Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
7. feb 2009

som pri wales aj ty si v uk?
do rucicky, ale inak papava aj kasicky z ovsennych vlociek 😉

dididi30
7. feb 2009

teraz thomasko spapal fazulovu polievocku, ale takym stylom,ze ju pil nz pohara🙂 strasne ho to bavilo a krasne vsetko vypil, cosi bolo aj na podbradniku, ale nie moc🙂

ideme sa vonku prejst, papa

lola11
7. feb 2009

Nie ale bola som par rokov v Londyne. Skusim mu ju teda dat, hadam mu to pomoze. Dik 🙂

kostri
7. feb 2009

gali ale ja som sa pytala,ci ti cez den papava kazdu hodinu? 😉 teda hlavne v poobednych hodinach hanka skoro stale musi nieco mat v puske 😕
a medovku som uz skusala a uz som to tu aj pisala 😉

neska spala mala polhodku doobeda 😖 no jak ja budem chodit do roboty? 😔 cil som zacala..

kostri
7. feb 2009

jezis,hanka sa prave naucila skripat zubami 🙄 😀 😀 😀

zuzpolka
7. feb 2009

ahojte 🙂
dnes som nejaka dolamana 😕 normalne mam svalovicu a neviem z čoho 😕 ☹ že by od malej? hm, to sa mi nezda 😖

dididi, ten olej omielať v puse 15 min.??? 😲 to je nejak vela nie? 😀 15 sek. by som ešte zvladla 😅 🤐

kostri aj Viki škripe zo zubami 😝 neznašam ten zvuk 😠 😀

Viki spinka už 2,5 hodiny ty brdo 😲 😲 😲 to ma rekord 😨 mala by som ju ist skontrolovat, obed už ma davno nachystany a ona si takto drichmoši 😅 😕

zuzpolka
7. feb 2009

no už som ju skontrolovala, všetko ok, veselo si spinka 😀 ešte aj dudel ma v puse 😕 čo sa divim, bo ona ked zaspi dudel vypluje 😨

kostri
7. feb 2009

inak radke vsetko naj k vcerajsim meninam 😀 😀 😀

na dorku je velka ponosa,ze si strka prsty do nosa,nerob ze to mila dorka,budes mat nos jak uhorka 😀 😅

zuz serus 😉 segra mi teraz pisala,ze ninka od 9mesiaca spavala 40min doobeda a poobede vyse hodiny 😕 no my sa k tomu blizime 🙄 takze moj 4-4,5hod oddych pocas dna je v cudu 🙄 😀
co je horse,aj doobedie v robote je ohrozene 🙄 😖 😝

emmillya
7. feb 2009

ahojte 😵

pozdravujeme vsetky maminky , oslavencov aj detusky 🙂
jarka, jake basnicke vlohy ty mas ej ha 😀 vcera tu bola znama a sme medzi recou riesili to nase jedenie - tak mi vravela ze niektore deti nezbastia prikrm naraz ale si tak "pozobkavaju" cez den , tak je mozne ze je to aj Hanulkin pripad 😉 a mozno to len docasu -ved vidis co tyzden to ine finty na nas skusaju 😀
inak ked som kojila tak mi jedna mamina vravela ze aby babo spinkalo tak treba stamperlik na noc 😕 no ale fernet to asi slaby aby si spala dobre 😀 asi to ma malo percent 😝 -ale no aj srandujem, som vtedy este kojila tak som z toho ostala vyvalena . uz som cakala ze kedy povie ze navar jej maku 🙂 😀

gali,thomasko tak fajne hajka ? 😵 tak super ste sa polepsili nie? a nadcha ako ?

greguska , vsimla som si ze si pisala ze papkate aj vy menej , je dobre ze to neriesis -ja uz sa tym netrapim 😉 u nas bolo horsie vies? pusa zatata ako sezam zatvor sa 😝 a ani lyzicka do nej nesla kde to este 80 ml 😕

adi - ozaj to vyzera tak ako si pisala? 😕 nechce sa mi verit , aj ked jasle nie su zle -uz to nie su komosacky vyskolene tety 😉 ten pristup sa urcite zmenil odkedy sme boli v jasliach my 🙂 😉 aj tak si myslim ze si to mamina este rozmysli, rozchodi 😵

no a na zaver sa musim pochvalit 😵 sonicka spapkala dnes skoro celu hami -kralicie masko a zeleninka 😵 😵 tak som skakala od radosti a co je hlavne zatial to v nej ostalo 😀 skusala som rano rohlik do mliecka tak to troska ochutnala ale nechcela, aj tak dobre 😉 no a na desiatu som jej kupila take od hami -jogurt a marhula - ble to nechcela , co nechapem 😒 ochutnal to mangel a povedal ze ani on by to nejedol 😀 😝

dnes este chceme vybehnut trosken vonku a navstevu ,tak cakam kedy mala vstane 🙂
a krasny slnieckovy vikend vsetkym 🙂

ozaj zuzi -ako vlozka do kociarika dosla? 😅

kostri
7. feb 2009

serus emily 🙂
no asi veru bude hanicka taka papkacka 😉 cil drichmosi venku,styri hodiny vydrzala byt hore 😕 sa jej este nestalo a este sa hrala s deku v kocari 😀
super ze sonickine brusko si to rozmyslelo s papkanim 😉 no aj moj muz cera ochutnal tu vyzivu,co malu z nej triaslo 😅 a povedal ze fuj sak to chuti jak ked je jablko uskladnene pri krumplach 😅 😀 🙄

inak,leni,cera dosiel s tym,ze kupi malej holandsku kozu 🙄 chapes,malej 😀 no a potom mi ju ukazoval tu na nete a clovece sak to je jake sikovne male kozliatko 😀 nenaraste vyssia ako 40cm,tak uz sa muz vytesuje,jak sa s nu hanka bude prechadzat po dedine 😀 😀 a vecer som mu musela otvorit modreho konika najst fotku vasich prasiatok,aby sa mu lepsie spalo 😀 no poznam aj lepsi sposob na dobry spanok 😀 🙄
jaj emily mne fernet staci 😉 aj tak mam obavu co to malej urobi.snad nic 😒 spi rovnako zle 😀 😝 a tu basnicku som ja nevymyslela 😀 to je taka detska pesnicka 😉

emmillya
7. feb 2009

jarka aj sonicka ma taku zabavku ze si chyti deku ked je v kociari , vytiahne az ku pusine a hryzie a pasuje sa s nou 😀
no ti nasi chlapi aki chytri su ze? najradsej by detom naordinovali masko-tlacenku, klobasku a tak 😝 😀
inak hanka ina rekorderka , my sme este styri hodky asi nevydrzali 🙂 no a hej to jablko pri krumliach to sedi , moj to zadefinoval ze ako keby ho susili v ponozke 😝 🙄

kostri
7. feb 2009

pocuj emily,sak to jej kupi na hranie tu kozicku nie na papanie 😀
moj muz je prisny co sa tyka prikrmov 😕 segra mi hovorila ze jej mala uz od 9mesiacov jedla strojovu sunku a parky 😅 tak som mu to povedala a on ma skoro vystrelil na mesac 😀

som neska dala hanke na ranajky chlebik s maslom 🙂 a nechcela ho 😕 inak zje aj celu striedku z jedneho krajca,ked jej nakrajam na kococky a polozim pred nu,ona si ich pekne berie po jednom 🙂 a jak smisne sa triafa s tymi prstekmi,aby chytila ten kusocek 😅 😀

dididi30
7. feb 2009

cafte 🙂

flakali sme sa po meste, thomasko mi krasne hajal 2 hodky, jupi, to bola paradicka a este aj bol zlaty ked sa zobudil ani nepipol 😵 😵 😵
v meste sme si dali obedil a urobili nejaky nakupiik a hajde domenkov
😉 tatino a tamca boli na pretekoch, tamca sa vyzivala, normalne vymenuje znacky aut, no a to je baba 😀 😉

lola jaj tak ty si bola v londyne? no asi stacilo , ked ste uz doma, dufam,ze vam tie tycinky zaberu 😉

zuzpolka, no ty si ale fajnovka, tak 15mintu omielat v puse olej, pre tvoje zdravie je ble, ale pizzu vecer jest to je ok??sak dockaj, sponemenies si na mna, ked bude zle 😀 😀 😀 😀
a vobec to nieje ble, da sa to aj dlhsie, ked chces 😉

jaruska, podla mna je to ako uz alic, babo ta nevidi a preto ta zmena, je zvyknute na teba a ty niesi pri nom, preto je take nervozne, nechce tolko hajat ako predtym, ale snad si zvykne, len treba na to cas 😉

emili dik za opytanie, sme na to mliepsie 🙂
tesim sa,ze vam zacutili aspon vyzivky, neboj , oni v tych vyzivkach to vedia tak dobre skombinovat,aby to babatkam chutilo, tak aj nasmu chuti, uz len mu dam k tomu nejaku domacu stravu, napr pridam pseno, chlebik a je to 😉
dnes thomasko papal fazulovu polievku a teraz mal vyzivu so sladkym zemiackom petrzlenom a marhulkou plus som mu do toho dala pseno, chutilo mu, lenze moja tamca mu predtym stihla dat do pusy jogurt a uz sa mu ta zeleninka nepozdavala, ale nemal vychodiska, spapal aj toto 😉
tamca ho rada krmy jogurtikom, ona mu da bars jaky, no co uz s nou 🙄 ale maly otvara pusku ako keby aka delikatesa to bola, jogurty ma rad, to som rada 😵

jarus, malicka ti pekne papa chlebik, to je dobre, maslo nechaj na neskor, neboj aj toto zbasti, este aj budes mat nervu, ked ti bude bastit len maslo a bez nicoho ani chleba .ani lyzicku jej nebude treba, toto robila aj tamca 😀
a inak ja som daval thomaskovi aj morcaciu sunecku, tu uz deticky mozu aj kuraciu, len byvaju dost slane, tak len troska, alebo taku pseci najst 😉
parky zas miluje tamca, neviem ju od nich odnaucit 🙄 😠

dididi30
7. feb 2009

no to vidiet,ze tu nemam kamosku, takto sa tu musim vykecavat 😅 😀 😀 😀

dididi30
7. feb 2009

jarka a este toto som chcela, thomasko papa casto, furt daco zuje, ale len nech si da, len to neije na nom vidiet, no proste mu paradne pali, je to srotak riadny 😀 😉

kostri
7. feb 2009

jaj sak ani na hanke to neni vidno,ze zuje stale volaco 😀
myslis ze zato ta zmena spanku? 😕 no neva,nech spinka,ked aj menej ako predtym,len nech jej to staci a je kludnucka..tak pekne sa hrala aj poobede,aj teraz 😉 ale asi ju pobolievaju dasienka,lebo obcas z nicoho nic tak zalostivo zaplace a pcha si prsteky do pusky ☹
jaj zas skripe tyma zubama 😀

inak ona lubi ked ju plasim 😀 rehoce sa jak diva 😀

tamca jedavala same maslo??? 😲 aj ninka ale natierkove 😅

jaky zlaty thomasko,ze pekne buval 🙂 no aj ja sa tesim,ze mozem ist s hankou konecne na prechadzku alebo na nakupy a viem ze nebude neutichajuco plakat 😒 ze to uz vieme vyriesit 😉

matka,skoro som zabudla,aj ja ked som mala kovovu chut,tak som bola tehotna 😲 😉

kostri
7. feb 2009

no aj my sme boli vcera na prechadzke,vytiahli sme sportak,nasukala som tam malu a podho 🙂 a po tristvrte hodine pochodovania kuknem na malu a ona spi 😉
to bola nasa prva taka vychadzka,ze aj zaspala v sportiaku a tiez celu cestu ani nemukla 🙂 sustredene pozorovala okolie 😉
doteraz vydrzala tak desat min v sportaku,furt sa vrtela hmyrila a mrnkala 😖

zuzpolka
7. feb 2009

ahojte 🙂
tak my už hajame pol hodinku..... po tom dlllllhom obednom spanku Viki nehajala takže už bol čas 🙂

dididi, ja nie som fajnovka 😝 😠 😀 No zda sa mi to vela tych 15 min. že ma bude pusa boliet 😅 a 15 min. nemožem nič povedat ani si kychnut 😀 😀 😀 no ale zaujimave je to 😅

emmily, jasne mam to už 😀 včera to prišlo, musim odfotit, nezabudla som neboj, len nebolo kedy 😨 😅

kostri
7. feb 2009

hanka uz spinka,tak ja idem trochu kuk telku a vypnem pc asi,lebo zas nestihnem,jak minule 😝 radko je v robote 😖
ktovie aka bude zas noc 😨
zajtra ideme k mojej mamine na obed-kacica,majonezovy a rezne 😀 no a samozrejme sisky,sak su fasangy,ne? 😀

tak dobru nocku vsetkym,pekne spinkajte a zajtra krasnu nedelu!nech nam svieti slniecko a nech sa anglicanom pusti sneh 😀 😉

dididi30
7. feb 2009

jarka, ked je cez den v poho nemrnci, nepisti tak je dobre, taka bola aj tamca ta nemusela ani spat, ale zas dala a stale dava vsetkym zabrat, furt len chodi, ze ako sa budeme hrat a v tej malej hlavicke ma take plany,ze oci gulame 😅
ale esteze mame tamcu, ona sa volako rozhrala s thomaskom a on je z nej paf, vsade za nou stvornozkuje, ona mu ukazuje ako na schody ma ist 😠 😀 a furt mu nieco dava do pusy papat, hm uz aj chrumky syrove jedol, no secko co tamca, minule mu sla davat cibulove chipsy 😠 a on tak pusinu otvaral, tak som mu dala korku chleba, mna z tej tamci porazi 😀 😀 furt sa nadzgava tym jogurtom, aby mohla maleho krmit a on furt len hmmmmm hmmmmm emmmmm ehmmmm, oslovuje ju aby mu dala za lyzicku 😀 jaj sranda z nich, s muzom sa tak usulavame, najma ked na nu lozi a s pastickou ju bije , vlasy taha, robi cuvcleky 😀 😀
a jako sa robi ked niekdo dojde, kukne a hned hlavu otoci, ze akoze on tu neni 😀
skryvacky hraju, tak hlada tamcu a tak sa rehoce ako si pisala o hanke 😅 😀
jaj zlate su tie deti, ked sa hraju a ked spia 😀 😀 😀 😵
tak vidis, ona si zvykne aj na sportiak a ze, ked sa jej nejaka tetuska prihovori, hned ake je to dobre dievcatko? nas len na toto caka a pohmkava na kazdeho, len nech na neho kuknu, rehli sa a oblbuje a ked nikoho nevidi, tak mrnci, mrncak jeden 😀

zuzka, da sa do zvladnut, ja neviem ani ako mi to zbehne, ja mam ten olej pri posteli a vzdy ked vstanem dam si glg a idem dole nachystat ranajky, alebo sa umyt a tak 😀 a potom to uz len vyplujem a umyjem zuby 😀
dnes som si dala odstaty citron s cesnakom, fuha brutal detoxikacia, no thomasko to hadam prezije 😀

inak thomasko si rad cucne aj cez den, tak od smadu, pred spanim no a o noci nehovorim 😀

idem kuk daco v telke, zatim cafte a ked sa tu neukazete, tak dobru nocku 😀 😉

dididi30
7. feb 2009

jarka uz sa pustil 😀 sak prosim ta uz ani nenakupuju ako to byva zvykom v sobotu 😀

dobruuuuuu 😀 mozno tu este kukuc 😀

jarka a uzite si zajtrajsok, jaj jak ti fajne taka fajna papa 😵 😵 😵
aj som v noci sama furt, muz mava len nocne 😖 😉 😀

alica147
7. feb 2009

ahojte 😀 idem rýchlo prečítať čo ste popísali 😉

alica147
7. feb 2009

dočítané 🙂
včera som sa ani nestihla rozlúčiť ale Mirko sa o deviatej zobudil a zaspalo pol jedenástej 😝 neviem čo to malo byť a o pol jedenástej som zaspala s ním 🙂

alica147
7. feb 2009

no nikde nikto tak si idem pustiť nejaký filmík, čavte 😵

alica147
7. feb 2009

aha a ešte som chcela že Miro zatial jasle ee vraj s ním bude cez volno radšej sám ako Mirko do jaslí tak uvidíme ako dalej 😖

emmillya
7. feb 2009

ahojte 🙂 je tu este niekto? 😉

lucia31
7. feb 2009

ahojte, no, vsetky ste isli spat? 😉
teda, kostri, mnam, uz mam oslintanu celu klavesnicu 🙂 ja som dne srobila gulas a vsetko sa pojedlo a tak by som si este dala...ale ked muz ho jedol na obed, olovrant, veceru, ja takisto, Janko vynechal len olovrant, no tak neostalo... 😉
didi, ja sa tiez vyzivam v tom , ked ich vidim, ako sa uz o nieco natahuju alebo len tak si spolu kecaju, podareni su.Tamarka si uz hocico len tak neda, dne sjej Janko zobral piskotku, tak to bolo kriku, keby mohla, tak ho normalne zbije 😀
alica, no vidis, to najlepsie riesenie sa urcite najde...
emmilllya, ja som tu vzdy, ked tu vacsinou nikto nie je 🙂

lucia31
8. feb 2009

pekne ranko 🙂
dnes nevarim, ideme na obed ku svagrinej, tak parada 🙂
chlapi isli na vodu, teda, na mineralku, tecie nam taka fajna "kyselka" bublinkava pod horou...
Tamarka uz spinka na balkone, tak jej este nieco rychle ukuchtim, aby mala na obed a pojdeme z domu
pekny dnik...

dididi30
8. feb 2009

dobre ranko
ja sa hram s detmi a muz vari 😉 noc sme mali fajnovu, tusim sa thomasko polepsil a cuckanie mi nevadi, uz nebyva tak casto 😵

luci, no tak ja kebyze idem k niekomu na obed aj tak musim navarit, lebo mi varime na 2 dni a my radi papame, tak aj vela navarime 😀
veru tie nase deti 😵 rozumu maju aj moc 😀

pekny dnik 😵

baby co dnes mate v plane?

lola11
8. feb 2009

didi ja som sa mala v Londyne fajn - bola som tam este ako "opierka" a rodinku som mala super, ale uz som tam bola moc dlho a potrebovala som sa pohnut dalej, vies? No a vy ste tam ako dlho? Planujete aj ostat? Myslim, ze si pisala, ze chces aby ti tam deturence chodili do skoly, ze? Ak sa dodre pamatam 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre