Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zaza_na
27. jan 2009

kostri, vy ste museli monitor vratit a ja zase rozmyslam, ze ho sami uz odlozime. myslim si, ze ho uz ani nepotrebujeme... aj ked, aspon mi ukazuje kolko stupnov je priblizne v izbe 😀
ja mam krupicu rada s praskovym cukrom, kakaom a uprazenym maslom 😝
wien, hihi, dakujem. segru potesi tolko chvaly 🙂
ja masko uvarim osobitne, lebo si ho davam zmrazovat do mraznicky a potom vzdy uz len hodim kococku k zeleninke.
inak, dudri sa mi zda, ze som citala, ze sa ma zacat s asi 20g porciou maska a potom sa to ma zvysit na 50g...

zaza_na
27. jan 2009

erika, dufam, ze to pocasie vydrzi ake-take. pojdeme kocikovat? 😝
baby, mi doniesla postarka fotky, co som si dala vyvolat a som nemala pre nu dost prachov 😠 som si zabudla nachystat 🙄 asi som ju nepotesila, ze to musi so sebou vlacit... 😅

erika26
27. jan 2009

zazi ano zavoláme si, pôjdeme na tú poradňu aked pôjdeme odtiaľ tak vás prezvoníme že čo a ako. diki za blahoželanie pridáme aj 8. mesačné fotky ale ideme sa najprv nadesiatovať 🙂

zaza_na
27. jan 2009

a este som xcela k tomu nocniku napisat 😝
ktosi pisal, ze skusali davat na nocnik, ale nejak sa malemu/malej na nom nepaci (wien? 😕 ). ani nasej sa nepacilo zo zaciatku a aj som si myslela, ze si budeme zvykat niekolko tyzdnov; plakala a strasne sa hnevela 😨 ale potom ju raz dal manzel a odvtedy uplna pohoda. asi som ju nan zle davala sadnut 😅 on ju posadil uplne dozadu... a ten nocnik je vraj od 15 mesiacov. tak sa na nom pise...
ale ja si myslim, ze ked to nejde, tak netreba nutit. lebo si to moze este sprotivit 🤐
ja som xcela zacat co najskor po skusenosti mojej svagrinky. ona nedavala malu velmi na nocnicek a uz bude mat 2 roky a nemoze ju teraz nan prinutit 😔
teraz su tie jednorazove plienky pohodlne a aj ked sa do nej dietatko vycika, nema potrebu dat tu plienku dolu... 🤐
tak som si povedala, ze spravit to malej nic nespravi, ked si na nocnicku posedi a zacali sme 😉
sestrin Filipko sa naucil rychlo na nocnicek a ked isiel do skolky, tak nemali najmensi problem s pytanim sa na zachod. on sa aj sam vyberie cikat 😀

zaza_na
27. jan 2009

erika, oki 😉 dobru chut

erika26
27. jan 2009

tak už sme pridali čerstvé foto 🙂

zaza_na
27. jan 2009

erika, veronika je krasnucka 😵 a ako je pekne vyobliekana 😝 a ucesala sa uplne perfektne. ani ty by si to lepsie nezvladla 😀

erika26
27. jan 2009

zazi diki, hihi

wien
27. jan 2009

ahojte, obidvom dievčatkám blahoželáme - k 7 aj 8 mesiacom 🙂

dudri - ja jabĺčko a iné mäkké ovocie strúham na sklenenom strúhadle - vraj sa tým zachová viac vitamínov.

noc u nás trošku nekľudnejšia - bol o pol 4 hore, lebo zaspal na brušku a on tak dlho spať na brušku nevydrží. aj som ho potom pretočila, ale len som ho tým podráždila a spustil normálne krik 😖 aj mi ho ľúto bolo, mangel ma už aj posielal, nech mu dám papať, ale som sa zaťala, ja krkavčia mať a som vyčkávala. ale som tŕpla, ako dlho bude tak vyrevovať. aj mi ho ľúto bolo, chudátenko moje. 😢 ale tak za 10 minút sa ukľudnil a zaspal až do pol 6. napapal sa a vstávali sme pred 7. normálne sa mi zdá, že takto ráno ani nie je hladný, len pocuckáva. taký správny hlad ho chytí až potom, keď sme hore - tak okolo 8, pol 9. to ťahá ako divý 😵

teraz spinká už trištvrte hodiny 😲 neobvyklé 😲

wien
27. jan 2009

erika - veronika aká fešanda. taká slečna v sukničke 😵

mala by som utekať variť. dnes to bude rýchle - cestoviny s bolognese omáčkou 🙂 aj si na to celkom chutím.
inak som dnes marekovi skúsila uvariť tú kašu z pohánky na desiatu. bolo to také lepivé, mne to teda moc nechutilo, ale malý pusku otváral 😉 dala som tam zbytok včerajšej čučoriedkovej výživy, čo nespapal a trošku bieleho domáceho jogurtu.

wien
27. jan 2009

ja si tu v poslednej dobe dosť dobre pokecám sama so sebou 😕 🙄 😀
mala som byť heeeerečka, monológy mi idú 😎

ribizek
27. jan 2009

ahojte.
no noc bola lepšia. Síce sme sa budili zhruba rovnako, ale skôr sa ukludnil. O pol jedenástej ešte dostal nakojiť, ale potom som sa ho snažila nekojiť v noci aj ja. Takže wien, aj ja som krkavčia mama. 😀 Zobudil sa ešte okolo druhej a štvrtej, to sa mi podarilo uspať ho na mojom bruchu. Dala som sa do takého polosedu - poloľahu, ťapkala ho po zadočku a zaspal do tých 15-20 minút. Nezobudil sa ani na preloženie, čomu som bola rada. Okolo šiestej sa nakojil a spal do ôsmej. Takže sa cítim oproti včerajšku úplne vyspato. 🙂
Inak v noci, ked zúri, tak doslova neznáša, keď si ho k sebe poležiačky priviniem. Do vtedy vystrája. Keď je "na stojáka", tak môže byť. No, proste bolo to kľudnejšie ako včera, tak je to hádam na dobrej ceste. ešte keby sa aj to papanie upravilo. Dávala som mu o pol desiatej prso a nebol hladný. 😲
Asi budem musieť v noci skrkavčieť ešte viac. 😀

ribizek
27. jan 2009

wien - ja ťa čítam. 🙂 Len malý zaspal, tak mi odpovede trvajú dlhšie. Nechcem moc ťukať, aby sa nezobudil.

zazi - to kukipuki tuším začala kostrička. 🙂

erika - gratulujeme Veronike. Je to pózerka, vie, ako sa tváriť, keď že sa bude fotiť. 🙂

zaza_na
27. jan 2009

wien, aj mne sa zda, ze si vacsinou pisem sama sebe 😀 ja tu chodim najviac doobeda, ked tu nokto nie je 😝
ribizek, tak to je dobre, ze noc bola o daco lepsia, kamoska tiez uspava tak synceka, ako ty. ale on bude mat vo februari 2 roky 😕
lili rada zaspava tak, ze sa otoci na bok a sa ku mne prituli. ale to musi sama xciet 😅
ribizek, nebola som si ista,ci to bola kostri alebo alica 😀

erika26
27. jan 2009

baby ďakujeme, wien aj ja ťa čítam, len nestíham odpisovť

krazu
27. jan 2009

ahojte, aj my blahozelame dievecncom k 7 a 8 mesiacikom 😵

ja som chlapov vyslala von velkeho kocikovat a maleho spinkat 😀 😀 a varim rizoto uz sme dlho nemali 🙂

krazu
27. jan 2009

kostri, aj my sme uz uvazovali ze dame prec monitor, vzdy v noci ked je podozrivo ticho tak len kuknem a ked blikne zelene svetielko tak spokojne zaspim, tak este to hadam potiahneme do jari a potom ho tiez zrusime, ale tiez sa budem bat, ale ved si zvyknem

krazu
27. jan 2009

a baby kde sa da kupit ta pohanka, musim aj ja skusit ked to vsetkym detickam tak chuti

wien
27. jan 2009

😵 jéééj, aj vy tu ste? 😀
ribizek, treba vydržať. ale nechávaj ho v postieľke, ak nejak totál nekričí, aby si na to zaspávanie nezvykol, ako píše zazana. kdesi som čítala, že jedna ,maminka tiež ťapkala drobcovi po zadku a ušila si na seba bič, lebo ho po tom zadočku musela búchať ( dosť silno, len tak slabo nezaberalo ) až do neviemkoľkých rokov.
kukipuki vymyslela kostri 😉
idem variť, aj marek už je hore a krúti sa mi tu v rukách, šidlo jedno. možno sa ešte večer alebo ešte poobede zastavím. pa

krazu
27. jan 2009

dudri, ja mam umele struhadlo na jablcka

ribizek
27. jan 2009

dudri - ja som kupovala bezlepkovú pohánku v Bille, u nás je pri strukovinách. A určite vo všetkých bio obchodoch a nákupných centrách budú mať.

zuzpolka - kuk IP. Hádam som aspoň trošku pomohla.

kostri
27. jan 2009

hojte 🙂
kukipuki vymyslela moja segra ja som to sem len doniesla 😉

tak dievcence my sme dnes mali zas otrasackaju noc ☹ kazdu hodinu bola mala hore 😖 a kedze viem ze ani dudel ani nosenie ju neuspokoji,zdy nastupilo prsko 😖 no ale ani to nie kazdu hodinu zabralo,len plakala a plakala ☹
andrejka,take noci sme aj my mali ze pat krat do pol noci bola hanka hore,cucla a spinkala,no tuto noc sme si to pripomenuli 😒

katka ja struham ovocie tiez na sklenenom struhaku,ale zeleninu na normalnomu

pohanku som kupila u nas v jednote 😕 maju tam taky regal ze bio 😕 ale lucia pisala,ze normalne v bille dostat vsetko,aj vlocky pohankove aj ryzove..inak pohankove vlocky som kupila v DMke

vsetko najlepsie katuske k siedmym a veronike k osmym mesiackom 🙂 kedy ich bude dvanast? 😀 posleme marusku na jahody 😀

jaj a ten monitor..no ved viem ze ho uz ani tak velmi netreba,sak neni malinka,ale clovek bol taky kludnejsi..no a samo ze som ju vcera isla skontrolovat,ci dycha 😅 a som ju zobudila 😠 😔

dididi30
27. jan 2009

katka, vidis idem si urobit ten zeleny cajik 😅
dnes sme mali zapecne cestovinky s kuriatkom a brokolickou, mnam mnam a k tomu vela salatiku, cerstveho...
maly mal dnes braninku, chutila mu 🙂
inak naj struhadlo je sklenne bezpodmienecne 😉
my mame obyc, totizto tu predavaju asik len take, ale doma na sk mame aj sklenenne, donesiem si ho sem....

ericka, malickej vsetko naj, vidis a vcera si pisala ale som tusila,ze este nieto dnes ma 😉 😵

zazi a preco zaprazas maslo na krupicku? my zaprazame na tvarohove halusky 😀
ale aj ja som ti pisala,ze malicka je aj na teba 😒 😀 😉

ja som zamieslila malickemu na rezance...ryzova muka a voda, tak idem narezat 🙂 som zvedava ci mu budu chutit, na buduce skusim zemiackove, no ako dospelak bude papat 🙂

kostri
27. jan 2009

veronike vidiet pod suknicku 😅 😀 😀 😀 😀

kostri
27. jan 2009

haj gali
a co das k tym zemiakovym rezancom? 😕 ako prilohu myslim 😅

emmillya
27. jan 2009

ahojky 🙂 😉
Vsetko najlepsie Katarinke k 7.mes. a Veronike k 8.mes. 😵 hlavne nech rastu v zdravicku do krasy pre potesenie maminiek a tatinkov 🙂 😉

Gali -skusala som tu tvoju fintu na sonicku ze mrkva+jablko ..no otvaaarala pusinu, ale len na zaciatku, potom sa zatala a uz som mohla ist do bazin 😀 Zjedla asi 70 ml. Kedze to nebolo az tak syte tak do hodiny uz revala totalne ,takze som jej musela dat mlieko 😀 potom ako keby mi dieta vymenili 😕 vysmiata jak cecko 🙂
Inak ryzove rezance to bude ina basta pre maleho 😉

Kostri, ribizek - aj my mame bezne take noci ze mala nie place ale doslova reve a krici, je to na nervy lebo sa vobec nevie utisit, tak ju nastriedacku po rukach nosime, alebo hojdame v kociari 😖 Sama neviem preco ma take zachvaty placu , ale je mozne ze ich chudatka bolia tie zubky jak im rastu 😒 To tu vobec neratam to, ze bola chora - to mala dovod... ☹ Dnes mi zaspala poobede v postielke s a m a , som bola v soku ale do pol hodky hore s revom tak som ju nechala co vyvrcholilo do total revu , potom ju stale trocha pohojdam , utisim a este si pospi. Jej ta pol hodka jednoducho nestaci potom je zla jak chren 😉 🙂 😒

kostri
27. jan 2009

emily,sak zato som ja zacala hanku davat von spat,ze som vedela ze tam bude spat aj hod aj pol,takze cas necas 😒 stale je vonku a je klunejsia 😉lebo ta polhodka vnutri ju akurat rozdrazdila
tak ja tiez neviem na to dojst preco place v noci ☹ asi to ozaj budu tie zubky..je to zvlastne,ze niekedy tak dobre spinka,az sa strhnem,ze jak sme dlho nevstavali 😀 a niekedy nie a nie poriadne si pospat 😖 a dnes zo spanku aj mrnkala a poplackavala ☹

emmillya
27. jan 2009

kostri -kuk IP 🙂

dididi30
27. jan 2009

jarus, to som len rozmysala,ze urobim aj zemiakove 😉 ale urcite bodnu so spenatikom alebo brokolickou 😉
slize uvarene spolu so susenym ovocim, tak mu to mixnem 😀

emili, tak som rada 😉 inak nieked aj pri malom potrebujem viac trpezlivosti pri papani, on najprv nechce a potom spapa vsetko, musi najprv okostovat 😉
tak len susaj dalej a kombinuj 😉
no uvidime ako mu zachutia rezance, budu na olovrantik 😉

inak teraz thomasko stoji pri mne a cumi mi do pusy, hm , musim mu dat lyzicku jogurtu,lebo prave ho vychutnavam 😀 a teraz uz ma pusu furt otvorenu a caka 😀 , inak ma zvyk ked nieco chce, tak zatina a otvara prstecky, podareny je 😀

dididi30
27. jan 2009

a este taky detail, moj synacik od pol desiatej rana vobec nespal a akosi sa ani nechysta, no je to hypos, znici celu rodinu ako jeho segra 😒 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre