Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lucia31
6. feb 2009

boze, ze vysacka...to je ten vyodsavany mozog, sa hanbim 😔 😉 ...takze visacka 😉
didi, tak to by sme tu na liptove mali snehove prazdiny vkuse 🙂
ano, mozes mu aj kvapkat, ale najlepsie je nejakym sprejikom....
moje bradavky su v pohode, avent je setrna az moc, normalne by som aj pridala, ale neda sa 🙂
durdi, vypchavala som vatelinom

dudri
6. feb 2009

dobry signal
Katka papala surove jablko... papala vsetko.... Mam radost

predtym jablko z nasej chaty-asi jej nechutila, moj otec kupil jablka z Dunaj.Luzne...vyborne jablko...mnam

musim dat Katke na zemi, aby sa ucila plazit, hej opacne ako rak 😖 sa narodila ako v znameni rak 😉 to je ono... 😀

davam jej oblubenu hracku a plastovu flasu...uci sa

dudri
6. feb 2009

didi. na zaciatku som odsavala strasne bolest bradavky 8xdenne...postupne som zvykla... teraz niekedy odsavam mlieka kvoli prikrmoch vobec ma neboli 😉 mam medelu harmony

dudri
6. feb 2009

lucia, dakujem cmuk... niekedy budem mat cas a kukam... mam radost ako blcha 😉

dudri
6. feb 2009

papa

dididi30
6. feb 2009

katka, luci tak vy ste take odsavacky?? jaj ja nie, ja som nemohla a ani to nerobim, maximalne rucne, inak nie..sakuz ani nemam co 😀 😉

tak mu bude striekat do nosteka 😉

luci, supem s tamcou fazulu 😀 ideme robit polievocku, nech si aj thomasko da 🙂

katka, dobry zaciatko, aj nas zacinal ako rak lozit 😀 a vy ste este aj v znameni raka 😀

dididi30
6. feb 2009

emili mala si pravdu, thomasko zaspal na brusku a spi uz hodinu 😅 normalne neverim, ved on spava len 15-20minutovky 😉
a este aj zaspal na vankusiku 🙂 davate detom vankusik? ja nie, ale on zaspal na kojacom vankusiku 🙂

dora01
6. feb 2009

ahoj gali, nas v zasade iba na bruchu a na boku 😀 som prisla na to, ze aj ked sa v kociku zobudi po polhoke takk ho dam na bok a vacsinou spi dalej 😀

ja zas cakam co sa maly unavi a idem navarit a potom vypratavat detsku, cez vikend ide muz sadrovat praskliny a diery, co tam ostali po byvalt=ych majiteloch, buduci vikend to vymaluje. a este tam navrta haky na hojdacku pre maleho, som zvedava ci sa mu bude pacit, potom oodfotim. Boze to bude zas prachu a bordelu 😠 😀 😀

dididi30
6. feb 2009

radka,thomasko len na bokoch a uz aj na brucku a stale spi 😅 ....inak my mame od narodenia sportovy kocik, a uz len v nom sedka, takze je stale priputany , ja ho nemozem otocit 😀

dora01
6. feb 2009

gali, aj my mame sportovy, ked spinka tak ho nepriputavam, ale ked sedka tak samozrejme,ved by vyskocil 😉

dididi30
6. feb 2009

radka, jaj to ja ho uz davno priputavam, ci si ci nie, sak on by sa zosuchol raz dva 😀 😀 😀

emmillya
6. feb 2009

ahojte vsetky 😵
gali fakt spinka? no vidis, ani ja som si nemyslela ze Sonicka bude chciet spat na brusku, a hajka... tak super nie? Ja davam taky vankusik ako placka, nie perovy -si predstav ona si ho ruckou este chyti a prituli sa k nemu a hajka na brusku , tak pohodacko -dospelacky to vyzera 😀 😉
a thomasko chorucky? jaaj , skus morsku vodu je v spreji tak je to take sokove ale nam to velmi pomohlo

inak som dnes malej zakamuflovala zemiak do maskovo-zelenin.vyzivky -a co myslite jedla? nie tak ako vcera kozinka mala -neverim ze to tak rozozna 😀 aj surove jablcko so sunarkou keksom -boze ta sa zas tvarila 😒 musela som to zjest sama 😝 este si ma gali inspirovala s tym rohlikom a mlieckom -teda ak dobre pamatam ze si to ty pisala alebo niekto iny

my nad ranom rodeo v postielke -putovala myska mala 😀 som ju chytala a opravovala a hladkala po chrbatiku a uz ked zaspala zacengal ako zvon mangelovi budik -som myslela ze po nom daco smarim 😀

dididi30
6. feb 2009

emili, hej veru, dlho spal, teda pre mna dlho hodinku a pol, parada 😵 tak ho davam uz len na brusko 😅
no dala som mu kapecky do nostekla, chudiatko, tak mu to tiecie a tecie...

no vidim,ze ty s jedlom gazdujes ako ja pri tamce, bud som to ja alebo muz zjedli a sak tak som vyzerala
😝 inak davaj bacha, lebo takym dojedanim sa najviac pribera 😉
ja som davala roztek do mliecka a aj chlebik, ked som urobila taky riedky spenatik , tak aby to nemal riedke tak som mu tam dala chlebik, spenat som varila s klasickym mlieckom 🙂

no a s tym budikom 😀 ale to si musela mat nervy co 😉

dididi30
6. feb 2009

emili aj piskotky jej mozes do mliecka davat, to je viac mnam, pisktoky aj do ovocia, hoc jakeho 🙂
skus v obchode pohladat sladke zemiaky, je to mnamka a najma z jahnacinkou, alebo s morcacinkou, vlastne s hoc jakym maskom a je to sladke, mozno na to malicku nalakas 🙂
tiez tekvicku alebo cuketu plus zemiacik klasicky alebo ten sladky 🙂

a ked jej davas papat, VZDY jej daj nieco do ruky nech sa hra, maly mi takto lahsie papa, krasne otvara pusinku 🙂 inak ked nema hracku tak mudruje, s hrackou je to jednoduchsie a skludom jej mozes dat aj jej umelu lyzicku, nech akoze aj ona papa 😉 len daj pozor, aby si neublizila 😉

emmillya
6. feb 2009

gali no ten budik ma dostal do vyvrtky 😀 ale v poho mala zaspala a spala skoro do osmej 😉 urcite skusim co si mi poradila, zatial idu do nej aspon ako-tak tie kupovane prikrmy tak aj tak dobre 😉
s tou lyzickou som to skusala -ja do pusy a ona to tou druhou vyhadzovala 😀 😝
mne to mliecko a kasicka nevadia -teda ze papa hlavne toto len potom bude taka gulicka gulickata 😝
ozaj a tie piskoty a keksy jej supnem no neberie na to , znama mi vravela ze jej deti po rotaviruse odmietali zeleninu a ovko aj 3 mes. 🙄 tak diky no 😀 😒

dididi30
6. feb 2009

emili to je dobre, by si sa cudovala,ze na zaciatok do roka dietata sa maju davat len flasticky, ak clovek nema zahradku, doma vypestovane, ako napr aj spenat a tak...no a este taku bio kravicku ci baraninku, kto ma? 😀
my sme od zaciatku na flastickach, sem tam uz ma aj varene 😉
no a neboj od jedla gulicka nebude, nas tolko papa ,ze az a patri medzi lahsich,to su geny, niekomu staci voda a uz je gulicak 😉 😀
no sak uvidis ak sa ti rozbehne so zeleninkou a ovocim, chod na nu pomalicky 1-2 lyzicky a tak

emmillya
6. feb 2009

gali dikes 😉 zo zaciatku som stresovala viac, teraz uz je to v poho -viem ze hladna urcite nie je 😵
niekde som citala ze ked dieta odmieta ovocie tak je dobre primiesat biely jogurt 😉 aky jogurt davate?

dididi30
6. feb 2009

emili prave som kuk na prikmy a tam ze davaju bielu activiu, ale ved ta nieje plnotucna smotanova..no ja neviem, ale ja by som zacala smotanovymi 😉 klasicky smotanovy jogurtik
no a vra je to dobre, ale kto vie ci by aj tym nasim deturencom chutilo 😀
ja malemu kupujem bananovy jogurtik v hippke, dokonca polovicka vyzivky je bananova a druha polka mangova tiez kupujem aj ine vyzivky a mal uz cucoriedkovu, aj s pridavkom vselijakeho ovocia, totizto tu sa smotanovy jogurt neda zohnat, jedine prichuteny, tu su za prichutovane jedlo, vraj nech si babo zvyka, ale sak mne to vyhovuje 😀 😉

boze ja furt musim tolko napisat 😒 😀 😀 😀 😀

idem thomaskovi zhoriat papu, bude mat spagetky s mrkovopetrzlenovojabkovou omackou, no co ti anglicania nevymylia 😀 no neva, ma to od vcera, tak si to dopapa 🙂

adrianuska
6. feb 2009

Ahojte 🙂

greguska
6. feb 2009

ahojte 😉

tak my sme dnes spali do osmej, ale nezáviďte, zaspal až večer o 22, 3x papal, a od pol šiestej do pol siedmej bol hore 😀

inak aj vaše deti bývajú doobeda také mrzuté ? ja som si to na maťkovi všimla, že on je, a až po prvom spánku je taký smejko. možno sa mi to len tak zdá, bo ja som tiež ráno naštvaná, že koľko krát som zase vstávala 😉

emily, náš je tiež taký papajko, že len hipky chce a doteraz zje max 80 ml. ale tiež to neriešim, vidím že mu to stačí, tak čo sa budem stresovať. ale našťastie on aj jabĺčko s banánom zje, tak sme na tom trochu lepšie 😉
a papá aj jogurt, ako gali písala - bielu activiu, ale sladkú 😅 keď má dobrý deň tak ju zlupne takmer celú.

dnes som natrafila na trhu na nový stánok, taký bio, a viete čo som kúpila ? niečo pre mňa, kuchára-amatéra, pohánkovú kašu - instantnú 😉 ale mali aj pohánku obyčajnú, lúpanú aj pohánkové vločky 😉

alica147
6. feb 2009

ahojte 🙂

greguska
6. feb 2009

ahoj adka, už je lepšie ? hádam áno, veď ide víkend 🙂

dudri
6. feb 2009

ahojte, precitam... mala uz spinka 😉

alica147
6. feb 2009

aho jmati, ale čoby 😖 ani to tu nejdem rozmazávať, ale volala som dnes do jedných jasličiek, tak to večer s Mirom preberieme,už som pre pokoj v rodine ochotná pristupiť aj na tuto alternatívu, tak ako Lucka aj Radka písali,my sme boli v jasličkách od pol roka tu sme a jaká krásne a mudre 😀

greguska
6. feb 2009

veru, ja som bola tiež v jasličkách a nič si nepamatám, ale už teda nejdem do toho rýpať 😉 ale budeme na vás myslieť 😉

greguska
6. feb 2009

malý sa práve tresol kalkulačkou 😠

alica147
6. feb 2009

dík 😉

dudri
6. feb 2009

didi-gali, odsavala som do 3.mes...teraz niekedy odsavam pri prikrmoch cca 50ml.napr.-spenatik 😉

greguska-martinka-kde je trh Bio...

by som nedala do jaslickach, urcite tam babo stale place, sestricka nevenuje tolko, moze dostat chorobu...(moj muz -babo bol zdravy ako pocujuci, mama dala do jasliciek, tam dostal chorobu, ohluchol ☹ . nie kazdy, zial manzel dostal)

alica147
6. feb 2009

a čo počíta Maťko? 😀

greguska
6. feb 2009

a dnes chudák celý deň tlačí, vždy vykaká taký bobček, ja to volám, že dospelácke 😉
tak mu idem urobiť tú kašu a dám tam slivkovú šťavu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre