Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
6. mar 2009

preco davate detom choditka? nie je zdrave

krazu
6. mar 2009

ahoj dudri,
ja davam maleho do choditka na cca 20 - 30 min. za cely den, a je to asi ako by som ho drzala popod pazuchy a chodila som s nim, nepoviem keby tam bol cely den tak ano je to velka zataz na chrbatik ale takto sa mi to nezda az tak velmi nezdrave
no a ked si v nom sadne tak akoby sedel cez moje koleno

dudri
6. mar 2009

nasa doktorka -neodporuca choditko, zakaz-poskodi chrbticu

wien
6. mar 2009
kostri
6. mar 2009

nazdarek 😉

no cim je ta jar blizsie,tym viac nas ti choroby chytaju 😠
ja som bola po dlllllhej dobe chora,aj horucku som mala 😒 esteze mala bola uz lepsie a muz doma,lebo inak by som to nezvladla,mna aj 38teplota polozi 😒 ale som sa snazila,som sa sprchuvala 😀 viol len kukala a pocitala kubiky 😀

wien,no hanka,kym neochorla,kakala o osmej a o dvanastej 😉 vynimocne medzitym 😀 a ked som bola v robote,muzovi zdy len do plenky 😠 nedodrziaval moj harmonogram 😀
nemam atk,zrusila som po troch mesiacoch,stala ma ta azalia 800sk,nadzgala som do seba secky ti hnusne tabletky a ozaj lacnejsie by boli ti dva prezervativy 😠 😀 😅 aj zdravsie 😀

luci tak uz aj vy? 😕 inak takmer sme sa minule stretli 😉 ale ja som zas isla spat a kukam ze aj ty po chvili 😉 skore uzdravenie

gali veru len daj thomaska kuknut,budes spokojnejsia

no idem na druhu stranu 😉

jaj,dockajte,este wien,no hanka sedi na serbli,prikryta duchnu,na nej hracky a hra sa..ale ked sa jej nechce kakat,tak sa prekoti dozadu a lahne si na vankus co ma za sebu 😀 tak sedi na serbli a zaroven lezi 😀 a muzovi najprv nechcela sedet,ze sa mu tam jeduje..a raz dojdem domov a on ju tam daval opacne 🙄 😀

zuzpolka
6. mar 2009

ahojte 🙂

grazi, no škoda s tymi plavarnami a prečo ich mate zatvorene? 😕

lenockah, Viki tiež škripala zubkami a už ju to chvalabohu prešlo 😀
to len par dni ked mala nove horne zubky 😀

krazu 😅 Davidko je zlaty,,, tešim sa že niekto pridal konečne videjko 😀

dudri, hej neodporuča sa choditko ale chvilka denne podla mna nijak neuškodi.... ja davam malu tiež 😵
a ona ked v nom chodi tak sa postavi a tak ide 😅

kostri
6. mar 2009

leni a aj my mame u segry taku stolicku 😀 musime to vyskusat 😉
a dakujeme vsetkym za gratulacie,teda berta dakuje 😉 😉

krazu
6. mar 2009

kostri 😀 😀 😀
jaaaj som sa nasmiala, ze viol pocitaka kubiky 😀 😀 😀 , a aj tie prezervativy 😀 😀

rychlo sa vyliec 🙂

zuzpolka, dakujem 🙂

dididi30
6. mar 2009

no caute
jarka zase cita co 😀 , no nema toho vela 😀 😀 😀

co porabate?? ja som upratala a este chcem vysusene pradlo ulozit do skrin, jaj sa mi nechce,tak mozno zajtra 🙂
thomasko nejako pomenej papa, dnes si dokonca udrej dasienka a isla mu krvicka, joj strasne s nim, vsade za mnou lozi, na nohy sa mi stvera a len mamamama, uz je ako privesok, furt ma musi mat v dohlade, joj ti chlapi su ale maznacikovia 🙄 😵 😵 😵

dididi30
6. mar 2009

wien no ty sa ale nudis, co to citas , ha? 😀

inak ano, anglicanky by som udupala, lebo to su take kravy, su tehotne a hulia, viete ako to strasne, smutne vyzera, ked tehotna s velkym bruchom a huli v meste na lavicke cigaretu?? 😠 a este horsie,ze za sebou vlecie dalsie 3 deti, ktore to tiez dychaju, ze vraj nech si zvykaju, kravy jedne, mam take nervy 😠
sak tu sa rodi pre peniaze, bo tu strasne podporuju matky s detmi, je to o peniazoch, deti ich nezaujimaju, chrapuni, jaj uz mi je lepsie 😀

inak som rada,ze kojim, lebo sa nemusim rozculovat, ze kolko malo vypila a hentej dieta vypije este raz tolko, tak som spokojnejsia 🙂 😵

jarka a uz ti je lepsie? joj ta viol, no sak chap ju, tolko co platite doma za elektriku, plyn....no hruza 🙄

kostri
6. mar 2009

gali,ja som skusala davat malej hedelix lyzickou,ale ju napinal ☹ tak som vyskusala stodal,ten som jej uz ale davala takou pipetou..no nepytajte sa jak sa hanka naucila zatvarat pusinku,jak som jej zacala sirupy davat 😅 betarka je to..no ale som zvolila tu pipetu,lebo mi prestala chciet jest lyzickou normalne jedlo 😔 a takto si troska zabojujeme,ale nakonec to do nej dostanem a uz aj pekne papa 😵
nam libenar zas vobec nezaberal,tak som sa vratila k maru,ten jej pekne spustil sopliky a ozaj az po brade jej tiekli a take bubliny robila 😀

inak aj hanka jak mala tu spicku,ze jej stale tiekli sopliky,tak tak kaslala,az ju napinalo 😲 jaj strasne som sa bala ☹
a sonicka zacala pekne papakat?no super! 😵

jaj a este,ze ten olejovy zabal aj nam mamina davala..hned pomohol vzdy

dididi30
6. mar 2009

jarka, ja asi skusim nejake homeo pre maleho, ale kupim to az doma, lebo tuto sa tak boja, pre deti nic, lebo to len lekar moze..no strasne....a tiez davam radsej striekackou, streknem v lehu a je to, nestihne vypluvnut ,zhltne 🙂

kostri
6. mar 2009

gali no hrozne ze hulia tehotne?!? 😕 tavy 😠
ja viol nechapem ani nikdy nepochopim,bo ked robi maso,necha tam aj setky slachy aj mastnotu,ze sa to potom neda jest a kludne zabudne v chladnicke nechate kare ze zesmradne a nad tym sa vobec nepozastavi 😝 😀

one,aj ja davam malu do chodula len na desat min asi..vac tam nevydrzi,nekedy len tri sekundy 😀

katuska mala zly den?no to aj hanka mava nasa mila 😵 neska napr bola zlatucka,ale niekedy je tiez mrzutko,stale pizuka,necha sa nosit,no je to tak 😉 vydrzime,nie? 😉

lenocka,hanka nechce byt skoro vobec na brusku,len ked ma veeelmi dobru naladu 🙂 tak ja ju tiez netrapim,sak radsej nech je tak jak ju to bavi,nie? 😉 a neska som ju dala na nase treningove kreslo-hladaj hanku 😀 -a ked tam dofunela a nasla hanku 😀 tak zbadala za kreslom svoju papucu a tolko sa stelovala az pekne pokrcila nozky pod seba dvihla sa ,zohla pre papucu a vystrela chrbat 😲 len som cumakovala 😲 🙂

dididi30
6. mar 2009

jarka, viol je expertka 😀 😀 😀 😀

no ja idem odpadnut do postele, maly si dal na veceru zemiakovu kasu a tak pekne haja , no som zvedava do kedy 🙄 on cica uz aj cez den aj v noci, no aspon sa mi pekne cici naleju

jarka pekne sa liec 🙂

dobru nocku 🙂 🙂

kostri
6. mar 2009

jaj gali,no uz mi je podstatne lepsie,chvala istenem 😀 aj vy sa pekne liecte
grazi,aby som nezabudla,uz ani hanka nemusi pohankovu kasu 🙄 a ani nijaku sladku,ona radsej masovo zeleninvy mix a najradsej chlebik 😉 ten by mohla od rana do vecera a suchy zapija cajikom 😵
gali,no neviem s tymi homeo..tolko ich je..to musis presne uhadnut ze ktore a tak,,aby to zabralo.. 😕
no kukam ze som tu nejak dlho ne? 😅 idem do hajan
hanka neska sice zaspala sama po dlhom case,sak aj bol rev 😒 ale uz dva krat som sa k nej musela ist tulit 😖 😵
tak paate,dobru

ak som nekomu zabudla odpisat na otazku,pre nedostatok postrehu 😀 prosim napiste este raz alebo do ip 😵

cmuki a aj puki 🙂

wien
7. mar 2009

ahojte. dnes tu neni nikoho 😕 ale aj tak tuším doobeda ani kôň nefungoval.
ha. našla som opatrovateľku. veľmi milá pani na dôchodku. a aj mangela má doma, tak budú na neho asi aj tak väčšinou dvaja. a kupodivu ani moc u nich nereval, čo je fajn. som stade na trištvrte hodinku zdúchla a všetko ok. tak tam budeme teraz raz-dva x do týždňa chodiť a vždy ho tam nechám, nech nie je drobec prekvapený.

didi a čo, dobré témy na čítanie, nie? 😀 som kadečo tam našla.

kostri, viol je teda dobrá 😀 dík za odpovede na moje otázky.

pekný zvyšok dňa a víkendu 😉

zuzpolka
7. mar 2009

ahojte 🙂

😲 čo je toto dnes woooooooow, to tu ešte nebolo 😕 kde ste všetky, ha? 😀

dididi30
7. mar 2009

aojte

juj baby, thomasko je taaaaak strasne zahlieneny, nenormalne, normalne zase vrackal a viete co vrackal? hlieny a boli tam aj 2krvave vlasocky 😕 a ked vrackal este aj z nosa mu sli hlieny ☹ , mam pocit,ze mu zabral sirup, rano som mu dala sinupret a ten ako keby mu vsetky hlieny rozriedil a muselo to ist von, no strasne ako mu tecie z nosa a nech, nech ide to zle von z neho 🤐
no takto sa mi mame, moje zlat uz haja 🙂
baby co mate tu odsavacku na vysavac, kde ste ju kupili, da sa to normalne aj v lekarni? ina thomasko place, ked pustime vysavac 😅 uplne sa zlakne a nevie co ma robit, tak neviem ci sa nemam na tu odsavacku vykaslat 🙄 co radite?

dididi30
7. mar 2009

jaj a h som zabudla, takze opat ahojte 😀 ci aj dobru nocku 🙂

lola11
7. mar 2009

didi urcite si ju kup - vobec nebudes lutovat - lepsia vec ani neni! Ja som ju kupila v lekarni - je to vyrobene v UK 🙂 🙂 Pouzila som ju teda nastastie len par krat ked mal maly nadchu, ale je fakt super. Zato moja kamoska ju pouziva casto - mala je od narodenia stale chora a tiez sa vyjadrila, ze si to bez tej odsavacky uz nedokaze ani predstavit - pri prvej dcere ju nemala a bojovala riadne so soplikmi. Teraz to uz ide samo. Ja ked som Kristiankovi odsavala tak som vysavac nechala pred dverami a dvere privrela az to tak nepocut. Moj maly sa tiez boji vysavaca. Nehovorim, ze pri tom odsavani neplakal, ale behom par sekund bol soplik vonku. Predtym som skusila aj tu balonikovu od chicca - maly reval ako tur a ja som ani nic neodsala. Tot moj nazor, dufam, ze ti to pomoze.

dididi30
7. mar 2009

loli a ako to,ze to vyrobene v uk a tu to nevidim 😠 no co som slepa ci co 😀
juj musim to pokukat, nech mam klud, budem sa na to pytat aj lekarky, alebo kuknem na nete, no to je napad co 😅 ze ma to skor nenapadlo, idem na to 😎
dik 😉

dididi30
8. mar 2009

caute, ani nohy, no pekne 😀
ale urcite citate 😉

thomaskovi nieje moc dobre, stale kasle a kycha no hruza, zajtra musim k lekarovi, no esteze dobre spal, moje zlate 😵
inak vcera sme troska oslavovali meninky 😵

muz vari a potom budeme vegetit

peknu nedelku 😎

zuzpolka
8. mar 2009

ahojky 🙂

didi, aj my sme kupili v lekarni tu odsavačku a je to fakt vyborna vec 😉 mala sa sice neboji vysavača ale pri tom odsavani sa jeduje, ale naozaj je to len par sekund a ide to pekne von 😅 😉
a Thomasko nech sa rychlo vylieči, chudatenko majinke ☹
a ake meninky? ako Thomaskove? 😕 on je Tomaško? 😨 alebo ako to mate 😅 tak mu želame všetko najlepšie vela zdravička a cmuk cmuk 😀 😉

Viki teraz spinka,,,,ja už mam obedik skoro navareny 😀 ešte malej musim polievočku spraviť 😵
dnes neviem čo budeme robiť 😖 vonku o ničom počasie, fuka o dušu 😠

no a už neviem čo som chcela 😝 😀

inak včera som malu skušala samu pustiť a normalne 2 krôčky urobila,,,,len sa ešte boji 😅 aaaa šak ma aj tak čas 🙂

wien
8. mar 2009

ahojte. my sme 3 hodiny v noci nespali, čo marek reval, reval a reval 😠 neviem, čo mu bolo, lebo hladný nebol. len by sa napojil na prso a cuckal namisto dudla. vrrrr. sople nemá viac ako zvyčajne, ani teplotu. teraz pol hodinku spí. a ja som chorá jak šlak. straaašne ma bolia ladviny a soplím ako o závod. didi, díky za tip na sinupret, hneď som poň utekala 🙂 hlavne, že ho mám doma. celkom som naň zabudla. aj sa mi zle spalo aj samej osebe, nielen kvôli marekovi. zima ma striasala, tak som si o 5 ránoí zmerala teplotu a mala som 38,6. nič moc. ale čelo studené, zaujímavé. tak som sa asi do 7 potila v obývke - lebo moji dvaja chlapi chrápali 🙄 aký otec, taký syn. normálne sa predháňali, kto bude hlasnejší.

odsávačka na vysávač je bomba špica. my ju používame pravidelne, baterkovú len pri jemnučkých soplíkoch. tiež sa jeduje - niekedy viac, inokedy menej. a pri tých ťahavých z alergie najskôr streknem physiomer na zriedenie. ale ak sú také pekné vytekavé ako píšeš, tak stačí určite len odsať. ale vraj sa odporúča aj tak 4x denne použiť ten physiomer alebo inú morskú vodu, aby sa rýchlejšie obnovila sliznica nosa.

teraz varím, ale asi pôjdm poobede do postele, lebo ma zase striasa, tak mi asi zase stúpa teplota.

alica147
8. mar 2009

ahojte 🙂
ja nejako v poslednej dobe nemám energiu, ale pozerám že asi viaceré 😀
didi Thomasko je zase chorý? 😕 či ešte stále? chuda malé 😖 my odsávačku na vysavač tiež máme no ešte sme ju klop klop nemuseli použiť ale zatial každy kto ju má si len chváli

Mirko v noci trhol rekord v spaní, zaspal večer o siedmej a spal až do piatej, to sa nám ešte nestalo
a doodeda trhol další rekord ked spal 15min 😠 no ale našťastie sa dal ešte prehovoriť a pospal si potom ešte hodku.teraz spí na balkone, bo som chcela ísť von ale nemala som ešte dopečené mufinky a už bol taký upišťaný že už by nevydržal
gratulujeme oslávencom, aj Thomaskovi? k meninám?

a samozrejme všetkým žienkám k MDŽ 😀 😀 😀 😀

alica147
8. mar 2009

skoré udravenie chorým 😖 wien Tebe moja čo je ked ta boli ladviny? 😕

emmillya
8. mar 2009

ahojte 🙂
tak my sa hlasime s teplotami, vcera Sonicke vybehla na 39.3 potom klesla az po zabaloch...no celu noc sme boli v strehu, nad ranom opat vystupila na 39.2 no teraz sme na 37.6 len dokedy neviem
BOla tu dr. a dala malej recept na antibiotika lebo ma zapalene hrdielko ale len keby do rana este bola teplota nad 38.5 ☹ Tak mam dilemu ci cakat ci poslat mangela uz teraz do lekarne a nasadit jej ich... 😖
Mala zatial nekasle, ani sopliky nema, tak to vyzera na hrdielko a tiez vraj idu horne zubky 😔
Tak uvidime co bude 😒
ani som to tu nestihla citat tak mi prepacte 🙄 😒

zuzpolka
8. mar 2009

ahojky,

malo pišete a ked niekto predsa len napiše tak zle spravy ☹ ach jaj,,,,stale niekto choručky 😠
želame skore uzdravenie aj Soničke ☹

Viki ma tiež troška sopliky,,,,teraz ked som jej davala na noc mliečko tak som počula ako sa jej zle dycha tak sme museli odsať 😖 chudatko tak kričala, lebo chcela už spinkať a ja na nu s odsavačkou ☹ 😒

dnes sme jej boli kupiť take autičko, idem pridať foto 😉

greguska
8. mar 2009

ahojte mamičky a detičky !

dlhšie sme tu neboli, akosi nestíhame, ani teraz, len sme chceli pogratulovať dnešným oslávencom 9.mesačným, teda Matuškovi, Davidkovi a tiež nám, nech sú všetci zdraví 😀

zajtra prečítam (snáď konečne), čo máte nové, zatiaľ len prajeme všetkým pevné zdravie a nech je už teplejšie, aby detičky vonku kukali na svet 😉

a ešte pridám nášho oslávenca, bude z neho kuchár ?
http://matej-greguska.blogspot.com/

greguska
8. mar 2009

jaj, som to poplietla, davidko má až zajtra, ale však to je už za pár hodín 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre