Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
30. jan 2009

grazi zo zilky 😕 ? ☹ no hanke brali v porodnici z prstikov zo vsetkych piatich ☹ moje ako plakalo ☹

kostri
30. jan 2009

a my kupeme stale v malej vanicke
grazi,tebe sa chce este citat? 😕 ako dobre ze ti jurko prespi..inak ja aj tak do polnoci neviem spat..zeby aj ja som zacala citat? 😅

gregus,mas kraaasne vlasy!!aj ja chcem take 😉

gali a uz si to aj napisala o tej mamine 😉 no ja pisem pozadu,sak som rak 😀

nam zacali teraz trocha vlasky rast 🙂

gali,myslim ze vy by ste sa s muzom velmi nudili,keby nemate deti hyper 🙂 lebo vy obaja ste hyper 🙂 teda ty urcite 🙂 ja lemra,keby bola hanka hyper,tak nestihacky 😝 😀 ona je klidas po tatovi 😉

kikaamajko
30. jan 2009

Grazi my sme si toho tiež užili ešte v porodke, malý ochorel a nás preložili na nedonosenecké. A tam mal v hlave infúzku ale 3 dni. Jedna sestra mu zachytila tú hadičku a vytrhla mu z hlavy kanilku. Potom mu to nemohli dať nazad tak injekčne do stehna každých 6 hodín ATB a medzitým furt krv alebo moč ho cievkovali ☹

kikaamajko
30. jan 2009

Aj my kúpeme v malej vaničke stále. Ozaj Emili no varím mu kašu z kravského mlieka. Doktorka povedala že to je lepšie ako umelé, lebo to je samá chémia. A tiež sa vyrába z kravského. Ale už mu dávam málo kaše, dakedy zjedol aj 250 ml kaše, teraz mu toľko nedám som zistila že lepšie spí ked sa tak nenaje.
Jarka my teraz spíme s mužom v obývačke do prvého kojenia asi o 23. Lebo malý sa vždy zobudil ked sme išli spať.

ribizek
30. jan 2009

Tak ja neviem ku ktorej skupine sa mám hlásiť. Mne už MS raz dorazila, ale teraz 40 dní nič. Vraj je to po pôrode normálne. Tak uvidíme.

emimlly - no, ako som sa posťažovala na to papanie, tak si dráčik vstúpil do svedomia a polepšil sa. Včera som mu urobila 100 kaše s výživkou a postrúhaným jablčkom,reku aj tak zostane mne. Figu borovú. Zblajzol to ako malinu, tak som rýchlo vzala, čo zostalo od obeda, asi 50, aj to zošrotoval a za tým 2 chrumky. A za hodinu sme sa kojili. My to máme asi tak na striedačku. Týždeň papáme, týždeň nechce nič. 🙂

To spanie sa veľmi neupravilo. V lekárni mi poradila homeopatikum, lebo som sa sťažovala, že sa budí skoro každé 2 hodiny, tak to dopadlo tak, že keď som mu to dala, tak do dneska rána sa budil skoro každú hodinu. 😀

M& sa v pohybovaní tak isto radšej neporovnávame. Kecať to kecá, poriadne, mama-tata-baba-dada-blabla..., aj ťapuškanie mu ide /hlavne ráno o tretej/, ale plaziť sa mu nechce. Tak už ho nezrovnávam, však prídu do veku, keď nám bude všetkým jedno, kedy začal náš drobec liezť alebo sedieť, či kecať. 🙂

kikaamajko
30. jan 2009

Janka ja som raz dala malému diazepam 2mg, ked mal vysoké horúčky a budil sa každých 15 min. 😀 😀 😀
Ja beriem ANT takže menzes v nedohľdne. Chvalabohu.

emmillya
30. jan 2009

Leni ja len preto som sa pytala lebo poznam viacere maminy ktorym deti netolerovali UM tak im supli kravske uz okolo 4 mes. a pohodka 🙂 dalsia kamoska od 8.mes. lebo jej prestal tolerovat maly nutrilon 😝

ribizek - u nas kasa isla aj ked jedla moc malo 🙂 to bolo vlastne jedine co zjedla na lyzicku 😀 tiez som jej do toho davala banan 😉 kukuricne chrumky neratam ani medzi jedlo toto mala lubi 🙂 mozno je zatazena len na zeleninu a tu nechce no ktovie 😝

kikaamajko
30. jan 2009

Emilia ale z obchodu by som rozhodne nedávala, ked tak len to s najkratšou trvanlivosťou. Jednému známemu riaditeľ mliekární raz povedal aby mlieko radšej nepil 😝

dididi30
30. jan 2009

lenka aj ja som citala, ze mlieko je ble, preto som proti nemu, hoci sa nu aj tak nevyhnem 😒
uz viac krat som to tu spominala 😉

dididi30
30. jan 2009

vladi a rebeca ma 7 mesiackov? tak vsetko naj 😉 😵

vladi , grazi, no o tom mliecku,ze ked kojim v noci , tak nevadi,ze cez de nekojim 😉 on si vytaha kolko potrebuje ... a tiez som sa pytala ci to nevadi, ked pije v noci,ci nezatazuje ladvinky a ze nie, lebo vraj oblicky su zatazovane ak sa pije malo alebo vela..

baby idem pochvalit thomaska, dnes hajal 2 hodiny poobede!!!! 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😵 😵 😵 konecneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 tak ale spal vonku 😒 takze ziaden oddych, pohyb 🙂

dididi30
30. jan 2009

jarus, teda ja neviem ci som hyper, ale asi nie som lazy 😀 😀 😀 ale nie je to makacka...muz tiez nieje hyper, ale ked je vela roboty, tak vieme makat 😀 😉

lenka, hm veru kafe v klude nepijem, ani nejem v klude a keby si videla nase rana, tak odpadnes, 3 chystam jedlo, sebe malemu malej, kazdy vieco ine, tamca vymysla, tu musim napominat toto hento obliect zuby vycistit, obut, jest.....
maleho to iste, len to robim za neho, okrem tych zubkov 😀
a este ja seba davam do poriadku, totalne stresy aspon keby som chudla, ale ide to pomaly..

dididi30
30. jan 2009

a zase si tu pisem sama 😀 😀 😀

jaj neviem co je s nasim bojlerom, nejko moc vrci, tak som volala majitelovi nech pride kuk...jaj ale mam riaduuuu idem umyt riad, nech nieje hanba 😅

kostri
30. jan 2009

leni, neviem ci mam 70,to si myslim 😅 lebo som sa 5mes.nevazila 😀
turistiku pestujem,no 😅
radka,sak neska ma muz nocnu,tak ju necham samu.a aj poplakat trosku..ked sa svokra nezebudi 😕 😠

emmillya
30. jan 2009

gali caf, nie si sama co si pise sama 😀 ja uz som sa vypisala tak som v klude 😀
a cakam ze kto co a tak... inak som sa ta pytala na tamarku ze vraj bola slaby jedak -jarka mi vravela 😝

emmillya
30. jan 2009

jarka a vtipek kde? 😝 😀

graziela
30. jan 2009

Cafte,
tak my sme sa uz vratili z prechadzky, fajne sme sa prevetrali 🙂
Kostri,
no skus nieco vecer pocitat, to unavuje oci a potom zaspis raz-dva...mne sa inac casto stava, ze ked kojim maleho okolo osmej, tak zaspim s nim, a aj by som mozno spala az do rana, ale musim vstat, lebo sa treba umyt, odlicit, osprchovat, prezliect..no a potom ma uz spanie uplne prejde...
Kikaamajko,
tak vy ste si toho uzili s tymi injekciami a pichanim...Joj, mne je luto tych deticiek uz len pri pomysleni na to...ja ked si predstavim, zeby sa nam nedajboze narodilo nejake chore dietatko alebo my teraz deti tak ochoreli, zeby museli ist do nemocnice a take zle veci by im robili, ja by som to asi nezvladla...ja som na take veci straaasne citliva...nie pokial ide o mna, ja som si tiez uz vselico vytrpela, ja to znesiem, ale ten pohlad na malicke nevinne telicka ☹ radsej o tom nejdem ani rozmyslat...teraz som si spomenula, ze ked minule Didi pisala, ze nemohla pozerat ten film Apocalypto, tak ja som sa na to tiez nemohla divat a ani som to nedopozeralo...ale muz hovoril, ze to aspon stastne skoncilo...
Kostri,
tie vlozky...ja dnes cely den chodim bez, ale bola som si pre istotu dokupit este jedno (asi posledne) balenie...no ale ked som kojila, tak som si pre istotu do toho druheho zalozila vlozku, lebo mne tiez vzdy vzdy tieklo...no, skusim zajtra bez, uvidime...Inac, dnes chcela cez den o 1 kojenie pridat...tak som nakojila po ovoci, predtym ako sme isli von, okolo 15,30 a teraz som mu chcela ako zvycajne o 17,15, ale nejako nejavil zaujem, stale sa odvracal, cica ho nezaujimala, len vsetko okolo...Takze moj plan na dnes nevysiel..ale tiez si myslim, ze hoci my si myslime, ze mame akosi menej mliecka, nase deticky si vytihanu, kolko potrebuju a presne tolko sa ho potom dotvori...Ja, inac, si uz ani nedavam taky pozor na pitie a aj polievky jedavam teraz menej castejsie...keby som sa nalievala ako predtym, tak isto by bolo viacej mliecka...ale ja si myslim, ze to staci...
Baby,
tak by mate ine vahy....myslim hmotnost...ze 52 kg (kikaamajko) a pod...a ze pneumatiky...baby, ved kolke teenegerky by vam mohli zavidiet vase postavicky a krivky 😉 A ja osobne tiez tisko zavidim, lebo taku vahu som ja mala tusim niekedy na strednej...ale stale si hovorim, ze na tu 60-tku sa este niekedy musim dostat 😲

emmillya
30. jan 2009

no a teraz som si zase sama popisala a je fajne 😉 😀 😝

graziela
30. jan 2009

a zeby teraz ja?

kostri
30. jan 2009

leni 😲 😲 😲 co to ta sestricka urobila??? 😲 😲 😲 😲 preboha ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

graziela
30. jan 2009

Didi, inac aj ja by som povedala, ze si hyper....Lebo len co sa tu nieco spomenie, ze co kto robi a toto a hento je dobre, ty sa hned chytis a na druhy den nas prekvapis, ze ty to uz mas hotove 🙂 🙂 🙂 To ta akoze chvalim, aby si si to nevysvetlila nejako nespravne...proste zena cinu...nielen vykecavat, ale aj konat 🙂

graziela
30. jan 2009

Inac, davno sa tu neukazali Ini, Adush a ine baby.... aj Dadaga, ta tiez len sporadicky pride...skoda, sme tak fajne spolu prezivali nase tehotenstva...ak nahodou citaju, tak srdcecne vsetky pozdravujem (aj babätka samozrejme) 🙂 🙂 🙂

graziela
30. jan 2009

Inac, Kikaamajko (Lenka?), to si poriadnu porciu kase robila malemu na vecer...ja robim Jurkovi 150ml...250 ml,. to mam aj ja problem zjest tolko krupicovej kase...ja ked varim krupicu, tak robievam z 1/2 l pre nas troch a bohate staci..je to velmi syte, ale pravda je, ze my si davame este cukor, kakauko, maslo, skoricu..takze kalorie navyse...

kostri
30. jan 2009

tak sonicka zase vrackala? 😢hovorim,oni si vypytaju aj ked maju plne brusko 😲 to aj hanca robi 😀 a kukuricne chrumky tiez neratam 😀 😀 😀
leni inak fakt,tiez ked sa mala tak nenavala,tak spi lepsie..trosku 😉
a kto o tych homeo pisal 😕 nepamatam 😅 aj ja som skusila,bol to velky prd 🙄 vobec nepomohlo 😝

graziela
30. jan 2009

no kde ste vsetky?
No, nic, ja pojdem asi malho okupkat...a Saska sa uz dozaduje, ze kedy ju uz konecne pustim na PC...ona si tu rada hrava take online hry (oblieka babiky, maluje, robi casnicku, hra na hud. nastroji, sklada puzzle)...celkom zaujimave hry su tu pre deti...ale to ma vzdy odstopovane, nesmie to prehanat...a je to tiez len raz za cas....

kostri
30. jan 2009

grazi pekne si to napisala 🙂 aj ja som taka citlivka a aj strachoprd 😔

a neboj,sestdesiatku raz budeme mat setky 😀 ale nie vahu 😀 😀 😀 dockaj jak zblajzneme tu tortu 😉

graziela
30. jan 2009

Kostri, hej pekne napisala, ale s akou hrubkou....teraz som to citala po sebe..ze "my" namiesto "mi"...ospravedlnujem sa a hanbim...ale tak rychlo pisem, ze sa to proste stalo... 😲

kostri
30. jan 2009

co som neviditelna? 😕 😕 😕

aj my ideme kupkat,paa 😉

kostri
30. jan 2009

hrubku som si nevsimla 😀 😝 😔

dididi30
30. jan 2009

hm jarka a moje hrubky si si vsimala, pekne od teba 😠 😀 😀 😀

jaj baby segra nieje stale ok...predstavte si, vedeli ste,ze rakovina hrubeho cerva je vraj dedicna a ak ju mala moja mama tak 2-3 deti(mi sme styria)to mozu zdedit...hm ale ked sa nad tym zamyslim, kto v dnesnej dobe nema problemi zo zaludkom ? a ako sa pise rakovina sa zacina hrubeho creva 🤐 fuj hnusna tema, no nema s kym o tom, sa ospravedlnujem 😎

idem si vas precitat 🙂

dididi30
30. jan 2009

jaj baby dockajte sak na koho som to mala reagovat? 😀

tak emili, no hej bola slaby jedak aj je, ale sak jej daj chipsy, prazenicu s fazulkou, parky , hm to bude non stop jest a hlavne sladkosti 😠
ale zas ked je muz, tak sa k nemu prikmotri, tak som rada,ze aspon nieco ine jedava 😒
ked bola mala tak som do nej dzgala ako do kacice s prepacenim, no ona by nejedla vobec nic, preto sa tak vytesujem thomaskovi 🙂 ze mu tak chuti 😵 vsetko, dnes aj papriku zuzlal, lenka 😀 😉 ty si davala malemu nie? 😉
a makta tusim kapustny list, ci opacne 😕 😅

grazi, joj ja som to kukala, strasne napatie, ja som to videla uz 3 krat, teda 2 krat ale zaciatok len raz, teda myslim ten film apocalipsa, ci ako 😀 inac ja lubim take psycho filmy a take bez konca, to furt dumam co tym mysleli 😀 😀 aj horory 😀
a gabi vies preco som taka akoze hyper?? no aby som sem nechodila casto tak si hladam roboty, doma 😀
no a musim vypnut, inak ked som bola mladsia, sila som rucne saty, batikovala, vysivala, strikovala, vymyslala, teraz som mimo akosi, chyba mi to 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre