Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
10. dec 2008

kostri,,,,mala dost vysoke, v ritke 39,9.........no 5 sa ma vraj odratat čiže 39,4 ☹

kikaamajko
10. dec 2008

Dori normálne v kauflande som kúpila pohánku, pšeno aj kukuričnú krupicu. Zajtra mu skúsim kaššu z nej uvariť. 🙂
To ti verím, niet nad samostatných manželov. 😀

dora01
10. dec 2008

kika, poslem muza do kauflandu, on je samostatny, ale toto obliekanie do prace hruuuza 😀 esteze si tie kosele zehli sam 😀

dora01
10. dec 2008

skus uvarit, potom daj vediet, ja som vcera dala lackovi znovu kasu, popucila banan , vodu a do toho cistu ryzovu bez mlieka, a spal uz lepsie, kazde 3 hodiny sa budil. ta pred tym mu asi nesadla- hipp dobru noc jablka s feniklom, sa budil kazdu hodinu. ty davas malemu kasu z flase alebo lyzickou

kikaamajko
10. dec 2008

Dori z fľašky ale v poslednej dobe ako sme začali papať príkrmi tak niekedy z fľaše nechce, len lyžičkou. Aj mne spal celkom dobre. Do pol 1 sa síce často budil ale potom zaspal ako medved, bol možno 3 krát hore do rána. 😉

greguska
10. dec 2008

ahojte,
ale ste toho popísali!

gratulujeme jurkovi k vymesačiu, všetko dobré 😀

ja sa ešte pridám so svojou jazvou, sa mám teda horizontálny rez, teraz je hrúbka asi 5 mm, dĺžka cez 10 cm. červená farba sa pomaly mení na ružovú. doki povedal, že aká pekná jazva. tak toto povedz nabudúce svojho gyndošovi, grazi 😉

kostri,
my tiež furt tak bujaro spíme, tak nie ste v tom sami 😀 😀 😀 Ale tiež to neriešim....čo idete dnes papať? my špenátik zo včera, aj keď včera všetko čo na obed zjedol, do večera vykakal 😅

idem sa obliecť, kým drobček spinká...

kikaamajko
10. dec 2008

Gregušk náš sa omnoho polepšil odkedy prikrmujeme, aj cez deň pekne spinká, v noci to ešte nie je bohviečo ale sa to nedá ani porovnať, aspoň sa začínam vracať k normálnemu životu, neodpadnem hned o pol 9 večer 😀 😀 😀

kostri
10. dec 2008

gregus,sevi 😀
my sme uz papali,bo mala neska pomylena,doobedny spanok jej narusili-kamoska dosla s malou,potom uz nezabrala,tak som jej dala o jedenastej ryzu s mrkvou od vcera,zajtra neviem co?porad 😉
my kasu este nedavame..vcera jablcko,celkom jej chutilo 😉
zuz ☹ ja neviem co budem,ked mala bude mat take teploty 😢 desim sa toho 😢 ale musime to zvladnut.malinka ☹ kup jej ten cajik,co vcera lucia pisala a skus aj ten mrkvovy vyvar ak este hnackuje 😕 jaaaj,pohladkaj ju za nas 😢
radka,no moj muz zas opak,on by aj tyzden chodil v tom istom 😠 musim sa s nim vadit,ked chcem prevliect periny za ciste svieze vyprane..on chce tie pozmate 😒 ne ze by nebol cistotny 😀 😀 😀 ale on ma rad stare veci 😀 ani mu veci nesmiem zehlit,bo to neznasa 😉 tak to mu zas nevyhovaram,pravda? 😉 o starost menej 😀
kika,tak ty si lucia?no konecne 😉 a ako sa ma kravka? 😉

kostri
10. dec 2008

ci lenka? 😀 😀 😀 😀 sory 😀 😀 😀

greguska
10. dec 2008

kika, kostri 😉

aj mne sa zdá, že sa ten nočný spánok lepší (klop,klop). len som si všimla, že sa nejako viac viaže na mňa a prsko, niečo ako grazi písala. aj cez den, aj v noci, ked chce spinkať, mnrčí alebo plače do vtedy, kým mu prsko nedám. a potom potiahne 3x a je tuhý. mne to nevadí, však to je krásny pocit, keď ti dieťaťko zaspí v náručí, len sa bojím, aby to neskôr zvládol aj bez prska ☹

baby, ja som taký laik, ale keď varíte a dávate detičkám ryžu, to uvaríte až úplne domäka, resp. až rozvaríte, aby tam neboli malé kúsky s ktorými by sa mohli zadusiť?

kostri, my budeme mať ten špenátik a ešte máme v rezerve aj brokolicu. to máme takú kupovanú a do toho mu doma uvarím zemiak. potom chcem ešte kalerábik a tekvicu príp. cviklu vyskúšať, a neskôr aj polievočku zo všetkého, čo budeme mať odskúšané. my sa teda máme vyhnúť petrzlenu a zeleru, kvoli alergii.

kostri
10. dec 2008

gregus,ja som varila ryzu.uvarila som ju do makka,pomagala vidlickou,ale nebola uplnena kasu rozvarena,hanka ju zblajzla 😀 ona ti je taka huncutka,aj ked som jej varila mrkvu,pomagala vidlickou a dostal sa jej do pusy taky nepomagany kusok tak ho jazyckom vysunula von 😀 betarka 😀 takze ja jej to na kasu nevarim 😕

greguska
10. dec 2008

kostri, no však aj tento náš huncút, keď som mu mrkvu len tak popučila vidličkou, tak sa s tým dusil 😅 , ked som mu to cez sitko prepasírovala, alebo dala hipku, tak to zjedol. preto sa trochu tej ryže obávam 😅 ale však musí sa naučiť aj také kúsočky prehltnúť, nebudeme na kašičkách večne 😉

greguska
10. dec 2008

ja dnes nechápem, prcko tu ešte stále pri mne drichmoší, však chvala bohu, ale je to už vyše hodiny, to už dávno nebolo, že by cez deň v postielke toľko buval 😉
tuším stačí, aby tati pri odchode do práce povedal, že dnes by ste mohli skor dojsť, lebo potrebujem papiere urobiť a o 13.00 byť u klienta (to aj dnes si želal) a maťko spinká.... 😀
alebo zabral ďalší trik, že som ho uložila opačne, teda tam kde máva vždy hlavu má teraz nožky...
alebo si skrátka potrebuje pospať a dobehnúť zameškané 😀

kostri
10. dec 2008

ved vyskusaj,uvidis,ja som bola z hanky prekvapena 🙂 no ale sak ma byt po kom taka papkacka 😀 cera som vysmazala bravcovu pecienku v cesticku a tato sa tak pahltno najedol,ze musel si dat pankreolan 😅

baby,vybuchla mi mikrovlnka 😲 😒

greguska
10. dec 2008

ježiskovehusličky, a vy ste v poriadku ? 😲

aj náš má byť po kom pažroško, len musím masko začať dávať, aby sa prejavil 😀

no už je hore, tak valíme za tatom do práce...

dididi30
10. dec 2008

jarinka moja, pane boze co si robila 😲 ja odpadnem 😀 😀

no a prvy prikrm? jasne, ze klobaska a aj horcicu, aby mu nezaliehala 😀 😀 😀 😉

greguska, co ako sa volas, no? 😀

ja ryzu varim tak,ze ju fajne uvarim, az rozvarim a este rozmixujem so zeleninkou, ale to som robila len raz, lebo ja som leniva mamka a davam hippky 😀 😀 😀

inac baby ja sa vam necudujem,ze davate varene, mna pri malej ani len nenapaslo kupit jej maskovu vyzivku a vlastne ziadnu, byvala som u svorky, tak mala jablckovu vyzivku a doma som jej varila.
vlasne ona nechcela vobec papat, tazke sme sa takto trapili, co som navarila to som vyhodila alebo zjedla ja 🙄 no a ked zacali pribinacky, to si dala 1-2 lyzicky a cau, bud som to dorazila ja, co mi po case islo krkom, alebo tatinkovi sme odkladali 😀
hehe a teraz neostava nic ani mne ani muzovi ☹ 😀 😀 😀 tak si ani na pribinackovi nepochutim, jedine ,zeby som si kupila extra pre seba 😀 😝 😀

kostri
10. dec 2008

naa,onee,mala jako je neska pomylena,uz ked som nevedela co s nou,tak reku dam ti papat a podho do kocara,no kedze som nemala cas na teplu lazen 😀 😝 tak sup s ryzou do mikrovlnky na pat sekund.vybrala som ju, zavrela a vtedy:buch 😕 ale nastastie to len tak prasklo a zasmradlo a nic,ktovie co by bolo keby necham ten tanierik dlhsie v nej 😕 a mala tu sedela a stolom 😲 😲 😢 aj svokra..sak to by nevadilo pravda 😀 😀 keby jej vlasy obskvrcaaa 😀 aj tak ma len tri 😀 ..no dost uz vtipkovania 😠 😉
a ja ze je ten tanierik umelohmotny a on je plechenny.. 😅 🙄 ja truba 🙄
to som ti chcela,gali este napisat,ze ja som jedla praskovy cukor na hrste,ked som bola skolacka,normalne hrudu som si zobrala a nechala rozpustit v ustach 🙂 ale ze by mi to volajako osviezilo modzgove zavity.. 🙂 sa neda povedat 😀 vid.miklrovlnka 😀 😀 😀 alebo ze by vela cukru zapekalo zavity?? 😨 😀 😀 😀

dididi30
10. dec 2008

jarka 😀 😀 😀 😀 😀 ja ta zozerem, tie tvoje hlasky 😀 😀 😀 😀 adela banasova sa nechyta 😀 😀 😀 😅 😅 😅

no u teba asi cukor ucinkuje niekde inde 😲 😅 no pocuvaj citat vies, pisat tiez a pocitat takisto, teda dufam, tak co viac chces 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kostri
10. dec 2008

baby,pruser 😕
som segre navrhla ze jej urobim tortu na nedelu pre ninku,bude mat 7 rokov.a este som jej napisala,ze tortu-motyla 😀 volade som to videla v casaku.jako stela som sa robit dobra chapete,ale som si myslela ze mi odpise ze ne,ze sak mam dost roboty s malou a tak a ona mi odpisala,ze mam upiect!!! 🙄
smaaaria!!a co cil?? 😅 😅
poslite nejaky link na tortu motyla,prosim 😅

dididi30
10. dec 2008

kostri 😀 😀 😀 😀 no nech sa paci, zeby si uz zacala, formu mas? 😀 sak teda pokuk nejaku, len nemam teraz cas, maly tu kaka, papa, prdi a tak 😀 😀

ocuj a to kde ty malu mavas, pod stolom/ 😅 nas tam byva, len ked je na bruchu a cuva,alebo sa tak kruti po puzzlach, ze zaparkuje pod stolom 😀

dora01
10. dec 2008

kostri, ty si cislo 😀 😀 😀

upec korpus- piskotove cesto na normal plech, nakresli motyla na papier a podla neho vyrez, tak mas formu hned, ibaze by si nevedela kreskit, tak na vrch torty napis MOTYL, keby nahodou neterka nevedela identifikovat, co je to za tortu 😀

dora01
10. dec 2008

kreskit-kreslit 😉

dididi30
10. dec 2008

radka 😀 😀

kostri
10. dec 2008

radka ty si dora 😠 😀 😀 😀
no kukam na nete,same peknoty ale motyl nikde 😠

alica147
10. dec 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dora01
10. dec 2008

kostri, preco dora? sak sa snazim pomoct, nie 😀

alica147
10. dec 2008

didi chytaj

Nepečená kokosová roláda:
3balíčky bebe keksov-kakaových
15dkg práš.cukru
1 PL suchej čiernej kávy
1 PL kakaa
rum dla očka
uvariť silnu čiernu kávu-s tou zamiešať polotuhé cesto

1 vrecko koksu struhaného

Plnka:
15dkg práš cukru
15dkg masla
1vanilka
1 PL medu
trochu kokosu
Keksy valčekom rodrobiť na drobno,pridať prísady a vypracovať cesto
Dosku výdatne posypať kokosom,na nom vyvalkať cesto,natriť krémom zrolovať dať do alobalu a uložiť do chladničky.
je to mnnnaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀

dora01
10. dec 2008

tak upec motyla a hod na net, ked este na nete nie je 😀

alica147
10. dec 2008

aj pre ostatné samozrejme 😀 😀 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre