Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

krazu
12. dec 2008

no vyskusam aj ja uz tu kasu, uvidim co na to po vie maly 🙂 , no najskor ju budem musiet kupit 😀

alica147
12. dec 2008

ribízek presne predvčerom som písala som malému kupila v tescu bio hamánek mrkvu s ryžou a brokolica a zmiešala spolu mal to na dva dni a len sa zaprášilo, a ešte su aj cenovo ovela výhodnejšie ako hippky,pojde mu ich pokupiť 😀 😀 didi ribízek je janka 😀 ale krazu nevieme ako sa volá 😀 😀 😀

alica147
12. dec 2008

billu mám blízko tam tam zajtra nabehnem 😀

ribizek
12. dec 2008

didi - Jana, teší ma. 🙂 Síce Maťka urobila ten sumár, ale ja som aj tak polku mien zabudla. 😀
No tie fialovky asi nie sú pre náš trh. Kamoškin drahý spomínal, že keď v Rakúsku kupuje pre nás plienky, tak počuť samú slovenčinu. 🙂

adi - tú postieľku skús, mne sa to osvedčilo. Však keby nie, namontuješ bok späť. Ale mne sa zväčšil priestor minimálne o 60 cm. 😀 😀

alica147
12. dec 2008

no ved to spím nalepená na boku komody a keby tam nebola tak som na zemi 😝 😀

ribizek
12. dec 2008

Ja som sa teraz zásobila tým Hamánkom a do toho varím a mixujem ostatné zeleniny a od pondelka pridám mäsko. Kúpila som na skúšku aj z DM Alnaturky, vychádzali dobre cenovo, tak uvidím, čo na to povie malý. Ale väčšinu varím doma, mixujem a potom vyťahujem z mrazáku.

Mix v tých menách, čo? Je si ich aj pamätám, len niekedy neviem, či som ich prisúdila správnej osobe. 🙂

dididi30
12. dec 2008

janka aj mna 😀
no ja som galina no 😀 😀 😀 😀
hej no vidis, tak su asi fakt fajne, maju aj dobre akcie na nich 😉 ale su drahsie ako obycajne pampers, ale nevadi 🙂

hej a krazu sa ako vola? 😕 😀

alica147
12. dec 2008

😀 😀 😀 😀
alnatura robí aj bio sušienky dnes som ich objavila v dmke

alica147
12. dec 2008

davidkova mamička halooooooooo 😀 😀 😀

ribizek
12. dec 2008

No, opustím vás, tak nepíšte veľa, nech stihnem prečítať. 😀
Idem si kúpiť čiapku /ja, ktorá som mala čiapku naposledy ako dieťa ☹ , lebo v nich vyzerám ako pako. Ale hold, dosť tu fúka a potom ma bolia uši. Aj som si jednu so šálom vyhliadla, ale 2 tisícky za to nedám. To pôjdem radšej kuknúť k "rákosníkom " alebo normálnejší obchod.

Olla, olla, obchod volá. 🙂

dora01
12. dec 2008

uz sme napapny, poslednych par dni tiez pekne papa, len to musibyt poriadne huste, lebo este tak zvlastne prehlta, vystrkuje jazicek akoby cici papal, na objem je to ako velka hippka, takze parada 🙂

dora01
12. dec 2008

dnes sme mali cukina, karfiol a ryzova hasa od hipp, to mu davam ked nestiham varit, zelenina sa urobi rychlo, dnes som mu ju ani nemixovala, len popucila vydlickou, celkom si uz zvykol na hrcky 🙂

alica147
12. dec 2008

jani tak dobre nakúp,ja tiež furt chodím s kapucnou na hlave lebo mi fuka do uší 😀 😀

dora01
12. dec 2008

ja tiez s kapucou, dost tu fuka, niekedy az kocar berie

miauka
12. dec 2008

Ahojte baby, ja len tak nakratko zase...
Gratulujeme s Eliskou vsetkym oslavencom 6-mesiacikovym 🙂

Vlastne chcem reagovat na nieco, co napisala Zazana, ze preco sem asi nechodia mnohe baby, co sem chodili este ako tehulky. Verim, ze jedna z pricin je nedostatok casu, ale moze byt aj ina pricina...pisem aj za seba, mozno aj za ne...ja sa sem tiez nedostanem casto, kvoli inym povinnostiam, cinnostiam. Je to tu pre mna skor forum na ziskanie uzitocnych informacii, rad, pokukanie foteciek vasich babatiek a ako napredujete. Nemam cas tu travit dlhsie a chattovat. No a uz par krat sa mi stalo, ze som sem tak prisla a nieco napisala, co mame nove, pripadne prosila o radu...a reagovali na to mozno 1 alebo 2 baby, pripadne nikto. Tak ma to potom odradza aj nieco pisat. Aj ked si vas vzdy rada citam. Neberte to osobne tie, co sem chodite kazdy den a travite tu viac casu...nemam nic proti, ak si to mozete dovolit, je to super...no nie kazdy ma tu moznost a potom, ked si toho menej casteho navstevnika skoro nikto nevsimne, tak aj prestane prispievat. To je len moj nazor. Mozno to tak vnimam iba ja a nie je to dovod, preco ostatne baby nechodia.
Prosim, neberte to v zlom, mam vas rada 🙂

dora01
12. dec 2008

miauka, mozno mas pravdu, ja som nikdy neprispievala, len sem tam precitala, lebo som nestihala, potom sa lacko narodil a mal strasne koliky, takze som zase nestihala, ale teraz je strasny dobrosko a ked sa hra, tak ho radsej necham tak, par krat sa mi stalo, ze som si k nemu lahla a zacala mu daco ukazovat tak sa normalne rozuril, lebo on uz sa bavil dak inak 😀

a myslim, ze raz Lucka co ma natalku pisala, ze je strasne uplakana a nic ju dlhsie nebavi tak nema na nic cas, tak aj tym to urciteje.

zaza_na
12. dec 2008

no, tak Lili je naobedovana a spinka, riad umyty a teraz ja cakam na svoj obed. dnes nic moc-hranolky a nieco k tomu este najdem. na viac sa nezmozem, este ma caka zehlenie... 😒
Lili dnes nepapala tak pekne ako obvykle, ale myslim si, ze bola uz dost unavena a mala to aj dost huste a mozno aj dusne. tak asi aj preto 😅

ahoj miauka 😉
nemyslim si, zeby sa mal niekto na teba nahnevat, ze to takto citis. ja sosbne mam podozrenie, ze su to pocity viacerych bab ☹ ja to chapem...
pamatas si inak este fabianu? ta odisla z temy este ked sme boli tehulky a ked som sa jej na to pytala, uviedla presne ten isty dovod... 🤐
ale myslim, ze je to hlavne aj o tom case. lepsie sa klebetilo, ked sme boli este len tehulky 😀
ani ja nema moc casu. niekedy sa mi podari nakuknut kazdy den, ale niekedy tu nie som aj niekolko dni...
a pocas dna casto citam, co baby pisu a aj by som xcela na nieco reagovat, ale mi do toho daco skoci a uz zabudnem aj co som xcela... 🙄
potom mi to pride aj take blbe, ze len zreferujem, ako sa mame a uz letim prec a ani s nikym nepokecam 😅 ale co uz. urcite sa na mna nebude nikto pre to hnevat 😝

miauka
12. dec 2008

dora, moze byt...ale Luckina Natalka sa praveze potom polepsila a Lucka tu aj castejsie chodila, tak mi je cudne, ze uz tu tak dlho nebola, ani Adusha 😕
Asi niktora nemame na Didi, ta stiha aj 3 temy naraz 😀 😉 🙂

miauka
12. dec 2008

zazi, veru je to tak ako pises...kym na nieco zareagujem, preskocia dalsich xx stran 😀 ...a moja reakcia pripadne otazka sa v tom uplne strati. Ale neva, ved stale tu najdem nejaku tu uzitocnu radu a potesim sa foteckami 🙂
...to bolo len tak na vysvetlenie z mojej strany, preco nepisem viac. Hlavna pricina je cas a druha...citim sa mimo, ale to je v poho 🙂

dora01
12. dec 2008

miauka, este jednou vecou to moze byt, proste niekomu tu ostatne baby nemusia sadnut a nie je to o tom , ze nemaju cas, ale pisu si v inom fore s inymi ludmi, s ktorymi si viacej rozumeju, ale vsak to je uplne normalne 😉

zaza_na
12. dec 2008

no, uz som naobedovana. hranolky s kecupom, cesnakovym dresingom a kusok varenej sunky 😨 dufam, ze to nebudem musiet jedavat casto 🤐 😀
dori, hej, myslim si, ze u niektorych prevlada aj taky dovod 😉
miauka, vsak neva, ze sa nedari casto prist. staci, ked sa ukazes len obcas a zreferujes ako sa mate 😉
miauka, to Eliska tak pije vodicku z vane? 😀 inak, na tej polrocnej kolazi sa mi podoba s Lili. maju obe take nafuknute licka 😝
nic, ja prcham. este sa pokusim odpisat na nejake maily a hor sa do zehlenia, kym sa da 🙂

graziela
12. dec 2008

Ahojte babenky a babätka,
v 1.rade gratulujeme vsetkym dnesnym oslavencom a prajeme im hlavne vela, veeeeela, prevela zdravicka 🙂 🙂 🙂
Miauka,
urcite nie si sama, kto ma take pocity...aj mne sa stalo parkrat, ze som sa nedockala reakcie na moj prispevok, resp. odpoved na nejaku otazku, ked som potrebovala poradit...vyriesila som to tak, ze som otazku potom zopakovala, alebo som napisala do inej temy, v ktr. sa o tom pise...No ale musim sa priznat, v posl. dobe, hlavne ked sa tu dostanem po par dnoch, nestiham precitat uplne vsetko, vela mi mozno ujde medzi riadkami, tak potom absolutne nestiham JA reagovat na nieco, co bolo adresovane mne...je nas tu uz strasne vela a mnoho stran je zaplavenych informaciami typu - rano som vstala, umyla som si zuby, naranajkovala som sa, uvarila obed a pod... (teraz sa prosim nenahnevajte na mna.... 😲 )...tiez sa mi to niekedy ani nechce citat, ked vidim, ze cele 2 strany je vlastne iba dialog 2 ludi...No ale proti tomu nemoze asi nikto nic namietat, na fore moze slobodne kazdy vyjadrit svoj nazor, svoje pocity, dojmy a pod. No a ked to niekomu vadi, alebo mu to nevyhovuje, riesi to po svojom.... Takze toto je len moj nazor 🙂

graziela
12. dec 2008

No a teraz sa mi opät stalo nieco, co sa mi v posl. dobe casto stava...kym som pisala reakciu na niektory z posl. prispevkov, uplne som zabudla, na co vsetko som este chcela reagovat...vracat spät sa mi uz nechce a poznamky si nepisem...no, tak je to teda... 😲

graziela
12. dec 2008

Inac, Didi, este dobre, ze si vcera vecer spomenula tu susicku, lebo ja som si vecer spomenula, ze uz asi 2 hodky som mala v pracke oprate plienky a uplne by som ich bola zabudla aj povesat 😝

zuzpolka
12. dec 2008

AHOJTE, teda vy ste toho popisali 🙂
inak všimla som si že aj weroni tu už dlho nebola 😖
ja som tu vždy ked mala spi, teda večšinou večer ked ju dam hajat 😅

s tou postielkou to je super, len škoda, že nam sa neda dat dole ten bok ☹ ☹ ☹ hned by som si to tak dala 😖

krazu
12. dec 2008

my sme boli vonku, maly sa zobudil so strasnym placom este zo spanku a nedal sa nijako utisit ☹ , musela som ho dat do polohy na sedenie a potom sa dako ukludnil

inak ja som Zuzana 😀

ribizek
12. dec 2008

No baby, v niečom možno máte pravdu, čo sa týka prispievania. Mne sa občas dá prísť sem v pohode, malý sa pekne hrá alebo spí, ale niekedy ma potrebuje proste skoro celý deň a PC nehrozí aj týždeň. Ale tak to máme asi každá.
Ja mám tú výhodu, že sme tu v meste viaceré maminy a spoločne chodíme na prechádzky, kde pokecáme, posťažujeme sa, poradíme si. Na druhej strane nie každá má takéto seansy a v podstate potrebuje občas "vypnúť" a len tak si pokecať aspoň s virtuálnymi kamoškami. Možno preto sa niekedy niektorým zdá, že sú to len vykecávačky o ničom. Mne sa zatiaľ nestalo, že by som nedostala na svoju otázku odpoveď, ale zasa, nepýtam sa často, to je pravda. 🙂
Ja si myslím, že ako ste skonštatovali, kto chce a má čas, prečíta, prispeje, kto nie, nájde si niečo iné. Ja tiež občas preletím pár strán a poviem si, nestíham, táto strana je dnes o ničom, ale niekedy sa pobavím aj na tých stránkach "o ničom", lebo zistím, že všetky máme podobné starosti a radosti a niektoré to vedia humorne podať.
Toť vsjo k tejto téme. A sľubujem, že ak sa niektorá budete niečo pýtať a ja budem vedieť, tak určite odpoviem. Čestné pionierske 😀 . /Ja som pionierka ešte bola 😀 😀 😀 /

krazu
12. dec 2008

ribizek mne sa nieco mari ze ja som bola pionierka, nosila som pioniersku satku 😀 😀

alica147
12. dec 2008

ribizek,pekne si to napísala 😉 mne sa zase opakovane stalo že som mamičke poradila,napísala a ona na mna vobec nereagovala 😝

alica147
12. dec 2008

ja som pionierka bola 😀 aj zväzáčka ja som pamätníčka 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre