Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

pondelok
9. feb 2009

wien s tymi pančuškami sme stym rovnako , dnes som bola kupit preistotu nove, aby mala co drat, no nasa ma zatial len dva zubky dole, ale dnes bola dost dost mrzuta, celé dasienka ma napuchnute - naliate, tak asi jej pojdu vrchné, ale ona si prsteky dava stale dozadu, zeby jej isli vzadu tie zubky?
dakujeme za foto, no mala uz vie ked sa ide fotit, a hadze pozy o sto sest, ako dnes ked sme ju fotili ked robila tie kliky 😀 no cela mama, inac kadzy hovori ze je na muza, a moj ma len ten kukuc - teda oci

alica147
9. feb 2009

wien 😀 😀 😀 že palčeky z pančúch si ma pobavila 😀 😀

tak ja sa lučim žienky pá dobru nocku, čaffte zajtra večer

zuzpolka
9. feb 2009

alic, dobruuuu
idem aj ja asi 🙂 dufam 😀
pa pa

dora01
9. feb 2009

wien, hej teraz, lebo to musi uschnut, aby muz stihol este jednu vrstvu tento tyzden a cez vikend na zeleno 🙂 Vies on chodi normalne cez den do roboty a tento tyzden musi ist este 2 krat v noci, na druhy den nemava volno, trochu pospi a ide zas makat ☹ , tak my riesime veci takto nesta nestandartne 🙂 😉 ked pride vecer tak chce byt chvilku s malym, preto maluje vecer o 10tej 🙂

pondelok, ja davam protismykove ponozky, tak derie tie, bez nich by sa furt kdesi vytrepal v tych pancuskach

pondelok
9. feb 2009

no nasa dava pre istotu ponozky vzdy ale vzdy dole, takze ostavuju len pancuchy, tie si este nevie zatial vyzliect 😀

wien
9. feb 2009

🙂 aaaaalečo, kolko vás tu je 🙂 ja som zatiaľ pokukala iné témy.

ja neviem, kde všetky stále vidíte tie opuchnuté ďasienka 😲 mňa to naše špuntidlo do pusy nepustí a ak, tak než stihnem urobiť dôkladnú prehliadku, tak mi buď dobre silno stisne ďasienkami prst alebo ani nestihnem zaostriť a už ju má zatvorenú 🙄 tak mu asoň stále pchám do rúk kovovú lyžičku a naťahujem uchále, aby som počula, či to náhodou necinkne.

my máme nejaké pančušky v zásobe, tak zatiaľ našťastie kupovať nemusíme. a občas dávam na pančušky aj ponožky, tie sa mi zdajú nejaké odolnejšie proti ošuchu 😕

dora, to si určite písala zuzpolke o tom maľovaní, čo? alebo si ma odhadla - určite by som sa akurát na to teraz išla spýtať 😀

zaza_na
9. feb 2009

dori, myslim, ze sa tomu hovori aj tepelny most. ak je to teda to iste, co ty pises 😝
pondelok, ze piaty zub! my sme na tom ako wien - este ani jeden 😀

wien
9. feb 2009

čaf alic 😉 😉
aj ja sa asi pomaly poberiem. veľa hodín je a určite sa zasa budem budiť na kašel 😒 paráda. sa teším ako nikdy 😠

wien
9. feb 2009

zazi, nááááhodou - ja mám zubov plné ústa 😠 dokonca aj 3 zuby múdrosti 😎
😀 😀 😀

wien
9. feb 2009

dobrú noc. nech vám/nám ju detičky pekne prespia 😉

zaza_na
9. feb 2009

wien 😀
dobru noc 😉

pondelok
9. feb 2009

zazana nie my mame len dva zubky, ale dasienka ma napuchnute ako keby jej mali vsetky zubky vyskocit 😀

pondelok
9. feb 2009

babulky dobru zajtra

zaza_na
10. feb 2009

dobre ranko 😉
pondelok, to malo patrit zuzpolke 😀 ja trubka 🙄

zaza_na
10. feb 2009

ako ste sa vyspali? dufam, ze ste mali pokojnu noc vsetky 😉 my sme spali dobre. Lili sa zobudila o 6.00. vzala som ju k sebe a este pospala do 7.30. ja som vstala o 7.00...
ste spominali vcera aj valentina. my ho nejako neoslavujeme, takze my nic nepodnikame 😝

zaza_na
10. feb 2009

babynky, xcela by som poprosit. ste tu skusali ktoresi kedysi robit si doma jogurt. mohli by ste mi prosim poslat do IP alebo napisat sem ten postup? 😝 neviem, kde to hladat...
mohla by som pozriet na nete, ale xcela by som taky, co uz ma odskusany niekto, koho poznam 😀
diki moc moc 😵

kikaamajko
10. feb 2009

Dobré ránko,
Majko mal zase celú noc 39 horúčku, ja už neviem z čoho to je. Už sa bojím o neho. Minulý týždeň mal jeden deň 37,5 a potom nič ani mu nič nebolo. ☹
Poubede si vás prečítam ked malý pospí.
Zazi kúpiš plnotučné mlieko čerstvé 2 litre a 1 jogurt s čo najkratšou trvanlivosťou - biely. Mlieko zohreješ na 50 stupňov do misky kde máš jogurt naleješ trocha toho mlieka, rozmiešaš a pridáš k ostatnému mlieku.
Naleješ do pohárikov, zavrieš a dáš na 3 hodiny do trúby kde je 50 stupňov. To je všetko. pozor na tú teplotu nesmieš ju prešvihnúť

dora01
10. feb 2009

caute 😀

wien, hej to malo ist asi zuzpolke, ten vcerajsi prispevok 😅 , mi blbol net, tak mi tu preskakovali prispevky, niekedy nebolo vidiet vase nicky, tak odhadom som odpisovla 😀 sorry 😉

wien
10. feb 2009

dobré ránko. aspoň všetkým ostatným, keď nie mne 😉
my sme mali noc otrasnú. zaspala som až po jednej hodine, ešte som si aj malého zobudila 😖 no nasratá som zas na celý svet, najviac na seba 😠 ešte aj teraz som si mareka zobudila po pol hodinke spánku. som ho chcela lepšie prikryť, ťava starostlivá 😠 a ráno o 5 budíček zas - všetko ok, keby nebol totál prečuraný a nebolo by treba prezliekať. reval na celý dom, až mangel vliezol do spálne že čo sa deje 😅
dnes s ním bude spať on, nech ho zbytočne kašlom nebudím, lebo ma porazí. jeho chrápanie určite znesie lepšie ako moje dusenie sa a kašlanie...
dúfam, že aspoň poobede sa trochu dospím, lebo som úplne mimo 😝

zazi, ja som robila tento: http://www.strava.sk/showdoc.do?docid=643
je to v podstate to isté, čo kika písala 😉
domáci jogurt je fajn, len je trošku redší ako ten z obchodu. ten jogurt zobchodu by mal obsahovať probiotické kultúry. a som rozmýšlala, že či nie je náhodou lepšie kupovať práve taký s čo najdlhšou trvanlivosťou, lebo to podľa mňa práve znamená, že je čerstvý a tej probio kultúry je tam ešte dosť. hm? 😕

kika, nemá nič, len horúčku? teraz sa všade šíri chrípka, či ju majko niekde nechytil.

wien
10. feb 2009

dora, nič sa nestalo 😀

dnes varím drobcovi pohánku s ešte niečím. uvidím, čo ešte vyhrabem. mali by sme ísť na nákupy, už doma nemáme ani kúsok zeleniny, ani ovocie a aj zásoby z mrazáku sa povážlivo stenčili.

zuzpolka
10. feb 2009

ahojte 🙂

kikaamajko 😕 a neni to zo zubkov? chudatko Majuško ☹ takto sa trapite ☹ nech vam to rychlo prejde a je všetko v poriadku 😉

Viki sa zas rano zobudila soplava 😠 ☹ hrozne, dufam, že nebude mat teploty a nebude chora 😔
ešte som jej aj sople chcela odsat rano a pokazil sa mi vysavač!!! 😠 😖
teraz jej robim polievočku, skusim aj tie sližiky 😅

wien
10. feb 2009

my ideme vo štvrtok k našej doktorke do poradne. no, som zvedavá na výsledok. či ho konečne aj prvý krát zaočkujú. veď už by sa patrilo 😠 tak snáď dovtedy neochorie.

zuzpolka, to je tuším zákon schválnosti to s tým vysávačom 😒 dúfam, že my sa soplom ešte dlho vyhneme. som naposledy odsávala asi 2 týždne v kuse. strašné dačo. marek bol nervózny, len som ukázala tú odsávačku 😅

wien
10. feb 2009

musím ísť, lebo náš nervoš je celý bez seba, keď sa dobre nevyspal. 🙄
no celá mama 😀

krazu
10. feb 2009

ahojte
baby ja tu sedim ako na ihlach, maleho som zaniesla na skusku k opatrovatelke na hodinku a teraz ma tu osiva ze ci je dobry

kika, mozno to budu zubky ked ma len teplotu

aj dado ma sople a pripisujem to hornym zubom, tiez ked uz zacuje vysavat tak spusti krik

a som sa chcela spytat, kolko vydrzi tak doma robeny jogurt, ci ho treba hned zkonzumovat

krazu
10. feb 2009

ja tapa 😀 az teraz som si pozrela link od wien, tam to pisu

zaza_na
10. feb 2009

dakujem za recepty. ukaladam 😉
leni, jejda, pridavam sa k babam a pevne dufam, ze su to len zubky 😕
wien, tak dufam, ze to dospis poobede. aj ja chodim lili prikryvat, ked zaspi. ale snazim sa hned tak do 10 minut, nech sa nezobudi. to poznam. ona sa tiez vie lahko zobudit po pol hodke...
to vy nie ste este vobec zaockovany? vedela som, ze to niekto spominal, len som si nepamatala kto... som ti xcela napisat, ze ani mojej segry damianko nebol este ani raz len to nestastne tbc... a on uz ma 11 mesiacov 😲
stale je nejako chory chudacik. ale to preto, ze filipko (starsi bracek) chodi do skolky a vkuse odtial nieco dovlecie... 😖

zaza_na
10. feb 2009

krazu, a kam si ich poslala? isli vonku? neboj. dobre to dopadne. ale ja by som tiez bola ako na ihlach 😝

krazu
10. feb 2009

zazana, zaniesla som ho k nej domov, tam ho budem vozit, no uz len 10 min. a ficim po neho 😀

pondelok
10. feb 2009

ahojte babulky,
no nasa noc celkom v pohode v spanku trochu mrncala, tie uzubky sa tlacia, horucky zatial nema, my klasika sme vstavali o 7 teda jedla, a s postele sme sa vytrepali 7,30 a o 9 bola taka unavena ze som ju polozila do posteele a hned zaspala a este spi, tak cakam kedy sa zobudi, najeme sa a pojdeme von,
gabikam gratulujeme
krazu a ty sa chystas tiez do prace?

zaza_na
10. feb 2009

baby, Lili mi spi uz vyse hodky. ja sa zacinam nudit! nexce sa mi zacinat nejaku pracu. co ak sa za 5 minut zobudi? 😝 chodim po byte jak zurivy pes. nie som u nej zvyknuta na taketo dlhe vyspavanie 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre