Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lenockach
18. feb 2009

Dobre ránko!
Nasa Miska má cervené výrazky okolo pusinky. Asi zo slin. Neviete poradit co by som jej mohla na to dať?

dididi30
18. feb 2009

caute

my sme mali super noc, som vyspana a thomasko papal asi len 2 krat, lebo ostatne si nepamatam 😀 😉

jaruska, jaj sak som sa narehotala, este som si precitla , ako si napisala,ze som mohla nejake talafatky na sebe vykecat, sak dockaj, ja vas este prekvapim 😀
aj ja mame ste v mobile fotky a video malickeho ako sa narodil, aj prisal 😵 jaj ja uz take nebudem mat ☹ sak stacilo 😉

wien a co vam gumaciky chybaju?? my musime mat,sa tu furt prsi a tak, tu ich ma skoro kazdy 😉 este aj ked nasnezilo, tak si obuvali gumaky 😅

grazi, tak ja kupujuem vyzivky hipp, tak som malemu do varenia kupila umele hipp a aj mam kasicky hipp, mliecne aj nemliecne a aj som kupila UM hipp na dobru noc, skusali sme 2 krat, ale ani tak dlhsie nespal, ale za to nepytal tolko ciciat 🙂 ale sak vy spite celu noc, tak vam to netreba 🙂

dididi30
18. feb 2009

lenocka, juj neviem my sme take nemali, snad baby budu vediet 😉

greguska
18. feb 2009

ahojte!

baby, my máme nejaké divné ráno, dúfam, že Maťko je OK., bo prebieha takto:

Isli sme spať pred 22.00, 2x v noci papal. O 6.00 bol hore, asi chcel byť k tatovi solidárny, som sa mu otočila chrbtom, tak sa ma hodinu snažil vykopať z postele, ťahal ma za vlasy a podobné somariny, pred siedmou začal plakať, tak si dal mliečko a zaspali sme. O 8.00 strašne plakal, zase dostal mliečko a ešte zaspal. A o 8.30 zase a ešte spí. Tak dúfam, že len doháňa deficit, čo za posledné mesiace nabral, a nebude chorý ☹

grazi,
my sa kojíme, ale pokiaľ viem, s tými UM je to tak, že keď je dieťatko alebo rodič alergik, detská lekárka ti môže predpísať UM aj na recept a vtedy nejakú časť prepláca poisťovňa (tuším okolo 50 %).

lenocka,
ja ti neporadím, ale my keď sme mali na líčkach také vyrážky malé, doktorka nám predpísala nejakú zarábanú mať (pôvodne na prdelku), a tou sme mali aj líčka natierať. ale aké je zloženie tej masti ti nepoviem 😅

no už sa zobudil, tak si ho idem skontrolovať 😉

greguska
18. feb 2009

no vyzerá byť v pohodičke, si tu pekne začal rozprávať, tak si asi naozaj len potrebovať pospať 😉

idem sa aj ja napapať, bo som ešte nestihla 😉

zuzpolka
18. feb 2009

ahojte 🙂

lenockach...naša mala ked mala vyražky na tvaričke, som jej davala holtov krem,
ale to mala niečo ine, tak neviem či to aj na toto pomôže 😖 a dost smrdi ta masť 😝 ale v lekarni ti určite poradia čo jej pomôže 😉

no idem ja žehliť 😝
zatial pa pa 🙂

greguska
18. feb 2009

tak my sa už pohrali, aj čosi navarili ideme sa obliecť a trochen na prechádzku, aj keď tu stále fúka. nechápem, však už minimálne týždeň fučí každý deň 😠 a rovno do robotky, tak sa zastavíme až večer, asi 😉

wien
18. feb 2009

ahojte. marek dnes ešte nespal 😠 zdá sa, že nabiehame na 1 denný spánok 😝 vstávali sme okolo trištvrte na 7 a o 12 som ho dala do postieľky. doteraz tam pochodoval, teraz aj vyškrekuje, tak ho asi vyberiem a vyskúšam neskôr 🙄
grazi, akékoľvek mliečko môže doktorka predpísať do roka. nemusí byť len HA, ale aj keď maminka nekojí, tak predpisuje. poisťovňa z toho až toľko neprepláca, ale namiesto 10,33 EUR som platila "len" okolo 6 EUR. kupovala som nutrilon HA. ceny u všetkých mliečok sú veľmi podobné.

didi, to fakt, že v gumákoch do snehu? 😲 tí angláni sú teda divní 😀
gumáčiky nemáme. ani neviem, či sa tu dá zohnať také malinké číslo. pokukám.

v spálni zostalo ticho, že by zaspal??? 😕
no hurá, už spí. však po pol hodine sa už aj patrilo 🙄

wien
18. feb 2009

a máme dospané 😠 😠 😠
jaaaaj, dnes budem zlá 😖

miauka
18. feb 2009

Ahojte.
Lenockach, nasa Eliska mavala vyrazky zo slin, tedy sme jej to tusim len natierali takym zarobenym kremom od doktorky, ale mava vyhodene cervene vyrazky okolo pusy a to su alergicke, zatial co som odsledovala, tak to mala asi z bielka a tie po nejakej hodinke zmiznu same.

kostri
18. feb 2009

hojte
miauka eliska uz papa bielko? 😕

my sme vyrazky okolo ustociek tiez nemali,ale kamoska davala malemu holtov krem a ten pomohol 😉

hanka nejako kasicky vyradila zo svojho repertoara 😒 kupovane vobec nechcela,potom som jej varila domace,papala kazdy vecer..a teraz nic 😒 poobede papa chlebik vacsinou,alebo co zvysilo z obeda 😀 a potom sa kojime,alebo jej namocim ovsene vlocky a dam jej do toho ovocie...inak nic mliecne okrem MM nemusi 😕 ani maslo ani syr..doktor mi povedal,ze mozem uz davat aj tvaroh 😲 ale aky?a ako ho pouzit 😅 ?

mati,aj hanka neska nejako divne spinka.po doobednom spanku bola ospala uz po hodine 😕 este som ju nejako potiahla,aby bola hore aspon 2,5hodiny,bola to fuska 😝 😀 cilkaj spi,uvidime dokedy a ako potom vydrzi dovecera 😝

wien 😀 klud,este sa nanervacis dost 😉

kostri
18. feb 2009

wien zmizol ti album 😲

dididi30
18. feb 2009

jakra komu zmizol album? 😀 sak ho tam ma 😅

dididi30
18. feb 2009

inak my hajame cez den raz, a to tak do 2 hodin ale to asi prehanam 😅 , ale ked je v kociku tak spi viac krat, ale mne sa nechce furt ist von, sak to len minam peniaze, ale zas som sa naucila nakupovat cez pocitac a tak minam doma 😠 😖 dnes by mi mali prist nejake objednane veci, joj dufam,ze zas nebudem cakat tyzdne 😖

tvaroh este nedavaj, teda moj nazor, ja by som nedala 😉 ....maslo das do papky, zamaskujes a syr sme mali jedine vo vyzive a to len raz 😉

miauka a ty si davala uz aj bielok?? to sa nema, ale mozno si nevedela,ze? vajicka su vo vselicom a clovek si nevsimne kym neprecita 😉

zuzpolka
18. feb 2009

ahojky, som tu zas 😀
teraz som len obedovala 😠 mala som koooooopec žehlenia, a ešte mala do toho 😀 😝
prave som jej davala mliečko a zaspavala pri tom, tak som ju šupla do posteilky,,,ale pochybujem že sama zaspi 😖 zatial len kriči, tak ju asi idem zobrat 😖

dididi, niečo mi hovor o tom nakupovani cez internet 😀 ja furt niečo objednavam a potom sa čudujem že kde mam všetky peniaze 😠 😀

graziela
18. feb 2009

Ahojte,
Lenockach, aj mojej starsej dcerke sa robia niekedy vyrazky okolo pusy, hlavne ked sa na nievo velmi sustredi, tak sa oblizuje a potom to tak dopadne ☹ Ale ja som jej na to nic nedavala, zmizlo to same...no mozno by mohla pomoct ta modra indulona, nabuduce aj my vyskusame...
Wien,
tak to som nevedela, ze mliecka poistovna preplaca...pri starsej dcerke, ktr. som vobec nekojila, sme si kupovali sami, a mesacne nas to vyslo aj 1500sk...dost velka palka to bola, ale to bolo pred 6 rokmi...tak to sa budem musiet popytat dr., nech nam predpise...Vzdy je menej tych 6eur ako 10...
My sme dnes inac boli s Jurkom u dr., kedze v noci dost kaslal a aj sa dost pre to budil, chudatko...nasa doky tam nebola, ale zastupoval ju jeden mlady doktor, vekmi sympaticky... Chvalabohu nam nepredpisal ziadne atb, povedal, ze dobre , ze sme nasadili ten ventolin sprej, a povzbudil ma, ze pekne sa to da vyliecit aj doma, za pomocu tych inhalac. sprejov a este koooopec dalsich, ktr. nam odporucil...do nosteka mame 2 kvapiek (pamycon+livostin), fenistil kvapky ako doteraz, 2inh. spreje, mucosolvan na vykaslanie, cebion multi (vitaminy), probiotika a neviem, ci som este nieco zabudla...musel mi to napisat na listocek vsetko, aby som v tom nemala chaos...No, verim, ze to zaberie...
Len horsie je, ze len pred par dnami som sa ako-tak vyliecila z prechladnutia a od vcera ma zasa boli prava mandla, ze nemozem ani prehltat...a mam aj zimnicu, mna asi porazi, ak idem byt zasa ja chora...
☹ ☹ ☹
Aj ja by som mala dnes pozehlit,len to asi uz dnes nestihnem, lebo manzel ide o chvlu do prace a potom budem sama s detmi...
No, Jurko sa prave zobudil, idem mu nachystat nieco na papkanie a mozno vecer este nakuknem...

zuzpolka
18. feb 2009

prave sme dali druhy pokus o spanok a nist 😠 teraz pre zmenu stiahla Viki flašku čaju a vyzeralo to že už spinka, a zrazu kuk na mna a velky rehot 😠 😀 no čo s nou,,,,hlavne že si už hodinu žuli oči jak by spala 😔
😖

kostri
18. feb 2009

jezkovi voci 😕 sak presne toto iste mame my neska s hankou co robi viki 😅 akurat ze som ju teda drzala hore 2,5hod aby dlhsie spala a nebola vecer mrzuta a ona sa zobudila o polhodku 🙄 a je teda od pol tretej hore 😒 no hodinu som ju nosila na rukach co stale vyhukovala ☹ ani na rukach ani na prsku ani pri pesnickach nevedela zaspat,oci si zmolila,driemalo sa jej..potom konecne zaspala,jak sme sedeli,ona teda na mne,po chvili privrela oci,tak som ju polozila do postele a utekala nakrmit zajacka 😵 a potom reku aj sebe volaco do huby 😀 ale najprv som ju islam kuk a ona hore vysmata jak sliz 😝 😀 tak sme vecerali spolu 😀
no co je toto neska za robota? 😕

gali ani mne sa ten tvaroh nezda..a ani krupica,sak to je tazke ne?niekde to odporucaju od jedneho roka
ale v novom dietati zas pisu,ze kravske mlieko sa moze davat do pokrmov uz,ze sak je to prevarene 😕

grazi to kolko mate tych lieckov???? 😨 ☹

zuzpolka
18. feb 2009

kostri 😕 no niečo asi vo vzduchu je 😀 ja som ju konečne pred chvilou uspala 😖 už som ani nechcela , bo normalne by sa za hod. mala kupkat 😒 no uvidime ako bude 🙂

😲 je to možne??????? už je hore 😕 😠 😠 😠 😀 to si dala 10 minutovku 😒
tak letiiiiiiiim pa

graziela
18. feb 2009

Kostri,
no bohuzial, dost mame tych liekov... ☹ Ale ak to ma pomoct, tak nebudem banovat...
Nas Jurko zaspinkal asi tak pred polhodinkou a predtym len tak lezkal asi hodinu so mnou na gauci..aj teraz spinka na gauci, neviem, ci nahodou aj Saska pri nom nezaspala, som ich poprikryvala deckami, nech si oddychnu, detuse moje..Saska mala aj poobede 37°C, stale sa jej to tam drzi...a to sme mysleli, ze uz zajtra pojde do skolky...
dnes je tu nejaky velky klud... 😕

zuzpolka
18. feb 2009

taaaak ja som už malu uložila, a vyzera to že už spinka 😀

grazi, ake zlate, že spinkaju spolu na gauči 😅 mne sa ešte fakt nestalo že by mi Viki len tak zaspala 😕 nechapem, tie videa srandovne čo deti zaspia pri hoci čom a v hoci akej polohe 😀 😀 😀

greguska
18. feb 2009

ahojte babulky!

tak dnes je to naozaj nejaké divné s tým spánkom, aj keď ja sa vôbec nesťažujem 😉 ráno teda spal do 9.15 ako som písala a potom sme sli von a pekne zadrichmal okolo 12:45 a spinkal do 15.00 😀 to sa mu teda nepodarilo ani nepamatám. teraz je ešte hore, naťahuje si ponožky 😀 tak hádam ešte dáku hoďku vydrží a pôjde spať, možno.... 😉

grazi,
hlavne nech vám tie liečiky pomôžu... a držte sa, nech nie ste všetci chorý 🙂

zuzi,
tak to ti dnes vikinka predstavuje, ako náš maťko spával doteraz 😀

tiež myslím, že na bielok aj tvaroh je ešte skoro, teda podľa toho čo som čítala, ale už naozaj neviem, podľa čoho sa riadiť, keď raz ti tak povedia, raz tak.... 😒
náš maťko teda už mal aj krupicu, ale to len 3-4 lyžičky, keď mali rodičia na večeru 😉

dididi30
18. feb 2009

caute

no ja som prisla na jednu vec, thomasko mi spi doobeda okolo hodky a pol a potom az do vecera nemusi, teda do 6 hodiny, kedy sa uklada spat, lenze on si dnes aj poobede zdriemol a to bola chyba, totizto som ho teraz pol hodky uspavala, teda neuspavala, ale furt dala na jeho miesto v posteli, bo on vsade lozil, kratdol tamce z posteli babiky, totizto jej postel je prilepena na nasej aby nepadol 😉 😀 no tak som zlikvidovala babiky a on furt volaco snoril po posteli, uz som mala nervu tak som si lahla na postel a chytila ho do narucia ako babatko a on zadriemal 😅 joj krasne to bolo, ved ja som ho tak nikdy neuspavala, on to nechcel, on sam zaspaval a teraz? inak tatko ho tak uspava, ked som v meste a on s nim gazduje, no asi si zvykol 🙄 ale nevadi, je to roztomile....ale ked sa nad tym zamyslim, tak cim neskor ide spat, tym dlhsie spi a ja som potom vybuvana, takze asi to necham tak a budem ho davat spat neskor, lebo aj tak sa bude menit cas, nie? 😉

dnes sa tamca s thomaskom tak paradne zahrala, no ja som si poupratovala a aj mi ho krasne povarovala, aby nepadol a tak.......je to super, lebo cim su starsi , tym lepsie sa zahraju a ja mam free 😀

grazi, ja som sebe aj tamce kupila ECHINACEA a ta je super na imunitu, ja to beriem vo forme tabletiek a tamca vo forme sirupu, jej hlavne pre to ,ze ma exem a aj na to je to dobre, vyskusaj, je to prirodne a ma to skvele ucinky, len si daj ten nazov do vyhladavaca a precitaj si o tom 😉

matka aj tebe to odporucam, kukni sa na to, chvalila to aj dudri-katka 🙂
inak tamca dostala nejaky novy krem elocon ointmen, tak som zvedava ako to pomoze 😉

baby co uz mate a nemate zubky, co davate detickam okrem geliku?? ja som dnes kupila homeopatika na zubky a vraj je to dobre aj pre deti, ktore neprespia celu noc alebo sa casto v noci budia s placom, tak to vyskusam, kvoli zubkom, lebo nas v poslednej dobe trapia, asi sa deru, pomalicky 🙂

lenka a ty co robis?? ste ok, marianko uz neteplotuje?? ci zas robis maslo 😀

dididi30
18. feb 2009

jaruska, veru dockaj , nedavaj tvaroh ani krupicu, sak su vselijake pre deturence 😉
inak o tom prevarenom mlieku som pocula aj ja, je to na kazdej mame... 😉 ale zas to nase je aj tak naj a ked uz tak umele to je prijatelnejsie pre babo..

zuzpolka
18. feb 2009

dididi ja som davala len gelik, aj to len par krat 🙂
a s tym večernym spanim to aj ja chcem tak posunuť,,,, ved aj stmievat sa bude neskoro, nemože chodit o siedmej spat 😕 😅

dididi30
18. feb 2009

jaj a zabudla som dnes sme boli s thomaskom v meste a zasli sme do ceskeho obchodu a kupila som rozky a keby ste videli ako celu cestu zul, ja som si v klude nakupovala 😀
tamce som kupila pribinackov, hm a samozrejma thomasko ju videl, tak sup lyzicku do pusy, jaj niejedy ta moja tamca tak provokuje, robi to co nema... 😀

zuzpolka
18. feb 2009

a alicka sa už 2 dni neukazala 😕 hadam je všetko ok 😒

wien
18. feb 2009

čafte. zase toho moc nepíšete 😕
kostri, nakoniec som ani zlá nebola, aj keď teda liezol mi na nervy občas riadne 😅 len pofňukával a nič ho nebavilo. v kuse sa mu pusina otvárala, ale keď som ho ešte skúšala uložiť, tak len pochodoval po obvode postieľky a vyrevoval. ale nakoniec pospinkal ešte asi hoďku teraz navečer, keď som ho kojila. joj, no zaspomínala som si na staré dobré časy. jednu dobu mi spával len tak dlhšie, keď som ho kojila v ľahu a tak sme si vždy schrupli asi hodinku obidvaja 😵 to sa mi už dáááávno nestalo...
aj som sa obávala, že teraz večer nebude chcieť zaspať, ale o 7 dostal kašu, okúpal sa a o 8 som kojila - vycucol obe prsia - a pri tom zaspal, ani neťukol. tak som zvedavá, ako zaspí. skúsila som mu dať po dlhšej dobe zase vak na spanie, lebo ráno býva zase voľajaký studený. aj sa v tom nebude dať tak dobre postaviť 😉
kostri, ani ja by som tvaroh nedávala - do roka sa neodporúča, aby sa neprešvihli bielkoviny. tak isto bielko sa nemá dávať.
grazi, o tom preplácaní by som ani ja nevedela, ale stretla som u doki raz bývalú spolužiačku a tá dostávala na recept hromadu mliečka, lebo nekojila. mi len povedala, že závidí, že môžem kojiť. a minule mi naša doki povedala, že keby som náhodou nekojila alebo mám menej mliečka, tak že mi nejaké predpíše. veru, aj nejaká hradená suma sa ráta. ale mliečko preplácajú len do roka dieťatka. aspoň niečo, nie? myslím, že kopa mamičiek o tom ani nevie a pritom by im to ich pediater asi povedať mal.

dadaga
18. feb 2009

ahojte...babenky aj ja zijem, ale nejako moc nestiham net... lebo Lukasko je trochu moc pohyblivy takze sa mu musim venovat a po veceroch navarit ozehlit a tak... cize net len malo kedy..
inad didi my papame normalne na ranajky pribinacika a aj bielu aktiviu a ta nam dokonca viacej chuti .. a este ohladne tych rozkov.. aj nas ich rad zuzle ma 2 zuby a uz aj horne mu idu...takze je vzdy ako prasiatko... ale nevadi umyjeme...
tak vas vsetkyz zdravime s Lucikom mojim..

wien
18. feb 2009

grazi, inak aj my sme stále nejakí chorí. teda teraz viac marek ako my. aj som zvýšila dávky sprejov, aj kvapky pridala, aj čípok na noc a nejako sa m to nelepší. zajtra sme mali prísť na očkovanie, ale nič z toho zase nebude. marek nejako podozrivio sípa. my\slím,, že to bude mať už na prieduškách a aj tak dostane ATB 🙄
myslím, že pamykon je druh ATB, nie? marek ho mal tuším už 3x 😝
asi je fakt dnes niečo vo vzduchu, keď nám tie deťúrence cez deň spať nechcú 😀
ty brďo, didi, vy máte také hromadné spanie? že všetci v jednej izbe? 😀 to si ani predstaviť neviem 🙂
a ako sa volajú tie homeo na zúbky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre