Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
7. apr 2009

jej zazana, pekne fotecky z plavania, aj my budeme znova chodit, teda dufam, malo by to zacat buduci tyzden, len neviem ci nas zaradia, lebo tam maju natresk.

jaj neviem co to tam ma, dufam, ze mu to nezahnisalo, sa cudujem , lebo uz je to 2 tyzdne od toho padu a vtedy mu to vobec nespuchlo a teraz takato ceresna mu tam narastla, vcera to tam este nemal, asi sa ten zub nevie prerezat, no nebudem tu teoretizovat, zajtra uvidim co povie dokina

dora01
7. apr 2009

hej baby aj moj kuka futbal, som si vsimla az teraz ked ste napisali 😀

dora01
7. apr 2009

zazi, ja som z neho uplne zmatena, v noci plakal, ale cez den bol jak anjelik, jak uy davno nie. no a vcera tak vyrevuval cely den a prito vcera to nemal spuchnute

zuzpolka
7. apr 2009

dididi,,,my ani spať nie 😀 do obeda spi Viki doma,,,po obede vonku v kočiku 😵 no dnes nam to akosi nevyšlo,,, nechcelo sa jej spať 🙄 😒

dididi30
7. apr 2009

radka daj vediet ako to dopadlo 😉

dobru nocku, idem od pc 😉

dora01
7. apr 2009

gali, dobruu

zuzpolka
7. apr 2009

baby ja už tiež pojdem,,,,musim do sprchy, umyť vlasy 🙄 inak aj vy mate furt mastne??? 😕 ja si musim pomaly každy den umyvať 😠 😠 😠
tak dobruuuu nocku 😵 😔

dora01
7. apr 2009

jaj, ja sa tu tak smejem na muzovi, kuka na futbal a skoro zabudol ist na nocnu 😀 😀 😀 jaj, ti chlapi 😀

dora01
7. apr 2009

no setci sli spat?

zaza_na
7. apr 2009

dobru noc gali aj zuzi 😉
aj ja mam take vlasy. tiez si skoro kazdy den zmyvam. to uz je moja diagnoza - jemne, rozlietane, ziaden uces na nich nedrzi 😝
dori, dufam, ze sa vam podari dostat sa na plavanie. ja som chcela zacat aj skor, ale nejak sme sa k tomu nedostali.
ja uz neviem, co to s detickami, ked raz su jak anjelici a potom mrzuti... vacsinou to zvalujem na zubky 😅 kto vie. mozno im vadi ta nahla zmena pocasia... 😕

dora01
7. apr 2009

zazana, hej mozno to pocasie 🙂 . To ma este nenapadlo, ze pocasie, ja furt hovorim, ze idu mu zuby 🙂 aspon mam novu vyhovorku 😉

my sme chodili na plavanie, ked mal lacko 5 mesiacov, ale teraz to bude zase o inom, lebo je zas pohyblivejsii, moze vymyslat

zaza_na
7. apr 2009

vsak budu ich teraz ucit aj ine veci. a co ste sa naucili vy na plavani? co sa ti najviac videlo? 🙂

zaza_na
7. apr 2009

poberam sa ja spat
dobru noc vam vsetkym prajem 😉

dora01
7. apr 2009

no robili sme to iste, co vy na tych fothach, len tie ruky sme presunuli, len po brusko. najviac sa mi pacilo, ako sa tam lacko z toho tesil, naucil sa tam tapkat do vody, no a tym padom aj vyvadzat potom vo vani doma 🙄

aj tie basnicky boli super co sa pri kazdom cviku robili, lacko ma rad pesnicky, basnicky a taketo rytmicke hry, fakt bolo vidiet,z e ho to tam bavi, ku koncu, ked sme len dosli do prezliekarne, tak len som ho vyzliekla, tak sa zacal smiat, kopkat nozkami... 🙂

samozrejme vsetko bolo prisposobene ich veku, takze neskakali zo sedu z tej plavajucej podlozky ani po nej nestvornozkovali 😉

cvicili sme tam ten signal s oblievanim poharikom, aby zadrzal dych. Na poslednej lekcii isiel cely pod vodu a zvladol to super, pekne sa nadychol. Pri kupani mu teraz stale opakujeme ten povel s poharikom- Lacko aaaa sup, takze si to pamat. Ked sme boli tento vikend v aquaparku, tak sme ho skusili ponorit a v pohode zadrzal dych. takze super 🙂

wien
7. apr 2009

ahojte maminy 😉
tak ja si prosím gratulácie, lebo hurá, hurá, dnes sme sa boli konečne prvý x zaočkovať!!! 😵 😵 😵 sme s dokinou srandovali, že snáď aj šampanské buchneme. bola rada, že marek má prvý x dýchanie krásne čisté, tak super nám tie liečky na alergiu zabrali. postupne máme do 2 týždňov aj spreje vysadiť.
zároveň sme absolvovali aj poradňu - 75 cm a vraj 10,5 kg - ale to ho nemohla odvážiť, lebo sa metal na všetky strany 😝 doma, keď ho odvážim na digitálnej váhe, tak mal naposledy 11 kg 😅

no a ešte jedna krásna novinka: náš drobec sa nám dnes viac x po sebe sám rozbehol! 😵 normálne spravil asi 5 krokov od kresla k tatinovi - išiel za loptou a potom 3 alebo 4x sa pustil sám, že išiel za mnou - sa tešil, ťapkal rúčkami, smial sa a urobil vždy tak 2-3 kroky a potom už samozrejme padal 😉 no šikulinka je to moja 😵
aj sme natáčali na kameru, musím to niekedy kuknúť. za obe rúčky chodí už len málo, väčšinou už ide len za jednu, lebo tú druhú si musí práve pchať až do žalúdka 🙄

nové fotečky som pokukala. pekné. aj ja by som mohla už nejakú aktuálnu pridať, ale neni čas. doobeda v robote a poobede až pomaly do večera vonku. a medzitým ešte navariť, poprať, ožehliť. dnes mal môj mangi záchvat solidarity a ponúkol sa umyť mi okná od ulice 😲 😲 😲 tak som si len poprala záclony a povysávala. a ešte išiel s drobcom ešte raz von a boli tam až do večera 😲
som mu povedala, že také záchvaty by mohol mať aj častejšie 😕 v piatok budú chlapci bačovať spolu sami doma, lebo ja musím do práce. za hranicami sviatok nemajú 😠

dora01
7. apr 2009

wien, gratulujem k zaockovaniuuuu 🙂

tak uz bezkate, super 🙂

wien
7. apr 2009

zuzpolka, ja že len ja mám také na prd vlasy. tiež ich musím umývať každý druhý deň, aby to nejako vyzeralo, no hnus 🙄
idem chrnieť, lebo dnes náš fešák vstával zas už o pol 6, tak nám do 6 lozil po hlavách a potom sme museli vstať a utekať k opatrovateľke a do práce 😖
snáď bude noc dobrá po tom očkovaní, pre istotu som mu lupla do ritule homeopatický čípok, nech ho nožičky nebolia a v kľude sa vyspí. aj ja, že áno 😀 tak pajte.

wien
7. apr 2009

dori, ďakujeme 😵 sa inak čudujem, že nemá strach sa len tak pustiť 😲
držím palčeky, nech s lackom zajtra u doki dobre dopadnete 😉

greguska
8. apr 2009

ahojte mamičky a detičky!

no podobne ako aj vy, ani my sem nestíhame chodiť.
maťko ma poctivo zamestnáva celých 24 hodín denne. aj lozí, aj sa pekne stavia na nožičky, ale keďže sa chce postaviť vždy a všade, musím mu byť za zadkom, lebo ešte nemá tú stabilitu úplne vyriešenú. on sa hocikedy pustí a keďže máme všade plávajúce podlahy musím ho istiť, aby sa kdesi nedochrámal. včera napríklad bol srandovný, stál pri posteli a samozrejme "varil" s vareškou a odrazu sa pustil postele ale varechu držal 😀 a potom hodil taký pohľad na mňa, že čo to tu kecáš, však sa držím, nevidíš ? 😀

doobeda bývame síce doma, ale to som rada, keď sa mi podarí mu nachystať ovocie a pripraviť obed. aj to väčšinou kričí pripútaný v hojdačke 😒 ale nemám 10 rúk, aby som ho stíhala aj držať aj variť 😝
po obede chodievame von (akosi ingnorujeme robotu keď je vonku pekne 😀 ), a sme tam tak do piatej, šiestej, hráme sa na ihrisku, hojdáme sa, papáme kamienky a piesok 😲. potom trochu schrupne v kočíku a ideme domov.

je to ale sranda, ako začíname nadväzovať "kontakty". maťko najprv z diaľky deti pozoruje, potom sa k nim "rozbehne", ale v bezpečnej vzdialenosti (asi meter) zastaví a zase pozoruje. keď sa osmelí, tak ide do tuhého, furt chce iné deti chytať za ruku 😉 pokiaľ chytá on je to v pohode, ale akonáhle chce chytiť niekto jeho, tak začne vrieskať 😀 no však sa to snáď časom odnaučí 😉

idem ho skúsiť uspať, hádam sa mi ešte podarí prísť dopísať, čo som chcela 😉

greguska
8. apr 2009

no miláčik zaspal 😉 v poslednej dobe spáva tak, že vstávame medzi 6.15 -6.45, potom hodí prvý spánok takto okolo 10, ale to drichme len 3/4 hodinky, druhý spánok máva tak okolo 15.30, to spí dáku hodinku, ale len keď sme vonku.

čo sa týka oblečenia, včera sme už boli bez pančušiek, tu medzi tými panelákmi a samým betónom je ešte teplejšie ako inde. takže sme mali body s krátkym rukávkom, na tom také tenké tričko s dlhým rukávkom, stredné hrubé tepláčky, ponožky a topánočky. a tuším mu bolo akurát, nebol ani studený ani spotený 😉 ale jasnačka, že mikinu a tenkú dečku nosíme v kočíku pre každý prípad 😉

gali aj katka, ja sa pridávam k vám, že kojíť sa asi tak skoro neprestaneme. tento môj ciciak by jedol len mlieko keby mohol 😀 aj cez deň aj v noci. už sme to mali tak celkom fajn nacvičené, že cuckal v podstate len ráno, večer a v noci, ale ako mal minulý týždeň tie teploty, tak som mu dávala potiahnuť aj cez deň, aby mal tekutiny a mladý pán si to samozrejme zapamätal a aj teraz kričí cez deň, že chce mliečko. no ale keď chodíme von, tak tu už uplatňujem zásadu, že vonku sa necucká a ponúknem mu každú chvíľu vodičku, alebo čajík, už sme skúšali aj domácu jablkovú šťavu - tá mu mimochodom celkom chutila, že čosi aj vypil z toho pohárika. a v noci ani nehovorím, posledné 3 cucá presne každé 2 hodiny 😠

greguska
8. apr 2009

zazi, pekné fotečky, malej sa ľúbi vo vodičke 😉

wien, tak super, že vám konečne tie liečky zabrali aj injekciu máte za sebou 😉 aj k bežkaniu gratulujeme, no už sa môžete naháňať 😉

radka, daj vedieť, ako ste dopadli s tým ďasniekom 😉

všetkým prajeme všetko dobré, nech nie je nikto chorý a nech detičky robia radosť 😀

a keďže som si práve všimla, že je dnes 8-meho, tak prajeme nášmu matejkovi a tiež Matuškovi a Davidkovi pekné výmesačie, už sme sa prehupli do dvojciferných čísel 😀 a pridávame k tomu aj Lacka, ak by sme sa sem do zajtra nedopracovali 😀
a kto ešte má nech sa ozve 😉

flori
8. apr 2009

ahojte maminky 🙂

aj my podobne travime dni,bud stale strazim rebeku,aby niekde nespadla,lebo sa hocikde postavi alebo ruckuje popri sedacke,no a zrazu bac a hlava buchnuta.....alebo sme v meste,to sa chodime domov len naobedovat,oddychnut a opat von,treba vyuzit pekne pocasie 😀

greguska,ako v novom kociku??
my pouzivame golface od februara,iny kocik ani nemame,3-kombi som predala,bol uplne novy...no a potrebovala som nieco lahke a do 2 sekund poskladane a v 1 kuse,nie kolesa a sport.cast zvlast 😖 ,takze velky golfac,ktory mam pri castych presunoch autom hned zlozeny

tesim sa,ze nam skoncila doba dlheho obliekania do overalov a bund,tak len nieco na seba a deti a moze sa vyrazit,,,a este lepsie to bude v lete,tricko kratasy prip.saty a ide sa,to som pri julii vzdy zboznovala,a aj dieta nebolo nervozne z takeho zdlhaveho obliekania 😉

no pisem ako tatar,lebo rebeka spi,tak chcem postihat 😵

a neviem,ci rebeka nema alergiu,lebo jej stale hrkoce v nosteku,ale takmer nic nevyteka,len odsavam taku vodu,zajtra mame poradnu,tak nieco poriesim 🙂

rebeka papa uz aj kusky peciva alebo bananu,len jej kusok/1-1,5cm/odtrhnem a v pohode pozuje s tymi 2 zubami,prip.maslo na pecivo,pije vodu z poharika alebo zo salky,no to je u nas pokrok,lebo julcek pil dlho z flase 😠

idem mrknut,ci este spi

mame doma aj odrazadlo,lenze rebeka sa pri nom postavi a zacne obhryzat tu rukovat a to je cele jej chodenie s nim ☹

zuzpolka
8. apr 2009

ahojte 🙂

wien, gratulujeme teda k očkovaniu 😅 konečne mate prve za sebou 😵
a super že už sa maličkemu polepšilo dychanie 🙂 😉
A teeeda že 10,5 kg 😕 asi lubi papať 😀
no a k pokrokom samozrejme tiež gratulujeme,,,, za chvilu už budu behať tie naše deturence, ja sa na to už tešiiiiiiiim 😅 😵

greguska, ja už tiež rozmyšlam že nedam pančuchy 😒 do teraz som davala a na ne tenke gatuše 🙂 ale asi už nedame....alebo ked tak, pančuchy a nejake trojštvrťaky 😀 no uvidime 😖 mam v tom ešte chaos,,tiež beriem vždy zo sebou ešte mikinu , vestu atd. 🙂

zuzpolka
8. apr 2009

jeeeej a oslavenčekom aj my prajeme všetko najlepšie 😵 😵 😵

greguska
8. apr 2009

flori,
na kočík si zvykáme, už je lepšie ako prvý krát 😉
aj maťko už zistil, že je lepšie, keď vidí dookola, najviac sa mu lúbia autobusy, trolejbusy a nákladné autá, to keby nebol pripútaný tak vylezie z kočíka aby videl, ako ďaleko autá idú. minule aj striešku zložil, čo sa tak vykláňal za dáky trolejbusom 😀
a presne, tento sa dá zložiť jednou rukou, ale samozrejme to by som tam nemohla mať naložených 1000 vecí 😀
no snáď to alergia nebude, možno zúbky....
a gratulujeme tiež k pokrokom, náš z pohárika vylieva, on čaká kedy mu príde tekutina do pusy a potom sa začne rehotať 😀

zuzi,
na však tu na juhu je dosť teplo si myslím, však nad 20 stupňov je určite aj v tieni, tak nech sa nepotí 😉

flori
8. apr 2009

oslavencom aj my blahozelaaaame 🙂

wien,tak oslavte to ockovanie,tak dlho ste nan cakali 😲

zuzpolka
ked si pisala o tych um.nechtoch,tak som si spomenula,ze som ich niekolko rokov robila,len ja som ich nikdy nemala 😀 🙂

pancusky obliekam denne,von aj s niecim tenkym,kedze casto fuka,tak nech nefuka na hole nozicky pod nohavkami,skor na pancusky dam nejake saty,a zasa nechcem robit hrdinku 😉 ,ved je zac.aprila,staci mi,ze julia uz 3 tyzdne kasle ☹

zuzpolka
8. apr 2009

greguska,,, ved hej,,, je dosť teplo 😝 tak rychlo to prišlo, že som nejaka nepripravena 😀 😀 😀

flori,,,to fakt? 😕 😅 no super,,, ja zasa robim len sebe alebo mame 😀 😀 😀

baby musim isť mala je hore, tak pekny den prajem,,,, večer som tu 😉 pa pa

dididi30
8. apr 2009

ahojte baby , neskor si vas precitam, balim, tak mi prosim vas poradte, mam si zobrat aj kozenku? svetre hrube, ci len take tenke prehodit na tricko, ja neviem co pobalit sakra 🙄 a detom co obliekate?lebo ked je doma ozaj vyse 20 tak maly nepotrebuje ani mikinku, lebo tu je okolo 10 a chodi v teplej mikine, tak neviem co doma 😅 😀
poradte prosim, take letnejsie|? a co rano, kosa??
dik moc 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😀

dididi30
8. apr 2009

no takze nik mi neporadi, to som si mohla mysliet 😖 😝

matka, matkovi vsetko naj k 10 mesiackom, boze ja uz nemam slov, za chvilu mame rocik 😀 😲

wien tak ste konecne zaockovani, parada 😉

tak dobru noc 🙂

gabkazabka
8. apr 2009

Ahojte,
Didi hlasia krasne pocasie na cely vikend.Kozenku by som pre istotu brala.Ja obliekam malej body s kratkym rukavom,na to tricko s dlhym a na to este mikinku.Tenke pancusky a tenke nohavice,botasky.Ani ciapocku uz na hlavu nedavam,len ked fuka,aj to ju Nina stale hadze na zem 😅 My ideme tiez na vikend k nasim do Michaloviec,ale beriem pre istotu aj fusak,keby nahodou.......ved do auta mozes hodit hocico.....
Prides aj na vychod?
Zuzpolka,aj ja si robim sama gelove nechty-uz asi 3 roky....akurat vcera som si robila po polrocnej prestavke....
Baby prajem Vam prijemne sviatky aj vasim deturencom.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre