Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
30. mar 2009

prečo maťka?v pohode šak sami ešte nevedia papať

lola11
30. mar 2009

my rano tiez kojime, potom kusok chlebika na kocky - sam ho spapa, desiata - piskoty s presnidavkou, pred spanim trosku cucne, ale uz ani moc nie, obed, za 2,5hodky zase cucne mliecka, po prechadzke jogurt s bananom a na veceru kasu kt. zapije mlieckom

zuzpolka
30. mar 2009

my kakame večšinou rano do šerbla,,,,ale niekedy sa podari aj neskor do plienky 😝 😅

a s doobednym spankom nemame problem to ju pekne uspim a haja taku hodku.... ale po obede nie a nie spať,,,,v kočiku najlepšie 😒 🙂

greguska
30. mar 2009

aďka, no aby si na to nezvykol a potom aj sám papal. ale možno je na takéto úvahy ešte skoro, neviem 😅

a ďakujem za odpovede, už som spokojnejšia 😉

kostri
30. mar 2009

andrejka,aj hanka mala obdobie,ze kakavala ked jedla 😀 vyprazdnila sa a hned to zaplnila 😀 ja som tiez citala,ze sa moze prevarene kravske mlieko 😕 moja segra davala od pol roka,nas doki odporuca od troch rokov
baby viete co neska dala viol malej na hranie?dala si poslednu tabletku na srdce z tuby a to jej dala 😲 a mala to olizovala 😲 keby to otvori,co by aj spravila,keby jej to nezoberem 😨 ,tak tam bol este prasok po tych liekoch 😠 mna z tej violy porazi 😖 🙄
zuz ja sa pytam neboj 😵
matka,tak myslis,ze je to ok?sak neplace pri tom,len niekedy si az licka tlaci..neviem to dobre popisat 😒 sak budem ju pozorne sledovat 😀 a hned ju suchnem na serbel,ked to urobi 😀

lola11
30. mar 2009

jarka mas to teda vesele s tou tvojou svokrou - mna by tiez porazalo -esteze k tej mojej tak casto nechodim, lebo mi tu tvoju silno pripomina 😒 😒

zuzpolka
30. mar 2009

baby a vam normalne taky kusok ked date do pusy spapaju??? 😕 Viki je potom asi troška fajnovka 😝 jej vadia asi kusky alebo čo 😠

greguska
30. mar 2009

jaruš, myslím, že keby ju niečo bolelo, tak by pri tom plakala, tak neboj 😉
a veru s tou viol 😠 , však to je pekné, že dáva malej objavovať nové veci, ale nech to domyslí do konca ! keby to aspoň opláchla, tak by bolo v pohode, nie ?

zuzpolka
30. mar 2009

jaaaaaaaaj viol 😠 😒 no ja nemožem povedať že k mojej nechodim kedže byvame nad nimi 🤐 ☹

lola11
30. mar 2009

dnes som ju stretla po dlhsej dobe v meste a hned ma zjazdila, ze ani nezavolam - ze mam zadara pevnu linku, no a jasne, ze som zase mala maleho zle v kociku - sedkal a nemal za sebou nic - tak histericila, ze sa hrbi a nemam ho tak nechavat 😒 😒 Akoby tak byval 2 hodiny! Sedka mi len ked sa uz moc nudi a mrkota.

alica147
30. mar 2009

zuzi aj Mirkovi vadia väčšie kusky ja mu len také omrvinky dávam, žiadne že kocky 😖
Jarka aj si viole niečo povedala? je kompletná? 😠

greguska
30. mar 2009

zuzi, náš mal také obdobie keď mu išli tie vrchné zuby, že ani kúsok nezjedol, všetko muselo byť na kašu. teraz už papá pekne, keksy normálne odhrýza, aj rožtek alebo chlebík, aj zeleninku mu už len pučím vidličkou. niekedy síce všetko zhltne, že z lyžičky rovno do bruška, ale však sa naučí.

lola11
30. mar 2009

mne maly papa take 1 cm kocky - toustovy chlebik mu krajam - ale on je nauceny uz od malicka - ja som mu nic nemixovala, len pucila a aj masko krajala od mala na drobne kusocky

greguska
30. mar 2009

no dievčatá, idem ja za tým prckom naším, keďže si to furt nerozmyslel a cucá najnovšie aj 6x za noc 😠

som rada, že sme konečne pokecali 😀

dobrú noc a úspešný zajtrajšok !

alica147
30. mar 2009

ja sa tiež lučim, tiež som rada že sme tu stretli v hojnom počte 😀
tak všetkým dobru noc, zajtra idem od zubarky domov tak aspon nejaké pozitívum to bude mať že budem doma 😉 pa pa

zuzpolka
30. mar 2009

no to je u Viki asi tak že čo jej chuti tak jej kusky nevadia, lebo ked jej dam kusok uvareneho maska do ruky pekne odkusuje a papa 😠 😒 ale inač nič a to už mame 7 zubov 😖

baby aj ja sa luči 🙂 dobru nocku všetkym, zajtra tiež pridte 😀

kostri
30. mar 2009

ja hovorim ze ked si nalistujem v slovniku slovo svokra tak tam bude-rovna sa viola kozarova 🙄 je mi z nej spatne 😝
a nepovedala som jej nic,malej som povedala:zlatko toto ti musim zobrat lebo tam boli bakane lieky,s tym sa nemozes hrajkat..ja viole uz nic nehovorim,zvolila som taktiku mlcania,lebo cokolvek som jej povedala,si moc brala,potom mi vykricala,ze jej nedovolim hanku ani na ruky zobrat ani sa snou hrat ani nic..tak ju nechavam tak a ticho trpim,iba obcas pri takychto prilezitostiach ticho zasiahnem.
a my jedavame:rano mliecko,desiata ovocie,obed,po hodine mlieko,potom setko naraz 😀 aj sulce,aj keksy,aj chlebik..okolo stvrtej mlieko,potom co zvysilo z obeda 😀 niekedy este jednotacika 😀 potom okolo siestej kasu som zacala davat posledne dva dni a pred spanim ju nakojim 🙂
a hanka je velke kusky 😕 pekne si to napcha do pusinky a tolko to tam zmoli,az sa jej to rozpadne 😵
tak sa s vami lucim,bo len nervy mi to zere,co o tak dlho nacitava a rodinka mi uz spi a ja zacinam byt hladna,tak je nacase ist spat 😀 jednu milu som uz zlupla 😕 😀 🙄 tava 🙄
tak ahojte,dobru nocku 🙂 tesim sa s vami,ze mame take sikovne deticky,ze robia take pokroky 😵 len nech ich choroby obchadzaju!!! 😉

lola11
30. mar 2009

dobru nocku - akurat som dala malemu cucnut - plakal - tak rychlo spat do dalsieho papania 🙂 🙂 Kristian stale nema ani jeden zub 😒 😒 pa

wien
30. mar 2009

ahojte, ja len v skratke. valím oči, koľko ste toho popísali. 😲 😲 😲 😀
vidím, že ste mnohé na nás mysleli 😵 ja teda ešte nerobím, dnes mi volali, že mám prísť až vo štvrtok, lebo v stredu tam moja kolegynka, čo ju dočasne nahradím nie je 😉 ale dnes sme mali u opatrovateľky generálku. normálne sa marek budí okolo 6 - štvrť na 7, tak som si ani budík nenatiahla a dnes sme vychrapovali až skoro do štvrť na 8 😀 zobudil sa celý vysmiaty, tyčka z postieľky vytlačená na čele 😕 aj vám sa tak detičky tlačia na tie tyčky? mne tuším inak ani nezaspí, len s tyčkami pritlačenými na čelo alebo líčko 🙄
k opatrovateľke sme prišli o 8, len som ho odovzdala medzi dverami a prchala preč. zaplakal len trošku, než som prešla 2 kroky k výťahu, tak už nebolo nič počuť 😵 spinkal tam niečo málo cez hodinu a po pol 1, keď som pre neho prišla, mi otvoril pán domáci a v závese so spotenou opatrovateľkou a trieliacim marekoml 😀 a toho výskotu, čo ma ním privítal 😵 no zlatý bol. potom sa odo mňa minimálne hodinu neodlepil 😉 myslím, že problémy mať nebudeme. aj opatrovateľka povedala, že neplakal vôbec, všetko v pohodke, papal, spinkal, kakal a stále s ňou behal kade tade po celom byte. boli spokojní aj oni, že je zlatý a vysmiaty. tak som rada.
a idem vás dočítať a spať.

wien
30. mar 2009

kostri, alica, ja som to o tom kravskom mlieku tiež čítala aj počula, že do varenia sa kravské mlieko už dávať môže. ale my tiež ešte jogurty nepapáme, máme počkať do ukončenia 10.mesiaca, tak dávam MM alebo UM. ale ako sa budeme blížiť k roku, tak budem variť už podobnejšie jedlo nášmu, len samozrejme nebudem koreniť, soliť a sladiť. mne sa zdá trochu prehnané, keď niektoré firmy a platení lekári odporúčajú UM až do 3. roka dieťaťa 😒
hanka sa pýta na kakanie? 😲 a to mám mareka ako naučiť? asi začnem tým, že kúpim nočník 😅

wien
30. mar 2009

no frčím do postele, keby sme zajtra mali budíček náhodou zase okolo 6 😕
brú noc. 😉

erika26
31. mar 2009

ahojte dávno som tu nebola, no vidím že preberáte papanie, my tiež papame veľké kúsky, nejako si ich tam v puske poprehadzuje a prehltne. Inak novinka, už sa nám začínajú vydierať na povrch dva dolné zúbky. Joooj konečne budeme aj my zubatí. Už tam má také hrbolčeky. Sa teším.
No inak kostri s tou svokrou som na tom rovnako, tiež som to už vzdala, len ticho mlčim a trpím ako ty ☹ inak minule jej dala nejaké keksíky obalené v cukre, tak malá to našťqastie nedala do pusy iba na to kukala a svokra sa otočila tak som to malej hneď vzala a povedala som že to zahodila. Tak takto nejako asi na tie svokry chýba. No inak ja by som mohla tiež na tému svokra napísať aspoň 2 knihy. 😀
čo sa týka toho kravského mliečka tak my tiež nie skôr ako po 1. roku a mne môj pediater tiež odporučil dávam umelé mlieko do 3. rokov. Ale my máme zatiaľ dosť maminkinho mliečka tak to neriešime.
No inak dúfam, že sa tu dostanem častejšie, nejako nestíham a už konečne v žiline vyšlo slniečko a poobede vyrážame do ulíc, majte sa

dididi30
31. mar 2009

ahojte
takze takto ste sa pekne rozpisali, hm to asi preto,ze som tu nebola coooooo 😀 😀 😝

dnes som bola na odber kvy, no a tak tyzden budem cakat na vysledky krvy a na foto rengenu, do vtedy moja dus sa 😠
baby mam novy problem, totizto na mandliach mam biele flaky, to co je?? je to infekcne? co mam s tym robit?? staci vyplachovat solou, ci co? jaj ja sa uz normalne hanbim ist k lekarke 😝

no a idem chvalit thomaska, sak som ho davno nechvalila 😀 😀 😀
krasne tapuska, total nahlas 😵 , vie zamavat, ale ked mu poviete papa to nie, musite mu povedat bye bye 😀
krasne lozi po nasich vysokych schodoch 😠 😀 davame bacha, sak to je uz nenormalne, lasuje v kuchyni, miluje sekciu muky, hm musim cistit koberce 😖 😅
krasne pije z poharika s naustkom, ale nema problem ani s klasickym poharom , dokonca dokaze bublinkovat, tak ako my kedysi, ked sme boli mensi, ci mladsi 😉
po byte mi sam beha s vozikom, co ma na chodenie 🙂
co sa tyka spania, no nic moc, v noci skusam nedat cicu, ale tak place, skor krici do kedy mu ju nedam, katastrofa 😒 este aj cez den ho kojim, no ja asi do roka neprestanem, lebo ma strasnu povahu, zeby po mne 😅
nemame problemy s nocnikom, ale niesme v tom pravidelni, ako jarka, krasne pokroky 😉 len tak dalej, sa vravi,ze do roka a pol si to dietatko este neuvedomuje, ale je to plus, ked sa dieta motivuje 🙂

dnes sme papali morcacie masko uvarene s mrazenou zelenikou, mnamky 🙂

co sa tyka kravskeho mlieka to som sa uz vyjadrila, tiez by som chcela do 3 rokov davat umele, ked prestanem kojit, ale ja neviem, maly ho moc nemusi, mame hipp v rezerve.....

jaj a kikuske gratulujem, zena jedna velka, dospelacka 😀 mnamky , fajna torticka 😝 🙂 🙂

kostri
31. mar 2009

kuk 🙂
wien,super ze to maly tak zvladol u opatrovatelky 🙂 iste ju riadne prehnal,ked bola taka spotena 😀 a veru,tak to treba,odovzdat a ist prec,ked si aj trosku poplace,sak dietatko potom zisti,ze mu nikto nic zle nechce 😵 tak sa to aj v skolke robi-odovzdat ucitelke a prchaaaam 😀 ale to sa este nacakame 😀
ahoj erika 😵 tak sa rozbieha male zubadielko? 😉 a ako ste na tom s cvicenim?vy ste tusim chodili nie?vas uz aj vyradila,si pisala,ale ako pokracujete?aj este cvicite doma,ci to nechavas na veronicku? 😵 a co ta uzdicka pod jazyckom? 😕 mala sa rozblabotala? 🙂 ..teda dufam ze si to dobra pamatam,ze nepisem talafatky 😅
a gratulujeme k desiatim mesiackom 😕 😕 😕 🙂
a svokra 🙄 kapitola sama o sebe 🙄

chcem sa opytat:
-ake porcie masa davate detickam?kolko gramove?
-kolko krat do tyzdna?

😀 a viac otaziek si nepamatam,co som vam chcela zadat 😅 😀

a 😲 neska hanka vykakala take nieco dlhe zelatinovite 😲 take dlhe uzke ako uvarena spageta,bolo v serbli normalne hovienko a toto na nom a este jej to trosku trcalo zo zadocka,som jej to utrela 😲 muz to skumal,ale nevyskumal 😀 neviete co to mohlo byt?

dididi30
31. mar 2009

a jarka, vypreco vlastne cvicite? a cvicite este furt??

ja masko nevazim, dam kolko dam a davam takmer kazdy den 🙂

kostri
31. mar 2009

sak cvicime..cvicime..necvicime 😀 len tak sa snou hram 😀 ale na kontroly este stale chodime 😠 aj teraz mame ist 😕 bojim bojim 😖
a som si spomenula,ze este som sa chcela opytat,ze hanka ma dni,ako aj dnes 😒 ze skoro cely den sa tak nadychuje zhlboka a tak nahlas,akoby hovorila hiiiiii 😕 niekedy mi to pripada,akoby sa tazko nadychovala a niekedy mi to pripada,ze to je len tak

erika26
31. mar 2009

kostri s malou už vôbec necvičíme, vraj už netreba 🙂 🙂 🙂ale ideme v piatok na kontrolu k neurologičke tak uvidíme dúfam, že zopakuje vetu že je to už OK. dobre si Kostri pamätáš podstrihovali nám jazyk a už začala tata tata, no neviem moohla radšej že mama 😀 no čo nevyberieš si. Tak aj vám držíme palc na kontrole 🙂

greguska
31. mar 2009

ahojte!

gali,
nech to dobre dopadne, daj vedieť, aké si mala výsledky 😉
a biele na mandliach, nemáš hnisavú angínu ? 😲 no snáď nie ☹
a veru pochvál thomaska, však aj my ostatné mamy chválime, veď sú tie naše júnovčiatka šikovné, tak čo by sme ich každú chvíľu nechválili 😵

jarka,
sa to masko tiež nevážim, ale dávame každý deň. a keď si spomeniem, tak má žĺtok namiesto maska. ale ak ti to pomôže, tak ja dávam to toho menšieho via pohárika asi tak tretinu maska a potom do vrchu zeleninku 😉

graziela
31. mar 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dididi30
31. mar 2009

jarka a vy ste maly ake score po narodeny, to preto cvicite? lebo vraj ked je mensie tak sa cvici no neviem co je na tom pravdy, no ja som sa o tom dozvedela az teraz, to som dili co?

gregus, no neviem ci angina, lebo ja som skor po chorobe 😉
asi skor grazi bude mat pravdu, dik za vysvetlienie, som rada,ze sa mandle cistia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre