Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
4. feb 2009

sa lučim babulky, dobru nocku 😵

alica147
4. feb 2009

zuzi dík 😵

zuzpolka
4. feb 2009

alicka dobruuuuuuuuuuuuuuuu 😉

emmillya
4. feb 2009

zuzi kociarik je super, potom pofot ked dojde aj ta vlozka 😉
adi tak si sa tej jarky nedockala 🙂 ked odchadzate ,tak aj ja idem pomaly, dobru noc... 🙂

zuzpolka
4. feb 2009

no pekne tak ked všetky idete idem aj ja 😝 😀
tak pa pa a dobru nocku 😉

zuzpolka
4. feb 2009

emmily, a diky 😉 pofotim neboooooooooooooj 😀

pondelok
4. feb 2009

ahojte uz nik nieje? konecne mam cas

graziela
4. feb 2009

Babulky,
dakujeme, ze na nas s Jurkom myslite, dufam, ze dnesna noc uz bude pokojnejsia...zatial Jurko sladko buvinka...
a idem uz aj ja do hajan, zajtra rano zavcasu vstavame, opät k dokine, lebo je tam len do 10hod...tak pekne snicky aj vam prajeme, papa

greguska
5. feb 2009

dobré ránko,
nikde nikoho ? 😕

malý už teraz zaspal, po 2 hodinách od vstávania, to sa veru nestáva, snáď na neho niečo nelezie ☹

a v noci bol nejaký bujarý, normálne sa mu podarilo vyzliecť si jeden rukáv z pyžamka 😉

pekné fotečky máte, miruško aké má dlhé vlásky, vikinka teda riadna slečna už, aj sonička 😉

wien
5. feb 2009

ahojte.
didi, však som kukala, že voľajako veľa kg máš a ani na to nevyzeráš, reku - asi ťažké kosti 😲 😀
jo, jo, tá nešťastná pneu okolo pása 😝 myslím, že ani nemusím čakať na druhé mimčo, aj po prvom je to už dobre vidieť, keď má človek 30 a viac 😝

všetci nejakí vychorelí sú tu. mám podozrenie, že som to od vás chytla. 😕 od včera začínam vychrchlávať a škriabe ma v krku. aj som včera už cucala navečer septisan, ale asi musím viac, lebo nejak zmenu k lepšiemu nevidno.

zuzpolka, my sme autosedačku museli už zabaliť, mala nosnosť len do 9 kg, tak sme museli vymeniť za väčšiu, čo už malý sedí v zadu a kuká smerom dopredu. aj sa mi tak zdá spokojnejší.

kikaamajko
5. feb 2009

Ahojte, Maťka aj náš bol taký bujarý, podarilo sa mu dostať zo spacieho vaku, normálne odopnuté obidva cvoky na ramienkach a rozopnutý zips 😲 A ešte vytrhol karičku z dudla, neviem ako lebo minule som sa pokúšala a nešlo mi to. 😀
Miška, to koľko si už schudla?
Emili veru ak nechávaš svokre malú radšej nekukaj panelák a hlavne nečítaj čo robí Violka. Ja myslím že Jarka si zaslúži medailu.
Gali dala si foto tých gumákov? Idem pozrieť.
Andrejka to sú tý chlapi naši bud im nič neni a tvária sa že koniec, alebo, ozaj im dačo je a ani bohovi tabletku si dať. Dúfam že je otcovi lepšie.
Grazi čo Jurko aká bola noc. ? Majko dnes bez teploty, ale zubyy žiadne nové len tie dva dolné 😝
Chystám sa na ten sliz aj ja ale ešte som furt nebola v obchode 😀 Snád zajtra. Muž mi volal, bl ráno v Poľsku tak máme 13 prasiat a 3 ešte pre tetu. Že sa bijú jak také svine v tom vozíku 😀 😀

wien
5. feb 2009

ja keby nejem po 6 hodine, tak by som bola ináč večer hladná 😅
zaujímavé, že dakedy nemám problém jesť len 5x denne a normál porcie a dakedy to musím dohnať alebo čo a hneď zožerem aj pol prasaťa 😒

ja som včera cvičila na dolnú polovicu tela a auuuu, svalovicu mám na stehnách, že mám aj problém ustáť. tak sme na tom teraz s marekom narovnako - rovnako sa nám trasú nohy 🙂
ale objavila som jeden cvik na brucho, vraj perfiš a do 2 týždňov sa vyrysujú svaly. cvičí sa na fitlopte, inak podobne ako klasický ľah-sed, len sa leží na tej lopte a robí sa po 10 ľah-sedov v 3 sériách. ťahá sa hore brušnými svalmi, nie švihom, samozrejme. tým, že je človek na lopte, musí ajudržiavať rovnováhu a zapájajú sa nielen priame, ale aj šikmé brušné svaly. tak k vydržím, som zvedavá do 2 týždňov na výsledok. či bude po tou pneu ten výsledok vôbec vidieť 🙄

marek spí 2x denne už asi 2 týždne, myslím. sa nejak tak sám prestavil. občas si schrupne ešte pol hodky vonku, keď ideme na prechádzku. včera sme neboli, spal asi do štvrť na 4 a potom spal až večer po kúpaní o 8. ale to u papania aj dobre zalamoval, asi si ani toľko ako zvyčajne nevytiahol, lebo v noci bol hore už o štvrť na 4, až o trištvrte som mu dala papať, keď ešte mrnkal a vrtel sa a potom papal až o pol 7 a to sme už aj vstávali. takže pohodka.

wien
5. feb 2009

ja som tuším včera čítala o tom slize a v akejsi diskusii som sa dočítala, že ako prášok to nevyperie. tak neviem. tak ako to teda perie?

dididi30
5. feb 2009

caute

no ja som dnes na porazenie, tak slahnutym anglicanom napadalo trocha snehu, po rokoch a su z toho v kely, normalne sme isli do skoly a na brane,ze su prazdniny a akoze mama pocuvat radio alebo sledovat internet, tam sa bude pisat do kedy, no a ja s jednou polkou sme do skoly dosli, no sak sme sa zasmiali,ze kustik snehu im napada a koniec...no a tak som sa ako slaha brodila tym ,,obrovskym snehom.. 😠 😖 😀 😀 😀 a zbytocne, bo sme sli aj domov a ja spotena ako hoviadko 😝 :

no inak noc na cice, totizto tiez je akysi sopavy a aj jeho tatko, tak sa tesim na ten kolobeh 😖 zase budeme vsetci chori, joj uz mam nervu 😠

wien, to my praveze mame lahke kosti aj moje deti tak, bo thomasko vyzera fajne a ma malo kileciek 😉 ale to je len a len dobre 🙂

leni, hm neodfotila som sak nemam cas, a co ho budem doma v nich fotit, sak treba vonku a teraz nestiham dve deti doma, hruza 😒 ale sak mozno ho nejako naaranzujem a odfotim 😀

no idem ja daco nachystat papat, ale len nejaku desiatu chlebicek, malej som slubila mcdonald, jaj tesim sa aj ja 😀

dididi30
5. feb 2009

jaj lenka a este gratulujem k prascom, jaj to bude roboty , cooo 😀 😀 😀 tesis sa? 😀 😅 😉

dora01
5. feb 2009

ahojte!

no dnes som s konecne vyspala, maly bol len 5 krat hore 😵

a asi mu idu zuby, ale nejak divoko, sa mi konecne vcera podarilo pozret do pusiny, hore 1 a 2ky spuchnute, dole to vyzera, ze mu idu stolicky, takze 6 zubov naraz 😕 😕 😕 no ma trochu zmenene poradie, ale sak nemusi to byt podla knizky, ze didi 😉 😀 😀 😀

didi, tak to si viem predstavit aka si bola śtastna´, necakane prazdniny, no anglani 😀

lenka, tak zas budes mat co robit, 13 prasiatok,uha 🙂

dora01
5. feb 2009

aj my sa vozime uz v novej autosedacke, kupili sme romer king, da sa super polohovat, ked maly zaspi a tiez sa mu paci ten vyhlad co ma dopredu, vzdy nam komentuje cestu 😀

no ideme do mesta trochu sa pomotat, papa

wien
5. feb 2009

prasiatka sú dobrý prírastok do rodiny 😀 hlavne, nech pekne rastú a pekne priberajú 😉
lebo naši chvíľu chovali, ale potom to vzdali, lebo nie vždy sa podarilo dobre vychovať 😝

wien
5. feb 2009

dora, myslíš, že už fakt aj stoličky? 😲 😲 😲 no to som zvedavá. nelezú tie normálne až dajako medzi poslednými?

dora01
5. feb 2009

no asi stolicky, sak to ma skoro upne vzadu 😕 ja sa tiez cudujem

I. Štyri hlavné rezáky okolo 6. - 7. mesiaca
II: Štyri bočné rezáky okolo 8. mesiaca
IV. Štyri zadné stoličky (žuvacie zuby) okolo 10. - 14. mesiaca
III. Štyri očné zuby (tesáky) okolo 16. - 20. mesiaca
V. Štyri zadné stoličky medzi 24. - 30. mesiacom života

je to kludne mozne, to ako idu zuby, je uplne indivindy, no sak mozno vylezu uplne inokedy ako si myslim, ja len vidim, ze to ma dost opuchnute 😉

dora01
5. feb 2009

odchylka moze byt + aj - pol roka,pa

dididi30
5. feb 2009

hm a ti, co zuby nemaju ani v 8 mesiacoch, ha 😀 😀 😀

wien
5. feb 2009

tak my sa tabuľke vymykáme , keď sme bezzubí 😅
segrin najstarší syn mal prvý zub až v 13. mesiacoch 🙂 možno to aj u nás tak bude. to budem dovtedy všetko jedlo mixovať? 😖 s kúskami mi nepoje, ho len naťahuje, potom to ani nechce.
dnes mu varím ryžu+petržlen+mrkvu+morč.mäso.

dora01
5. feb 2009

sk som napisala, ze odchylka moze byt pol roka, baby, vy ma necitate 😠 😀 😀 😀

ale uy naozaj ideme 🙂

wien
5. feb 2009

😀 dobre, no. to som nečítala 😔 😉

dididi30
5. feb 2009

wien, my nemame problem s kuskovanym papanim, on spapa vsetko, ja mu nemixujem, len to co treba ako napr masko 😉 inak uz nic, aj ryzu papa nepomixovanu, on zuje aj bez zubkov, krasne mu to ide 🙂

radka ale citame, citam, no ale sak komentar muzi byt nie, ved ako sme na to mali reagovat ha? 😀

synator zaspal a nejako sa mu paci spavat na brusku 🙂

pondelok
5. feb 2009

ahojte maminy, cakam na svokru tak som sem narychlo nakukla,
no zatial som schudla 1O kg, ale este musim, teraz mam ako som spominala 66, takze chcem aspon takych 58, tych mojich krasnych 52 kg, asi uz nebudem mat, ale musim dufam, ze ked budem dalej cvicit, tak to dokezem, sice sa doma nalietam, no hlavne mi to ostalo na vnutornych stehnach a ritke, blizi sa leto a dovolenky, tak to mam aspon taku inspiraciu, no a hlavne neoblecem ziadne moje rifle, co som pred tym nosila 😀
do dobre davate dnes detom na obed?

graziela
5. feb 2009

Ahojte,
tak dnesna noc bola ovela lepsia, povedala by som, pohoda...Jurko zaspal o deviatej v postielke svojej, potom okolo 2hod sa zobudil, napapkal a potom o 6hod., napapkal a spinkal so mnou na posteli este do takej pol8...a uz sa mu ovela lepsie dychlo, aj dr. povedala, ked sme dnes boli na kontrole, ze je ti viditelne lepsie...ale ze bude pravdepodobne treba nasadit inhalacnu liecbu...to sa uvidi, co povie v pondelok alergologicka...a vysledky tiez este nemame, dnes sa len robia testy, takze si pockame do pondelka...
Kikaamajko,
tak vy ste mali teplotky? A myslis, ze to zo zubkov? Lebo ja som citala, ze teplota nema nic spolocne s rastom zubkov, ani hnacky, ani nic take...pri dcerke tiez nic take nebolo..ale kazdy dr. ma na to iny nazor...A uz ste fit? A co prasiatka, kedy dorazia domkov?
Ja Jurkovi uz tiez prestavam mixovat, len som si namrazila kur. mäsko zmixovane do nadobky na lad, s to bude mat zmixovane, ostatne uvidim, podla potreby...
A dakujem Kostricke,
ze ona jedina mi napisala, ako robi kasicku z pohanky
😉

dudri
5. feb 2009

ahoj,
vcera Katka spala o 20.30, okolo polnoc papala az o 7hod uz hore.
maso -mixujem, zeleninu a jablko- potlacim sitko na zemiaky...
vcera postruhane jablka, jej nechutila, tak som pridala 3/4 bananik nie. este postruh.mrkvu nie, este som pridala piskoty...nie 🙂
co Tvoje deti maju radi surove jablka????
na olovrant jablkove pyre s psenom...mnam vsetko papala...
Katka este nema zubok...
boze, cvicite...priznam nerada cvicim, len brusny tanec a beham
pribrala som obvod pasa o 10cm (pred tehu) 😝
obvod sedu o 3cm 😒
obvod hrudnika o 9cm 😝

aj stehno ... vaha o 4kg 😔
ahoj ideme vonku. uz sme obedovali...mnam
poobede pojdeme ku rodicom

dudri
5. feb 2009

pondelok, kde predava plavky pre dojcata? alebo si objednala ? az na jar pojdeme plavat SNOP....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre