Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
12. mar 2009

ahojte,

wien, to mi je luto, ze sa mu pohorsilo ☹ , ten hrasok aj mna prekvapil 😕

vsetkym chorym detickam skore uzdravenie, a oslavencom prajem hlavne hodne zdravicka 🙂

my vsetko postarom, malemu sa nejak nechce spat, vcera zaspal o pol10tej vecer a rano o 6tej cerstvy jak rybicka, dnes zaspal o pol9tej, tak mam chvilku aj sem zajst, muz siel hrat futbal tak dufam, ze ho nesekne 🙄

dora01
12. mar 2009

a pridala som foto tak mozte kukuk 😀

dudri
12. mar 2009

ahojte baby
juj vela pisete niekedy malo...
citala som mate krasne sikovnucke deticky.
predtym Katka nejake dzavodala s hlasom, som filmovala cez mobilu, poslala som rodicovi-co hovorila Katka, vraveli da, do, ba, be...

som zvedava dokedy Katka cica mliecko...furt stale presne ako martinka-greguska. po roku uvidim ako dalej
rada bucha varesku do hrnca
chcela som by filmovat, neviem zmensit na 100mB.

dudri
12. mar 2009

raz som ju davala poharik. Hame telacie maso so zeleninou- fuj , nechutila, vsaetko som vyhodila do kosa...
stale varim... 2dni masko, 2dni zeleninka...striedavo, davam po 16-17.30 kasu malo papala asi 60ml

dudri
12. mar 2009

prepacte... gratulujeme k oslavencami... 🙂

greguska
13. mar 2009

ahojte,
pekné foty ste popridávali, tie detičky tak rýchlo rastú a každý deň sú šikovnejšie 😉

ja som dnes maťkovi varila špenát, prvýkrát v živote, tak som zvedavá čo povie na moju premiéru 😀

idem veru aj ja urobiť poriadok s fotkami....

greguska
13. mar 2009

áááá, dnes nikto ☹

my sme boli v robote, ako inak, maťko bol zlatučký, poslúchal, sedkal v papacej stoličke a pozoroval všetko dookola, normálne 2 hodiny tak vydržal 😀

a za celý deň spinkal 2x 30 minút, asi sa chystá prespať celú noc 😀 😀 😀 ale nie je mrzutý, tak je fajn.

dora01
13. mar 2009

greguska, 2 hodiny v stolicke 😕 , ja mam problem aby tam sedel, ked ma jesst 😀

inak mame konecne prerezany 2. zub, jednotka hore, huraaaa 🙂

greguska
13. mar 2009

ahoj radka, však sa som tiež len čumela na hodinky keď som dorobila čo som potrebovala 😀
ono to bolo asi tým, že som tam behala, sem tam sa mu prihovorila, pochválila, pohladkala a tak, a hlavne som búchala na jednom stroji, ten pozná z bruška a strašne ho fascinuje 😀
a okrem mňa tam behal aj tato a ešte dvaja brigádnici robili, takže mal čo kontrolovať 😉

gratulujeme k zúbkom, zvolili nejaké iné poradie 😉

my furt čakáme na ten 8, lebo je taký smiešny, 4 hore a dole len 3, všetky už dosť veľké 🙂

zuzpolka
13. mar 2009

ahojte 🙂
greguska, 😲 aj my mame 4 hore a dole len 3 😨 😀 sranda 😀 ale dole jej pojde asi viac naraz, ma tam nejake naznaky už 🙂
a wooow, že 2 hod. v stoličke 😕 😅 no ja by som mohla malej aj šašky robiť v kuse aj tak by ju to nebavilo 😀 😝

dora, gratulujeme k zubčekom 😉 😅

zuzpolka
13. mar 2009

juuuj baby a kdeže ste, ha??? 😕 😅

určite sa tu objavite ked tu už nebudem 😠 😀
idem si dať sprchu a troška si lahnuť, boli ma cele telo, včera som umyvala okna len v tričku asi ma ofuklo 😨 🤐 ☹ tak mi treba, ťava! 😠

tak pa pa 🙂

greguska
14. mar 2009

ahojte, pekný víkend prajeme 😉

a včera čo to bolo, teda nebolo ? ste upratovali, aby ste dnes nemuseli ? 😀

zuzi, no veru, pozor na počasie, teraz je to slniečko ešte zradné 😉
a som sa chcela spýtať, kam sa to chodíte kupkať ?

dnes nám montujú do nového bývania 2 skrine, tak to pôjdeme len tak mrknúť, keď bude drobček hore, lebo spinkať tam nebude môcť keď budú vŕtať.

greguska
14. mar 2009

pridala som ďalšie video, varenie 2

http://matej-greguska.blogspot.com/

vanilka32
14. mar 2009

jeej greguska podarene videjka,obidve som si pozrela 🙂

sa tu bavite o zubkoch, no tak sme asi posledne, Simonke som vcera objavila prvy zubok, sa jej prerezava, ale krasne spinka takze ani nevieme, ze sa cosi deje ale kooonecne budeme mat zubok 🙂

ideme teraz rano plavat do Alvy, zelame krasnu sobotu!

greguska
14. mar 2009

ááááá, dnes ste všetky vonku keď je tak pekne, však ? my sme tiež boli, 2 hodinky som sa prechádzala, normálne ma nohy bolia 😝

vanilka, ahoj, si tu dlho nebola 😉
ďakujeme za pochvalu 🙂
gratulujeme k prvému zúbku, to je super, že ani o tom neviete 😉
a máte pekné fotky, tie sú asi z ateliéru, pravda ? hoď tip na ateliér, ja by som tiež chcela s drobcom ísť 😉
a plávanie vám ako ide ?

zuzpolka
14. mar 2009

ahojte 🙂

teeeeda nejak malo pišete 😕

greguska, maly je zlaty na tom videu 😅 😉
a kupať sa chodime do Senca do aqua thermalu 🙂

vanilka ,gratulujeme k prvemu zubčeku 😉 aj Viki to tak super znaša zatial bez problemov tie zubky 😅

Dnes sme aj mi boli vonku, bolo teplučko 😵 zajtra do obeda vyženiem muža kočikovať malu a ja si požehlim 🙄 mam toho až moc vela 😠 😖

lenockach
14. mar 2009

ahojte babule! uz som tu tyzden nebola. mali sme tazky tyzden. najskôr som dostala nejaku brusnu virozu bolo mi dost blbie. no a potom tatenko dostal anginu. no a viete chlap take veci znasa tazko. tazke som sem nestihala.
dnes sa mi uz nechce citat ale ako tak pozeram vela ste toho nenapisali. sak sa ani necudujem ked je dnes tak pekne.
nasej malej rastu styri horne zubky. zatial ma len jeden taky vacsi a ked sa usmeje tak je taka mala jednozuba lebo tie zubky dole ma take malinke ze ich ani nie je vidiet, ale tie horne take velke to budu riadne zubadla. 😀
no tak idem buvat, lebo zajtra chcem upratat, navarit, pozehlit a kvetinky popresadzat a dufam ze vas zajtra este stihnem aj precitat.
tak dobru nôcku

graziela
14. mar 2009

Ahojte,
tak po kratsej pauze opät sa ozyvame aj my...
Wien,
juuuj, tak Mareckovi sa to zasa zhorsilo...no chudatenko male, tak nech mu aspon pomoze ten novy sprej...viem si predstavit, ako to prezivate, ved my to mame nieco podobne...aj ked mne sa to stale nezda, zeby mal nas Jurko alergiu...a uz duplom nie astmu...ja nejako nepozorujem, zeby sa mu to zhorsovalo napr. pri zmene pocasia a pod...Teraz mame relativne pokojne obdobie, Jurkovi davam len do nosteka sprej Livostin a navecer Flixotide, mala by som 2x1, ale rano hocikedy zabudnem na to a tak mu davam aspon vecer pred spinkanim...No a neratam fenistil2x9, cebion multi kvapky 3x4 a probiot. BioGaia 1x5... Som zvedava, dokedy budeme bez choroby...
A co sa tyka papania, tak to mame tiez tak podobne ako vy...doobeda len kojime, hoci uz cca. mesiac Jurkovi vzdy nieco dam, ked ja ranajkujem, napr. spapa cely chlebik uz aj s masielkom (perla), alebo dlhy piskotik, alebo marina keksik, sladky roztek, resp. vianocku...a zapija vodickou prevarenou...potom pred doobedn. spinkanim sa nakojime, po spani obedik, potom kojime, olovrant ovocie, kojime, vecer kasa, kojime a spinkame az do rana bieleho 🙂 🙂 🙂
Greguska,
aj ja som si pozrela vase videa, maly je zlaty, no nebude z neho dobry kuchar, ked tak obratne naraba s vareskou? A kedy sa planujete stahovat, idete do väcsieho, domcek ci bytik?
My sme dnes tiez boli vonku, cez den bolo velmi pekne, aj slniecko svietilo, takmer vsetok sneh sa roztopil a pod dlhom case boli aj cesty suche...No ako zaslo slnko, bolo brrrrr... 😒 A zistila som, ze s Jurkom nemozem chodievat vonku, ked sa vyspi predtym doma...lebo sme sa motkali vyse hodiny, aj viac mozno a on uz nemohol obsediet v tom kociku...ked spinka, tak je to pohoda, aj si pochodim po obchodoch, ale takto som nevedela, co uz mam s nim robit, stale sa vrtel, osival, vypinal...kupila som mu aj keksiky, aby som ho trosku zabavila, nachvilu bolo ok, ale stale sa mu cosi nepacilo...Niezeby plakal, ale zjavne nebol moc spokojny...Takze odteraz budeme chodit do kocika len spinkat...AJ ked neviem dokedy to takto bude, pamätam si, ked mala dcerka nieco cez rok, tak uz mi nechcela spavat v kociku, lebo ju az moc zaujimalo vsetko okolo...no ale take väcsie babo, co uz chodi sa uz da skor zabavit, vybrat z kocika, pochodkat...to uz je ine...no, ale aspon budem vediet, prozatim.... 😉
My mame uz 4 zubky...2 ks dole a 2 ks hore...ale tie horne mu rastu tak akosi smiesne, ma tam taku velku medzeru, zeby mu medzi nej pokojne este jeden dalsi vosiel...aj vase deti to tak maju???
A musim sa potesit s vami - konecne nam otvorili plavaren, tak sa veeelmi tesim, ze konecne budem chodit plavat...Len smola je ta, ze bracho, s ktr. som sa dohodla, ze budeme chodit spolu na aute, si pretal sekerou palec na nohe, takze musi pockat, kym sa mu to zahoji, tak to neviem kedy bude...ALe mozno pozicia auto, tak sa tak vytesujem.... 🙂 🙂 🙂
A este neviem, ci som to uz pisala, nas Jurko vie uz dat aj pusinku, ked povieme, daj pusu, tak tak paradne urobi cmuk 🙂 A dnes ho velmi fascinoval nejaky program v TV, kde pustali take stare hity, tak kukal, kukal a potom opakoval, ze "lalala"...ale samozrejme, ze "l" este nevie tak pekne, no ale aj tak to bolo podarene...
No, asi som tu sama dnes vecer...tak sa poberiem uz aj ja pomalicky do postele...zajtra ma manzel 24 v praci, tak si budeme sami gazdovat, chvalabohu ze obed na zajtra uz mame uvareny (rezniky), uz len kasu musim dorobit, a upiect jablcnik, cesto linecke uz mam nachystane v chladnicke, lebo sa mi uz dnes nechcelo s tym robit, tak zajtra to zmaknem...a zanesieme poobede ockovi do prace...
No, tak sa mavajte krasne...dufam,ze vsetkym chorym detickam uz je lepsie, a ze nepribudli dalsie chore...a aj maminky, drzte sa !!! dobru nocku 🙂 🙂 🙂

zuzpolka
14. mar 2009

grazi, aj Viki ma taku medzeru medzi zubkami 😀 kuk album 😉

juj baby , no snad ste všetci ok ked sa neozyvate 😕
tak dobru nocku 😉

zuzpolka
14. mar 2009

grazi, tu poslednu fotku som myslela, ale je to zmenšene tak nieje moc vidno 😒 ☹

lucia31
15. mar 2009

ahojte zienky 🙂
mam chvilu cas, Tamarka spinka na balkone a chlapi pozeraju rozpravky 🙂
my sme boli prechoreni, ale uzje dobre...inak, na sopliky Tamarke perfektne zabralo kvapkanie materskeho mlieka do nosteka..nacha sa jej stratila doslova zo dna na den...vzdy som si naplnila malu flasticku od ocnych kvapiek, a doslova som jej nostek tym mliekom preplachla, az jej stieklo do hrdiela, tak sa aj najedla 🙂 ..a nadcha fuc, tak parada...
dnes ideme na obed k babke, ma narodky,vcera som mala ja, no...pravdupovediac, niet uz co oslavovat 😀
obed som varila uz vcera,bude na veceru, tak dnes len idem upiect kolac, brat ma s nim otravuje uz par mesiacov, taky karamelovy...
vcera sme boli v Tatrach, bolo nadherne, snehu ako v rozpravke, takuto zimu mam najradsej, slniecko, sniezik, teplo..
co nove?..idem kuk vase fotocky, inak minule som pozerala vidio od zuzpolky, ako Viktoria kraca, normalne som zabudla usta zavriet, teeeeda,my sme v stadiu stale korytnacom 🙂 ...ale musim Tamcu pochvalit, vie postavit vezu z 2 kociek 🙂 pekne polozi jednu na druhu a niekedy tam aj zostane 🙂 ...odkukala odo mna, ked som jej stavala vezu a ona mi ju burala 🙂

zuzpolka
15. mar 2009

ahojte 🙂

Lucka tak dodatočne všetko najlepšie k narodeninkam 😅 😉

a mame dnes oslavencov? 😕 idem kuk kuk 😅

tak ja už mam konečne požehlene 😝 tato bol kočikovať a ja som makala 🙄 teraz Viki spinka a potom by som chcela niekam isť len nevieme kam 😒 vonku prši tak na prechadzku určite nie 😖
jaj, a to včera bolo už take super počasie ☹

ešte som vam zabudla minule napisať že Viki vie aj NO NO NO s prštekom ukazať 😀 a začina loziť po štyroch 😕 moc sa jej to nelubi ale chvilku sa aj tak zahra, tak som rada že nemusim s nou stale len chodiť 🙂

peknu nedelu všetkym 😉

kostri
15. mar 2009

nazdarek 😀
na tusim jakosik sem nestihame chodit,jak nam deticky rastu,co? 🙂 ja teda nestiham,hanke sa musim dost venovat,stale by sa len jasila 😵 vnutri ju to uz moc nebavi,tak sme minule vytiahli rybarsku stolicku a sedela som s nou na dvore 😀 kedze poprchalo a okrem toho som mala seknute krize 😝 takze som sa nevedela ani vystret 🙄
sedela na mne,kukala na setko 😀 aj na listok na zemi jak sa migluje od vetra 😀 setko bolo pre nu zaujimave,no potom sa tak rozprsalo,ze sme museli ist dnu,sa normalne certila 😀
tak sme vcera boli cele poobedie na prechadzke 😵 jako bolo krasne 😵

matka,no ja som to vyskusala s tym ze nechat ju mrnkat..neplakala,len mrnkala a zaspala 😕 asi za tri minuty 😕 no za dve minuty bola hore 🙄 a takto to trvalo pol hodinu,budila sa a zaspavala dokola 😕 tak som si ju zobral k sebe a spali sme 😵
ja kojim rano ,poobede,potom po poobednom spanku do vecera este asi dva krat a pred spankom nocnym vypije oba prsniky..niekedy jej ponuknem prsko aj pred obedom alebo aj ked je mrzuta..tak sa tak ukludni..som mala obavy cez tu chorobu,ze sa zacne odstavovat,lebo nechcela mliecko skoro vobec 😔 ale teraz pekne papka 🙂
a tuhu stravu papa tak pomenej ale casto,take styri polievkove lyzicky a za hodinu prsko a za hodinu zas nejaky chlebik alebo nieco..

gali mne doki hovoril vigantol do roka a pol 😕

jaj a vsetkym oslavencom blahozelame 😵

kostri
15. mar 2009

a marecek malinky ☹ male bibinko ☹ nech sa mu polepsi!posielame boztek 🙂

matka a maly je zlatulinky ale sak on nevari 😀 sak on maluje 😀

kostri
15. mar 2009

ja som tiez skusala materske mlieko,napr na zapareniny..ale som nevedela jak jej to nastriekat,tak rovno na ritku som jej to.. a raz mi ale poriadne opisala prso 🙄 😀

kostri
15. mar 2009

a nasa hanka je tiez len v korytnacom stadiu 🙄 nelozi,neplazi..len lezi na bruchu,vystrkuje nohy ruky do luftu,dvihne raz ritusu,raz hlavu..ale nikdy nie spolu 😒 sak mne by to aj nevadilo,len co ta nasprostasta doktorka na rehabilitacii nam povi 😕 😝

kostri
15. mar 2009

samoska ze sa pridavame o klubu drobcekov 😵 hanka ma snad 7300gramov a 69cm 😅

dora01
15. mar 2009

ahojte babule! cav kostri! 🙂

nejak je tu mrtvo 😕

my sa mame fajne, lackovi lezu asi dalsie zuby, len neviem ktore, do pusky si nechce dat pozriet, ale strasne si hryzie prsty a v noci zas vystraja 😕 ale neva, uz ôen 18 zubkov.

cez vikend muz s mojim otcom poskladal detsku izbu, co nam dosla, tak sa z nej vytesujeme. mam co robit zase buduci tyzden, budem hladat lackove veci co su kade tade po krabiciach a dam mu ich pekne do izbicky, az mam prehlad kde je co. sa nam par krat uz stalo, ze nejake veci nenosil lebo v tom neprehladne som ich nenasla, popripade na ne zabudla.

kostri
15. mar 2009

radka pekne fotky 🙂 lacko je jaky podareny 😀 a to auto 😕 super 😕

inak som zistila,ze hanka je dost spokojna na serbli..ked uz nevieme ze co,posadim ju na serbel a je chvilu klud 😀
inak ju davam hned rano ked sa zobudi,sak aj my tak chodime,ked rano staneme nie?teda ne na serbel ale na vecko 😀 a ona urobila presne to co aj my 😀vycurala sa a prdla 😀 😀 😀 a zacala sa smiat jak diva 😀 no sak aj ja som sa nevedela dosmiat 😀

kostri
15. mar 2009

sa tesis,co?ze budete mat porobene pekne nove.. 🙂 mne muz slubuje ze uz o dva tyzdne bude viol prec z domu 🙄 😵 nevies si predstavit tu radost 😀 sak uz sa len vadime kazdy den 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre