Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
31. mar 2009

a este otazocka, mozem tie biele flaky na mandliach vykloktat solou?

dididi30
31. mar 2009

a baby dakujem za podporu, viem,ze je otravne stale pisat o mojej chorobe, ale esteze vas mam 😵 😎

dora01
31. mar 2009

caute 🙂

gali, dobre ti to napisala graziela 😉 Moze to byt aj angina, ale ked ta nebolia, nemas teplotu, tak asi nie 😉

inak my vsetko po starom, maly mi tu ruciiii a derie bubienky, lebo chce ist k pocitacu a tato mu nedovoli 😀
no ale strasne vydiera ked sa mu nieco nepaci, tak sa vie rozjedovat, ruky pred seba zatne paste, cely ocervenie a reveeeee 😒

dora01
31. mar 2009

a nasla sa nasa stratena SpZetka, niekdo ju zapichol k hlavnej brane od garazi, ale az teraz tak je nam to prd platne, kedze mam uz nove a prachy su v keli 😒

dora01
31. mar 2009

ja sa v noci snazim oddialit prve kojenie tak na 4tu, takze kolo 12tej muz k nemu vystartuje a tisi, do 5 minut vzdy zaspi, nase noci su raz tak raz tak, niekedy 4 krat hore a tuto noc medzi 1 a 3tou mrkotal stale, prevaloval sa a plakal zo sna , vobec sa nestaval, tak aspon daky uspech

kostri
31. mar 2009

gali,ja az cil som si precitala,ze ty si napisala este predomnou 😕 🙂 vtedy som musela rychlo od pc,lebo viol na mna hadzala nevrle pohlady,ze sa nevenujem malej 😒
biele bodky na mandliach sa vyhadzuju mojej kolegyni,ked pride do vlhkeho prostredia 😖 tak zeby dalsia alergia? ☹ ked prides na sk,daj sa vysetrit cakumprask 😀 thomasko je zlatulinky 😵 sikovny 😵 ze baj baj 😀

ja som tiez davala volakedy maso len tak odoka 😕 cil vazim,je to asi tak 1:2 s ostatnou prilohou a ma to hanka na dve porcie 😀 neska na tri 😕

erika,aj hanka zacala najprv tata 🙂 sa hovori,ze ked zacne dieta prve hovorit tata,tak druhe babo bude chlapec 😵 kedy sa chystate na druhe? 😵 a ake mate pokroky v pohybe?

kostri
31. mar 2009

my sme mali apgar 9!to sa ma hned opytala aj dokina...mame proste smolu na doktorku 🙄
radka ajoj 🙂
tak si cil k tej starej spzetke kupte nove auto 😀 predavame skodovecku,nekupis? 😀 na blavacke derave cety jak stvorena 😀
napis mi este raz co sa lackovi stalo s tym zubkom 😕 sak ja som to nejako prehliadla 😔

baby a neviete co na kurie oka? 😖 sa mi po sto rokoch vyhodili ked som bola asi v sestom mesiaci,som ich likvidovala citronovou korou,ale trvalo to strasne dlho a teraz sa mi zas vysmarili 😒 co s nimi? 😖

a dakujem za odpovede 😵

kostri
31. mar 2009

hanka sa teraz prvy krat budi o jedenastej vnoci,to ju nakojima ked sa zobudi druhy krat,niekedy o hodinu a pol,niekedy o dve a pol ho,tak ju necham v postielke,jeduje sa aj place 😖 uz uz k nej vstavam,stichne,zas sa rozplace,to trva skoro hodinu 😒 a zaspi..potom ju zas nakojim,ked sa zobudi,ale to je uz vacsinou tak pat,sest hodin a este spinka do siedmej

erika26
31. mar 2009

kostri no my druhé plánujeme až tak o 3-4 roky, môj muž robí v blave a ja určite nebudem sama s 2 deťmi v žiline. Takže ešte si bude musieť tato nájsť robotu tu v žiline. Ale zase to neprichádza do úvahy meniť robotu počas tejto krízy, takže druhé bábo je v nedohľadne. no a či to bude chalan či baba mi je jedno hlavne nech sú detičky zdravé 😀 ale mohla by to byť zase baba však už máme všetko v ružovom 😀 😀 😀

kostri
31. mar 2009

erika 🙂 aj mne to bude jedno ked sa to narodi,ale chlapcek by bodol 😀 sak ta zahrada jak svet,velky dom a ten statok co moj muz planuje chovat 🙄 😀

velice pekne fotecky mate nove ale najstotisiccelapatdesiatosembodovejsi je marianko v mastali 😀 😀 😀 😀 😀a mozno aj devat 😀

aj videjka som kukla 🙂 sikovne 🙂

dora01
31. mar 2009

jarka, ale sak si vybil kusok zo zuba. jasil sa vo vani , muz ho neustriehol a padol na usta, ale sak on sa neda ustriehnut 🙄 . no tak mu to krvacalo a rao sme zistili, ze ten kusok co mal uz prerezany, tak si odvalil, teraz to ma podtym dasienkom take draplave, tak dufam, ze ako mu bude rast tak sa to samo obrusi, lebo predstava ist s nim k zubarovi ma desiiii 😖

kurie oka, sa myslim vypaluju dusikom, ale ked som ich raz mala, tak mi mama kupila daku vodicku v lekarni a asi za tyzden boli prec, nejak to rozleptalo, neviem ako sa to volalo. chod a spytaj sa, ci daco take nemaju, ked nie tak u koznej 😉

dora01
31. mar 2009

erika, aj my planujeme druhe az tak za 4 roky, ked sa vyhrabeme trocha z dlhov 😉

dora01
31. mar 2009

rao/ rano 🙂

dora01
31. mar 2009

jarka, my sme mali apgar 8, sak to je len take orientacne,ale do 7 je norma 🙂

dididi30
31. mar 2009

jarka, no ja viem,ze apgar 9-10 je v norme, tak nechapem preco vas dala lekarka cvicit, boze fakt je to ....
radka, vy ste mali len tolko? to ze je uz rizikovejsie, ze sa to musi sledovat, aj ste cvicili?

dididi30
31. mar 2009

tuto je to odbornejsie 😉
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2733

a dobru nocku, bo aj tak tu uz nik nekuk, lebo som dosla ja 😝 😀 😀 😀 😀

dora01
31. mar 2009

gali, sak ja som chcela napisat, ze od 7 je to uy zle, som to domotala 🙄 Ale sak tak nas to ucili, jeden primar na novorodeneckom nam vravel, ze dieta s apgar 10 neexistuje, ze podla tych noriem to nevychadza na ziadne, ale to je len vec nazoru. nas Lacko mal iba 8, , uz pocas porodu mu par krat klesli ozvy, aj kyslik som musela dychat, on mal 4 kila, takze to bolo dost narocne ho vytlacit, takze bol cyanoticky-modry a mal hypotonus, ale vsetko bolo v pohode, sak aky je teraz sikulik 😉

alica147
1. apr 2009

ahojte hviezdičky 🙂
ja som sa sem včera nejako nestihla dotrepať, ráno som bola u zubárky a ten zub čo som si myslela že ma bolí tak to vobec nebol on ale osmička ktorá mi na ništ neni tak mi ho rovno vytrhla 😝 celý den ma z tej injekcie napínalo-to mna vždy neviem prečo

gali biele bodky na mnadliach su podla mna hnis a teda máš asi hnisavu angínu, kloktať slanu vodu síce pomôže, tá sol ti to "zmaže"ale skor by si potrebovala atb

nemám moc čas čítať čo ste popísali všetko ale k strave ja tiež dávam mäsko od oka teda skôr mamina šak ja mu varím len cez víkend

a apgar skore sme my mali po narodení 9 že kvoli farbe a potom 10;

no a máme konečne prerezanú pravú hornu jednotku 🙂

alica147
1. apr 2009

a didi dík za gratulaciu kike tortička bola fajnová, robila ju mamina bola mnam mnam 🙂

dididi30
1. apr 2009

ahojte

deti som dala spat, sakra o hodku skor ako za stareho casu, no lebo ten moj drobec dnes spal mozno hodku dokopy..

alic, fuha no neviem, mna hrdlo neboli, iba tam mam tie bodky, tak ja uz neviem, sak som mala atb, a co mam zas mat?? ale to je uz onicom, sak len kaslel mam....alebo mam total znicenu imunitu 😠

my sme mali apgar score 9 a potom 10, ale nechapem preco sme mali len 9, ked my sme mali praveze farbu suprovu, obe porodne baby chvalili...mozno pre nieco ine
ako pise radka, hodnotia vsetko a cim vacsie babo, tym viac sa toho najde....

juj a co si jeden kusok torty nesmarila na monitor 😝 😀 😀 😀 😀

dosusim pradlo a idem drichmat, neviem ci uz aj nepojdem, sak vstavam o pol 6 rano, maly somnou, samozrejma, tatko sa ma 😖 ale sak nech si uzije 🙂

alic pisem ti ip 😉

alica147
1. apr 2009

ja ked som mávala biele bodky tak to býval hnis , aj 5-6 krát do roka atb tak som si ich dala vybrať a mám pokoj

dididi30
1. apr 2009

no vidis a ja furt chora, vsetko sa namna lepi, nie a nie sa dostat z toho, ked uz mi je lepsie ,zas dacoooooo 😠 😠 😠 😠
mna drbne.....sak ja neviem, tie mandle vyberat....hm, kto vie ci to tu robia, no a doma nemam cas, ja mam teraz tu povinnosti, takze smola ☹ ale mam nervu 😠

alica147
1. apr 2009

no musia to tam robiť ved to je bežný zákrok všade, nemala by si zanedbávať svoje zdravie 😖

alica147
1. apr 2009

a zuzpolka tu včera nebola??????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 zuzi už aj ty sa kazíš? 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dididi30
1. apr 2009

alic sak nezanedbavam, ale co mam robit, sak tu je to ako za opicami, no skoda reci

no nielen zuzka, ale vsetky baby, to tu kazia a to clovek ani nema chut pisat, ked sa nik neozve......sak rano na pisem a volakdo napise dobre ze nie vecer,alebo vobec, mne sa veru nechce pisat, ja idem inde 😀

kostri
1. apr 2009

no neska jaky rusny den tu 😀
ja som stihla popozerat fotky a musim napisat ze tie torticky,aj kikina aj grazi co robila..a tie puncaky 😅 grinty mi tecu,sup jablcko do brucha 😀
tak sme neska mali krasny den 🙂 hanka cupitala po vonku v topanockach 😵 sem tam aj nozku prelozila 😵
ked spala,zas ma cakali zahradne prace-pikirovala som papriku,rajciny,zeler a fisalis 🙂
sobotu budeme mat bicykel 🙂 aj sedanku 🙂 pojdeme bicklovat sa s hankou 😵 uz sa tesim,hadam bude dobre pocasie 😨 dovie jak sa bude tvarit 😨 isto jak piskotla 😀 jak pri setkom,co je pre nu nove 😀
vy sa kedy chystate na bicykle?
tak ten prvy apgar mala hanka 7 😲 😢
miruskovi gratulujeme k zubku 🙂 a ako to znasal?neplackal?

alica147
1. apr 2009

a tak ja to celkom chápem, ja tiež vždy nestíham, niekedy len prečítam, niekedy ani to nie,cez den nie je čas a hlavne vieš mužíčkov si večer nemôžeme zanedbávať 😀 😀 😀 😀

zuzpolka
1. apr 2009

ahojte....
ani ja som tu včera nebola 😕
som objednavala nejake veci cez net a tak ma to zmohlo že som musela vypnuť PC 🤐 😅 a zaspala som ani neviem ako 😖

dnes bolo vonku faj,,, Viki som troška povozila aj v trojkolke 😅

alic,,,no pekne s tym tvojim zubom 😒

baby a čo je to apgar skore čo tu rozoberate?????????? 😕

dididi30
1. apr 2009

jarka ahoj
jaj jaka gazdina 😀

my tiez mame krasne cely tyzden, trickujeme sa 😀 , ale sak mi takto uz davno mame 😎

dididi30
1. apr 2009

alic no moj muz je vecer v praci, tak ja nic nezanedbava 😀 😀 😀 :-
juj alic a tiez blahozelam k zubku🙂

zuz a co si si objednala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre