Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
14. apr 2009

wien. cakam fotky

dudri
14. apr 2009

Zajtra pojdem ku kadernicke ostrihat vlasy. naposledy v septembri. 😕 neznasam dlhe vlasy...moja babka zajtra bude Katke opatrovat...

zuzpolka
14. apr 2009

wien,,,,no kde su tie fotky??? 😕 😅 aj ja čakaaaaaaaaam 😀
ale asi kuk zajtra, lebo musim do sprchy 😒 😵 vlasy umyť 😝

tak dobruuu nocku všetkym 😉

dudri
14. apr 2009

hm, nikto 😕

graziela
14. apr 2009

Boze, az teraz som si vsimla, aky preklep sa mi podaril, ze "rekort" namiesto rekord...no ja som uzasna 😅
Dudri,
Jurko sa naucil od polroka pit cajicek z poharika s naustkom, zo zac. mu casto zabehovalo, rozkaslal sa, ale po case sa naucil krasne pit...no ale to mliecko si neviem predstavit pit z poharika...ci s naustkom alebo bez...asi by to bolo hlavne casovo moc narocne...no, zatial to nejdem riesit, ved vsetko nejako musime zvladnut, no nie?
Zuzpolka,
som si spomenula, ze asi tak nejako sme krmili mlieckom nasu Sasku, ked bola mala...3xdenne, neskor uz len rano+vecer plna flasa...tak hadam by to aj malo stacit...a ak chces vynechat to mliecko cez den, skus ho doplnit do varenia, napr. do zemiakovej kase, polievocky a pod...
A este som chcela,
ako si vase deticky pytaju mliecko? Podla coho to viete, ze chcu mliecko?
Nas Jurko je v obvyklom case dojcenia taky viac pritulny, hladka ma po ruke, pritahuje si ma k sebe...tak vtedy uz viem, ze by si rad dal...ale nevyzaduje si to nejako extremne, zeby ma tahal za tricko a pod...on je taky velmi jemnucky, neznucky ku mne...a presne aj to som chcela minule napisat, ked ste pisali o tych zubkoch, ze ako vas drobci hryzkaju...nas Jurko uz ma tiez fajne tesaky (zatial 4), ale chvalabohu, na mne ich neskusa...a ja som sa toho tak velmi bala...parkrat sa takto zabaval este ked nemal zubky, ale to vtedy asi nebol moc hladny, proste sa bavkal a cakal, co budem robit...Ale teraz ho to ani nenapadne, comu som veeelmi rada 🙂
No, pojdem ja uz spinkat, drobcov som vecer okupala obidvoch, manzel isiel na nocnu o piatej, tak som si musela poradit sama, ale v pohode, zmakli sme to...uz mam prax 🙂 🙂 🙂
Tak dobru nocku 🙂

wien
14. apr 2009

😅 čítam a odpisujem na IP, soráč 😅
už aj idem na tie fotky 😎

dudri
14. apr 2009

grazielka, katka pyta mliecko-zotrie oci alebo ma dotyka moje prsicka 😀

wien
14. apr 2009

hotofka 😵

wien
14. apr 2009

marek si mliečko nejako špeci nepýta. ale keď si ho zoberiem k sebe a chce papať, tak jednoducho hľadá s otvorenou pusinou 🙂

wien
14. apr 2009

idem aj ja spať, zajtra vstávam 😝
chlapci budú doobeda bačovať spolu, mangi má poobednú 😎 pajte sa!

wien
14. apr 2009

grazi, to slovné spojenie že fajné tesáky je dobré 😀
a už fakticky idem spať. dobrú 🙄

dudri
14. apr 2009

wienka, Marek vyzera ako velky chlapcek 😉 aj frajer 😀 ako vikinka-velka slecna

zuzpolka
15. apr 2009

ahojte 🙂

wien,,, tak ako dudri piše, Marek je velky frajer 😅 zlaty je, chlapisko veliky 😀 😉
taky šinter vyzera byť 😵

My sme dnes vstavali o siedmej 😒 ale teraz Viki haja už skoro hod. tak sa určite za chvilu zobudi, ona je ako hodinky, vždy presne hodinu spi a hotovo 🙄 😝

po obede pojdeme určite von, stale krasne počasie tak treba využiť 😅
a čo mate vy dnes na plane???

flori
15. apr 2009

pekny dnik 🙂

trosku som precitala prispevky z poslednych dni,no je to pestre

my sme sviatkovali na dedine,tak bolo super,kedze aj pocasie sa vydarilo,trochu sme aj pocestovali,Rebeka vsetko zvladala na jednotku,navstevy ju chvalili,,,,aj mna prekvapilo,ze sa ludi az tak neboji,ale mama bola vzdy nablizku,tak asi preto 😉

nase kojenie sa trochu zmenilo,zredukovalo,Rebeka obcas pri kojeni protestuje,aj uplne nervaci,tak nam pomaha uz aj flaska,takze sa kojime najma rano,vecer,v noci,pocas dna len sporadicky,snazim sa uz davat UM,bol problem s flaskou,odmietala ju,pretoze Rebeka pije vodicku z naustka alebo rovno zo salky,ale aj na flasku si uz zvykla,tak pocas dna 1-2 davky UM davam
tak papanie vyzera s malymi obmenami asi takto:rano cca4-5 hod kojenie,o 8-9h UM,ovocie,obed,UM,navecer kasa,pred spanim kojenie,v noci kojenie podla potreby

ani ja neviem,presnejsie som nezistila,ako si Rebeka pyta mlieko,skor sa orientujem,ze by mohla byt smadna,alebo zo zvyku/vecer pred spanim,v noci/

pit mlieko z poharika si tiez este teraz neviem predstavit,taku davku by asi nevypila,30 ml vody sa da,ale mlieko by asi tieklo kade-tade,nestihala by prehltat,urcite by plakala,ze sa s tym trapi,,,,ale aj na to po case pride a deticky budu pit jedna radost 🙂
dojcenie aj mne bude strasne chybat,ale deticky su uz vo veku odstavovania,nic s tym neurobime,tajne dufam,ze do jesene nam to snad vydrzi

dudri
v pondelok ideme aj my skusit manducu,rozmyslam stale nad tou cervenou,no uvidim az na mieste,ako ma oslovi,ale urcite nejaku vyberiem,,,som rada,ze sa vam osvedcila

wien
ak si pamatam,ty tusim s Marekom znakujes,mate uz prve uspechy??
ja zatial po troche luskam knihu,prve znaky sa snazim stale opakovat,mozno z toho nieco bude 🙂

chvalim vsetky peknucke fotky,deticky su veeelmi sikovne a vynaliezave

lackovi skore uzdravenie,aj zubky,co ho trapia, nech sup-sup vylezu

greguska
15. apr 2009

ahojte!

nestihnem vás prečítať, lebo sa konečne chystáme vypadnúť z Blavy 😀 Po obede ideme najprv k svokrovcom, potom k našim, medzitým si tatinko zase odbehne, takže budem u našich v Žiline asi 3 dni, no to sa nepodarilo ani nepamatám. tak sa veľmi teším, až sa obávam, aby sa niečo nestalo.... ☹ bo ja mám na to šťastie ☹

inak sme v pohodičke, maťko vystrája ako sa patrí, snaží sa postaviť vždy a všade, tak mu stále stojím za zadkom, bo sa vyklopí hocikde 😉 najviac ho fascinujú kolesá, aj na autách, ale najviac na jeho kočári, už keď vidím, že ho to k nemu ťahá, tak mám o zábavu postarané. to ho totiž musím držaťa otáčať podľa jeho požiadaviek, lebo pri skúmaní otáčania koliesok zabúda udržiavať rovnováhu 😀

tatinko je akýsi prechladnutý už 3 dni, snáď mu to už prejde a nepreskočí to na nás 😉

a čo som stihla postrehnúť, že kojenie, maťko si v podstate sám ani nepýta, ja mu sama ponúknem, keď je umrnčaný a nič nepomáha, alebo sa kojíme, keď si myslím, že je smädný, a samozrejme večer pred spaním a v noci.
deň máme takto nejako: ráno zje s nami niečo z raňajok, ale ešte aj kojíme, desiatuje ovocie. keď spí doma, tak si ešte cucne aby zaspal, keď ideme hneď von, tak zaspí bez kojenia. obed klasika, masko so zeleninkou. potom vyrážame na ihrisko, po hraní mu dám do ruky rožtek alebo keksík, niekedy spapá viac, niekedy menej a ešte zaspí. potom ešte spapá doma jogurt, alebo sa už len kojíme. niekedy si dá s nami zase večeru, niekedy kašu.

no idem dobaliť, tak sa majte pekne a nech sú všetci zdraví a spokojní 😀

krazu
15. apr 2009

ahojte, no pekne fotky ste popridavali 😵 😵

greguska ,tak stastnu cestu prajeme 🙂

grazi ja davam UM rano,desiata ovocie, obed masko so zeleninou, poobede davam bud jogurt alebo kasu a potom vecer mlieko a v noci medzi 24:00 az 2:00 tiez UM takych 90 ml
a vody vypije niekedy aj 300 ml ked je teraz teplo

wien
15. apr 2009

ahojte všetky, hlavne tie, čo sa tu akurát nenachádzate 😖 😉
ďakujeme za pochvaly. je fakt, že marekovi hádajú viac ako necelých 10 mesiacov 😕 asi má dobrý základ z maminého mliečka 😉
aj som natočila jeho pokusy o chodenie a nejako mi tam nefachčí zvuk, keď to lupnem na web 😲 asi to nemám v správnom formáte 😒
dnes som bola na alergológii, marek to musel absolvovať so mnou. síce sme boli objednaní medzi 13 a 14 h, ale aj tak sme sa dostali na radu až o pol 3 😲 marek si v čakárni stihol aj pospať vyše pol hodiny 😅 a doobeda spal tatinovi vyše hodiny 😲 😲 😲 qasi sa pomýlil. zaujímavé, že u mňa sa už tak dlho nepomýlil, mne spí len 30 min a hotofka 😠

flori, znakujeme už od marekových cca.3 mesiacov a zatiaľ stále nič 😝 vraj od 10 mesiacov by už mal drobec aj reagovať, ale zatiaľ žiadny z tých znakov, čo robíme, neukazuje. ale rozumie tomu, keď ich ukážem, trebárs, že ideme papať alebo tak. to sa teší. zatiaľ moc znakov neukazujem, dokopy asi 4-5 a púšťam mu dvd batolákov z toho programu, to kuká veľmi rád. keď mu tie znaky ukazujem, tak sa len vyhihňáva ako puk, ale že by to ukazoval, to nie 😝 asi si ešte chvíľu počkám. znaky sa pridávajú postupne ďalšie až vtedy, keď už niektopré ukazuje. tak som teda na to zvedavá.

dudri
15. apr 2009

ahojte mamicky

cely den Katka mala dobru naladu ako vzdy 😵 , po obed stale mala studene ruky, myslela som , ze nejaka hladna, som ju dojcila, teple ruky iba chvilu potom zase opat stud.ruky 😖 , nosila som ju manducu vonku a drzala som Katkine ruky-zohriat, teple....pred kupanim vecer zase studene ruky a nohy 😠 a teple celo a odmerala teplotu 39,2stupnov.dala som ju cipky. mozno nejaka prechladla. kojila som ju a zaspala-nie natvrdo, nepodarilo sa mi 2x vlozit do postielky a uz zobudila...a znovu papala a spala.Nechala som v posteli. 😔

Katka vecer uz hovorila mama . stale sa rozpravala baba, dada, dede, fafa....

Wien, ovladam posunkovu rec, ale nenaucila som ju. len papat... 😝 ,
ked posunkujem s manzelom aj kamaratkou,(posunkujem a hovorim bez hlasu -zvyk nepocujuci robievaju) Katka kukala a sa smiala...
moja kamaratka ma rocnu dceru, vie posunkovat-lampa, baba,pracuje... 😲 😲 😲

Flori dlho trvala reklamacia 1mes.som rada uznala reklamaciu, draha manduca...lebo obsahuje biobavlna a konope-(marihuana 😀 )
Na zaciatku treba nosit 5min, postupne prdlzuje cas, aby sme sa zvykli...

wien
15. apr 2009

dudri, aj k tomu určite skôr či neskôr príde, že budeš katku učiť posunky 😉
a čože mala takú teplotku? možno sa jej tlačia zúbky, niekdy majú bábätká preto zvýšenú teplotu. uvidíš tak o 2 dni, či to z toho nebolo 🙂

dudri
15. apr 2009

neponahlam sa....budem sa ucit posunkovu rec ked bude velka...

teplota??? ked v noci este skontrolujem merat teplotu stupa alebo klesa... uvidim...
druhy zubok mozno prerezavat o tyzdni, vidim slabe flaky biele---

graziela
16. apr 2009

Ahojte,
Dudri, tak ako Katka, este v noci teplotovala? Hadam to nebude nic vazne 😕
Ja mam dnes taky fajny den...rano som bola zasikovat Sasku do skolky, potom som dala Jurka okolo deviatej spinkat a isla som si na nakupy....juuuuj, tak som sa vydivocila v sekacoch, jurkovi som kupila 1xtricko, 1xbody, 1xrifliky,2x balonove roll-upky, 1xlanove 3/4 ove nohavky, sebe dlhaaanksu suknu bileu po clenky, ciernu koselovu tuniku...a minula som len cca. 15 eur, takze som natesena...no, takze toto 2hodinove tulanie ma celkom dobre zmorilo...ale este pojdem teraz s Jurkom poobede vonku, pojdeme po Sasku do skolky...
A vy sa dnes ako mate?

dora01
16. apr 2009

ahojte!

lacko sa ma uz lepsie, uz tak neteplotuje, vcera mal uz aj lepsiu naladu. Len nechce nejako jest, zje tak polku z toho co normalne, tak je to pre nas nezvyk, lebo on sa vie brutalne napratat 🙂

dora01
16. apr 2009

graziela, aj ja som bola minule v sekaci, kupila som malemu kratke gate na traky, uz zacinam skreckovat na leto, body s kratkym uz mam aj tricka len dake kratke gate musim este pozhanat. nas lacko ma brutal spotrebu veci a zase tak casto sa mi nechce prat 🙂

dora01
16. apr 2009

wien aj ja sa snazim naucit maleho posunky, papat, jest este, dost, zajko, havko, zatial sa naucil svetlo, len to ukazuje tak trochu posvojom, tiez na mna kuka, ze co mu to ukazujem 😀

dora01
16. apr 2009

ale podla mna to zacnu ukazovat az pio roku, lebo tie prstiky a rucicky nemaju este take obratne

dora01
16. apr 2009

vcera som vecer musela zbehnut kupit dalsie poustky na skrinky v kuchyni, lebo lacko sa najnovsie rozhodol vyhadzovat hrnce a panvice zo skriniek, somozrejme z tych vyssich polic aby si pri tom musel nieco urobit, alebo aby nasi susedia zosediveli 😀

dora01
16. apr 2009

poustky/ poistky 😎

kostri
16. apr 2009

ty vole 😕 tu vecer nikoho? 😕 co opekate? 😅

wien
16. apr 2009

kukuk 😕

wien
16. apr 2009

to mám ísť akože predsa len poumývať tú zem alebo čo?!? 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre