Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
5. mar 2009

ani kika nelozila a ani mirko nechce on uplne nezáša byť na brušku tak čo ho budem trápiť

zuzpolka
5. mar 2009

no alicka presne tak,,,,, Viki napr. vobec nešpičkuje a v choditku je 🙂
a ešte sa hovori že kvoli chrbtici.... 😒

alica147
5. mar 2009

no ved podla mna ked tam deti netrávia vela času tak je ok

zuzpolka
5. mar 2009

ved hej,,,,no a čo by sa po zemi valali ked možu na nohach byt nie? 😀

alica147
5. mar 2009

jasne 😀

boženku toto ste čítali?
http://krimi.cas.sk/clanok/108497/znasilnene-di...

zuzpolka
5. mar 2009

alic 😲 😲 😲

alica147
5. mar 2009

no katastrofa 😖

zuzpolka
5. mar 2009

to je hrozne ☹ naozaj 😕

a ty nepozeraš panelak??? 😨

alica147
5. mar 2009

pozerám 😀 ja mám notebook v obývke 😀

zuzpolka
5. mar 2009

ved aj ja 😀 😀 😀

alica147
5. mar 2009

dopozerám panelák a idem drichmať aspon na niečo je ten dážď dobrý, super sa spí 😀 hm, ale pravda je že ja furt spím super 😀 😀 😀

takpa pa dobru nocku 😵

zuzpolka
5. mar 2009

😀 dobruuu nocku,,, ja tiež idem 🙂

wien
5. mar 2009

ahojte.
aj ja chcem jar ☹ už mi tá zima lezie hore krkom. ale zase budeme usoplení 😝
grazi, kamoška si poslala na jedno miesto životopis, ale kto vie, či ju vyberú. si myslím, že teraz je na jedno miesto oveľa väčší nával ako normálne. tak uvidíme, ako to dopadne. mohla by ho opatrovať moja segra, ale aj tá by chcela už ísť do práce a ak niečo nájde, tak pôjde. a okrem toho býva na opačnú stranu, než ja potrebujem, tak by som cestovaním strácala drahocený čas 😢

didi, ten hedelix je vraj dobrý. ale radšej sirup ako kvapky. ja som dávala marekovi jednu dobu tie kvapky a musela som prestať, lebo ho strašne striasalo 😒 kalciový sirup je bez predpisu a tiež neni moc chutný 😅
a dobrá stránka tá, čo si dávala na ňu link. o veľa veciach som ešte ani nepočula 😲 hneď si ju značím.

wien
5. mar 2009

jaaaj, aby som nezabudla - to som celkom zabudla urobiť 😲 - dokina mi poradila dať marekovi na krk olejový zábal . vraj výborne uvoľňuje hlieny. normálka zohriať jedlý olej na takú akurátnu teplotu, aby nepálil, dať na plienku, na to sáčik a šatkou obviazať okolo krku. tak to musím zajtra vyskúšať. už som to raz robila, ale naša doki povedala, nech mu to nejako pripevím na hrudníček a on mal za chvíľu tú plienočku kdekade, len nie tam, kde mala byť 🙄

wien
5. mar 2009

brrr, fuj, nechutná správa o tom 9-r.dievčatku. až ma striaslo 😖

graziela
5. mar 2009

Ahojte,
este som tu trosku nakukla...
Didi, Hedelix sme mali istym casom aj my, kvapky od kaslu, ale vobec to neviem porovnat napr. so Sinupretovymi kvapkami, ktr. sme tiez mali...Jurkovi to totizto vzdy trvalo velmi dlho, kym sa z toho dostal...a takmer vzdy az za pomoci atb ☹ Ale este tu tusim niekto spominal aj Physiomer, my ho sice nemame, ale pocula som same chvaly...to je na zriedenie soplikov, vraj ked je upchaty nostek a nadcha, tak sa po nom spustia sopliky, az tecu po brade...a je to na baze morskej soli (nieco ako Vincentka), takze da sa to pouzivat aj preventivne, napr. ked je v zime v byte moc suchy vzduch z kurenia, tak to tak prevlhci sliznicu...

wien
5. mar 2009

grazi, tebe som ešte chcela...tuším ty si tú pohánku spomínala. ani marekovi nejako už nešmakuje, tak som ju pomiešala minule pol na pol s ryžou a bolo to chutnejšie, spucoval všetko. physiomer je podobný ako libenar alebo sterimar.

wien
5. mar 2009

inak na tie soplíky a zahlienenie mi tá dokina dnes vyslovene odporúčala physiomer+odsávať ráno+večer, na URL mi minule dokina dokonca odporúčala marekovi striekať až 4x denne, vraj to pomôže. a tuším to aj vtedy pomohlo, tuším sa k tomu vrátim 😅
keď ja mám problém už sa mu k nosu dostať, lebo stále sa mu v ňom musím rýpať - odsávanie, striekanie livostinu a podobné blbosti... 😖

graziela
5. mar 2009

Wien
tu pohanku som ja minule tiez robila pre nas tak ako hovoris, 50:50 s ryzou k mäsku s omackou...celkom nam to chutilo a to som bola prekvapena, ze aj nasa SAska to cele zmastila 😲 Teraz som ju chcela vyskusat tak na sladko pre Jurka, ked to tu viacere maminy tak ospevovali...ale uz ju robit takto nebudem...
No, idem ja uz spat, som si fajne pocvicila, tak sa bude dobre buvat...dobru nocku aj vam vsetkym 🙂

wien
6. mar 2009

ahojte. akurát som našla toto: http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...
no zaujímavé 😕 😲

zuzpolka
6. mar 2009

🙂
ahojte

wien, fakt zaujimava stranka 😕 🙂

Baby u nas tak prši že hrôza 😠 Viki prave hajka a potom sa pojdeme asi s našimi kupať, šak čo ine ked sa ani von neda isť, už ma to štve 😠 😝

a vy čo mate v plane? 🙂
dufam, že choručkym už je lepšie 😉 🙂

dididi30
6. mar 2009

ahojte

grazi ved o to ide, ze malemu trva strasne dlho kym sa z choroby dostane, presne ako ja, ma to po mne a je to jasna alergia, no ako to tu vysvetlim, ked tu je vsetko ok, no skoda reci, musim to dat do poriadku doma..

wien,ja som uz o tom citala, ja davam prevazne kupovane papanicky 🙂 nemam cas extra varit, som rada,ze mozem navarit nam 😉

u nas je krasne, ale chladno, tusim ma cely buduci tyzden prsat, no zbohom 😒

thomasko spal celkom fajn az na to,ze bol umrncany, uz to neriesim, bo ani zuba nema von... nic, proste mam umrncanie dieta a basta 😀 😀

emmillya
6. mar 2009

ahojky 🙂
tak sa konecne hlasim, len sa mi nechce citat uplne vsetko detailne, tak som to len tak "preletela" 😝 pozeram ze kolko deticiek choruckych 😖 ☹ tak sa len rychlo uzdravujte a uz nech je tu teplucko nech tie neplechy idu od nas co najdalej , hlavne tie alergie 😔 ja neviem ci to sme uz taky cervivy narod ci co ved niekedy to nebolo 🙄

mame za sebou uspesne tyzden v praci -tak klop klop zvladli sme dobre a bez choroby 🙂 tak sa tesim 😉 😵 svokra sa zabehava ,myslim ze celkom dobre, sonicka v noci vstavala tento tyzden len raz a spinkala pekne az do tej cca siedmej 😵 zacala troska aj viac papkat ,tak to snad neurieknem 😉
som kuk na ten clanok co tu dala wien -dikes aj ked to by trebalo mozno hodit aj do inej diskusie ,lebo niekto si mysli ze to je o pohodlnosti a lenivosti mamiciek 😒 ja ked som bola doma tak som tiez davala kupovane lebo bolo obdobie ked nic ine sonicka nechcela 😝

inak dodatocne blahozelame vsetkym oslavencom a prajeme vsetulinko dobre 😵

emmillya
6. mar 2009

juj a zabudla som pochvalit nove fotecky thomaskove, vikinkine, miruskove,hanickine... aj video vikinkine -teeeda vy ste iny level 😉 🙂
no a zabudla by som - chodaky davame aj my aj ked to nie je nasa srdcova zalezitost 😀 tak len tak na chvilku
😉

graziela
6. mar 2009

Ahojte,
aj u nas je dnes strasne pocasie, je celkom teplo, ale ten dazd..no hruza..to sa mi ani vonku moc nechce s malym...akurat pocasie na choroby...aj nam to iste povedala dr., ked sme dnes boli so Saskou na kontrole...Eate aj to povedala, ze ona ako alergicka ten kasel bude mavat casto, a pokial to nie je skomplikovane horuckou, tak to prejde...a ze by mala stale ficat bud na Aeriuse (sirup pre alergikov) alebo fenistile...ale ze fenistil je viac sedativnejsi, takze asi Aerius budeme davat...A vraj uz zacinaju kvitnut brezy, takze sa mame na co tesit...SAske sa zatial potvrdila alergia na pupavy a vysoke travy, ale este jej maju robit dalsie testy...
Didi,
tak to naozaj vyuzi, ked pojdes na SK, daj Thomaska poriadne vysetrit...
Zuzpolka,
aj ja ti to plavanie tak zavidim...uprimne...Ja som uz pred mesiacom chcela zacat chodit plavat a vsetky plavarne na okoli (teda az 2) su zatvorene...A taaaak by som to porebovala....Ale hadam sa dockam 😒
No, Jurko sa mi zobudil, tak budem koncit...

lenockach
6. mar 2009

ahoj babule!
my sme zo zaciatku tiez frcali na kupovanych lebo mala mi nic ine nechcela no a teraz ked uz si zvykla na inu papu tak jej robim, ale mam na to dobry system tak to mam rychlo a ked sa mi nechce tak vyuzivam kupovane zasoby. a tie ovocne papame lebo tak môze miska ochutnat vselijake ovocicko. a vôbec si nemyslim ze je to o lenivosti ved preco si nepomôct ked je taka moznost, ved ked kuknes co tam je tak by to malo byt ok. 😉
a s tym chodim v chodakoch na spickach. no nasa mala chodak este ani nevidela a ked sa drzi sedacky a stoji tak stoji na spickach jak baletka. neviem kde na to prisla. 😀
no tie alergie vam moc nezavidim musim si zaklopat ale nasa zatial vyzera ok este nebola ani chorucka my nemame alergie ani v rodine.
ozik tusim som citala ze aj niektore z vas davaju malinke uz na nocnik. nasa miska vzdy rano tlacila a vykakala sa ked som ju rozbalila tak som si povedala ze aj ja vyskusam a teraz sa kazde rano vykaka do nocnika. tusim jej je to aj lahsie. lepsie sa jej tak kaka. ona si na nom vyprava hrasa a ked sa jej tam uz nechce sediet tak z neho zide. no ale rodina a kamaratky na mna kuk ze ci mi sibe. 😀

lenockach
6. mar 2009

baby nasa mala zacala strasne skripat zubami ide ma z toho porazit robia to aj vase deti?

krazu
6. mar 2009

ahojte,
maly uz spinka, dnes poobede nespinkal vobec, od 13:15 bol hore 😠

taaaak, konecne je prvy pracovny tyzden za mnou, v pondelok mam dovolenku takze tri dni volna 🙂

lenockach aj nas dado skripal zubami, no potom po dakom tyzdni prestal

spominate choditka, aj ja davam davida do choditka, na takych 20 min. denne, nech sa prebavy kusok, zmenit mu dako cinnost, akurat pridavam video na net, tak potom hodim link 😉

dudri
6. mar 2009

ahojte baby 🙂

vcera Katka mala zlu naladu (rano o 4h sa zobudila a hrala sa a spala o 6h az do 8h), chce v ruku alebo kraca, malo papala, malo sa smiala a sa nerozpravala, niekedy plakala, nebavila hrat hracky, kupala saa zaroven plakala vsetko bezdovodne...atd) ☹

dnes ostosest mala dobru naladu a vela sa rozpravala a sa smiala. 😀 ... vstala sa o 7, spala po 10h,13h (boli sme vonku), po 19h uz spala...
desiata : jablko+banan+piskota
obed: fazulova polievocka vsetko papala mnam
uz podavam kasu-okolo o 16.30h, malo papala-postupne

ako varis pohankovu kasu?

zajtra pojdeme expo rodiny a deti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre