Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
15. jan 2009

jarka 😀 😀 , tak to si sa sekla 😀 veru muz len slinta a nist, jaj nejako sa nevieme zladit 😀 😀 😀 nu snad cez vikend 😀 😀 😀

alic ty co, zijes? halloooooooooo 😅

dididi30
15. jan 2009

jarus ale skoda,ze nemam aj ty ceciky, co by som za to dalaaa ☹ 😅

dididi30
15. jan 2009

no nic idem ja upratat a spinkat, dobru nocku, ok? 😀

cmukipuki a ake i? 😲 sak to jedno, nie 😀

alica147
15. jan 2009

joj gali šak vidíš já ti nestíham ešte tu teraz prišiel s Mirom kolega sme mu predali sacionr bicykel bo máme nový tak ma tu nenechaju sedieť 😠

kostri
15. jan 2009

to je jedno ake i,asi cierne 😀 😀 😀

tak sa zladte a bude este jedno mimco 🙂

idem baby,mala uz bola raz hore 😝 tak dobru nocku,papa

montinka
15. jan 2009

didi ake mas pekne fotecky a Thomasko aky je uz veliky.🙂

sandraa
15. jan 2009

Baby mám na Vás jednu otázku....Chcem sa spytat kolko Vám spinkaju detičky cez den....My ked ráno vstaneme tak maleho prebalim dam mu papat a do takej hodky, hodky a pol ide zase drichmat, potom vstane zase je dve hodky hore a zase ide drichmat...čiže on mi vydrží byt hore dve hodky max 2,5 a pyta sa hajať je to normalne???mne jedna sestrička povedala že by mal vydržať ako 7mesačny 3-4 hodky no u nas to nehrozí...a to mi zaspí večer o 19-19:30 a zobudi sa az rano o 7-8...v noci už nepapame čiže sa ja krááásne vyspim, to už od 5mesiaca mi takto spáva...diky za odpovede...

pondelok
15. jan 2009

ahojte baby , bolasom cvicit, to bola fuska
sandra to je vpohode, nasa sa rano zobudi, a viem ze o dve hodiny, chce opat spat, potom sa hrame a tak za 2 -3 hodky chce opat spat, ked sme vonku spi aj 4 hodiny, dnes do 18 a ide spat cca medzi 20 -21 a spi do rana, ja si myslim ze je to vpohode, ten spanok sa upravi, bude kratsi, no nasa je dost aktivna, tak sa necudujem ze potrebuje aj spanok, cize doobedu spi pol max. hodku, potom styri hodiny a niekedy este vecer hodku pred nocnym spanim, ved to je pekne ze takto pekne buvaju, no idem i ja hajat, pa pa dobbru

greguska
15. jan 2009

ahojte, hello gali 😀

no my samozrejme nestíhame, práce kopec.

dnes sme mali behačky, boli sme s maťkom na tom sone obličiek, ešte stále tam má malú diletáciu, ale ževraj sa mu to pomaly upravuje, ešte máme prísť o 3 mesiace na kontrolu. už teraz tam bol najstarší, však tam chodievajú detičky tak do mesiaca, tak robil v čákarni show, kým ostatní spinkali 😉
potom bola mama u gyndoša 😝 a potom maťko na poradni. čiže oficiálne miery = 7090 g, 69 cm a obvod hlavičky a hrudníčka si nepíšeme 😉 no a pani doktorka povedala, že krásne priberáme 😀 čo sa stravy týka, tiež nám povedala, že už máme ovocie na desiatu alebo olovrant dávať, a tiež biely jogurt. lepkové veci zatiaľ nie, bo sme rizikoví. a pýtala sa, či sa na nožkách udrží, hovorím že hej, tak sa len upozornila, že nedávať ho na nožky, nech sa pekne najskôr loziť naučí, aby sa mu chrbátik nepreťažil.
no a však to som chcela, som zistila, že maťko už má maminkovské obdobie, tak sa mu furt krivili ústočká keď som bola ďalej od neho, keď ho druhí chytali, aj si trošku poplakal. ale hračky spravili svoje 😉
a zlatý bol ešte v čakárni, tiež čakali na poradňu s takým ročným dievčatkom, to začalo výskať a maťko sa toho bál, tak bolo veselo, ona výskala a maťko reval 😉 no však ale ho to potom prešlo.

som tak narýchlo prebehla, čo ste popísali, tak čo si pamatám:

esterke a soničke rýchle uzdravenie, nech je vám každým dňom lepšie a lepšie. a ostatní nech sú furt zdravučkí 😉
gratulujeme k pokrokom, ktoré detičky robia 😉
a viac neviem......

sandraa,
maťko doteraz vydržal medzi spánkami tak 2,5 - 3 hodiny. včera večer bol hore 4 hodiny a dnes mal tiež nejako veľa energie, vstal 12.30 a zaspal 17.30 a to spinkal len chvíľu v aute, čo sme sa presúvali od jedného doktora k druhému. ale keď to zhrniem, vstávame okolo 7-8, prvý spánok okolo 10-11, potom okolo 13, a ešte raz okolo 17, a spí tak 30-60 minút, nočný spánok po 20.30 niekedy aj neskôr. a v noci cucká 3-4x
no snáď sa v tom vysomáriš.... 😅

zuzpolka
15. jan 2009

sandraa , my ked sa rano zobudime tiež ide tak za 2 hod mala hajat,,, no a potom spinka ešte poobede aj 2 krat dakedy ,no ale nie moc dlho tak hodinku niekedy menej a niekedy sa stane že spi dlhšie ale to nie moc často 😝 a tiež chodi večer okolo 19-tej hajat 🙂

greguska
15. jan 2009

sandra, miška, veru buďte radi, keď vám detičky pekne spinkajú, resp. užite si to kým môžte. my s niektorými mamičkami by sme s vami určite občas menili, však 😉

no idem aj ja do hajan, bo zajtra zase ťažký deň ! česť práci ! 😀 😀

wien
15. jan 2009

sandraa - a si si istá, že tým spaním celú noc nás nechceš podráždiť, ha? 😀 tíško závidím 😲
my ráno vstávame o 6-štvrť na 7, hráme sa asi 2 -2,5 h, potom spí - niekedy hodinu, niekedy len pol hoďku, potom je zase asi 3 hodiny hore, potom pol hoďku-hoďku spí a potom spí väčšinou ešte okolo tretej-štvrtej pol hodinku na hodinovej prechádzke v kočíku 😝 spávať chodí o ôsmej a budí sa priemerne 2x za noc 🙄
a to musím okolo neho cez deň behať a zabávať ho, lebo ako milosťpán nemá náladu, tak by sa len na rukách vyvlákal... ale občas sa vie zahrať aj sám 😅 ale pred večerným spaním je hore asi 4 hodiny, ale to už potom po kúpaní padá na hubu...

dnes som ho obliekla do tmavomodrého overalu na spanie od cherokee ( 7-9 mes. ), čo sme mu kúpili pod stromček a je v tom narvaný ako sardinka. na dĺžku ok, ale tie jeho kilečká... ešte kuklu na hlavu a dýchací prístroj a vyzerá v tom tesnom overalíku ako potápač 😅 😅 😅 asi ich moc nevynosíme - sú tam 3 a takééé peknéééé...

a ináč - dnes ste sa zas navečer pekne rozbehli. ja akurát vtedy nemám čas, len chvíľu doobeda a občas takto večer, keď nie som moc unavená a nejdem spať pred desiatou.

všetky, čo máte nové fotky - poctivo som pokukala a konštatujem, že sa vydarili tie vaše deťúrence 😵

zuzpolka
15. jan 2009

dobru noc všetkym čo sa chystate hajat a aj tym čo hajaju 😀 😀 😀
ja sa tiež poberiem len som sem ešte nakukla čo ste popisali 🙂
jeeeeeej a ešte som chcela povedat že dnes mala zjedla plnu misku špenatiku zo zemiačikom a žltkom 😕 😅
a hippku špenatovu nechce jest 😖 🙂 😲
a tie biele jogurtiky activiu asi skusime aj my 😅 som zvedava,,,

dudri
15. jan 2009

ahojte 🙂

dakujeme, ze pochvalte Katkine fotky................
to boli pancuchy

zaza,ano moje rodicia-prva vnucka Katka. som starsia
bluzka, kt. dostala darcek pod stromcek od babky (od svokry) kupila Tesco

pondelok, vianocna hviezda u nas vydrzi do leta. Hlavne chladno a bez slnka 😝

kostri, lepsie varit pre malu len domace jedlo, nie hotove-sklenicky, ked pojdes niekam na vylete alebo .... mozes davat hotove sklenicky napr. hipp, a pod

aky jogurt podavas malemu? probio??? alebo obycajny smotanovy jogurt?

pytam sa aku kasu podavas pre malemu ? prva kasa aku znacku?

videla si v obchode kukuricnu muku??? ja som nevidela

lenockach
15. jan 2009

sandraa nasa malinka vecer zaspi o 20.30 a vstava 7.30 a medzi tým je asi 3x hore. Cez den si tak 3 krat zdriemne po 20 minut ze sak naco viac a zobudi sa s takym usmevom na tvari ako keby prespala styri hodiny. Ja si myslim ze ona sa boji ze jej nieco utecie kym spi. Takze my moc toho nenaspime. A to mam este problem vecer zaspat a cumim do plafonu. Ale kazde dieta je ine.

lenockach
15. jan 2009

A k tomu co by deti mali a co by nemali by som vedela rozpravat. Ked som bola tehotna tak mi jeden pediater hovoril ze novorodenec prespi 19 hodin denne. No tej nasej sa to nepodarilo ani raz. Tiez mi nasa pediatricka povedala ze dieta ma zo zaciatku priberat okolo 700 gramov mesacne a nasa 1500g. Takze s tym by som si hlavu nelamala.

greguska
16. jan 2009

ahojte, nebodaj som dnes prvá 😉

maťko v noci celkom fajn spinkal, zobudil sa 3x, ale ja neviem prečo som bola od 4.00 - do 5.30 hore, nevedela som zaspať, rozmýšľa som nad robotou, tak som si nakoniec po tme písala, že čo mám dnes všetko urobiť 😠

teraz je však krpček nejaký mrzutý, asi sa mu ten vrchný zub prerezal, bo ako ožužláva plienku, je na nej trochu krvičky, aj to ďasno má krvavé.

lenockach
16. jan 2009

juj tu to je dnes nejake vyludnene
ja som sa tuto noc aj trosku vyspala ani si dobre nepamätam kedy mala v noci cucala taky som mala tvrdy spanok

mmona
16. jan 2009

my sme dnes vnoci spali katastrofalne, naskor som snim bola hore ja a od 3 snim bol manžel.

dragila
16. jan 2009

Ahojte baby,chcem sa spýtať,kedy ste začali dávať na obedík mäsko? My sa ešte kojíme,tak sme začali so zeleninou až od pol roka.

lenockach
16. jan 2009

ja som zacala davat po dvoch tyzdnoch papania zeleninky

dragila
16. jan 2009

dík,ja už tiež plánujem začať,dúfam,že jej bude chutiť,zeleniny teda zatiaľ veľa nezje,ale každým dňom je to lepšie

graziela
16. jan 2009

Ahojte, skusim reagovat len na posl. prispevky, lebo nemam sancu vas precitat...(pozeram, ze dnes tu toho ani moc nepribudlo, to asi preto ze "stalice" absentuju 😀 😝 )
Sandraa,
k tomu spaniu, my ked rano vstaneme, ci uz o 7 alebo 8 hod., maly vydrzi tiez tak max.2-2,5 hod. a potom ideme hajat...spinka ako-kedy, niekedy pol hodky, niekedy aj1,5, potom je znova zo 2 hodky hore, okolo 2 hod. zasa spinka, vtedy sme bud vonku, alebo ideme vonku az po spinkani a niekedy, teda väcsinou mi zaspi este na chvilku aj vobku v kociku...no ale poobede vydrzi byt hore dost dlho, niekedy aj od 3 do tej 8 vecer, kym uz ide def. spinkat...no niekedy mu uz od 7 vecer ocicka klipkaju, uz len tak lezka, alebo sedka s nepritomnym pohladom, s dudou v puse...ale to viem, ze ho musim este udrzat hore, lebo kebyze ho dam skor spat, tak o hodinu je hore, akoze vyspany...
Inac, my sme vcera tiez papali spenatik+zemiacik+zltko...
Ako vyzera vas jedalnicek?
My sa kojime uz len doobeda 2-3 x (1xzavcas rana, resp. v noci 1x ranajky a 1x desiata),obed a olovrant papa varene+ovocie, no a vecer este kojime tak 2x...takze postupne sa nam to uz eliminuje... 😒 Rozmyslam, ze na vecer uz zacneme davat ryzovu kasicku, vraj od uk. 7. mes. by sa malo...A s tym bielym jogurtom, tiez som nad tym premyslala, ze skusime, ale este by som pockala taky mesiac...predsa len, mame nabeh na alergiu a radsej pockame pre istotu...
Dragila,
my sme s mäskom zacali asi tak po 3-4 tyzdnoch od zavedenia zeleninky...najskor som skusila kupene Hipp, resp. Hami a pod., kralicie, telacie, morcacie s samozrejme kuracie...Ale najviac varim doma, kupovane len ked nestihame 😉

krazu
16. jan 2009

ahoje 🙂

my sme dnes tiez spali celkom fajn, 2 krat kojenie a 3 krat zabral cajik, dakto tu provokoval so spankom na celu noc 😀 😀 😀 😀 aj ja chceeem

dragila, ja som dala masko tak po 3 a pol tyzdnoch od zacatia zeleniny a potom po dvoch tyzdnoch som dala ovocie

krazu
16. jan 2009

gabkazabka my papame zo zeleniny mrkvu, kalerab, karfiol, brokolicu, spenat, zemiaky, cviklu, skusala som aj hrasok ale ten mi nechcel papat a maso davam len kuracie a kralicie v hippke, no a chcem vyskusat kel, len musim kupit 😀 , no a uz som dala aj dva krat zltok

inak ja malemu varim a raz do tyzdna davam hippku aby si na nu zvykol, aby sa mi nestalo ze niekde pojdeme a maly mi to nebude chciet papat

krazu
16. jan 2009

miauka, to teda potesi ked odide kocik

u nas ma jedna mamina tento kocik, ma babo o mesiac starsie a vobec nemala hlboky kocik, vlastne maly sa narodil v lete a hned bol v sporte, ako didi 🙂 , vyzera fajn a aj cena je super a pekne sa da dat do lahu

http://www.maderna.sk/kociky/sportove-kociky/co...

krazu
16. jan 2009

a aj tento sa mi paci, len ma pidi kolieska 😀

http://matko.sk/index.php?mod=catalog&detail=5747

no uz musim k malemu

graziela
16. jan 2009

My este stale pouzivame hlboky kocik, zatial je tam malemu dobre, je tam sice taky napikovany aj s fusakom od kocika, ktr. sa pouziva na sportovu cast ako nanoznik, ale on mi aj tak väcsinou vonku spinka, davam tomu este tak mesiac a budeme musiet prehodit sportovu cast (mame Atlantic)

kostri
16. jan 2009

kuk 🙂
sandra,my vstavame tak o pol osmej,potom ide hanka spat tak o desiatej,vstane o pol dvanastej,papa,hrame sa,potom ide spat o pol druhej-druhej zase spi hodku a pol a potom do vecera uz nespi,kupeme o siedmej,medzi pol osmou osmou spi 😉 v noci vstavame styri krat a viac

ja som zacala prikrmovat od 5,5mesiaca,ale potom sme mali prestavku,kedze vrackala z kupovaneho prikrmu 😔 zacali sme znovu od polroka az. a masko som jej dala potom po dvoch tyzdnoch

zuz,galina bude viki milivat,zato ze papala pekne spenatik 😀

katka ja davam malej bielu aktiviu sladku

kupovane kase nechcela,tak uz viac nekupujem 😀 vyskusala som dve

kostri
16. jan 2009

grazi 🙂 presne ako pises,aj my sme s tymi vecermi tak na tom 🙂 minule sme ju kupali,od tretej bola hore,umyvam ju umyvam,ona sa hrala so svojou nozickou vo vanicke a za chvilu len klesa a klesa jej hlavicka 😀 skoro zadrichmala 😀 😀 😀

my ked niekam cestujeme,ja rano rychlo navarim pre malu,supnem to do vyzivovej flasky a ide sa 😀 kupovane uz nebudem riskovat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre