Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
24. jan 2009

didi, mne to tak povedala sestrička v blave, keď som tam marekovi volala kvôli výsledkom. a tento týždeň mi to povedala aj iná sestrička s tým, že dieťatko má podobnú imunitu ako mamina, keď kojí, pretože všetky vitamíny berie z nej. no a teraz teda už trochu dopĺňajú príkrmami. vraj mám malému dávať výživky z čučoriedok a hovädzie mäso a tak. a kukám, že aj strukoviny ho obsahujú. tak budem asi podľa vzoru lucia tiež odšupkovávať 😝 😀 mala by som splašiť aspoň veľkú fazuľu, nech sa nemusím serkať s tými polcentimetrovými šušníkmi. pardon za výraz 😔

alica147
24. jan 2009

Gali Mirkovi zase ked ho okupem a ihned neočešem tak kym sa pomastíme a oblečeme už mu takto stoja vlasy a už mu s nimi nepohnem 😀 😀 😀

alica147
24. jan 2009

wien a calibrum mami neberieš?

wien
24. jan 2009

aj nášmu stoja vlasy na všetky strany. má ich jemné po mne, ani na hlave mu neležia, rovno sa hodia do 45° uhlu a môžem česať ako chcem.

alica147
24. jan 2009

wien 😀 😀 😀

lucia31
24. jan 2009

tak to vam zavidim, ze im stoja a nam nema co 😖 😀 ...som si priala taku strapatu slecnu ako som bola ja a tieto moje deti su cely muz, ten tiez nema vlasy 🙂 ..no, hadam nam daco narastie do roka 🙂

wien
24. jan 2009

alic, nie. brala som v tehu, teraz už nie. ale na začiatku kojenia som pila gravimilk, že sa nebudem pchať tabletkami, ale doplním to takto. možno by som zase mala. aj to podporuje tvorbu mliečka. a bolo to dobré.

dididi30
24. jan 2009

wien predstav si , nas jedalnickek obsahuje hovadzie masko a cucoriedky v jogurtiku 😉 hovadzinku davam uz od zaciatku, tak preto je thomaskovi, klop klop lepsie 😉 vidis tak to je, ja som bola chorlava, herpasy....a on odomna chory, no co uz somnou, len sa musim liecit..len neviem kedy prestanem kojit, lebo on v noci musi mat cicu 😒
uz sme skusali aj cervenu sosovicku, tak tu zaradim tiez castejsie aj pre seba 😉

alic, tak to zas moj muz robi prve, ucese vlasky malemu 😀 potom masti 🙂

wien
24. jan 2009

luci, určite má svetlé vlásky, že? na fotkách to moc neni vidieť. som si všimla, že svetlovlasé detičky sú do roka väčšinou holohlavé. ale zlatá je v tom nosiči, modelka jedna 😉

alica147
24. jan 2009

didi no ved už sa snažím aj ja ale nie vždy ma to napadne 😀 😀 😀

wien inak nemáš náhodou program picasa tan sa daju dobre odstranovať červené oči

luci aj moja kika bola do roka total bosá hlava a potom Xrokov len také blondavé chábrdí 😀 😀 😀

dididi30
24. jan 2009

alic presne tamca toto iste, do roka nist a to preto, lebo bola cista blondinka ale uz jej hnednu, tak presne ako tatkovi 😉
thomasko ma take neidentifikovatelne ale vlasky od zaciatku, ofinka pomaly v ociach

wien
24. jan 2009

didi, no ty máš teda intuíciu 😉 ja dávam tiež na striedačku hovädzie s kuracím. som to hovädzie minule tuším hodinu varila 😝 strašné voľačo
ja už jem všetko, marekovi to už konečne nevadí. pol dňa prelozí na zemi a čo pohyb, to prdík 😅
no vidíš, červenú šošovičku mu môžem dat zajtra na obed. a s čím vlastne? s klobásou??? 😅
alic, temn program mi nie je známy, asi nemám.

alica147
24. jan 2009

hodím ti link, ak chceš stiahni si, baby si to tiež posťahovali aj tie koláže tam robime 😀 😀

wien
24. jan 2009

jéj, no to by si bola zlatá, dík.
ja tu trkocem odušu a prádlo v práčke je už zo 2 hodiny vyprané 😔 valím vešať.

alica147
24. jan 2009

inak to je aj pre ostatné baby čo si to sťahovali táto nová verzia je už v slovenčine, zazi 😉

wien
24. jan 2009

fíha, jedna rukavička sa mi vyprala tak, že som ju nenašla 😲 🙄
idem sťahovať

dididi30
24. jan 2009

baby lucim sa idem sit 😀

luci , tak zitra sa mozno pochvalim prvym vytrovrom s nazovm ,, hand made 😀 😀 😀 😉

wien
24. jan 2009

didi 😀 dobrú noc

alica147
24. jan 2009

wien 😀 😀 😀 mne sa tak ponožky vždy sperú 😀 😀

didi tak dobru 😉

wien
24. jan 2009

našťastie som ju už našla. schovávala sa v overale, potvora.

alica147
24. jan 2009

😀 😀 😀 😀

moj synček ma kontroluje či so doma,každu pol hodku zaplače, vypýta si cici a ked zistí že som to ja prituli a spí 😕

alica147
24. jan 2009

bože ja píšem niekedy jak hotentoót 😝

wien
24. jan 2009

alica, môj už doskúšal a poslušne spí až do rána. ale zato cez deň toho moc nenaspí. tak maximálne 2 hodiny za celý deň 🙄
idem zmeniť tú fotečku s reklamou, aby mu tam nesvietili oči na červeno 😉

wien
24. jan 2009

supeeeer! som celá spokojná, ešte do sprchy, kuknem dačo v telke a do hajan. čafte sa!

alica147
24. jan 2009

šikovná 😉
aj ja sa poberiem pa pa dobru noc

zuzpolka
24. jan 2009

takže tu mate tie gule 😀 : 300g kryštaloveho cukru, 1 konzerva salko sladene, 80g hery, 2 baličky bielych burizonov.......
postup: v hrnci roztopime cukor za staleho miešania na karamel, pomaly pridame salko, potom vmiešame heru.
vymiešame na hladku hmotu, preložime do misy a nechame trocha vychladnut, potom vmiešame burizony, nechame uplne vychladnut, potom formujeme guličky 😉 a šup do chladničky 😀

zuzpolka
24. jan 2009

dobruuuuuu nocku všetkym, idem aj ja do sprchy 🙂

dudri
24. jan 2009

ahojte, nevadi pisem sama sebou ,

alica , bud trpezliva s nosnym kvapkami, mne pomohlo 😒 🙄 ale dlho trva cca 1-2tyz.(davno)

klop klop doteraz som zdrava, nespominam kedy som hora chora.... klop klop

pijem caj šípkovy caj, uzivam calbrium mami, megacecko...
treba jest hodne zeleniny a ovocie(dnes sezona pomaranc) este som nejedla grep.
(neviem ????????????? ☹ babo moze dostat cervene bodky)
naposledy som jedla pred porodom pijem kazdu nedelu rano okolo o 10h cerv.+zlt.grepovu stavu+pomaranc.stavu. mnam mnam mnam.

vcera Katka bola dlho hore do 21.45h , rano vstala o 7.50h (este zobudila okolo o 3h)
teraz do 20.30h. potom som zehlila 😝 😝 😝 (nenavidim domacu pracu-zehlit, mam radsej vysavat-moj relax) 😀

😢 😢 😢 Katka spala o 17h...kazdu chvilu som pozerala este Katka buva, raz som poupracala a povecerala som a az az az. este raz pozriem nechce sa mi verit tak dlho spinka. 17.55h. Katka strasne plakala. cudujem, mam so sebou vibraciu. nic nebolo, som skusila babyalarm a kricala som a nic, nabjacka dosla...ako mobil. boli ma srdce... 😢 😢 😢

dididii, minuly tyzden som kupila caj-cistiaci Herbex. precitala som zlozky aj obsahuje salviu. tak nemozem (zastavi mliecko), tak som ju dala mame
ked som bola mlada , som chodila vypomoc k cinsk.doktorovi. on ma priliecil detoxaciu, uz nepamatam si, ako som jedla- 3dni-prisna dieta,(len viem som uvarila lanovu kasu a zabal v oblasti pecen, klud lezat v posteli ani TV ani radio...len ticho, este pila som olej a potom citron.stavu)(potom vykakat , vsetko prec-hnacku) viac podrobne neviem...
po 3.dnoch papa tekute jedlo...ako babo (1mes), potom postupne zdrave jedlo 😝 ziadne vyprazene...
jem lem v lete vyprazany karfiol, a rezen raz za2-3mes. ani nemusim jest 😔 😅 😀

dudri
24. jan 2009

som choroba jest zdrave jedlo ale mnam kolace, aj horku cokoladu... neviem niekto pozna Bukovsky-doktor zdravej vyzivy, povedal moze jest horku cokoladu, ale nie zakusky...aj s kremom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre