Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
9. mar 2009

kostri, zrazime sa ,,,ok 😀 😀 😀

tak čaute baby 🙂 dobruuuuuuuuuu 😉

zuzpolka
9. mar 2009

alic,,, za 2 by som aj ja išla teda 😀 🤐

alica147
9. mar 2009

zuzi 😀 😀 😀 😀 😀 no už idem fakt pa pa 😔

wien
10. mar 2009

ahojte. som tu nebola, chorá som. asi chrípka. bolelo ma celé telo a horúčky okolo 38-39 😝
už viem, prečo bol drobec taký zlý vtedy v noci. máme druhý zub, včera som objavila 😅

mne je už lepšie, včera navečer som síce zase horúčkovala, ale v noci som sa vypotila a už mám len zvýšenú teplotu, tak to snáď vydrží.
marek začína kašlať, dala som mu olejový zábal, aj sebe.

včera mi bola pomôcť segra so synovcom - normálne mi ho rozmaznala, chalana. trochu s ním chodila a len čo odišla, už aj ma chytil za ruky a ťahal po celom baráku 😲 a to som ho tak vodiť nechcela, že nech si pochodí sám, že prečo by ma mali kríže bolieť 😅

ďakujem, že ste na mňa mysleli 😉
choručkým skoré uzdravenie - drobcom aj maminkám 🙂

pekné fotečky a dobré videá 😲 maťko sa ako dôležito tvári pri tom buchotaní 😀
a viki behá ako drak 😲 aj mne sa marek aj občas pustí a chce byť vodený len za jednu rúčku, ale zatiaľ moc neudrží rovnováhu. ale ak bude takto napredovať ďalej, myslím, že do 2-3 týždňov zvládne aj to 😕

idem si ešte trochu ľahnúť, než sa mi drobec zobudí. papa.

kikaamajko
10. mar 2009

ˇˇCaute mamuše 😀
Dlllllho sme tu neboli, ani moc nečítali sme, dáko nestíham 🙂 Akurát som zaregistrovala že sú teraz pre zmenu choré maminy a Thomasko má zápal ušiek chúdatko malinké 😒
My sme momentálne zdravý, ktovie dokedy, no však uvidíme. Ale boli sme sa v nedelu kúpať, bolo super. Dúfam že do dalšej nedele žiadne dieťa neochorie mi. 🙂 Však vtedy jedine vidím toľko ludí okolo seba, a ešte aj v plavkách, aj Majko kuká jak puk, však nezvyk. 😀 😀 😀 😀 😀
Musím vaša fotky popozerať, akurát som videla Vikinkine video, šikulka je to, len čo je pravda.
Ja teda malému nedávam kupované nič, žiadne výživy a jogurty, akurát tak má 2 za mesiac čo jej krsný donesie. Mne dokina povedala že ani žltok nie do roka, tak si vyberte.
Ale ked varím syr, vždy mu dám okoštovať, ten teda miluje aj kyslý aj sladký. 🙂
A čo máme nové? Nič také extra, asi to čo všetky, furt sa dakde vyštverá a lašuje po šuflíkoch. A ked ho dám doubeda spať tak 5 razy sa postavý a búcha mi na dvere. Ide ma poraziť. Večer to zatiaľ chvalabohu nerobí 🙂
A začal vstávať o pol šiestej, asi už má letný čas ☹
Každý deň chodíme ku koňovi a ku kravke a tvári sa múdro tam ked mu hovorím že kravička papá trávičku, a krmime ich. Potom hladká koňa a kôň mu obžiera bundu. Majko sa na tom smeje, naučil sa robiť ako robí koníček, hádam viete čo myslím takaké to mlaskanie s jazykom.

graziela
10. mar 2009

Ahojte,
ani ja som tu par dni nebola...cez vikend ma zmorila choroba, bala som sa, ze chripka, lebo aj mna boleli vsetky udy, kosti, svaly, palila koza...ale chvalabohu mala som len zvysenu teplotu a zrejme len zapalene mandle...dopovala som sa strepsils pastilkami, cajikom, striekala do hrdla jox...uz je to lepsie, aj ked este stale nie som celkom fit...
Nasa Saska dnes douzivala atb, tak zajtra po tyzdni aj 2 dnoch opät nastupuje do skolky...Jurko sa zatial drzi...no vedf len pred 2 tyzdnami dobral tiez atb...
Aj my prajeme chorym mamickam a babätkam, nech skoro vyzdraveju...nie je to veru ziadna slast, hlavne ked nema kto pomoct s domacnostou a detusami...
A Thomasko ma uz tiez atb, no chudatko, tie uska su vraj hrozne neprijemne, ked bolia...mne inac dr. predpisala este v zac., ked nam Jurko chorlavel, kvapky do usiek, ze pre istotu mi ich mozem vzdy davat, ked je nachladnuty, lebo vraj deticky to maju nejako prepojene a su viac nachylnejsie na take zapaly...
Inac, nestihla som toho vela pocitat, ale akurat som stihla pozriet Vikinku ako chodi...je svetova 🙂 🙂 🙂super, bomba, spica, ako jej to perfektne ide... 🙂Naozaj chvalime, aka je sikovnica 😉
Nas Jurko sa na take aktivity zatial moc nechyta..zatial to vyzera tak, ze bude skor obdareny niecim inym, presne ako jeho sestricka...ten jej "dar reci", to je pre nas rodicov niekedy poriadny zaberak...
Uvediem priklad zo vcera:
Hrali sme ja, ze ona je mama a ja jej dcera...za cosi ma akoze karhala, ze som neurobila, ako mi prikazala a prisla ma vytapkat po zadku (prave som umyvala riad)...na to som sa ja urazila, ze "to co je, ved to ta ani ja tak netapkam ako ty mna"...A ona uplne suverenne bez nejakeho velkeho rozmyslania zahlasila:
"Ale mami, ved uz prosim ta pochop, aky je rozdiel medzi hrou a skutosnostou..." 😲
Tak k tomuto uz fakt nebolo co dodat 😀 😀 😀
Este som sa chceal opytat, davate deticky do ohradky hrat sa?
Lebo ja si to neviem vynachvalit, niektore mamicky ma od toho odradzali, ze nekupuj to, aj tak v tom je dietatko ako za mrezami, nema pohyb...My mame tu väcsiu rozmery 1x1m, je velmi priestranna, a Jurko sa v nej dokaze vyhrat sam aj vyse hodiny...(aj teraz je v nej)...A zatial sa mu tam velmi paci...ktovie, mozno ked bude chodit, uz to bude pocitovat ako urcite obmedzenie, ale do roka si myslim, ze je to uplne super pomocka...
A este jeden postreh...
U nas väcsinou Jurka uspavam ja...je to aj tym, ze pred spinkanim, ci uz doobeda, alebo poobede, alebo vecer ho vzdy nakojim...No a minule sme to chceli vyskusat, ci to bude takto fungovat aj s ocinom...nakojila som ho, s ocinom sa trosku pojasili na posteli, ale ked uz bolo vidiet, ze sa mu chce spinkat, tak ocina odtlacal a hladal mna...On je taky podareny, ja presne vzdy viem, kedy je cas ist spinkat...on je vtedy taky tulkavy, potrebuje sa mojkat, rucickami mi smatra do vystrihu a co je najdolezitejsie, potrebuje citit nahu pokozku...to vzdy, ked ho uspavam, si musim vyhrnut rukavy a on ma uhladka, uhladka, az kym nezaspinka...No ale s ockom to nebolo ono, musela som prist ja...je to take zlate 🙂 🙂 🙂Zboznujem to...a vobec mi to neprekaza... 🙂
Ozaj,
skoro som zabudla, dakujeme za gratulacie, nas Durinko ma dnes naozaj 9.mesiacikov, jupiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂

zuzpolka
10. mar 2009

ahojky 🙂

tak mi už hajkame 🙂 a to len teraz Viki zaspinkala, boli sme sa kupať, doma som ju hned len osprchovala a šup do postielky 😅 juuuj aj mne sa tak už drieme 😔 🙂

kikaamajko, grazi...Viki dakuje za pochvalu 😀 😉
jej a grazi, Jurkovi blahoželame k 9 mesiačikom, vela zdravička 🙂
no a ta tvoja Saška je zlata ako to povedala, je to sranda ako si deti všeličo navymyšlaju 😅 😵

a ešte som vam zabudla minule napisať, že Viki sa naučila piskať na pištalke 😀 😀 😀

alica147
10. mar 2009

ahojte 🙂
gratulujeme Jurkovi 😵

grazi tuším tu bola prvá vlna chorých detičiek a druhá vlna chorých mamičiek 😖

my spíme klasicky od šiestej a klasicky o polšiestej stávame 😖 leni ako píšeš už aby posunuli čas nech si pospím aspon cez víkend do pol siedmej 😀

dididi30
10. mar 2009

caute

my spime od 7 do siedmej posunula som mu to o hodinu a tesim sa 😵 ked zmenia cas bude to od 8 do 8 rana, joj to bude paradicka 😀 😀 😀

jurkovi tiez gratulujeme 😵

a dik ze na nas myslite, stale je to vselijake, no verim,ze atb nam pomozu 😉

grazi, no na tie kvapky do usiek sa opytam doma, nech ich tu v anglicu pre istotu mam, lebo sak vies on je furt soplavy a kto vie od kedy ma chore suka, lebo ja som s nim kvoli spolu nechodila k lekarke, no uz bude musiet, preventivne 😉 sak ma uz lekarky poznaju aj moje deti, tak casto sme tam 🙄 no nech, ja sa nedam odbit 😀

joj baby a keby ste videli ako thomaskovi presvitaju zubatka, som zvedava kedy uz vykuknu, dnes ho prehnalo 3x ale to asi z atb 😉

jaj alic a toto som chcela, aj tu kontroluju motoriku na kazdej prehliadke, ale toto bola taka akoze prelomovat,ze co uz babo dokaze a skusaju aky je sikovny, vraj skor to nerobia, lebo kazde dieta je ine a tak okolo 9 mesiaca zvyknu podrobnejsie kuk babatko, no aspon daco 🙄 🙂

flori joj svetove fotky, ake su kocky podarene ako pukaju tu pukackovu gumu 😀 😀 😀

dididi30
10. mar 2009

spolu-sopliku 🙂 😉 dalej necitam

greguska
11. mar 2009

ahojte!

ako ste spinkali? my celkom fajn, malý zaspal pred 21.00, pred polnocou už bol hore, ale som sa zaťala a nechala ho, tak poplakal dákych 10 minút a potom sám zaspal. a potom sa zobudil až o 3.00 som bola v šoku 😀 už som si ho dala k sebe do postele, bo mi chýbal 😉 potom sa už budil, bo cítil mliečko blízko pri sebe. ale nakoniec sme vstávali až po 8.00, tak paráda.
ale bude to tým, že včera cez deň moc nespal, bo ho tato 2x zobudil 😠

jurkovi, všetko dobré k včerajšiemu výmesačiu 😉 nech mu zdravíčko slúži !

dúfam, že chorým je už lepšie a čoskoro sa z toho dostanú, aj detičky aj mamičky !

maťko teraz zase "varí", joooj, taký je zlatý. a včera aj predvčerom mal večer "kecaciu" náladu, aj babka v telefóne ho počúvala, stále dookola ma-ma-ma, da-da-da, už sa naučil aj baj-baj, a ešte má obľúbené mej-mej 😀

a dnes som milovaný braček píše monitor deviatakov, tak mu držím palce 😉

zuzpolka
11. mar 2009

ahojte 🙂

My sme mali fajn noc 🙂
Viki teraz drichmoši, vyše hodiny som ju uspavala 😠 😝 neviem čo jej bolo 😖 poobede chcem isť do mesta, prave prestalo pršať a vyšlo slniečko 😅 mohlo by to tak ostať 🙂

a už som ju natočila ako píska, kto chce kuk 😀
http://viki-zuzpolka.blogspot.com/2009/03/blog-...

pekny den všetkym 😉
večer sa vidime 😀 teda ked sa nepustim do žehlenia, už by som mala 😖 mam tam hroooozne velku kopu 😠 😠 😠 tak pa pa

graziela
11. mar 2009

Ahojte,
my chodime spavat o okolo 8hod. a spime tak do 7-8h....Dnes sa mi Jurkov noci zasa vobev nezobudil, pospiacky som ho nakojila o 23. a spinkal az do 7rano 🙂 🙂 🙂 Spoliehala som sa na to, ze sa zobudi skor a ze nezaspim aspon, ist Sasku rano zobudit a prichystat do skolky...Takto sme vstali my dve prve a spachtos si odfukoval...
Didi,
este ma napadlo, davas Thomaskovi popri atb aj probiotika? BioGaia su dobre, aj Infants Dophillus...To urcite maju v UK...aby nemal tie hnacky...
Este musim Jurka pochvalit, ked sa ho opytame, kde je lampa, tak hned pozera hore ku stropu a ukaze...potom vie dat dudu z pusy von, ked ho pytame "daj dudu" a snazi sa zopakovat niektore 2-slabic. slova..napr. zajo-jaja, kava-uaua, hojda sa mu uz parkrat celkom podarilo a dnes rano balbotal nieco take ako "lidl"...no, podareny je...
No, ja som si myslela, ze ma ta choroba nejako rychlo presla a ona ma este nepresla, vcera som bola s jurkom von, a zasa sa mi to zhorsilo...Neviem, ci nakoniec nebudem musiet ist k dr. este aj so sebou, lebo uz cely mesiac takto soplim... ☹ Co pomohlo vam, ktr. ste sa kurirovali doma?

greguska
11. mar 2009

zuzi, malá je podarená, všetko stíha 😀

grazi,
mňa to naštastie obchádza (klop,klop), ale inak mne vždy pomôže ten popradský čaj na prechladnutie + citrón + med. to mi vždy mangi pripraví a väčšinou zaberie, teda keď to nie je moc vážne 😉

a braček už dopísal, ževraj matiku vedel, ale slovenčina bola ťažká. no snáď mu to vyjde, aby do dostal do gymko, kam chce 🙂

dididi30
11. mar 2009

ahojte

noc bola supis, zlaty je, nemozem sa stazovat 😉

zuzka, vikuska ma hudobny talent 😀

grazi, no nedavam mu, oni to tu nedavaju ani nemaju, lebo to je podla nich dalsia chemikalia a vraj moje mliecko je naj probiotikum pre neho 😉 tak zas casto atb nemame, tak vydrzime, ale doma kupim 😉
dik za rady 🙂

mati,zase sa varechujete? 😀
juj len sa daj do poriadku, strasne to s nami, stale chore sme 😒
a braskovi drzim palce, silno 😉

thomasko tiez reaguje na to,ze pod, ideme papat, ideme hajat a kde je tamca? a baran baran buc, to ma rad, to uz hlavicku nastavi 😀 tiez sa s tamcou hravaju na skovku, to je srandy a rehotu 😀
a furt vylezie na telku a prepina, ale nie na ovladaci ale na televizore, proste si to tam otvori a stlaca 🙄
a uz vyliezol na 2 schod a to ich mame riadne strme 😕 tamca ho furt na schody laka 😠
no a sufliky , skrinky, no to poznate 😉
a co ma tu malu stoliciu na papu tak sa v nej odraza z nozickami a uz sa aj par krat zrubal 😖 😀
a furt mi tu tuka, nie a nie to dopisat, sakra 😠 😅 😀

dididi30
11. mar 2009

aaaaaaaaaa este pochvalim thomaska, on vie tlieskat 😀 a ked mu zacnem spievat tap tap tapusky, tak on zacne tlieskat sam , no proste od narodenia to pocuva , tak bodaj by nie 😉

no nedam tu link s videom, tak mi si nik neuveri, ale nevadi ja si verim 😀 😉

flori
11. mar 2009

ahojte 🙂

u nas su momentalne noci dost umrncane,paradox-na navstevach spi nase dite lepsie ako doma,no musime castejsie chodit 😀

rychlo som preletela,co ste napisali,no uz neviem,na co som chcela reagovat ☹ ,,,a deti sa mi tu nahanaju,prekrikuju,tak ich musim ockom stale sledovat,aby nebolo o chvilu revu

didi
dik za pochvalu foto,to som vcera stihla hodit,napisat uz nebol cas,,,mala som rozbehany den,po skole s juliou logoped,potom k uctovnicke,,,a mnohe ste ma inspirovali,tak vecer ku kadernicke,,,no a zabity den 😝

aj thomaska chvalime,je naozaj sikovny,ked lezie po schodoch 🙂
matko je zlaty na tom videu aj vikinka
jurkovi prajeme vsetko najlepsie

a asi ideme von,nech sa deti vyvetraju,lebo julia ani do skoly dnes nesla

dora01
11. mar 2009

ahojte!

ako sa mate? my dobre, lacka uz asi tak strasne tie zubky netrapia, v noci posledne dni len 3-4krat hore, takze paradicka, normalne nemozem spat, som uz bola tak navyknuta, ze stale buntosi a teraz ked trochu dlhsie pospi tak sa citim ako rybicka, vcera som si citala knihu do 1nej 😅 . uz aj cez den je o poznanie spokojnesi, vcera sa mu zapacilo nahanat loptu- beha za nou stvornozky po celej obyvacke, busi do nej ruckou, sranda to je.

no je to trochu des vratit sa po 2och tyzdnoch, lebo moj muz nejak nevie ako funguje pracka 😀

baby super videa ste pridali, viki krasne chodi za rucicku 🙂 , aj matko je super 🙂

graziela, ja davam maleho do ohradky, ked musim ist na wc , bojim sa, ze by daco spravil, podsadol pod dvere alebo si pricvikol prsty, vacsinou sa pusti do placu, niekedy ho to prejde ale niekedy strasne reve, ale to je kvoli tomu, ze chce byt pri mne, dakedy sa tam celkom dobre zahra, pochodi si dokola. zavesila som mu tam hracky a balon tak aj ked je vonku tak ich natahuje, ale my mame taku drevenu. je to dobra vec, super, ze ti tam tolko vydrzi, moj nevydrzi nikde viac ako 5 minut 🙄

dora01
11. mar 2009

jaj, este som zabudla napisat, ze sa naucil pit z poharika s naustkom, ked papa daco suche tak si zapija, no moja mamina nan ma dobry vplyv, vselicoho ho naucila, normalne som nechapala, ale ona ma prax, robila 20 rokov v jasliach 😉

michell13
11. mar 2009

ahojte mamci, ta Michelle ak zacala chodit, ja sem za vami vôbec nestiham, chodí ako sarkan 😀 a ked nahodou spi, tak musim upratovat, takze večer padnem ako gaca, co ma boli chrbat, sme kupili i to odrzadlo no to nechce, najradsej chodi za ruky ked ju drzime, dnes sme boli plavat, bolo super, akurat spi tak idem rychlo zehlit
myslime na vas, pa pa cmuk

graziela
11. mar 2009

Jurko mi prave zaspinkal, tak idem rychlo len kuk...
Didi,
ale co by sme ti neverili aj bez videa... 😉 Jasne, ze ti verim, ved Thomasko je sikovnicek, to je jasne...dnes ma Jurko opät prekvapil, ked som sa ho spytala, ako robi auto, tak bez vahania urobil "brrrrrrrm"...myslela som, ze to bola len nahoda, ale potom to zopakoval este parkrat, ked sme sa ho spytali...A ked prisiel muz s kavou (robi si vzdy do tej istej salky, ktr. sa Jurkovi velmi paci) do obyvacky, hned to zbadal a povedal "uava", to akoze kava..podareny je...normalne sa mi zda, ze za posledne dni akoby bol nejaky zlom, proste sa aj tak viac rozvravel a vidno na nom, ako sa snazi vsetko zopakovat a vsetko vnima, premysla... Tapusky zatial nevieme, vie dat papa a ucime ho aj "ako sa mas"...a este aj bum-bum, to zacne buchat...najnovsie sa vie zahrat aj s 2 hrackami, kadzu v jednej rucicke a s nimi bucha o seba...to buchanie a hadzanie vsetkeho na zem ho veeelmi bavi...
Sufliky a TV a pod. Jurko zatial neobjavil, lebo sa zatial nepremiestnuje ani nestvornozkuje, ale mne to zatial nechyba 😲
Greguska,
dakujem za tip, ten cajik, ja si davam teraz ten prieduskovy, tiez citron+med a prave pijem mliecko s maslom+medom, vraj to tiez pomaha...a manzelika som poslala, ked isiel teraz po Sasku do skolky, nech mi skocia do lekarne kupit kalciovy sirup, tak hadam pomoze...
No, musim pokukat este vase fotocky a videa, co ste popridavali...ale asi az vecer...tak zatim 😉

emmillya
11. mar 2009

ahojky 🙂
dlhsie som nepisala, kedze sme mali perne obdobie opat 😒 , dlho bol klud asi
Sonicka ma siestu chorobu, dnes uz vysli vyrazky tak sa to konecne uzavrelo 😔 mala vysoke teploty cez 39 ktore trvali asi 3 dni, davali sme aj zabaly, teplota zisla, hned na to vystupila a dookola 🙄
Dnes sme uz bez teplot tak je to super 😵
No vyzera to tak ze nas imunitny system je momentalne komplet naburany chorobami ktore prekonala ☹ tak ju musime nejaky cas opat chranit a nechodit von aby zas nieco nechytila 😢
nechcem ju nejako hyper izolovat ale asi mierna karantenka neuskodi 😉

Nechapem len kde sme k tomu prisli , vraj jej idu aj zubky tak oslabena imunita a vtedy sup a vludi sa virus 😕

Vidim ze detusky sikovnucke 😵 to je super, tak to ma byt, a hlavne nech ste vsetci zdravucki 😵

Blahozelame dodatocne oslavencom a prajeme vsetko dobre 😵 😉

greguska
11. mar 2009

hello, brr, akosi sa ochladilo vonku, sme teraz prišli, drobček ešte drichme v kočiari. takže dnes pôjdeme zase neskôr spať 😉

ďakujeme ešte raz za pochvalu videa 😉

my do ohrádky nedávame, lebo žiadnu nemáme 😀 ale ako ho poznám, aj tak by tam nechcel byť, niečo podobné ako lacko, maťko je mamin cecok, doslova a dopísmena 😀

my nevieme ani ťap ťap ťapušky, pri tom vždy začne plakať, ani pá pá, aj keď to poctivo trénujeme každý deň, keď ide tato do roboty 😉 ale však aj to časom príde.

dididi30
11. mar 2009

flori, no ty si ale rozlietana este aj kadernicku stihas 😵 😀 😀 😀 😉

grazi, juj to brrrrrrr to vedel ako prve, to este ani mama baba nevedel, ale ja som to tu uz daaavno pisala, len sa nechcem opakovat, urcite si niektore baby spomenu 🙂
no a najma ked sa hraju s autickom, tatko zacne brrm a on za nim brrrrm a sliny su vsade aj na auticku 😝 😀
on robi brrrrr aj ked je napapany🙂 alebo kyvka s hlavickou ze nie nie nie
veru strasne su vnimave tie deti🙂

tie nase deticky su podarene a veru maju spolocne zabavky a su rovnako sikovne 😵 😵no povedze, no niesu tie nase deti naj? 😀 😀 😉 😵

do teraz sme behali s chodakom, tam ma chrbat boli 🙄 tak muz ma vymenil, teraz cupikaju 🙂 a nech nech sa nauci bezkat a ked to zvladne ideme sa ucit na nocnik 🙂
jaj a toto som chcela, on ked sa pokaka tak zacne ze e e e, on to robil aj predtym, ale teraz je to castejsie co od atb kaka, cize si pomaly sam seba uvedomuje, to je dobry znak k nauceniu na nocnik, aj ked mame cas 😉

mati ani mi nemame ohradku, sak on by sa v nej znudil, on ma dost byt na chvilu v postielke, on len pri stole stat a cakat kedy pojde reklama, to v tedy nedycha 😕 😅

dididi30
11. mar 2009

emili juj vy musite kazdu chorobu prejst, toto je tiez trapenie 😝
no len nech uz tie deti s tych chorob vyrastu, sakra 🙄

a dne su oslavenci? 😕 juj a kto ma 😀

inak zajta nas bude habadej 😀

kostri
11. mar 2009

avojte
grazi strasne pekne si to napisala s tym ako ti malinky zaspava 😵 hovorim,to hned videt ze citas knihy 😉 tak pekne vsetko popisujes 😵 a citit z teba taku milu mamickovinu 🙂
my ohradku nemame,lebo ju nemame kam dat 😒 hanka sa hra vacsinou na zemi,alebo na gauci,na posteli a najnovsie v postielke 🙂 dali sme rost nizsie a dufame ze sa zacne vytahovat a stavat 😅
ja som sa liecila doma,pila som lipovy caj,vitamin c,do nosa som si davala mar,na hrdlo hedelix a homeopatika osteococcinum homeovox.bola som aj u dr,kedze som mala druhy den horucku a blizil sa vikend,dala mi atb,ale som ich ani nezacala brat,lebo som uz mala len 37,3.a na teplotu som si davala paralen
ale este stale soplim a hlas nemam cisty 😒

kostri
11. mar 2009

hanka vie tiez tapi tapi 😵 aj baram baram buc,vie ukazat kde je baba,havo,slonik,vcielka maja 😵knizka, tato,aj telefon 😉 ale lozit ani za toho svateho 🙄

zuzpolka
11. mar 2009

ahojte 🙂

dakujeme za pochvali 😅 😉

joj, a choručkym skore uzdravenie ☹ už by to naozaj mohlo skončiť s tymi chorobami 😠

dididi , a prečo by sme neverili, ha? 😠 keby som ja nehodila video tak neveriš???😠 😀

a Viki tiež tak kruti hlavičkou že nie, nie 😅 a tiež dava pa pa a robi ťap ťap ťapušky 🙂 a ešte vie ukazať na babike kde ma očko 😀

kostri
11. mar 2009

radi to je super ze mami robila v jasliach,to je velka pomoc 😨 a hanka tiez pije od min,tyzdna z poharika s naustkom 😵 najprv sa tym drhla,jej to rychlo tielko,ale teraz pekne pije 😵 a vcera aj dnes vypila dva deci cajika 😵 vykon 😀

dididi30
11. mar 2009

zuzka 😀 verila, jasne 😉
ved mame sikovne deti, myslim na vsetky 😵 😵 😵

a ozaj chcela som sa opytat, vigantol do kedy sa dava?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre