Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lenockach
19. feb 2009

Dobre ranko baby!
My sme mali super noc. Mala zaspala okolo 22.30. Zobudila sa az o tretej podudkala cicik, potom spala az do siestej zase podutkala trosku cicik a zobudila sa az o deviatej. Normálne som vypata.
Aj ja som malej uz davala zuzlat roztek. Ale ona si z neho uz vie odhryznut. Minule si dhryzla riadni kusisko a zacala sa nim drhnut, tak som ju musela zachranovat.
Vy hovorite, ze budete muset zacat davat deti neskôr spavat. A ta nasa vecer nevie zaspat. Ona az tak 22.30. My vedla nej uz driememe a ona sa stale jasi.
Ja by som tiez malej este nedavala pribinacika a na radu dididi som je prestala davat aktiviu a kupujem jej poctive smotanove biele jogurty. Ona ich zboznuje. Ked ich papa tak pri tom robi normalne ze „mnam“. Ja jej do nich este pridam trosku sparenych ovsenych vlociek a nastruham jablcko. A niekedy jej par lyziciek ukradnem. A od kedy jej davam biely jogurtik nemame problem s kakanim.
A co sa tyka imunity. Tu ma nasa mala asi po nas. My s manzelom sme nebyvali chori ked sme boli mali (teda ak sa nerata slepak). Ani nasa mala este nebola chora (klop, klop). Teplotovala len po ockovani a ked jej isiel zub.

lenockach
19. feb 2009

no idem malej vytiahnut masko. Dnes bude mat cukinu, zemiacik a kur. masko. mnam

greguska
19. feb 2009

ahojte!
maťko večer zaspal až o 21.30, to znamená, že bol hore 6,5 hodiny 😲 No sa mi tak vidí, že sa hrá na dospeláka 😉 A v noci cuckal asi 3x a od siedmej je hore. Ale celkom som sa aj vyspala, tak je dobre.

teraz sa ešte hrajkáme, on už chodí spať až po 3,5 - 4 hodinách bdenia.
my papáme furt activiu, každý deň zlupne jednu, ale najbližšie mu kúpim nejaký smotanový, nech má zmenu.
a dnes budeme mať polievočku, zemiak, mrkva, kuracie mäsko, teda ak mladý pán zase nezačne protestovať proti nejakým kúsočkom. ale hipka to istí 😉
musím aj na trh zbehnúť, bo sme už všetku zeleninu pojedli.

gali,
ja zatiaľ beriem calibrum mami, tak tú echinaceu vyskúšam neskôr.

lenocka,
tak aj vy ste taký neskorý spáči. no potajme som aj rada, že si napísala, bo som si myslela, že už sme nejakí divní, keď väčšina detičiek chodí teda oveľa skôr spinkať ako my 😉
a aj maťko si vie odhryznúť z rožka, ale my rožky nekupujeme, tak odhrýza z chlebíkovej kôrky. našťastie sa mu až taký veľký kus nepodarilo, tak zatiaľ sme zachraňovať nemuseli.

zuzpolka,
furt zabudnem napísať, že ani maťko nazaspí sám v postielke, len veľmi výnimočne sa mu podarí. a to skôr večer, cez deň nehrozí 😉 on zaspáva na prsíčku, alebo v kočíku na prechádzke.

greguska
19. feb 2009

a s tými očkami, ja aj mangi máme čokoládkové, také sa nám veru ľúbia 😉 malý má také do hneda, ale oveľa bledšie, tiež by som to zadefinovala, že hnedo-šedé. tak uvidíme, možno mu ešte stmavnú, keď u nás takmer celá rodina má hnedé, okrem mojej maminy. a to sa mangi vyjadril, že oči po svokre malý mať nebude 😀

erika26
19. feb 2009

ahojte baby joj ako to vy všetko stíhate aj deti aj koníka alebo ja mám doma také super šidlo? no v rýchlosti sa pochválime: zuby žiadne 😀 ale zato sme sa naučili loziť dopredu, konečne už necúvame celý čas, no a už 2 týždne chodíme. Takže moja chrbtica je už tam... 😉

zuzpolka
19. feb 2009

ahojte 🙂
Viki spinka tak ma chvilu čas 🙂

wien, ja som tam prave čitala aj strašidelne veci v tej teme 😕 😅 tak radšej už nečitam 😝

noc sme mali dobru, posledne dni je to tak že sa Viki zobudi okolo 4-5 hod dam jej papat a spinka ešte do 7-8 hod. 🙂 pred tym vydržala pekne až do rana 😖 ale aj takto je to dobre 😀

dnes budeme papat špenatik, prave varim zemiačky 🙂

greguska
19. feb 2009

bobček ešte nespí, ani nevyzerá, že by išiel. žeby už naozaj chcel len jeden krát za deň 😕

aj tak to stále nechápem, ako mu to môže stačiť, však on za 24 hodín spí 12, a keď má dobrý deň tak 13 hodín - to rátam aj denný aj nočný spánok dokopy. a energie má furt za troch 😉

greguska
19. feb 2009

erika, tak gratulujeme !

graziela
19. feb 2009

Ahojte,
Didi, ta echinacea ja vyborna vec, vobec ju nemusis obhajovat, ani seba 😉 Ja zatial tiez beriem calibrum mami+kvoli tej artroze vapnik+horcik+zinok a snazim sa denne jest ovocie...No a co sa tyka imunity, nasmu Jurkovi robili testy na imunitu a tu ma v poriadku...a ja s muzom nebyvam tak casto chora...mala som problemy pred otehotnenim, ale to bolo kvoli stresom v praci (zmena sefa, kolektivu, intrigy, psych. natlak a pod.), vtedy som mavala anginy kazdy 2.mesiac,aj ten pasovy opar, co som uz spominala...no a este k tomu aj tej tlak sa mi zvysil...Teraz nemam ziadne take problemy, chvalabohu a v detstve, pokial si spominam, tak nic vazne...Muz sice sáko maly byval vraj casto chory, ale od puberty veeeelmi malo...ale on aj dost sportoval, sem-tam sa prevetnivne sprchuje v stud. vode, otuzuje...a este som zabudla, v detstve mal vybrate krcne mandle...no..tak ja tiez len dufam, ze nase deticky z tooh vyrastu 🙂 🙂 🙂
My sme dnes mali noc, ako som ocakavala... ☹ Jurko sa o jednej zobudil, nakrmila som ho, zmerala teplotu a sok, mal 39°C a bol cely horuci...cipok som mu mohla dat az o dve hodiny...tak som mu este dala cistu vodicku a o tretej som hu hned dala cipok..potom som ho este raz zobudila, nech si da vodicku...a celu noc rozpravala akoby zo sna, ale bol pri tom taky zlaty, aj sa usmieval...a ja som mala celu noc zasvietenu lampicku a neodvazila som sa ani len otocit na druhu stranu, aby som ho citila...No ale rano, ked sme vstali, tak opät teplota 39°C, tak sme mu museli davat zabaly, aby mu klesla...chudatko, velmi to je neprijemne... ☹ Vahala som, ci opät nepojdeme predsa len ku dr., tak som volala nasej sestricke, ta ma upokojila, ze tie teploty dietatko vie pekne spracovat, do 2 rokov maju vraj deticky nejaku zlazu, co ich chrani a aby som striedala na teplotu cipky + sirup, aj v kratsich intervaloch ako 6 hodin, ked treba...a mame este pockat do zajtra, ze bude dobre...ved lieky mame a treba pockat, kym zaucinkuju...Tak ma naozaj trochu upokojila, teraz som Jurkovi meral, mal 37,6°C, co uz je lepsie...Boze, dufam, ze sa z toho vystrabime....

flori
19. feb 2009

ahojte 🙂

Rebeka spi,tak sem na chvilu skocim
nasa mala ma stale 3 denne spanky,ale chodi tiez vecer spat neskoro okolo 21-22hej,v noci 1-2 papa a spi 7mej,potom je 2-3 hod hore,musi sa vyblaznit,polozit,skontrolovat vsetky hracky,vsetko co je zavesene na stenach,magnetky na chladnicke,ci nieco nepribudlo a ci jej oblubene nezmizli atd,,,,potom spi tak 1,5 hod
2.spanok ma okolo 14-15 tiez asi 1,5 hod,,,a posledny okolo 18tej,ale to len tak 20 min

greguska Matko ma paradnu hupacku

mne sa tiez velmi pacia take tmave cokoladove oci,lebo my sme boli cela rodina svetlych modrookych,az muz a Julia maju take krasne tmave,no a Rebeka nieco medzi,teda tmave ale modre

a myslim,ze vsetky mamicky tu maju deticky sidla 😵 ,ktore treba neustale strazit a dvihat,nosit,hrat sa s nimi,len je urcite velmi fajn,ak mozu prist na konika a trochu sa vykecat,alebo poradit

Rebeka uz 4.den lozi aj dopredu,tak sa nemozem na to vynadivat,ake je to podarene,lebo Julia sa vobec neplazila a nelozila

greguska
19. feb 2009

no malý už zalomil, tak idem obedovať. dobrú chuť aj vám!

grazi,
ja keď čítam aké vy máte starosti, tak sa až hanbím, že ja sa tu sťažujem, že malý sa v noci budí na papanie ☹
no nech tie lieky rýchlo zaberú, nech je jurkovi už konečne dobre a veru snáď z toho vyrastie. a saška je už ok ?

greguska
19. feb 2009

flori, tak to rebeka fajne pospí aj cez deň. náš nelozí a tuším sa ani nechystá...ale veru šidlo je poriadne, stále je v pohybe. on sa tuším nevrtí len vtedy keď spí 😀
a dakujeme za pochvalu, hojdačku dostal matejko predčasne k meninám 😉

greguska
19. feb 2009

áááá, už je hore, takže dnes pokračuje divné spanie 😕

lenockach
19. feb 2009

bozinku tie teploty to je hrozne. to sa clovek boji aj v noci zaspat. Nasa mala take teploty po ockovani a to som celu noc nespala len som ju kontrolovala. Tak nech sa malinky rychlo uzdravi a teplotky sú preč.
Miška buva uz hodinku a pol. neviem co sa jej porobilo. Ona nezvykne. idem ju kuk

lenockach
19. feb 2009

len sa na mna kukla otocila sa na druhu stranu a spi dalej. to su mi veci

greguska
19. feb 2009

no my ideme von, aj na prechádzku, aj do obchodu, aj na trh, aj za tatom do roboty, aby sme toho nemali málo. ale zase tu fučí, aj niekedy prestane ? 😠

dididi30
19. feb 2009

a jake nervy tu sa rozpisujem a nepreslo mi to 🙄 😅

grazi, ja mam tiez imunitu ok, robili mi testy, muz ten bol od malinka do 2 rokov chory, potom mu vybrali mandle a uz od vtedy bol ok, az na to,ze ma alergiu, ale znasa to super, bez atb a chorob.....tamca je v poho az na to,ze ma exem, ktory je hadam na cely zivot 😖 thomasko je spolos po mne, asi to bude mandlami, akurat davali o tom na stv, proste nam nestecu mandle do nosa ale do pluc a furt kasleme a kasleme...sak furt fukam a thomaskovi ne odsavam,ale zas som rada,ze to nieje s horuckou 🤐 zu sa nejako prebojujeme
a vy co furt teplotujete ako lenka?? 😲 to nieje sranda, sakra , stve ma,ze kojime a takto.... 😒

flori, erika, mate sikovnicky 🙂

dididi30
19. feb 2009

a zabudla som thomasko nechcel spat, v postielke plakal 5 mintu potom sme si sadli do hupacieho kresla, tam ma ohlasoval, asi 5 minut, bo som sa robila,ze spim no a potom zaspal, takze vymyselnik si vymyslel uspavanie na rukach, hm a to do teraz uspavanie na rukach nechcel, no aspon,ze spi v postielke 😵

dudri
19. feb 2009

ahojte baby 🙂
dneske sme boli u lekarky, Katka 7860g a 70cm. Pytala som lekarke treba choditko?- nie, zakazane. ona sama sa nauci chodit a treba sama postavit po nabytkoch ako didi-gali jej Tamara... aj treba ortoped.topanocky

uz dala ockovat 1.hexa

jogurt mozeme podavat od 8.mes. len biely jogurt...

dudri
19. feb 2009

Wien skoda som nevidela tvoju fotku ako spolocna rodinka

aj tiez som nevidela.jarka-kostri-jej svokru 😢

dididi30
19. feb 2009

katka, nemyslela si nahodou na thomaska, lebo on sa stavia po nabytkoch 😉
tamarka bola v choditku, skoro, banujem bo nelozila, ale rovno chodila, ale zas od konca 9 mesiaca sa pustala sama 😉 asi je to dedicne, lebo ja a muz sme tiez behali od 9 mesiaca, sami 🙂

dudri
19. feb 2009

hej ano didi...

flori
19. feb 2009

ahoj gali,
nasla som ta v teme o choditkach,ta ma zaujimala,my ho mame este zabalene a zrejme ho tak aj necham

dudri,
katka ma peknu vahu,my to mame asi tiez podobne,odkedy sa rozbehla,pribera omnoho pomalsie

aj ja beriem calibrum mami,ale len sporadicky 😖 ,zabudam
Rebeka papala hippku-hovadzie+mrkva+zemiak,,,doobeda jej robim jablko+fenikel+ryzove vlocky

dudri
19. feb 2009

flori, 22.1 7360g, 68cm
dnes 7860g, 70cm
bozo o pol kila za mesiac vela ma velke brusko

dididi30
19. feb 2009

katka, no paradne priberate, asi prikmy jej robia dobre 🙂
teda aj nam robia, len my nemame cas pribrat, lebo tomasko uz dhslie stvornozkuje a je vsade, este aj ked spi tak putuje po posteli 😒 🙂
kasli na brusko , to vybeha🙂

vladi, veru nechaj to choditko tak, ak ste uz nezacali a uz ked stvornozkuje tak je to super, skoda ju zabrzdit choditkom 😉

zuzpolka
19. feb 2009

tak z dnešneho poobedneho spanku asi zas nič nebude 😖
prave som jej davala mliečko pri ktorom zasa zaspavala dam ju do postielky a kriči tam o dušu 😠 a pritom vidim jak by spala, opica jedna 😠 😀

dididi , Viki asi to iste čo tvoja Tamarka,,,,už ju vidim ako v 9 mes. beha 😕 😅 ved už teraz jej to ako ide 🙂

juuuuj ako tam kriči, no idem za nou,,,,a to som chcela ist robiť buding 😀 😝

graziela
19. feb 2009

Greguska,
dakujeme 🙂 No, ono vies, mne Jurko inac krasne spava aj celu noc niekedy, ale väcsinou sa teda 1x zobudi za normalnych okolnosti...tak raz za cas sa mi to asi musi tak nazbierat, ze sa par noci nevyspim...hoci je to prave kvoli chorobe...Ale viem si predstavit, ake je to unavne, kazdu noc vstavat 5x a viac k drobcovi, ktr. tak vystraja aj rok, alebo aj dlhsie...moje deti su v tomto chvalabohu vynimka...Saska spava vo svojej vlastnej izbicke odvtedy ako sme sa prestahovali, to mala vtedy 2,5 roka...a v pohode to zvladla 🙂 No a Saske je uz lepsie, uz len parkrat zakasle, ale teploty uz nema...v pondelok uz pojde na stopro do skolky, a v utorok maju karneval...bude za spevacku 🙂 Na vianoce dostala super parochnu, tak ju vyfesakujem a bude riadna maska 😉 Horsie je, ze ak chcem ist aj ja, musim mat aj ja masku...tak toto neviem ako vyriesim 😕
Inac, aku velkost oblecka nosia vase deticky? Nas Jurko nosi 80-86...
Ja som zistila vcera, ked som Jurka vazila u dr., ze on nema 9kg, ako som si myslela, ale cca.8,5 kg..teda ak ta vaha nebola rozladena, lebo to tam sa casto stava...ale aj tak je to v pohode...

wien
19. feb 2009

čafte. no my sme boli dnes u doki, pôvodne na očkovanie, ale samo že nič z toho nebolo, ani som nečakala. tak ho popočúvala, odporúčala len striekať spreje ďalej ako diví, že marek zrejme dosť reaguje na ochladenie 🙄 a ešte sme utekali ku kožnej, lebo má už asi 2-3 týždne dosť suché líčka, tak ma kožná "potešila", že má atopický ekzém a že sa mu to môže vyhodiť aj v kožných záhyboch 😖 dostali sme dve mastičky, kontrola o 2 týždne. no kua, keď sa niečo serie, tak poriadne 😒 keď aj naše ďalšie dítko bude na tom zdravotne podobne, tak ma fakt picne. chúďa moje malé. možno keby som sa na alergiu liečila už počas tehu, tak to teraz nemuselo byť takéto 😅 sľubujem, že budem poctivo chodiť na alergológiu 😔
marek mal večer okolo 11 nejaký záchvat žalostného plaču, tak som utekala kuknúť čo sa deje a on spal 😲 a o druhej ešte raz 😲 papal až o pol 5 a o štvrť na 6 nespal a kvičal v postieľke - v spacom vaku na kolienkach, beťár jeden 😖 ak dostal ešte druhé prsko a spal do pol 7 🤐 asi bol vyhladovelý alebo čo.
doobeda pospal len asi pol hoďku v aute a teraz spí skoro 2 hodiny, tak to bude tak akurát.

wien
19. feb 2009

dudri, my chodítko ani nemáme, ani mareka za ruky nevodím, vraj sa to nemá. ale ja to nerobím z toho dôvodu, že sa mi nechce pol dňa hrbiť 😅 veď sa naučí aj tak. postaviť sa tiež naučil sám. kamoška malého pracne učila chodiť a aj postavil sa o mesiac neskôr ako marek. tak si myslím, že všetko má svoj čas. nechám to na prírodu. zrejme to má čo do činenia aj s tým, koľko drobec váži a aký pevný a aktívny je.
mám vyfotiť marekovo bruško? či netrčí viac ako katuške??? 😠 😀 😀

marek nosí oblečko ako ktoré. gaťuše oblečie aj ešte 68, inak 74-80.
idem drobca zobudiť, už musí byť vyspaný až-až. stavím sa zase na chvíľu večer. snáď 😉

greguska
19. feb 2009

ahojte,
už sme doma, dnes sme zase tej robote moc nedali 😀
maťko spal na obed pol hodinu, a potom v kočíku ešte hodinku a toť vsio na dnes. tak sa teším na noc 😒

ani my chodítko nemáme, ani mať nebudeme...

katka, pekne rastiete, len tak ďalej 😉

grazi, tak saška bude parádnica. želáme príjemnú zábavu. a ty tiež v maske? no to by bol aj u nás problém. prvé čo ma narýchlo napadlo, hodiť na seba zásteru, do ruky varechu a byť za kuchárku 😅

maťko má väčšinu vecí z tesca, a má veľkosť 6-9 mesiacov, nosí to už dlhšie, ale teraz mu to je také akurátne.

wien, vy to máte tiež ťažké ako jurko. snáď z toho všetkého vyrastiete. aj maťko mal také suché líčka keď bol menší, my sme to teda iba premasťovali, ale zmizlo to za 2 mesiace.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre