Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

michell13
4. mar 2009

ahoj lenka, miske gratulujeme, neboj vsetko ma svoj cas,
aj ti volali z toho centra, ze ako to vyzera?

wien
4. mar 2009

ahojte. my sme mali dnes doma veselo. marek spal v noci vcelku fajn, len sa zobudil už o 4 a potom pred 6 a už nespal, tak sme museli vstávať 😠 doobeda spal len pol hodinku a poobede 40 min, tak som ešte poobede vyrazila von s kočíkom. teplotu nemal, len je strašne zachrípnutý, tak som ho pekne zababušila a 30 min ešte pospinkal. a teraz som ho uložila. síce trochu plakal, ale už zostalo ticho, tak snáď už driemka. aj tak sa mu pusina otvárala.
zajtra ideme na kontrolu ku kožnej kvôli tomu ekzému, tak asi skočím predsa len aj k doktorke ( tej čo zastupuje našu ), lebo sa mi to vôbec nepáči. keď zaplače alebo sa zasmeje, tak pol toho smiechu alebo plaču nie je ani počuť 😅 kto vie, či ho aj v krku neškriabe, lebo aj pokašláva.

no a od 1.5. idem na pol dňa do práce. už v apríli pôjdem sem-tam niektorý deň, ale od mája už každý deň budem asi 5 h bez mareka 😕 ale keď tu sú maminy, čo zarezávajú naplno, 5 hodín by nemal byť snáď taký problém, nie? 😅

krazu
4. mar 2009

caffte 🙂

nasla som vas az na druhej strane 😕

kostri, tak sme boli rano u doktorky, popocuvala ho a ze pocuje hlieniky a ma zacervenane hrdielko. dala mu kvapky proti kaslu a dhidiaden, tak dufam ze ho to prejde
no a s nadchou teraz pre zmenu zacinam ja 😠 mam riadne plny nos, som sa smiala, prisla som do kolektivu medzi ludi a bach hned choroba 😀 😀 😀

baby krasne fotecky ste popridavali 😵 😵

wien
4. mar 2009

didi, pekná helmička 🙂 teraz som v mame a ja čítala, že sa helma deťom dávať nemá, ani moc detičky nesledovať a nechať trošku popadať, aby si potom nezvykli padať bez zábran, lebo majú helmu alebo ich chytajú rodičia. no ale chcela by som vidieť autorku článku, ako by svoje dítko nechala len tak padať napospas 😕 ja mareka teda moc nezachytávam, to je fakt, on si pekne aj zo stoja sadne alebo čupne, ale som vždy nablízku a samozrejme, že sa aj tak neraz niekde udrie 😝

kika a ako vyzerajú tie vyrážky šiestej choroby, či čo to je? lebo ja som teraz večer na marekovi objavila drobučké vyrážky na brušku. nič vážne, aspoň sa mi nezdá, ale aj tak to asi zajtra u doktorky spomeniem.

krazu
4. mar 2009

ahoj wien 🙂

tak nech mareka pekne popocuva doktorka , joj nepodarene pocasie a choroby, tolko chorych deticiek

a tiez planujes ist pracovat, neboj urcite to tiez zvladnes, a skym bude marek?

wien
4. mar 2009

ahoj krazu 🙂
som zvedavá, čo mu zajtra zase objaví 😒
marek bude s kamoškou. tá má o 4 mesiace staršieho synčeka, tak sa spolu aspoň zabavia. teda - dúfam 😅

dididi30
4. mar 2009

caute, my sme asi zase nachladeni 😖 nemam slov 🤐
thomasko mal zvysenu teplotku 38,2 no a som zvedava co bude v noci 🙄
tamca kasle a mne slzia oci, jasna nadcha 😝
thomasko dnes tak kaslal, ze opat sa vygrckal, uz druhy krat dnes, som zufala ☹

wien ja viem o tom, ze ta helma nieje dobre, teda na tu citlivost, ale ja sa nemozem kukat ako moje drobatko pada a furt rovno na hlavucku a este som chcela toto, ked som s nim ja, ani ju na sebe nema, len tatko je taky zachranca a hned mu ju nahodi, nebyva v nej dlho, len ked ma chorbaka v ritke, teda ked sa zobudi a beha kade tade po dome 🙂 ked sa hrame, tak ju nema 😉

tak dobru nocku 🙂

dididi30
4. mar 2009

juj same preklepy, sorac 😀

wien
4. mar 2009

did, však ja viem. veď som písala, že by som chcela vidieť autorku článku, ako sa na svoje padajúce dieťa len tak pozerá 😅 my helmu nemáme, ale chápem maminky, čo ju detičkám kúpia 😉

lenockach
4. mar 2009

miska diky ved my sa neponahlame vieme ze ma svoj cas. ved ja viem ze ked uz bude bezkat a stvornoskovat tak si uz moc neoddychnem tak si to uzivame.
z toho centra mi nevolali, ved uvidime, ked mi nezavolajú tak nam na budúci tyzden crnknem
nas drobec zabuval tak ju asi idem nasledovat
tak dobru nôcku

graziela
4. mar 2009

Ahojte,
juuuj, zasa chore deticky... ☹ ☹ ☹ Vsetuckym, vsetkym prajeme skore uzdravenie..My sme sa uz z toho ako-tak vystrabili, ktovie na ako dlho... 😨
Lenockach,
vobec nie ste sami, kto doteraz nestvonozkoval, nas Jurko doteraz nelozi...uz sa cosi viac snazi, ale myslim, ze tak do mesiaca, dvoch mozno uz bude...ja si z toho nic nerobim a ako pises, ked budu chodit, uz si moc neoddychneme, budeme im chodit za ritusami...takze ma to aj nejake vyhody...ved sa este nachodia za cely zivot...
Didi,
Thomasko je super v tej helme...A inac, nedavas Thomaskovi aspon fenistil kvapky? Nepredavaju take nieco v UK? Alebo nejake podobne antihistaminikum? Motno by to Thomaskovi aspon cosi pomohlo...
Wien,
tak uz aj ty budes zarezavat? No, pribuda vas pracujucih maminiek...
A krazu, ako ste vy zvladli prve dni v praci ?
A Majkovi uz je lepsie, uz nema teploty? To je inac zvlastne, ze teploty take celkom vysoke a nic viac...no ktovie?A inac, ta 6.detska choroba sa moze objavit aj viackrat? TO som nevedela...Inac, toto bola 1.choroba, ktr. mala nasa SAska, ked mala 1rok aj 2 mes., ale mala takmer 40teploty a na 3.den tie vyrazky...ono to ale neboli ani vyrazky ako skor take flaky hlavne po hrudnicku...do 5 dni to zmizne samo...len tie teploty su take dost vystrasujuce, tie treba zmiernit a ak su moc vysoke, pre istotu treba dat dithiaden, aby nedoslo k febr. krcom...lebo tie su vra tiez hororove...
Tak dufam, ze vam to coskoro prejde..
U nas dnes bolo veelmi pekne, teplucko, ani nefukalo nejako, sme sa vencili vyse 2 hodin v meste, aj s kmotrickou...
Dobru nocku, idem hajat 🙂

krazu
5. mar 2009

dobre ranko, mam dnes rano kusok casu, tak som sem kukla 😀 😀
vcera mi vypadol net 😒

maly mal tiez siestu chorobu, mal taky krupickovy vysyp na hrudniku a chrbatiku

grazi, pracu sme uspesne zvladli obaja 🙂 🙂 , dufam ze to bude v pohode aj nadalej ved este len zaciname , no ale ako na potvoru nas - mna aj davida nici nadcha a kasel zatial bez teplot, tak to hadam prejde

wien, tak super ze mas taku kamosku, kt. mareka postrazi 🙂 🙂

no idem ja ta pracovat, prajem pekny den pa pa

lenockach
5. mar 2009

dobre ranko vsetkym!
to je hrozne pocasie uz aby aj slniecko vykuklo. ale apson ze uz nemrzne. Uz sa tesim ked si rano sadneme na balkon a bude na nas svietit slniecko.
noc sme mali celkom fajn. uz sa tolko miska nebudi len sa z nej stala velka cestovatelka po posteli, raz je vo svojej postielke a neskôr je vygulana az pri mne na druhej strane postele. a takto cestuje celu noc.

wien
5. mar 2009

ahojte. malý mi až teraz zaspal, uvidíme, na ako dlho. od rána od štvrť na 7 spal len raz, aj to až o trištvrte na 1 a len trištvrte hodiny 😅 ale to asi preto, lebo sme behali po doktoroch. na kožnom ok, krémy na ekzém máme používať do vymiznutia. a u detskej tiež vcelku ok, ževraj to je len ďalšie zhoršenie alergie 😖 máme striekať physiomer a vyťahovať sople ( aj keď sa mi nezdá, že by nejaké mal ) a ráno a večer vynechať fenistil a dať radšej promethasin, lebo je vraj silnejší ako fenistil 😒 ale som rada, že je to len to a nie je naozaj nejaký chorý. asi to zase bude tým oteplením 🙄

krazu, tú kamošku sme asi prechválili 😅 mangel jej teraz nútene menej pracuje, lebo je kríza, tak chodí len 4 dni do roboty a samo, že sa to odrazilo na domácom rozpočte, tak aj ona hľadá prácu ☹ za pol dňa odo mňa toho nedostane toľko, aby sa jej to vyplatilo. tak nakoniec uvidím, ako to urobím a či si to ešte nerozmyslí...sakra. a to mi to naisto sľúbila... 😠
šupla by som ho aj do jasličiek, ale tam majú vraj teraz plno a aj tak berú až od roka 😢 ale sa mi tam páči to, že majú dlho otvorené - pre prípad núdze a detičky tam mávajú aj nejaké dýchacie terapie s vodou vincentka, čo je paráda pre alergikov. to by sa nám akurát hodilo... no čo už. nejako si to už budem musieť zariadiť...

zuzpolka
5. mar 2009

ahojte 🙂

wien 🙂 ja som tiež dala malu teraz spinkať, lebo spala len do obeda asi hodinku 😵 potom sme boli u mojej sestry a teraz sme prišli domov, tak som ju na chvilu uložila, ved by nevydržala ani do tej siedmej 😅

počasie katastrofa 😠 prši a prši v kuse 😠 zajtra ked tak bude možme tvrdnuť cely den doma 😒 alebo sa pojdeme kupať aspon 😅 už sme dlho neboli 🙂
aj vy ked ste cely den doma už neviete čo robiť s detmi? 😕 malu už potom nič nebavi a je upišťana 😖

dididi30
5. mar 2009

ahojte
potom si vas precitam
toto som nasla kuknite, prakticke 🙂
http://www.dalriada.sk/portal/?q=node/244

dididi30
5. mar 2009

wien jasnacka, ved ani chodacka nieje dobra a pouziva sa, tak preco nevyskusat helmu 😎

grazi, no praveze tu nic nedaju pre take malinke deti 😝 ale zajtra sa objednam , tak aspon nech viem ci ma ciste dychanie, budem spokojnejsia a dam mu doma na slovensku urobit vytery....inak som sa chcela opytat, ako dlho trva kym pridu vysledky z vyterou? je to za den ci za viac dni? lebo ideme domov len na tyzden, tak som zvedava...

inak tu je tiez riadne ochladenie, tak bolo krasne, hruza...no cez den je nejakych 7 ale v noci okolo 1stupna, to nieje nic moc, boze nie a nie byt teplo , hrozna zima, globalne oteplovanie? kde 😕 🙄 skor koniec sveta 😒 😀

graziela
5. mar 2009

Krazu,
to je super, ze ste to tak v pohode zvladli, no nech to tak ide dalej a nech vas ta nadcha rychlo opusti 🙂
Wien,
to cloveku urobi poriadny skrt cez rozpocet, s tou kamoskou...skoda, ze nemas niekoho z rodiny, kto by ti mohol byt s malym...No, hadam to nejako dovtedy poriesite...drzim palec... 🙂
Didi,
vysledky tych sterov by mali byt tak do par dni, presne ti nepoviem,lebo nasa dr. vzdy vopred volala na to stredisko, kde to vysetrovali, vzdy jej to po tel. povedali podla r.c. Ale myslim, ze do tyzdna to urcite bude 🙂 A nechces mu dat zobrat aj krvicku, uz ked pojdete aj na stery? Neboj sa, Thomaska tym nebudes nejako extra trapit, aj ja som sa najskor obavala, ked sme mali ist 1.krat s Jurkom, ved vies, pisala som o tom, ale aspon budes vediet viac...Ono zo sterov samotnych sa moc nedozvies, prave vtedy, ked mu budu robit, moze byt vysledok negativny... 🤐
U nas dnes bolo skarede pocasie, sem-tam aj mrholilo, a ten sneh sa topi...vsade clapkanica...dufam, ze uz nenasnezi a pomaly budeme vytahovat jarne bundy 🙂 🙂 🙂 :-Juuuj, uz nech je tu leto...alebo aspon jar..tu zboznujem..ked sa priroda prebudza 🙂 🙂 🙂 No, my sme s Jurkom vonku dnes neboli, zato ja som sa bola trosku poparadit u kadernicky...najskor som myslela, ze sa dam len podstrihnut, nakoniec som sa dala dost VELA podstrihnut, na zemi bolo tolko mojich vlasov, co by niekomu stacilo na 2 hlavy...no a aj som si nechala umyt, vyfukat, vyzehlit, upravit...a som velmi spokojna...uz mi tie dlhe vlasy liezli na nervy, lebo ja nie som typ, co by som si kazdy den vedela vycarovat nejaky super uces..skor som to riesila celenkou, al. obyc. copikom...v zime to este uslo, dlhe vlasy hriali, schovala som pod capicu, ale teraz, ked sa oteplieva, bolo treba zmenu...davno som uz nemala take kratke vlasy... prihodim aj foto nejake neskor... 😉
No a este som chcela...Jurkovi som dnes 1.krat skusala varit tu ospevovanu pohankovu kasu...zmiesala som ju s osladenou bielou activiou, bananik som pridala, ale Jurkovi moc nesmakovala...a to bolo fakt 1.jedlo, ktr. mu moc nechutilo...asi ju uz nebudem robit... ☹
Dnes sa uz asi neukazem, chcela by som ist skor spat a dnes bude manzel obliehat PC, takze ani nemam sancu...tak papa

alica147
5. mar 2009

ahojte 🙂
didi super stránka, vdaka 😵 😵
idem prečítať čo ste popísali

lucia31
5. mar 2009

ahojte 🙂
my sme este stale chori, teda uz len deturence, najviac tentoraz Tamca...ma sopliky, ktore jej stekaju do hrdiela a potom kasle..dne sme boli aj u doktorky, tak priedusky ciste, nic nam ani nepredpisala..aspon nieco do nosteka mohla, no..tak jej stiekam taky nosny sprejik s aloe vera a panthenolom a davam kvapky sinupred na zriedenie soplikov...moja zlata, prvy krat chora, tak je z toho vedla 😉 uz spinka od pol siedmej a bola uz dva krat hore, co ju hnevaju tie sopliky...inak, lapla to od Janka, lekarka vravela, ze je to virusovy soplik ..
didi, paradna stranka, poznam 😉 🙂

alica147
5. mar 2009

luci ahoj, nám teda dosť pomáhaju kvapky Libenar do nošteka, dávam ich malému denne, nemusíš sa pri nich báť že mu poškodia sliznicu a hlavne ich možeš dávať stále kdežto iné kvapky len pár dní

alica147
5. mar 2009

a my sa už tiež nevieme dočkať jari a už nenávidíme zimu 😠 😠 😠 😎 😎 😀

zuzpolka
5. mar 2009

ahojte 🙂

juuuj zasa niekto choručky? ☹ prajem skore uzdravenie 😉

alic, veru ta zima už ide na nervy 😠 ešte teraz ked prši-hrozne 😖 a neznašam to ked som vonku vbehnem do nejakeho obchodu malu povyzliekať, potom seba....zasa poobliekať no nič moc 😒

alica147
5. mar 2009

zuzi ahoj 😵 pekné fotečky 😉

dididi30
5. mar 2009

ahojte

zuzka malicka je zlata 😵 😀

baby poradte, nejaky naj sirup proti kaslu, taky prirodnejsi a co zaucinkuje rychlo....moj otec ide na sk a donesie mi pre maleho, moze byt aj na predpis, segra zajde lekarke a predpise 😉
dik moc
a dobru nocku , thomasko sa stale budi, strasne kasle az ho napina, chuda 🙄 ☹

zuzpolka
5. mar 2009

baby dakujem 😉 😅

juuj chudatko maličky Thomasko 😢 do kelu aj s kašlom!!! 😠
a sirupček,,,,hmmm ja ti asi neporadim, vobec neviem,,,,ale v lekarni určite poradia 😉

alica147
5. mar 2009

didi myslím že kalciovým sirupom nič nepokazíš

zuzpolka
5. mar 2009

dididi viem že mala ked bola raz chora tak nam dokina predpisala len calcium a fenystil kvapky, nič viac 😕 😖

dididi30
5. mar 2009

alic ,takze ma pytat kalciovy sirup, to sa aj ak vola?a moze aj hedelix? pocula som aj o niecom v spreji
a co je dobre do nosteka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre