Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
22. jan 2009

😲 je to možne? len vam to napišem a už ju zapnu! 😅 no idem si spravit kavu a možem žehlit 😝
dufam, že mala vydrži dlho hajat lebo to mam tak na 2 hod 😝 ☹

kostri
22. jan 2009

alic,tys zaspala do roboty?? 😠 😀 😀 no pekne 😀
hanke varim cajik len obcas ,no vecer ho vzdy vypijem 😀 moc jej nebere,tak to robim aj ja ze stavicku z jablcka jej davam,aj vyvar zo zeleninky,no a prsicko 😉

lucia 😀 juchuchuuuu 😀 no ty vole,to co ta draplo 😖 sakramentska robota jedna 😠 ale dobra si bojovnicka,klobuk dole!!!

grazi,my sme tak isto na tom,hanka len co dopapa mliecko,asi o pol hodku -hodku chce zas,alebo sulce,alebo prikrm,vcera som jej nestihala davat 🙂 ..no nestaci jej to mliecko 😔 ma to ako gali napisala,len ako vodicku 😔 no co,raz to muselo prist 😔
a muza mas sikovneho o tom potom 😉 a ja tiez 😉
no teba obdivujem za to ze si to nevzdala s kojenim koli sebe,teda ze si ta spravna matka,co mysli v prvom rade na dieta,tak ako to ma byt,aj ked ma take zdravotne problemy..tak ked sa jurko odstavi,trosku sa ti ulavi a budes si moct aj liekmi pomoct..

zuzpolka
22. jan 2009

zazi, hej som za laptopom 😀
no ale už sa pekne nabija 😅 tak ja idem makat, ach jaj 😝
pekny den všetkym 😉

kostri
22. jan 2009

no idem robit obed 😒
pokracujem poobede,ci vlastne az vecer,bo neska mame ockovanie ☹

zaza_na
22. jan 2009

zuzi, tak som ti to asi zakrikla. nech teda rychlo ubuda z kopy 😝
ja som zehlila vcera vecer, ale este tam daco ostalo. tiez by som dnes chcela dozehlit...
kostri, nech vam ockovanie dobre dopadne 😉
ja idem umyvat riad. sme si to podelili 😀

dora01
22. jan 2009

ahojteee"

vsetkym vsetko naj 🙂

jaj baby nestiham, popri malom som zehlila trochu, bol v ohradke, tak trochu pistal, ale potom sa zabavil, teraz varim, na druhy spanok idem do obchodu. a musim balit, ale neviem kedy, lebo buntos je uz po pol hodke hore, porazi ma.

zajtra rano odchadzame na par dni k segre, byvaju v hornom rakusku, to je 3,5 hodiny cesty, tak dlho sme autom este nesl;i, najdalej sme boli v poprade, ale to sme isli na etapy 2 dni, spali sme u svokrovcov. no som zvedava ako to zvladne, dame daku pauzu, bo urcite bude pistat 😉

noc sme mali konecne super, neviem co sa mu porobilo, 00.30 papal a hodinu bol hore, tak som vyslala muza, nech ho ide zpacifikovat, ponosil; ho a zaspal, je to neuveritelne ale potom spal bez prestavky do 7 mej 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀

bezim papa

dididi30
22. jan 2009

ahojte babulky

jarkuska, no sme soplavi, ale aspon nic horsie, klop klop 😉
tak ta berieme do klubu mrnuskov 😀 😉
inak mne maly paradne papa aj tebe a vidis, ake maju dobre palenie, tie palia uz pred zacatim papania, no a thomasko neposedi nic, lozi a lozi, stvornozkuje, furt len na nohy sa bere, ani inac nechce byt, vies co to je za fusku
☹ ja nevladzem a on sa rehli 😀 😵 somaricek maly 🙂

no co lenka ako , zabijacka hotova? 😀 jaj hod kusok klobasky a jaternicky 😝 😀

alic a ty co , no neva stava sa aj inym pracovnikom 😀 😉

blahozelame hanicke a miske, cmuky puky 🙂

flori no konecne, uz som ti chcela pistat ip, len som zabudla aky mas nick 😀
tak ste aj vy sikovnicky a pekne papate 🙂

baby ja som hotova s thomaska, sak on furt len na tych nohach, vsade sa bere, vsetko chce chytat, strhava, minule som mala otvorenu skrinku s mukou a on tam uz aj vletel, ho hruza 😝
celo ma take obite chuda moje 😅 sama modrina 😒

no idem bo uz je pri dvd 😲 😀

dora01
22. jan 2009

jaj baby, sak on mi znova zaspal v nosici 😕 , tak som ho vyklopila do postielky a obedujem.

vcera bol lacko zlaty, strasne sa tesi ked vecer pride muz z prace, boli sme v obyvacke, maly lozil kade tade, muz isiel po nieco do kuchyne a lacko strasny rev a rychlo za nim, kricim nanho, ze sak som tu aj ja, ze nie je sam, ale on na mna kukol a s pistanim do kuchyne 😀 on ma nas najradsej oboch pod kontrolou

didi,
nezufaj, my sme tiez s muzom osopleny, malemu zacal tiez tiect sopel dnes, tak neviem ci to od nas dostal, no budem ho pozorovat,

tiez sa nam vsade liape, nohy sa mu este rozchadzaju, smyka sa mu , ale aj tak, aj sa tresne a uz bez reakcie, snazi sa dalej. v kuchyni mame pri zemi take poloblukove otvorene policky a po nich sa driape a tuka o ne hlavu, hroza a, ale co uy, tiez som necakal za bude tak skoro akcny 😀 , lepsie to uz nebude 😀

dudri
22. jan 2009

ahojte 🙂

gratulujeme oslavencom

dnes sme boli u lekarky. Katka-69cm/7360g. nebolo ockovanie 😠 , lebo tu vladne chripku, virozu...,. tak o mesiac...

mala obed zemiak+karfiol+brokolicu...mnam

dora-radka aky mas nosic???

dnes rano okolo o 6h katka zobudila a prevratila z chrbat na brusku a ma zobudila , jej ruka ma dotykala na moju licu ako slaba facka. 😅 😀

dora01
22. jan 2009

dudri, mam nosic Ergo, je super, len skoda, ze som ho nekupila skor, je to skvela pomocka, poumyvam riad, pospratujem, povesiam pradlo, maly ma ztoho zabavu lebo vsade musi byt a vsetko vidiet 😀

dudri
22. jan 2009

chcela by som manducu

dora01
22. jan 2009

a vcera sme takto vysavali, maly pisti, ked pocuje vysavac, ale takto je z toho nadseny, ja tiez 😉 😀 😀 😀

dudri
22. jan 2009

treba kupit radio...aby pocula Katka, treba cvicit sluch... rozne zvuky

dora01
22. jan 2009

kukam tu manducu, vyzera velmi podobne ako ergo

dudri
22. jan 2009

raz prisli moje rodicia , povedali tu je ticho, je zapnuty TV, bez zvuku., zabudla som, musim prepinat zvuk. Katka potrebuje zvuky...

dora01
22. jan 2009

hej kupte radio aj s prehravacom, mozes jej pustat pesnicky, nas ma rad tie od canaky/ podhradska, najlepsie ked pri tom este tancujeme 🙂

dudri
22. jan 2009

ano nieco podobne nosice, ale manduca novy tovar, www.nosime.sk http://www.nosime.sk/sk/otazky_a_odpovede/

pondelok
22. jan 2009

ahojte kocky, dakujeme za gratulacie,
boli sme na kotrole ze je to lepsie, ale Michelle je stale uplakana, len ma .- ma , a ta - ta, soplik uz taky nema, tak hadam budeme coskoro zdravi,
nasa mala vôbec nechce byt v nosici, mame od Chico, ale sme ho vyskusali parkrat anic, vobec sa jej tam nepaci, mala akurat zaspala, a susedia pod nami vrtaju, juj sak mam nervy, bo ked sa dobre nevyspi bude zla jak cert.. idem rychlo nieco porobit kym spi, tak zatim pa pa

wien
22. jan 2009

ahojte! obidvom dievčatkám želáme všetko naj k 7 mesicom 😉

ja som teraz krpca uložila, zase nechcel spať. len doobeda okolo 11 spal asi 30 minút v aute. trochu si pofňukal a teraz zostalo ticho, tak snáď spí.inak noc zase super, pochvaľujem si. pred 6 prvý budíček+papanie a potom ešte asi do pol 8 pospinkal.

dora, aj vám sa zadarilo v noci dobre pospať, super.

didi, aj mne marek od pondelka začína s plazením ( konečne ), každý deň je rýchlejší a viac a viac toho skúma a dnes mu capli na čelo vyklápacie dvierka z jednej skrinky v obývačke. to bolo revu 😝 má tam takú červenú čiarku na koreni nosa. hneď som mangela hnala, nech tam namontuje také srandy z ikey, aby sa to nedalo len tak ľahko otvoriť.

idem kuknúť drobca a musím tu trochu poupratovať, lebo puzzle je po celej izbe 😝

kostri
22. jan 2009

no uz sme naspat,boze ale plakalo to nase drobciatko ☹ ☹ ☹ taky zalostivy plac ☹ uz nie taky babatkovsky,ale taky detsky ☹ ☹ fnukala,sopliky jej tiekli ☹ moje malinke ☹ teraz haja,uvidime,ci nebude nijaka reakcia 😕

pokracujem dalej v citani🙂
katka,aj hanka zo zaciatku plakavala,ked tlacila,lebo nevedela,co to je.kym nebola prikrmovana,tak len sprtla a bolo to vonku 😀 no teraz musi potlacit,lebo je to hustejsie.uz si hanka zvykla a neplace,len strasne smiesne sa ksichti,ked tlaci 😀 😀 😀

wien
22. jan 2009

dnes som kúpila čerstvé plnotučné mlieko a biely vraj bio jogurt, tak asi cez víkend skúsim ten jogurtík urobiť. zvedavá som. ale stále to mlieko v tej fľaši obchádzam a som v pokušení to otvoriť a napiť sa, lebo vyzerá byť také dosť husté 😅

wien
22. jan 2009

nazdar kostri 🙂
vy ste boli na koľkom očkovaní?
ja som fakt zvedavá, kedy preočkuje naša doki mareka 😕 ešte ani jedno nemá za sebou kvôli tým jeho soplíkom...

kostri
22. jan 2009

radka,ja presne tak malej strihavam nechty ako ty 😀 tiez ked je napapana a do druhej ruky hracku 😉

zuz vyskusaj ostrihat viki nechty ked bude spat..tak to robia niektore mamicky,no ja nie 🙂 bo jak by som sa dostala do kocara 😀 😀 😀 🙄

alcapalca
22. jan 2009

ahojte, pozdravujem zas po dlhom case vsetky mamulky a vsetkych drobcekov krasnuckych 🙂
konecne po 2 mesiacoch cakania mam novy internet, lebo tamten nam dlho tahal a tahla stranky a nemala som trpezlivost tu sediet
dnes sme mali poradnu a druhy prevenar, vaha 9 kg, horne zubky vraj by uz mali kazdym dnom vystrelit, odstavenie sa nam podarilo bez akejkolvek ujmy, pripomeniem ze ma pri kazdom prisati uhryzol, tak preto, teraz sa prisaje len ked zaspava a v noci, ale uz stale menej a menej
stvornozkujeme, cely den beha po byte, a najma ked zbada ze dvere su otvorene tam kde inac zatvaram tak vtedy len pocujem ako mu lakte buchaju o podlahu a rychlost nenormalna, mam problem Tedyho dobehnut 😀 , no a na hlavu by sme tiez potrebovali baby prilbu
idem popozerat vase foto konecne sa mi da a precitat co a a ko, hlavne ma zaujima co uz papkate
lekarka mi dnes vravela ze mozme zacat cestoviny, rozok do rucky a od 9. mesiaca biely jogurt a tvaroh, pytala som sa aj na masko kedze vsade citam rozne info, tak vraj staci mu 3x v tyzdni a iba biele masko

flori
22. jan 2009

🙂 rada by som sa spytala,aky gel davate detickam na dasna pri prerezavani zubkov?? vdaka

kostri
22. jan 2009

wien savas 😀 aj seci ostatni samozrejme 😀
boli sme na stvrtom ockovani,druha davka prevenaru,poradnu mame az o mesiac,ale doki ju pozeral a povedal,ze aka je pekna 🙂 🙂 🙂
no tak vas to estelen caka,skoda,ste mohli mat uz kolko za sebou..no aspon to maly lepsie zvladne,ked je vacsi,teda aspon nasa to teraz zvlada lepsie,da sa skor utisit,ako ked bola malinka..vtedy len prsko zaberalo tak sme rychlo domov utekali,mame to par metrov

wien
22. jan 2009

jaaaaj, ten náš nezmar je už zase hore 🙄 hrá sa s cumlíkom v postieľke. možno ešte zalomí.
alcapalca - odkedy ti drobec štvornožkuje? aj sa predtým plazil?
ja som na kojeni.net čítala, že biely jogurt sa môže dávať medzi 8.-9. mesiaco. tak si myslím, že to znamená - po ukončení 8.mesiaca, nie?
ja dávam mäso denne, okrem soboty, to dávam varený žĺtok. ale tam som čítala tiež, že mäso nemusí byť každý deň. ale marek má nedostatok železa a mäso mu ho dopĺňa, takže mu tým určite neuškodím.
flori - ja mám nachystaný mundisal gel, ale nedávam mu ho, skorej ho používam ja na afty 😅
totiž - my ešte zuby nemáme, ani ďasienka opuchnuté, aj keď nimi hryzie ako ďas 🙄

wien
22. jan 2009

náš krásavec spal dnes dokopy asi hodinu 😖
tak sa vyvalíme asi s kočíkom do ulíc, lebo budče nervoš až do večera.
kostri, myslíš? no som zvedavá 😕

kostri
22. jan 2009

ozaj a dakujeme za gratulacie 😉 aj my zelame vsetko najlepsie tym ktori oslavovali,kym sme tu neboli aj gabke zabke 😉
a michellke vsetko naj k siedmym mesiacikom 😉

alcapalca ahoj,no ja davam malej biely jogurt uz asi dva tyzdne,maso kazdy den okrem soboty to ma zltok 😉 ale zas ne vela,sak to len take male kusky mam pobalene a zamrazene a k tomu jej vzdy dorobim zeleninku,alebo ryzu..
a trosku uz zdibkala aj striedku z chlebika..

jaj a to sa chcem opytat,ake ovocie davate okrem jablka,bananu,hrusky a susenych sliviek a marhul??mozem aj zavaraninove?raz ste to tu uz preberali,ked som este neprikrmovala,tak som si to nevryla do pamate 😀 ha,jak keby som si ostatne vryla,praaavda?! 😠 😀 🙄

flori,ja mam citrovital,ale moc ho nepouzivam,skor jej sucham dasienka latkovou plienkou,alebo masirujem prstami,alebo mam take gumene kefky z DMky,tie mala strasne lubi 😉 si s nimi akoby cisti zuby 😀 a grinty jej tecu az na galoty 😀 😀 😀

alcapalca
22. jan 2009

wien, stvornozkuje asi 2 tyzdne, ale napr. moje dvojky vobec nechili po 4, len sa plazili, vlastne ruckou sa odrazili a nohy iba tahali, ako morske panny a Tedy mi vkuse robi stojku na hlave, vystrie kolena natiahne ruky a hlava na zemi a pritom si pozera na ponozny a najnovsie si uz pri tej polohe dvihne aj hlavu, nechapem ze co to za cvik
ja pouzivam babydent kvapky, ale len sem tam, skor zabudam ze ho mame doma
no ano presne ako mi vravela ze v 9. mes. mozem jogurt prizvukovala ze iba biely
no utekam do skolky ale u nas je hroza pocasie, vsade sama hmla 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre