Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
19. jan 2009

jaj ali,nova junovka 😀 😀

one,ako kojite?teda v akej polohe?ja som uz skusala nove polohy sak to dieta moje je take dlhe..pri tej starej polohe,klasickej,jej uz visi telo od pol pasa 😅 drzat ju uz nemozem druhou rukou za ritusu,chrbatik,bo to sa jeduje,ze jej zavadzam,nemoze kopcuvat s nohama..no a do toho sa nam este pridalo,ze ju ooohromne zaujima cele okolie,cucne pokuka co je kde,zas cucne,potom sa zadiva na klobucik na prse,strhne ho,zuzle ho,potom ste cucat-neda sa-logicky,ked tam neni klobucik 😅 cuduje sa jak blazen 😀 no narehnim sa 😀

pekne fotocky ste popridavali 😉

dora01
19. jan 2009

ali, sak tu som. dnes som uz pisala 😉

drobec uz spi, sa normalne bojim noci, ze co zas bude, sa pravidelne modlievam nech je uz rano 😲

graziela, to je super, ze ti tak spi. druhe dieta by mohlo v noci spat a cez den byt protivne, moj to ma dako naopak 🙂

dora01
19. jan 2009

jarus, laci uy asi 2 mesiaced nevie byt pri kojeni v klude, niekde daco suchne hned sa vykruca, mna najnovsie taha za bradavku prstikmi a tak si ju pcha do ust 😀 😀 😀 😀 😀

kostri
19. jan 2009

radka,to aj ja som uz o druhej rano tlacievala ocami dopredu hodiny,ked sa mala budievala kazdu tristvrte hodinu 😖 😀 no ktovie co lenka,ci sa im to upravilo 😕 dovie co neska robii,mozno tie klbasky 😉 😀

andrejka,keby hanka isla spat o siestej,tak je hore o pol piatej 😝 spi desat a pol hodiny v noci

ozaj grazi!!!!jaky rekord?!? 😕 😕 😕 to sa vam jako podarilo??? 😕 😕 🙂

zuzpolka
19. jan 2009

dididi 😕 ja nerozumiem tomu čo si mi napisala 😨 nejak som mimo 😝
😀

alica147
19. jan 2009

zuzi no šak ked ti blbne kon tak vymen 😀 😀

alica147
19. jan 2009

ja kojím normalka malého mam na kolenách a tak os sa skruti do klbka a rukou mi škrabká pod rebrami ma to šteklí 😀 😀 😀

kostri
19. jan 2009

radka,no aj hanka vymysla uz dost dlho ale ne az takto 😅 a ona namisto za bradavku ma taha za klobucik 😅 no a potom ked ma postipe 😨 auuuauuauau 😨 😨 😨 😖 😀 cicka moja 😀

baby idem do drichmalova,najprv tu cosik muzikovi sepnem do uska 😉 dufam ze ma neposle po slaninu 😠 😀 😀 😀 a potom spinkat 😉

dobru nocku detusky stretneme sa v snickove 🙂

radka nech mate dobru noc!!!aj vsetci ostatni samozreme a marodi nech su uz zajtra zdravucki 🙂

zuzpolka
19. jan 2009

alic 😀 no asi budem musiet jak tak pozeram 😝 😀

zuzpolka
19. jan 2009

kostri dobruuuuu 😀
a dopln si ten vitamin S poriadne ked ti chyba 😀 😀 😀 a nemyslim slaninu 😀 😀 😀 😝

dididi30
19. jan 2009

zuzka si sa pytala co dost upratujem a teraz som rozmysala ci doma ci v robote 😀 vieeees a ja som ti pisala o robote 😀 😀 😀

jarka dobru nocku 🙂

alic pekna fotecka, farebna je taka mila 🙂

inak ja kojim hrozne, maly sa zvrta kope s nohami odraza od mojich stehien, alebo zozi mi po cicikoch 😀 hruza a este ze nema zuby, to taha bradavky....ja si sedim a on mi ocuckava cici a aj okolo cici aj brusko, tatino zavidi 😅

baby dobru nocku 🙂

graziela
19. jan 2009

Kostri,
to s tym spanim, ja nechapem, ako sa nam to podarilo, a to ani kasu vecer nedavam este... 🙂
A ty stale pouzivas klobuciky na kojenie, nenaucili ste sa bez?
Ja kojim stale väcsinou po leziacky, zatial s tym nie je problem, s Jurkom sa vzdy pritom hrame s prstikmi, ked mu nedam ruku, tak ju hlada...a niekedy aj tapka, niekedy skrabka, inokedy hladka...a ked uz zaspava, je taky neznucky...jaaaaj, to zboznujem 🙂 Dnes som inac, po dlhej dobe kojila po sediacky, na gauci, mam kojenecky vankus, takze pohodka, v pohode sa da...a tiez, ked sa kojime v nejakom cudzom prostredi, tak Jurko okukuje vsetky steny, a nedajboze, ked je nejaky sum, hlasy za dverami, tak to mozem zabalit rovno..minule sme kojili u svokrov a 4 deti v byte, tak hotovo...
No, idem ja uz, este pocvicit a spat, dobru nocku 🙂

wien
19. jan 2009

zas sem idem, keď všetci miznú 😖
grazi - neviem presne, aká je to alergia. predpokladá,m nejaký prach a perie, ako mám ja. ono sa to u detí zisťuje ževraj až od roka alebo odo dvoch, že aká alergia presne to je.
marek bol stále zasoplený, niekedy viac, inokedy menej, len som odsávala ako blázon, v noci chrápal tak, že som sa skoro u-c-kala ( také to ccccccc )k smrti, lebo som to robila raz na tatina, raz na syna, musela som ho na bok otáčať, od narodenia spáva vo vyvýšenej polohe. tak som sa na to sťažovala našej doki, furt mi nechcela veriť, že je to alergia, že sa jej zdá na alergiu ešte malinký, len dokola robila výtery a odbery krvi a nikdy nevyšlo nič pozitívne.
tak nás poslala na detskú kliniku do pod.biskupíc, tam znova všetky odbery, všetky negatívne, len zistili nedostatok železa a zníženú imunitu a nízky imunoglobín, či čo to - a že teda bude alergik. teraz budeme mať ešte posledné výsledky z rozboru stolice na pankreatickú elastázu - ani neviem, čo to je 😝 toť vsjo.
štandartne dávam promethazin, železo a flixotide, pri zhoršenom stave zvyšujeme dávky a pridávame aj ventolin a livostin do nosíka. to je tuším všetko.

kukala som vám fotky, pekné ako obyčajne 😉
inak ste si všimli, že tie deťúrence už nie sú bábätká, ale malé dievčatká a chalaniská? 😲 😲 😲 zvlášť u vlasatých je to poznať ako sa pomenili. no fňuk. rýchlo nám rastú 😢

kostri - aj mne sa pri kojení tak otáča na všetky strany. ja som donedávna kojila občas aj poležiačky a potom sme u toho obaja vytuhli - jaj, to boli krásne časy 😵
ale musela som to oželeť, keď akurát drezúrujeme a spí už iba v postieľke alebo v kočíku na prechádzke.
inak teraz večer som ho uložila, len raz bolo meeeee - a zostalo ticho 😲 až som sa z toho skoro nemohla spamätať 😲
kojí sa mi straaašne ťažko, keď ide v telke reklama, počasie, šport alebo dopravná situácia na cestách 😖 to si ide krk vykrútiť. u reklamy aj nazerá bokom, ak mu náhodou niekto vadí vo výhľade 😀 no zvedavý jak stará baba 😀 😀 😀 musím ho tak niekedy vyfotiť.

wien
19. jan 2009

jaj no a to som ešte chcela - že či drobcov aj ráno umývate v rámci rannej hygieny - lebo ja nie, len večer ho umývam alebo kúpem a vždy po papaní umyjem pusinu a rúčky, ale asi by som mala aj ráno, či?
a už druhý týždeň ráno na lačno asi 10-15 min stepujem na ministepperi - odporúčanie volajakého cvičiteľa z telky ( on teda odporúča rotoped ), vraj to naštartuje metabolizmus, tak som tak aspoň za týždeň aj čosi zhodila to kilečko aj čosi, čo som nabrala cez sviatky.

wien
19. jan 2009

aha, a v tej blave ešte robili aj testy na cystickú fibrózu - chvalabohu, to vyšlo negatívne 😝

lenockach
19. jan 2009

my sa kojime po leziacky aj v noci len vyhrnem tricko malinka sa pricucne a ja pri tom zaspim a zabudim sa len na to ako mi fuka na cicik,
tiez sa pri tom kojeni vie riadne vrtet, stipe ma na ciciku alebo na ruke, raz sa jej podarilo spravit mi modrinu na ruku a samozrejme hryze ako taký psík a jednym ockom kuka ako na to zareagujem
no ale mi sme uz kojili vselijako a vselikde, raz som isla po ulici so susedmi z prechazky ako taká cigana mala pricucnutá na cicik za pochodu no co som s nou mala robit ked revala ako taký pavian
boze ja sa tak dlho pripravujem na cvicenie ale akosi sa k tomu nemôzem prepracovat ale ako sa hovori najzdravší pohyb je pohyb na zdravom tele 😉
no a reklamy to je kapitola sama o sebe, tato jej dal minule ruku pred oci ked isla reklama a zacala mu po nej buchat a snazila sa nadvihnut aby nieco videla, kuka jak zhypnotizovaná
boze môj odkedy som na materskej tak je to normálne fuska rozmyslat nad pravopisom aj ked vybrane slova neboli nikdy moja silná stránka
jaj ked kukam na moju malu tak sa mi ani nezda ze su tie nase deturence uz take velke az ked kuk vase fotky

pondelok
19. jan 2009

ahojte kocky, ja len na chvilu, mala je chora, v noci kychala o sto sest, soplik jej tiekol az az, a strasne chrcala, cez den k tomu i plackala nechcela nic papat, tak zajtra ideme k dokimu, moze to mat z tych zubkov? lebo inac mi nemala kde nachladnut, ale sak zajtra budem vediet,
vsetkym deturencom ktory mali sviatok zelame len to najlepsie, hlavne vela zdravicka, zajtra dam avizo pa pa

zuzpolka
19. jan 2009

dididi, no potom som si domyslela že ty asi o robote 😕
dobruuuu nocku všetkym 😉

greguska
19. jan 2009

no maťko teraz vypučil riťku, tak snáď už spinká 😀

grazi, my máme gélik Kamistad-gel, tiež mi ho odporučili v lekárni. pravdu povediac, ja som ho na sebe neskúšala, maťkovi som ho dala dnes asi štvrtý krát celkovo. dnes to zabralo, večer už nebol taký umrnčaný, ale či to bolo naozaj tým gélom, tažko povedať.

wien, tak to ste si teda aj vy "užili" lekárov, bože ja si neviem predstaviť, že by som musela s malým takto lietať kade tade. a to ani nehovorím o mužovi, však ten by musel s nami chodiť, a on je furt s časovom strese 😅

joj, len aby sme boli všetci zdraví, tfuj, tfuj....

a kojenie je aj u nás zaujímavé, to s reklamami ako by ste nás pozorovali. presne reklamy, zvučky, počasie, to je vždy dôležitejšie ako papanie 😀 ja len čakám, kedy zabudne pri tej otočke otvoriť pusu a odtrhne mi bradavku 😕
keď kojím na posteli, zvyknem si sadnúť do takého akože tureckého sedu, teda jedným stehnom si podopieram ruku kde má maťko položenú hlavu, a na druhom stehne má maťko buď rituľku, alebo nohy vyložené. neviem, či si to viete predstaviť, ale moje vyjadrovacie schopnosti sú dnes nejaké obmedzené 🙂 len čo ma pri tom štve je tá pneumatika, čo mi vždy spoza opaska vylezie 😠 (ale o tú si zas opieram druhú ruku 😉 )
a keď kojíme na sedačke, to sme v takej klasickej polohe a keď sa mu nožky hompálajú, dám pod ne vankúš 😉
a v noci samozrejme po ležiačky v polospánku 😉

miška, prajeme michellke skoré uzdravenie ! soplík má trošku aj maťko pri tých zuboch, ale keď ho máte veľa a aj kýcha, nech ju len pekne doki pozrie.

alica147
19. jan 2009

didi dík za pochvalu 😉

wien,lenokach no presne aj my voláme Mirka že reklamátor ,môže byť aj v inej miestnosti jak počuje znelku už aj jastrí 😀 😀

ja v noci tiež kojím tak že len tričkovyhrniem a chrním dalej potom sa zobudím na to že mám ruku strpnutu

aj Michellke prajeme skoré uzdravenie

idem hajať dobru nocku bo o 5.45budíček 😖 😝 😔

pondelok
19. jan 2009

babulky dakujeme, dufam ze to nebude nic vazne, vsetkym dobru nocku, som tuto noc vobec nespala, co mala tak chrnela ☹

wien
19. jan 2009

pondelok, ak má malinká soplíky, zdvihni jej tú stranu postieľky, kde má hlavičku, aby ju to v noci nedusilo a lepšie sa jej dýchalo. nám doki odporúčala až 45 stupňový uhol 😕 tak nech je táto noc kľudnejšia
som rada, že nielen u nás vedie reklama 😀 😀 😀 aj keby čo bolo ju musí vidieť 😀 😀 😀
greguska, ja som si s alergiou a chorobami zažila svoje už počas tehu 😝 som rada, že to nakoniec všetko dobre dopadlo a sme ako-tak zdraví. asi vtedy som si uvedomila, že keď sa želá zdravie, že to fakt nie sú len prázdne slová...
prchám. dobrú noc. 😉

lenockach
20. jan 2009

ahojte tak my sme mali otrasnu noc mala sa stale prehadzovala a mrncala a o 6.30 sa uz zobudila s takym revom od bolesti zubkov tak som jej to ponatierala gelom a zda sa ze to zabralo
ale uz nezaspala, vyprevadila tatinka, ktory zaspal do prace, asi by ho mala naucit rano vstavat
boze môj teraz mi tu dzavoce a rehni sa ako keby spala 12 hodin v kuse pritom zaspala az o 21.30

lenockach
20. jan 2009

boze môj tolko detureniec chorych tak im vsetkym zelam nech sú skoro zdravucky lebo vonku sa oteplilo aby mohli chodit na prechadzky

ilduska14
20. jan 2009

kostri,ďakujem ti za odpoveď si zlatá 😉 .Ty jediná si bola ochotná mi odpovedať 😖

lenockach
20. jan 2009

ilduska14 ja by som ti tiez odpovedala ale ja tiez kojim a teraz ten rezim mame nejaky rozhadzany kvôli zubkom ale zvykla som takto: rano kojenie, doobedu nejako ovocie s bielym jogurtom a piskotou, obec zeleninka s maskom, okolo 3 kojenie, potom okolo piatej nejako ovocicko a vecer kojenie

lenockach
20. jan 2009

niekto dava aj kasu na veceru ale mne ju mala nechce ona je zatial taky velku dudkacik ona ma rada mamin cicik

ilduska14
20. jan 2009

lenockach,ďakujem.To je v pohode že kojíš,to je len dobre 😀 ,ja som len zvedavá že koľkokrát vám papajú aj iné ako mliečko.Ináč aj moja malá je teraz mrzutejšia a aj noci máme ťažšie,predtým spinkala krásne celú noc,ale kôli zúbkom sa to rozhádzalo.A už máte zúbky? Moja bude mať 25.1.-7 mesiacov a ešte ani zúbka,ale už má napuchnuté ďasienka a miestami aj vyduté,tak sa už hádam voľačo ukáže. 😀

lenockach
20. jan 2009

nam tiez prve dva vysli tak pred dvoma tyzdnami

zaza_na
20. jan 2009

caute kocky 😉
zase som vas prisla navstivit, lebo nejako sa mi nedari v poslednom case tu casto chodit 🤐
ako sa mavate? co nove?
ahoj ilduska14. ty si tu nova? 😉
my sa mame celkom dobre. zubky este ziadne. vcera sme boli v poradni. vsetko ok. mame skoro 8 a pol kila. tak som rada, ze uz Lili toklo nepribera. uz sa jej to spomalilo.
my spavame v noci zatial stale dobre. zobudi sa raz. tuto noc som ju len preniesla k nam do postele, nech ju uspim. ani som ju nekojila, az rano o 8.00 😲 len neviem, ci robim dobre, ked ju nechavam u nas spat. asi by som ju mala uspavat v jej postielke, len mne je to takto pohodlnejsie v noci 😅 a v noci akosi dlho zaspava a prehadzuje sa...
Lili si to uz po obyvacke celkom pekne brazdi. prewplazi sa, kde xce a zacali ju lakat kable. zuje ich 😠 tak ju musim mat stale an ociach 😝
si predstavte. segrenka jej kupila ten nafukovaci valec na gulanie a ja som ju na nom gulala a pacilo sa jej to. ale potom sa jej zrazu zniciho-nic znepacil a nexce ho. takmer sa pri nom rozplace, ked ju nan dam alebo jej ho dam... 😕 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre