Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
28. jan 2009

hojte kukipukovci 😀 😀 😀

luci veru to odsavanie je fuska 😨 pri tolkych pracach co doma zvladas a este aj selijake eko vecicky 😉 sikovnica,darmo 🙂

leni,berta je dobre no,ale to cakam,co kika povie,teda tvoja,nie andrejkina 🙂
dobre ze majusko nema uz teplotu,mne dnes pisala kamoska,jej dcera ma rok a pol,v strnastich mesiacoch jej zacali ist zuby a velmi zle to znasa,od zaciatku vracia,teraz ma pat zubov,tri sa jej tlacia a neska ma 39teplotu,v noci vobec nespali a o pol piatej vracala 😖 ☹ ☹ ☹
takze mohla byt ta teplotka majuskova zo zubkov

no my sme neska mali noc-styri krat prsko,raz dudel.po deviatej som si isla lahnut,stary uz davno chrapal 😀 a do jedenastej som nevedela zaspat 😠 co grhlal jak stary kotel 😠 som mu neska rano zabavila cigarety 😠 aj tak si kupil druhe 😔 co vymyslim?bojim sa ,bo jeho tato umrel na rakovinu hrtana 😢 😢 😢

katuska veru dobre spinka 😉 zeby ta medovka? 🙂 ja som pila,ale dopadla som ako wien,ja som bola obambavena a mala nistapista 😀
zazi 🙂 aj hanka si dala neska nohy pod brusko 🙂 🙂 🙂 jaj jak som sa tesila 🙂 🙂 🙂
he,moj muz ma na valentina narodeniny 😀

kostri
28. jan 2009

jeskovi voci leni 🙂 dakujeme 🙂 isol nadivat klobasky,potom mu ju ukazem 😉 teda jako fotku 🙂
ze 50kilov 😀 😀 😀 ja 70 🙄 dojdem ti pomoct vytlacit ti taligy 😀
a kde na zapadnom slovensku?sak to tu pri mne 😕

emily sevino 🙂 neboj za chvilu je jar,bude peknucko,aj sonicka bude zdravucka,zeberes rohlik do jednej ruky,parek do druhej a podho clapkat sa po mlakach 😀 😀 😀

kostri
28. jan 2009

no 🙄 zas su seci vtahu 🙄

one..neska som nasla v supliku tri tisicky 🙄 fialove 🙄 sak potesi ne?

leni muz bude rad ze zakladate chov 😀 teda moj muz 🙂 uz sa ma neska pytal,co si myslim,de by sme mohli dat chlevik pre kozu? 😀 tak som mu povedala,ze nech najprv rozmysla,kde da v kupelni umyvadlo a vanu a tak dalej co sa domu tyka a potom mozme rozmyslat nad chlevma 🙄 aj nutrie ste chovat 🙄
no vymyslela kika to meno?bo berta vede 😉

kostri
28. jan 2009

a hanka tiez dost konzumuje v poobednych hodinach 😕 ked sa zobudi,tak mlieko o hodinku uz chce nieco zut,tak jej dam ovocie,o hodinku zas uz nacahuje rucicku k vytrinke kde ma chrumky..o pol siedmej zblajzne za misku kase a o stvrt na osem sa tak prisaje k prsu jak keby cely den nejedl 😔 😀

neska sme robili lokse..padesat kusov..

nido tu neni,s kym sa budem rozpravat 😔

emmillya
28. jan 2009

ahoj kostri 🙂

si ma pobavila s tymi tisickami, chlievikom a tak 😀 kde ty na to chodis ? 😀 😀 😀

vtipek nedorazil tak sa neposmejeme, skus preposlat este raz 😉
vidis lucka druha taka sikovnica co tu zosiva, lupe fazulky -ju treba tiez pochvalit -a to este odsava 🙂

no tak hanulka a lily ine sikovnice, mi ritusu dvihame ale nejak furt to ide len smerom vzad 🙂
a okolo vlastnej osi 😀

dnes som sonicke nemohla davat kasu na lyzicku, hrroooozne plakala ked som jej dala lyzicku do pusiny, tak ju asi aj tie zubanky bolia ☹

no nist, utekame absolvovat navstevu, ale vecer pridem este kuknut
🙂

kikaamajko
28. jan 2009

Mňam lokše 🙂 By som si dala.Náš teraz málo je, ale ved ho to prejde zase.
Jarka to je taký fanatik ten tvoj muž jak my 😀 😀 😀 Že kde postavíme chliev 😀 😀 A dom nepostavený, a syn nesplodený a strom nezasadeným 😀 😀 😀
Veru už aby bolo teplúčko, nech môžeme byť stále vonku. S tým menom neviem lebo furt my chodí po rozume Lojzo ale ked to bude samica. Kika vraví že LILI ale to na Bertu nemá a nechceme uraziť Lilianku. 🙂
Mne ešte napadlo KUKI ale berta je lepšia a samec bude Lojzo dobre?
Majko tak lozí že sa úplne zdvihne, tak že vystrie kolienka ako keby robil fúrik a tak lozí 🙂
A ešte ma napadlo že Cecília - Cilka.

kostri
28. jan 2009

jaj tu ste? 😀 no za chvilu budem muset odpalit,bo dieta sa zobudi a nikto doma 🙄 😀

sonicku tak bolia dasienka?no male drobatenko ☹ to aj hanka nekedy sa tak jeduje ked jej davam papat a potom si pcha rucicku do pusinky ☹

jaj sak jake dobre mena 🙂 mosim mu povedat nech vybere 😉
je fanatik,no najprv musime my volade byvat a potom zvery 😀 strom je uz zasadeny 😀 hruska 😉

kostri
28. jan 2009

matka to je dobre ze ste zdravi a ze mate robotu,nech sa vam stale tak dari 🙂 hanka neska tiez dlho taha poobedny spanok ako matko,este drichme,som zvedava kedy pojde spat,ci dodrzi pol osmu..no vcera vytuhla uz o stvrt na osem a o stvrt na sedem uz huhukala a dobkala do mna 🙂
ty prekladas maleho do postielky v noci ked ho nakojis?
leni aj ty?skusim aj ja neska..ci ju ozaj nerusim pohybmi..alebo chrapem? 😀

kikaamajko
28. jan 2009

Jarka bývala som v hlohovci. Pri Trnave. Aj Majka tak dneska boleli dasienka ako Soničku ani papať nechcel, ani cicku, ani fľašu nič. A nervozny jak pes.

kostri
28. jan 2009

no aj si mu potrela tie dasienka s gelom?alebo co si urobila?

emily,no vratilo mi ten mail naspat 😒 asi mas dobru svokru 😀

jaj leni ozaj a nemohla som hanke zratat zuby,bo ma tam nepustila,len ma dobre pokusala 😅

uz je hore,idem,papa

kikaamajko
28. jan 2009

potrela som mu s tým gelom, tak troška mu to pomohlo.
Ani mne nechce dovoliť mu pozrieť do úst, tak mu klopkáme s lyžičkou. 😀

dididi30
28. jan 2009

ahojte 🙂

dnes sme mali suprovu noc, papal 2 krat a spal od pol siedmej do 6 rano 😵 😵 😵 baby ja som vstala paradne vyspana, este som caka na neho kedy vstane 🙂
a teraz si namyslam,ze to bolo tymi rezncami, tak mu ich robim zas na veceru 😀 😉

greguska, ahoj, no kde sa ty tulenkas 😉 chvala bohu ,ze vas choroba obchadza 😉 a pekne fotecky si pridala 😉

lenka tak co ako zubky, matis mu ich? tak je dobre 🙂 , inak vy takto pri lese byvate? ju a to ste si zmysleli vy dvaja takto gazdovat, ci muz uz takto gazdoval predtym 😉 ?

emili, tak sa tesim na fotecky, dufam, ze budu co skoro, malicka baculenka 🙂

dididi30
28. jan 2009

alic a dosliel ti mail odomna? 😉 sila co 😀
aj jarus som poslala, ale ja neviem co ma za adresu, mne to nejde jej poslat, tak smola, alebo jej to posli ty 😉
jarus dik za maily, nestiham kuk 😀 😉

greguska
28. jan 2009

jarka, to je dobré s tými fialovými papiermi 😉
u nás to v noci prebieha nejako takto: ide spať do postielky, zaspí, väčšinou na prse, občas sám v postielke. keď sa zobudí, dám mu papať, keď sa mi chce tak som pri tom po sediačky, to ho potom dám do postielky. keď sa mi chce veľmi spať, dám mu potiahnuť po ležiačky a to samozrejme pri tom zaspím, takže maťko ostáva pri mne. potom sa začne malý mechriť lebo mu zavadziam a nemôže sa dať do svojej polohy - na bruško, tak ho zase šupnem do postielky. a potom sa zase zobudí a tak dokolečka
asi sa v tom nevysomáriš, ale v skratke - snažím sa ho dávať naspäť do postielky, až nad ránom si ho nechám pri sebe 😀 😀 😀

kikaamajko
28. jan 2009

Maťka veru chválabožku že ste zdravý. Keby tak všetci boli to by bolo super.
Gali muž už choval všetko, holuby, zajace , kozy, kravy, včely, kone.
A ja zase asi o 300 metrov od neho 60 oviec a 3 psov 🙂 A tak sme sa dáko dali dokopy však sedláci 😀 😀 😀Ale ked sme sa spoznali tak už mal len tie kone. No a spolu sme sa zase rozbehli. Len by sme dakedy až našetrime koruny chceli urobiť podkrovie na ubytovanie. Tak ked dakto pôjdete do Slovenského raja dúfam že budete spať u nás 😀 😀 😀

greguska
28. jan 2009

ahoj gali, dakujem !
thomasko teda fajne spinkal, ja čakám kedy sa to aj nášmu podarí. ale kvôli tým zúbkom asi tak skoro nie. no nič, vydržíme, len nech sme zdraví 😉

greguska
28. jan 2009

leni, už sa tešíme, určite prídeme 😉

dididi30
28. jan 2009

leni a malicky ako? je mu lepsie, nema teplotku?
no teda normalne nechapem v dnesnej dobe 😉 , hm ale to podrkorvie nieje zly napad 😉 😀 ze sedlaci 😀

mati, veru zubky su hrozne, sak ani mi toho moc nenaspime , neboj cez den je to bida, cim dalej tym menej..strasne to da zabrat, bo nemam pre seba ani pol hodky denne,zeby som si sadla a v tichu vypila caro a tak 😒 a pri malej som mala to iste...

no chcela som pochvalit thomaska, z obyvacky do kuchyne mi pristvornozkoval joj ja som mu prave chystala papku a on ma zrazu za nohu chytil a zacal sa stverat 😅
take mi to je smiesne, bo je taky krpusik a tak krasne si vykracuje 🙂
bozenko sak za mesiac dva uz pride po dvoch za mnou 😵

dudri
28. jan 2009

kikaamajko-lenka mas krasne , zboznujem prirodu a ja nechcem byvat v meste, uz som zvykla od narodenia.
Kazdy rok chodievame na chatu pri Martine...Zboznujem ich, najma rano i neskory vecer cerstvy vzduch, a pri
potoku rastu lopuchy, krasne vonia....vlani moj otec pracoval ako polovnik (teraz nie, len rybar - jeho relax, len
len len pstruh).
teraz byvam v meste, mame blizko pri lese, mozeme chodit do lesa pri Kamziku, ked Katka bude velka, budeme casto chodit... 😉
U rodicov ziju na dedine, rada chodievam tam ...tam dobry vzduch aj zase pri lese...kludne miesto

S Katkou sme boli vonku 30min, strasne vonku -silno fukal vietor a prsalo...
Potraviny-pani vravela, ze Katka sa vela rozpravala 🙂 neviem, videla som jej tvar-otvara pusa stale "aaaaaaaaaaaaaaaaa"

dididi30
28. jan 2009

mati a opat nove fotocky, jaj no bud rada,ze je matko taky dobrucky a pekne mozes pri nom vsetko robit, este aj pracovat, hm to ja by som pri malom nemohla nic, sak ani nerobim 😅 on pisti a pisti 😖
v tych postovnych kosoch ci boxoch je podareny 😀 a co to vlastne robis? nieco s postou? 🙂

katka, ti poviem ja som byvala v meste aj na dedine ale v meste je lepsie 😀 na dedine vela roboty....no a muz od malicka vyrastal na dedine a teraz byvame v meste a je rad, bo nemusi nic robit okolo domu a zahrady 😅

dora01
28. jan 2009

caute baby, dnes sme dosli 😀

maly sa prave snazi utopit vo vani 😀

neskor vas precitam, ale otezka do plena:

Davate malym uz topanocky, papucky na doma, ked vedia uz stat, lebo nasmu sa nenormalne smyka na plavajucej, ked ho chytim tak vie par krockov spravit 😀

zuzpolka
28. jan 2009

ahojte 🙂
my sme sa boli dnes zasa kupkat 😅 bolo dobre, len ma to nejak zmohlo, že by som spala 😵
Viki už som uložila, teraz ešte seba 🙂 ale najprv musim kuk panelak 😀

dora, ja davam malej na doma take tie klasicke papučky na remienok, vieš čo myslim??? 😕
take ako do školky 😀 no lebo ona tiež už beha za ruky alebo v choditku tak musi mat 😉

dididi30
28. jan 2009

radka no tak ja som pocula vselijake nazory na obuv pocas chodenia a statia a chodulkovania, vraj je dobre na boso, lebo dieta si vie nozickami usposobit rovnovahu a ten kontakt nozicka podlaha ci koberec je dolezity.....a zas len zacinaju naco botky 😉
ked budu ozajstrne chodit, tak boticky treba kvoli klenbe na nozke , aby nemali ploche nozky, ale vraj plocha nozka byva uz od narodenia....no clovek nevie...botky samozrejma s ortopedickou vlozkou,, ked pojde na sk kupim malickemu take papucky aj botky , mame tu jedne, ale ked uvidim este nejake peknucke 😉

dididi30
28. jan 2009

no zuzi tebe je dobre samej, teda my sa nevieme vybrat ani v nedelu, furt daco, ja uz mam nervy fakt...esteze mam net 😀 😀 😀

my hajame , idem sit a ekologicky zit 😀 😀 luci caf 😀 😉

alica147
28. jan 2009

kukipuki 😀 😀 😀 😀

čaffte bambule a deťule 😀 😀

gali mailík od teba mi neprišiel, zato od Jaruš hej,aj som sa pobavila a ale ti poviem že tie zábery z výšky 😖 hm,mi tuhla krv v žilách 😝

ja dávam malého spať do postielky, ale ked idem spať ja vezmem si ho k sebe, bo mne sa ťaží v noci vyliezať z teplej postielky brrrr,vytasím prso a spím jak maťka písala, malý sa nakrmi, sám si založí dudulku a spinká aj on 😵

idem kukipuki foto

Radi ajoj

alica147
28. jan 2009

maťka krásne fotečky 😉

zuzpolka
28. jan 2009

dididi, to som ešte nepočula o tych botičkach 😲 😲 😲
no a treba si najst čas 😉 trošku zmeny 🙂

kostri
28. jan 2009

leni naaaadhera tam u vas🙂 🙂 🙂 🙂 ja som teda neni mestsky typ,ja aj pat krat za den slepky idem kuknut 😉 lebo iny hyd zatial nemame 😉 no my sme taki,nas to bavi,my s muzom by sme v meste vyschli 😖 😀
sa hlasime k vam do rajskeho podkrovia 🙂
gali,zavist ma obziera ze si sa vyspala 😀 ale zas tu drinu cez den ti nezavidim 😒 mail mi nedosol 🙄 ale pejlolo musi byt podareny jak sa tymi nozickami tmoliga 😀 a cera jak otvaral pusku na ten jogurt 😀 jak keby som nasu hanku videla 😀 ta na setko pusu otvara 😀

radka ceeerus 😉 ja sporadicky davam papucky,ked je v choduli

zuz aj ja panelak 😉

zuzpolka
28. jan 2009

kostri 😀 už to pojde 😅 tak ja padam kuk kuk 😀
pekny večer všetkym a dobru nocku 😉 🙂

kostri
28. jan 2009

andrejka,ja ze uz neska nedojdes som sa bala 😝 😉
mirko si sam da dudku do pusky v noci? 😕 😕 😕 sak hanka si da tiez ale len cez den 😅 v noci ked jej vytahnem prsko a dam dudel tak sa jedujeeeeee 😒 😀 tak uz neskusam 😀

matka a dik za odpoved,vyznala som sa v tom neboj 😉

andrejka a presne ked som ti ten mail posielala,som muzovi hovorila:dockaj,adnrejka mi da po usaaach 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre