym, jablka mame furt tie iste, od nasich nie su vobec kysle, take mnam sladucke zadne umeliny, ani presnidavku z obchodu nechce, ja neviem..

obed zje celkom v pohode, sice menej ako predtym, ale poje, kasu na vecer tiez poje, tak radte

alica147
4. jan 2009

dori čaves,my to zas máme naopak sa mi zdá že zeleninku a mäsko chce stále menej a radšej by si cucol mliečka 🙂

dora01
4. jan 2009

jaj, asi som prisla na to co sa mu sprotivilo, banan, som teraz volala s mamoua ta mi povedala, ze banan napina a to sa mu mohlo sprotivit. asi ma pravdu par krat ho pred par dnami naplo, tak som teraz vytiahla ovko hruskove a v pohode spapal polku 🙂 tak sme asi s bananom skoncili ☹

dididi30
4. jan 2009

cafte

baby tak nas thomasko uz normalne stvornoskuje, parada 😅 😵

zazi no ale ty si bola kocka aj po porode 😉 ti verim, ani ja nechcem byt lata, ja potom ani cici ani rici ☹ 😀 😀

thomasko papa paradane, no kto vie do kedy....teraz zlupol ovocnu vyzivu, hovadziu polievku a este aj cici si dal 😕 no neviem kde to do neho ide, snad rastie tak preto 😉

alica147
4. jan 2009

jej didi fakt štvornožkuje?no toto!zlatý jaký šikovný 😵

dididi30
4. jan 2009

alic ja sak keby som tak vedela hodit sem video 😅 dlho nestvornoskuje, ale tak ten metrik zvladne 😉

alic tak co ako sa pripravujes do prace? vyholena, vyfukana? 😅 😀 😀 😀 to bude zmena coooooo 🙂 este aj meniny v robote oslavis 😀 😉

dora01
4. jan 2009

didi, tak lacko ide thomaskovi tesne v zavese, vcera spravil 3 krocky stvornozky a dnes pol metra, potom sa klasika plazil 😀 no uz je to otazka casu a nase deti budu rychlejsie ako my 😀

alica147
4. jan 2009

no teda šikovní sú 🙂 Mirko vypučí ritulu a odráža sa pätami 😀 😀

didi no presne,oprala som si veci,ešte večer požehlím,umyla hlávku,vyšklbala obočko no a už teraz len stresujem že čo a ako ešte mi mamina kázala nech jej popíšem čo má kedy papať kedy spinkať a tak

dididi30
4. jan 2009

radka daj pokoj, este si uzijeme, jaj bojim sa skodov ☹

alica147
4. jan 2009

pozvala som sem jednu maminku,má tiež junovčiatko a je tu nováčik 😵

maximkomiruska
4. jan 2009

Ďakujem alica- tak som vás našla. Akurát sa malý zobudil. Musím k nemu. Ešte sa ozvem. Inak;robíš veľmi záslužnú prácu. Škoda,ja som nikdy nemala pevnú prac.dobu a teraz si neviem preto rady

alica147
4. jan 2009

tak ahoj,vitaj a cíť sa tu s nami dobre 😵
a predbehnem dnes didi 😀 ale musíš si dať do pasu fotku maximka aj s tebou inak ti ju podla pravidiel adminky zmažu,ok? 😉

a ako ty pracuješ?kde by si dala malého?

kikaamajko
4. jan 2009

Gali, Radka sú šikulky tý vaši chlapci 🙂
Maximkomiruška vitaj 😉
Baby mne dneska malý spal od 12 do 5 😕 😕 😕
To asi tá zima robí lebo spal vonku a je asi mínus 10

kikaamajko
4. jan 2009

To ešte nespal nikdy ani ako novorodenec, sme zatial hrali žolíka 🙂 Aké čudné mať toľko času

alica147
4. jan 2009

leni aj moj malý dnes spí jak bundáško,teraz spí od pol piatej čo on normálne navečer ani nezvykne už spávať 😕

dora01
4. jan 2009

jeej nova mamicka, vitaj medzi nami 😀


lenka, aj nas dobre spi, sice nie 5 hodin ale ta zima robi svoje. my sme sa poobede boli prechadzat, spoznavat krasy pezinka 😀 , motali sme sa vo vinohradoch, tak uz viem kam sa budem s malym chodit na jar bicyklovat 😀 uz len ten bike kupit 😀 nakoniec spal 1,5 hodiny, samozrejme sme zaparkovali doma a uz bol hore 😉

dididi30
4. jan 2009

alic, hehe, no veru uz aj ty chytas baby k junovciatkam 😀 😀 😀

maxi vitaj 😉

lenka aj nas dnes fajne spi a opat haja 😲 co je to vo vzduchu ci co 😅

baby mate skusenosti s menstruacnim kaliskom? co vy na to?

alica147
4. jan 2009

ja som o tom prvý krát počula resp.čítala tu na mk a nič pre mna

dora01
4. jan 2009

no ale za to co robil v noci, ze dovi dopo- kazdu hodinu pistal, ja neviem jednu noc spi dobre papa len okolo2hej, potom kolo6tej a inokedypisti a pisti, nie je to nic hrozne pomrnci a zaspi ale mna to budi 😠 😀 😀 😀

dora01
4. jan 2009

kalisok, no ja som to tu tiez citala, ale co ja ti viem ja by som sa bala, ze sa mi to tam nejak zasekne. najlepsie je to teraz, bo nemam ziadne kramy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre