Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
28. jan 2009

ahojte baby 🙂
dobre rano 🙂

dakujeme za gratulovanie 🙂
dakujeme za rady 😉

lucia 31 zaujimave, sliz podobne nieco napisane www.nosime.sk
Rozmyslim mam kupit manducu, ale aku farbu???? este nove ponuky- bohaty vyber farby manducy...

vcera vecer Katka by mala ist spat, najprv papala. Manzel prisiel z roboty, Katka okamzite obratila na tata, nechcela papat , hrala sa s tatinom az o pol deviatej vecer...bola unavenaposledy spala do 16h-20.30 dlho hore...

a papala o 4.30h... mala uz zobudila...papa

kikaamajko
28. jan 2009

Ahojte , dobré ránečko.
Katka to ti katuška pekne spinkala 😉 My klasika zase sme nespali a ked náhodou hej tak zase mňa dusilo na kašel, malý sa hned na to zobudil ☹
Ale chválabožku je od včera bez teplotky 🙂
Jarka díky za dôvru s tým menom, Berta je pekné čo vymyslela andrejka, ale ešte poviem aj mojej Kike. To nám vždy spolu taká hovadina napadne 😀 😀 Čo Hanička koľko zúbkou zrátala si? Aká bola noc?
Díky baby že ste na Majka mysleli, zajtra sa ideme ešte ukázať doktorke aj s močom.
Gali aj ja mám starého Mariána 🙂 Máme toho dosť spoločné nie? To s tým mydlom vyskúšam asi aj ja. Včera som robila jogurt, vydaril sa.
Luci to ti vôbec nezávidím s tým osávaním ☹

dudri
28. jan 2009

kostri, aj paci sa mi "kukipuki" stale ju hovorim.... 😀
mas peknu farbu vlasy... 🙂

wien mam sklnene struhadlo, vhodne pre babatka... lebo moja kamaratka pouzje na nerez.struhadle, mne sa nezda... 😖

erika26
28. jan 2009

no teda dudri Katka pekne v noci spinká. Aj náš tato keď príde z roboty domov tak s šalie s malou a vtedy je mama mimo, nezáujem.
My sme mali zase divnú noc každé 2 hodiny hore a okolo polnoci sa vrtela v posteli z jednej strany na druhú a nevedela si nájsť miesto som ju hojdala keď ležala tak na boku. Tak kým som ju hojdala bolo dobre a keď som prestala hneď sa začala prehadzovať. Uf. Teraz zaspala akosi skoro zvykne až tak okolo jedenástej, asi sa moc nevyspala pri tom nočnom prehadzovaní.

erika26
28. jan 2009

Inak včera večer ma tak trhalo, že pôjdem na koníka, ale odolala som, mala som takú kopu žehlenia a riadov, som to včera všetko zvládla. Až na to, že sa mi dnes doschlo nové a ďalšie je v práčke ☹ hrôza tento kolobeh života 😒 Inak aj my ďakujeme za všetky blahoželania k výmesačiu 🙂

zaza_na
28. jan 2009

kukipuki 😉
erika, stihla si vcera dobehnut domov? 😀 ja som ledva odomkla vchodove dvere a vytrepala kocik hore po schodoch, taka som bola premrznuta 😝
no to pocasie dnes nie je nic moc... dneska budeme asi sediet doma 😉
lili mala tiez nejaku nepokojnejsiu noc. budem si musiet docitat tu knizku o zaspavani. nevenovala som tomu doteraz vela pozornosti, ale uz tych 'nepokojnych' noci je nejak vela za sebou. a najhorsie je, ze prestava zaspavat sama. v noci ju vzdy musim vziat k nam do postele z cez den tiez dost bojujeme, kym zaspi. aj teraz sa uz asi pol hodinu vzpiera v postielke. uz som tam bola asi 3x 😝 a to doobeda spala len 20 minut 😖

erika26
28. jan 2009

jasné stihla ale len tak tak, hihi. Inak malá mi už potom pri pošte prestala plakať, neviem čo jej bolo. Sa jej na ulici prihovoril jeden ujo, že ako pekne nahlas spieva a ona stíchla 😀 😀 😀

zaza_na
28. jan 2009

mozno sa zlakla mna 😝 😀
Lili uz spi, uf 🤐

erika26
28. jan 2009

no veď ťa už videla predtým a usmievala sa a zrazu.... Inak my na chviľu pôjdeme von, príde moja mama a ja musím ísť na tie úrady ☹

zaza_na
28. jan 2009

jaaaj, vidis. som zabudla. ty mas dnes tie vybavovacky. tak drzim palce nech ta nik nenervaci a nestresuje 🙄
ja sa idem prihlasit na autoskolu 😝 😅 a pozerala som si kurzy uctovnictva. asi sa na to dam po autoskole... 😨

erika26
28. jan 2009

však oni ma nenervovali iba to bolo také blbé, keď sa niekto s tebou baví ako s asociálom, čo už. Inak predpokladám že tety na úradoch budú mať zase nerváky však je dnes dlhý úradný deň 😝 😝 😝
WAAAW ty sa ideš dať takto na autoškolu, tak držím palce už vieš kedy začínaš?

zaza_na
28. jan 2009

erika, este som im len poslala online prihlasku... ak budu mat volne, tak zacina 27/02. ved to. taka stara kofa sa trepe na autoskolu 😀 segra tiez chodi az teraz 😝
no, Lili je hore. bezim 😝
pekny dnik vsetkym 😉

erika26
28. jan 2009

no čo že stará kofa, môj muž si robil autoškolu až minulý rok, tak bol starý kofo? 😀 😀 😀 som ho dovtedy vozila ja, ber to ako súčasť emancipácie 😉

zaza_na
28. jan 2009

erika, tak teraz si ma dostala! 😀 to som este nepocula, ze manzelka vozi manzela, lebo nema vodicak 😝 takze su aj take pripady... 😉
baby, Lili si dala dnes nozicky pod brusko. som zvedava, kedy zacne liezt 😝
vonku snezi 😕

erika26
28. jan 2009

no ano zazi a nie je sám my máme v trenčíne jedných kamarátov a oni majú vodičík obaja ale muž sa bojí šoférovať tak šoféruje žena a on sedí v zadu pri malom. No ešte lepšie, nie? 😲 😲 😲

zaza_na
28. jan 2009

erika 😀 😀 😀 no ro je dobre.ale nezabavam sa na nich... 🤐
no ideme obedovat 😉

erika26
28. jan 2009

lili je šikulka 😉

greguska
28. jan 2009

ahojte mamičky a detičky !

konečne som sa sem dostala, nejako v poslednom čase nestíham 😒 našťastie máme veľa roboty v práci (v súčasnej situácii sme radi, že máme čo robiť), ja sa dostávam do tajov účtovníctva, maťkovi lezú zuby jak huby po daždi a navyše chodí spávať dosť neskoro...

takže takto oneskorene gratulujeme všetkým výmesačníkom a výmesačníčkam, a tamarkám k meninám 😉

všetkým chorým prajeme rýchle uzdravenie, nech nikoho nič nebolí a neteplotuje a nekašle a........

gali, želám sestra veľa zdravíčka, snáď už je všetko v poriadku.

chvalabohu my sme zdraví, dúfam, že nás nedrapne tá chrípka, bo tento rok sme sa nedali zaočkovať. ako hovorím, maťko už má všetky jednotky vonku, a tuším sa mu tam tlačí aj vrchná dvojka. no sme si to užili pri tých jednotkách, chúďa moje, ho to bolelo a furt si tam s tými spodnými búchal, tak mu to každú chvíľu krvácalo. najradšej kusal do môjho ramena, tak mi označil pár tričiek. ani papať veľmi nechcel, on teda ani dovtedy moc toho nepojedol, ale toto obdobie len pár lyžičiek a koniec. včera a dnes už spapal svojich 60-80, no snáď už bude lepšie....

ale zlatučký je, konečne sa mu podarilo tie ústočká naštartovať, v tom zmysle, že začal slabikovať. a keď sa mu vydarí, rozpráva si stále dookola ma-ma-ma, tak sa vytešujem ako malé decko z toho 😀

nočník ešte nemáme, čakám kým otvoria tu pri nás nový detský obchod, už tam mesiac majú tabuľu a furt len sťahujú a sťahujú, tak snáď sa už dočkám 😒

čajík ani vodička nám príliš nevonia, len pri a po obede pár lyžičiek scucne.

kukla som aj fotečky, no dievčence máme veru rozkošné a z chlapcov nám teda švárni mládenci rastú 😀

kikaamajko
28. jan 2009

kde ste všetci, halo?
Vy sem vždy chodíte večer ked ja nemôžem ☹

greguska
28. jan 2009

dnes je tu fakt hnusne, ani von sa mi nechce ísť. do roboty dnes výnimočne nejdeme, začali nám montovať výťah, teda len nejaké prípravné veci tam robia, vŕtajú o dušu, tak s malým tam nechcem ísť.

ale asi predsa pôjdeme, aspoň na poštu, došiel mi balík, čo som objednala nejaké darčeky, na valentína a tiež k meninám mojim dvom chlapom, budú mať koncom februára 😀

emmillya
28. jan 2009

ahojte 🙂

greguska aj mne mala spapa malinko, chce skor to mliecko 😝 /teda v nasom pripade UM/ mozno je to tym ze je po chorobe, ale ani predtym toho nejak extra moc nepojedla. uz aj recepty som nalistovala ze jej mozno nechuti tak uvidime , mozno sa casom rozjedia ti nasi drobci 😀

vonku sme s malou neboli uz ani nepamatam, dnes je pocasie tiez na prd takze som naplanovala aspon navstevu u nasich , nech sa jej trocha zmeni prostredie, lebo uz je z toho cela diva ze sedi len doma chuda moje 😒

kika a majko ako?

kikaamajko
28. jan 2009

A ešte som vám chcela napísať že sme sa rozhodli okrem tých 10 svíň kúpiť aj dve na chov . Tak budeme mať 4 krát do roka malé prasiatka 😀 😀

greguska
28. jan 2009

emily, u nás tiež vyhráva mliečko, materské, žeby kvôli baleniu ? to sa môj muž furt rehoce, že z takého balenia by aj jemu lepšie chutilo 😉 tiež sa spolieham na to, že časom sa rozpapá, však evidentne mu stačí tak málo, pretože potom vydrží aj 2 hodiny bez papania.
a soničke už tie kiahne celkom zmizli ?

greguska
28. jan 2009

leni, ja si to furt neviem predstaviť mať také gazdovstvo, ale na tebe cítiť že si šťastná, tak nech vám to vyjde a svinky poslúchajú a priberajú ako majú 😉

ja idem vybrať croisanty z rúry a ideme predsa von, bo malý je už zlý, tak nech trochu pospí.

emmillya
28. jan 2009

no uz len sem -tam tie co boli schovane okolo plienocky ale to uz aj chrasticky opadli len take mini bodecky sem-tam. v podstate uz je z toho vonku 😵
no s tym mlieckom u vas to balenie robi urcite svoje 😀 ale nasa flasa?! 😕 no dufam ze to nic neznamena 😀 😀 😀
kika teda klobuk dole , to uz listujete kalendar co? 😀 to ta teda fakt obdivujem ako to vsetko stihas , ja keby mala taky statok tak asi zgegnem 😀 😝

kikaamajko
28. jan 2009

Greguška, ja by som už zase v meste zomrela 🙂 Aj Majko je dnes strašne zlý, ale my nemôžeme von, sa bojím.
Emilia super že už Vám to pomizlo, už chodíte aj vonka? Jarka pridala som pre tvojho muža fotku našej Tarky, to je krava. Ale z minulého roka, lebo čo ju teraz budem fotiť v maštaly.

emmillya
28. jan 2009

kika - to ste na vsetko s mangelom sami dvaja alebo vam niekto aj pomaha s tym statkom?
chudacik majusko no toto je na tych chorobach najhorsie ze sa neda ist von -teda v takom pocasi urcite nie 🙄
my sme vonku poriadne uz neboli viac ako mesiac 😠 ☹ 😖 dokina nam zakazala nielen pre tie kiahne ale aj po tom rotaviruse ze je mala total oslabena ze este prinesie domov nieco tak aby sme trosken vydrzali... 😔 tak sme vydrzali a od pondelka sa s nou von neviem dostat ,bud zacne prsat, alebo mi zaspi doma a tak dookola, no ale do takeho pocasia s nou urcite nepojdem 😝
No a aj nas maju ockovat buduci tyzden na pneumokoky tak sa uz vytesujem ze zas nikam nepojdeme 😒 ale ked treba, tak treba 😉

kikaamajko
28. jan 2009

Emily jasné vydržíme hlavne aby detičky boli zdravé no nie? 😉 Ste si toho užili.
Sami sme. Muž má doma Gater, reže dosky, alebo chodí s koňom do lesa robiť. A toto je vlastne robota pre mňa. Jasné že teraz všetko nestíham ale skoro všetko. Akurát teraz jak je sneh nevynášam hnoj, lebo ten fúrik proste cez ten sneh nepretlačím, ved mám 50 kg 😝

emmillya
28. jan 2009

Kika tak to sa mate obaja co obracat, aj ked pravda domace mliecko, syry, jogurtiky mnam to je iny level ako tie z obchodu 😝 😀
No mne uz ked sa bude zdat ze som vytazena alebo ze mam toho vela ,tak si spomeniem na teba 😉 🙂
Inak prostredie vo vasom okoli je kraaaasne 🙂 😵 som hned kuk na fotecku

kikaamajko
28. jan 2009

díKY MOC, VED AJ MNE SA TU PáčI. Ved sa to aj volá Slovenský raj. Už tu bývam 5 rokov, predtým som bývala v meste na západnom slovensku. Ale už by som nazad nešla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre