Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
28. jan 2009

jaruš 😀 😀 😀 😀
no sám si ho napasuje podarený je pošmátra s ručičkami, najde si ho a šups s ním do pusky 😀 😀

alica147
28. jan 2009

bola som poobede s maminou v hyperi na nákup väčší nech furt nebeháme, potom som sa nevedela Miruška nasýtiť 😵 😵 😵 ešte som medzi tým šupla bôčik upiecť nič jednoduchšie ma nenapadlo 😀 😀 😀

a ešte ma čaká žehlenie 😝 našťastie len pár Mirkových vecí

alica147
28. jan 2009

Leni Cilka je tiež dobrá 😉

zaza_na
28. jan 2009

ahojky 😉
ja len rychlo a uz aj utekam prec 😝
leni, aj ja chvalim. krasne je u vas 😵 juj, aj tak trochu zavidim; mas to take pestre kazdy den... mas toho vela. si sikovna teda 😝
aj lucia veru. poriadne ste aktivne zienky 😲
greguska, kukla som fotecky. matejko je zlatucky 😝 a kolko ma stryko rokov? urcite si to uz spominala... je ako nas erik; on ma 13 😉

o nozickach som dakde citala 😝 didi, ano. nozicky su prirodzene od narodenia ploche a postupne sa formuju. najlepsie je ako pises - nechat chodit na boso. existuju protismykove ponozticky. alebo take papucky bez podrazky, makke... papucky s klenbou pre deticky nie su vhodne. umelo vytvaraju klenbu na chodidle a svalstvo v tych miestach sa neposilnuje, ochabuje! 🤐
takze naozaj, najlepsie naboso. ja som mala dost dlho ploche nohy a vzdy ortoped odporucal na boso, po kamenoch chodit, po trave. nozicka sa zoznamuje takto s roznymi povrchmi a svalstvo sa precvicuje a posilnuje 😉 😵
cmuk. bezim!!! pa

alica147
28. jan 2009

Leni krásne je u vás, ja mám Slovenský raj prelozený ale ja tak na dovolenky a inak mesto to istí 😀 😀 😀

dora01
28. jan 2009

avojte, uz som tu zas 😀

jaj mali sme sa super, muz si polyzoval, ja bola na nakupoch, malemu som dake oblecko v akcii, plienky a hippky sme nakupili, no sak ked je to lacne, co by som nekupila... 😀 😀 😀

no tie boty... no sak kde mu tu mam dat kamene a travu? do ohradky? 😀 ale nie robim si srandu. ja som zas pocula, ze topanky treba, ked mame v byte tvrde povrchy, ked neni koberec. a s tou klenbou v topankach, jedni pisu s klenbou druhi bez klenby...

didi, uz viem o com si pisala, ze za malym nestacis, naz je uz dakedy ako besny pes, teraz konecne zaspal, od 3tej je hore, najradsej sa 20 krat za sebou postavi, stale sa dakde ide prizabit, najnovsie, ked sa postavi na gauci, tak sa otoci a hodi chrbatom na vankusiky, no sranda s nim. vcera tolko krat sa postavil pred spanim v cestovnej postielke, ze nakoniec sme ho tam nechali, potme tam nacvicoval este polhodinu,. ked ostalo konecne ticho muz ho siel pozriet a on spal POSEDIACKY 😀

dora01
28. jan 2009

greguska, jeeej aj nas spi s takou vytrcenou ritulkou 🙂

emmillya
28. jan 2009

ahojte 🙂

riesite nozicky? robila som zopar rockov na ortopedii tak s tou plochou nozkou je to tak ze dietatko ma do 3 rokov na chodidle zospodu tukovy vankusik -teda plocha nozicka sa neda este posudi ci je plocha 😉 samozrejme ze je dobre davat dietatku uz ked chodi topanocku s klenbou -nie tie rovne podrazky. Vacsinou okolo tretieho roku tukovy vankusik mizne a vtedy sa pri postaveni dietatka na boso -na dlazku da posudit ci ma priecne plochu nozicku alebo pozdlzne, pripadne aj -aj. Da sa tomu predchadzat ked davate dietatko naboso -vacsinou pri rieke na kamienky kde tu nozicku ohyba, chodit s nim v ramci hri po spickach, dvihat nozickou predmety -ako napr. lopticka, ceruzka ... no tolko pamatam ja , pri zlozitejsich poruchach sa pisu ortopedicke vlozky ,prip.topanky na mieru 🙂 😉 tak budte kludne detickam sa klenba este len vyvija 😉

inak leni aj my sa piseme do poradovnika do raja , je to nasa srdcovka, prechodene a preluskane skoro vsetky chodniky 😉 🙂

jarka -skus mailik este raz poslat, teda dufam ze som ti dala dobru adresu 😀 este pre istotku kuknem

gali jak si robila tie zazracne rezance ci halusky? ja som plasla akoze krupicove a figu bororo -nepodarilo sa 😝

emmillya
28. jan 2009

no nie hri -ale hry 😝

alica147
28. jan 2009

adi a čo si robila na ortopedii? 😕 aj ty si zdravoťáčka?

dora01
28. jan 2009

a este som zabudla napisat, ze tyzden uz vsetci vratane maleho soplime, zatial ho to neprechadza, stihli sme nakazit aj segru so svagrom , no co uz ☹

alica147
28. jan 2009

Radi my sme to schytali celá rodina, teda pravdepodobne som to priniesla ja z roboty, potom to chytila kika, Miro a malinký má soplík tak dufam že už to pri tom aj zostane, inak musím povedať že som mu stále dávala libenar tak neviem či ten tak pomohol ale je to už celkom ok

kostri
28. jan 2009

emily uz som ti poslala 😉 kukni

avojte dievcence,ideme drichmosit

adi,hanka si sama v noci veru dudu nenajde 😒 asi ma moc velku tmu 😀

no peknu nocku vam vsetkym
vyspinkajte sa deticky aj mamicky,nebudte chorucki a pekne posluchajte 🙂

alica147
28. jan 2009

papa dievky kostričkové pekne spinkajte 😀

dididi30
28. jan 2009

jaj jarka, alic sak co ste mi za maili dali, sak ja vam nemozem nic poslat, nejake normalne nemate?? ja mam tolko mailov a furt ze nedorucilo len vam, tak smola 😀 lebo som vam chcela postlat taky co by ste oci vygulil a neverili 😀 😉

zuzka no vidis tak aj zazana mi to potrvdila 😉

jarka sak dockaj ked bude voja nozickami tmoligat, hm viol bude len chodit a robit branku aby sa neudrela 😀 😀
sak aj thomasko otvara na secko, hned prehlta na prazdno 😀
dnes muz odbehl daco vybavit do mesta a doniesol kura s hranolkami a kebab, hm a maleho som mala na rukach ten si rovno stehno vzal, ale nedostal nic, dala som mu tie rezance 😀 ale sak mu bolo jedno,len nech je , ked aj my, nie 😉

emmillya
28. jan 2009

adi cavko -nie ja nie som zdravotacka ja som tam robila len taku dokumentacnu silu 😀 , skratka zdrav.dokumentacie lekarovi -on vysetroval, diktoval a ja som to tam tuki-tuk do PC 😀 plus take ekonomicke veci

jarka -dikes, urcite kuknem 😉 a prajem dobru noc

dori-radi uz mam z tych mien mix tak len sa rychlo uzdravte nech to malemu aj vam prejde ... no ja len cumakujem ze vase detusky krokuju 😕

dididi30
28. jan 2009

emili vlastne som napisala to co ty, len laicky 😀 😉 takze ja som za ..naboso 😉 😀 zatim

dobru nocku aj ja idem 🙂 snad 😅

skore uzdravenie detickam, cary mary do rana ste zdravi 😀

alica147
28. jan 2009

didi papa dobru aj tebe 😀

adi aha ved preto mi to nesedelo že ideš teraz robiť admin prácu 🙂

emmillya
28. jan 2009

gali dobru 🙂
adi stiahla som si minule picasa, chcela som pridat do albumu nove fotky a cumakujem tam jak tento ,ze ako sa to zmensuje 😕

alica147
28. jan 2009

napíšem ti postup do ip nech to tu nezamorujem 😀 😀

emmillya
28. jan 2009

adi dik, len ak mas na to cas 😉 🙂

alica147
28. jan 2009

jasne máš to tam

wien
28. jan 2009

ahojte. pozerám, že máme menej a menej času. nejako to tu začína pomaly viaznuť 😅

dudri, mne sa manduca páči celkom aj tá červená. nie je ani moc svetlá, ani moc tmavá, taká akurát. a kľudne sa dá použiť aj pre dievčatko, aj pre chlapca - ak by ste náhodou chceli ešte jedno bejby 😎

kika, to je fajn, že sa majko už aspoň teploty zbavil. v krásnom prostredí bývate. na samote u lesa 😀
ja som robila au-pair v nemecku a tam som bývala tiež na takom gazdovstve na takej samote. bolo tam krásne, hlavne v zime, keď napadal sneh, no romantikuš ako hovado. mali kone, tým si privyrábali, inak boli obaja učitelia v škole. bola to paráda, ale na stálo by som tam bývať nechcela. šak mi tam miestami aj magorilo, keď som tam trištvrte dňa s malou bola sama. plus hromada koní, nejaké 3 kravky, čo chovali na mäso a 2 psi. ale som rada, že som tam bola, aspoň som sa naučila jazdiť na koni a okrem iného to bola taká fajn antikoncepcia do budúcna. mala som na starosti mesačné dievčatko, keď som tam prišla 😝 😀
a aj ja som občas hnoj vyvážala, tak viem, o čom hovoríš 😀 😀 😀

my sme dnes ani vonku neboli, fúkalo tam úplne hrozne, tak som ani nos nevystrčila, len čo som psovi dala žrať a finito 😝

alica147
28. jan 2009

wien ahoj

ja sa lučim babenky,pa pa dobru noc 😵

emmillya
28. jan 2009

adi dikes, ale neslo mi to, fotecky som pridala po starom , tak mozete kuk 😉
dobru noc ti prajem

alica147
28. jan 2009

adi krásna bábika 😵
važne už padám 😀

wien
28. jan 2009

kostri, na tej medovke som sa musela zahihňať. som si vtedy hovorila, či by som toho čaju nemal vypiť aspoň liter, aby taká správna dávka prešla do mliečka, ale radšej som to zavrhla - však by ma ani kanón nezobudili 😅

greguška, pekné nové fotečky. maťko je tuším celá mamina 😉 alebo aj na babku sa mi podobá 😲

ahoj dora. ja zatiaľ dávam ponožky s protišmykovými bodmi. topánky alebo papučky mu obujem tak na minútu, lebo marek si nôžky šúcha stále o seba keď sedí alebo leží a hneď ich má dole 🙄 a to nehovorím o tom boji, čo zvádzame, keď ho obúvam 🙄

ja som si dnes doobeda musela schrupnúť. dajako som bola grogy, či čo. a to sme vstávali o siedmej. našťastie spinkal doobeda hodinku, tak som stihla aspoň na 20 minút zatvoriť oči. a poobede spal ešte raz asi trištvrte hodiny a potom až teraz večer. to už zaspával pri papaní a ako som ho položila do postieľky, tak revaaaaal aj 10 minút 😖 a to som si myslela, že také mecheche pri zaspávaní už máme za sebou 🙄 zase zaspal na bruchu, tak som ho musela potom pretočiť, inak by určite zas okolo pol 4-4 bol hore a vyfňukával, jak sa mu na bruchu nelúbi...

wien
28. jan 2009

čau alic 😉

wien
28. jan 2009

emmillya - ale má modré okále tá vaša princezná 😵 môj mangel chcel soničku. možno nabudúce. ja som vybrala mareka 🙂

emmillya
28. jan 2009

wien ahojky ... dakujem za fotecky, no my sme mali vybrateho aj Mareka pre chlapceka 😀
Inak aj my sme bojovali ked sa mala pretacala v noci na brusko, som vymyslala vselijake zatarasy lebo sa furt budila, no bolo to len horsie, tak som sa nastvala a vsetko odstranila,... po asi 2 nociach sa pretocila a spinkala dalej, v podstate tak teraz spi skoro stale ked je v postielke. Najprv mrnkala ale potom si uz nasla miestecko a je to OK, tak mozno aj marek sa este nauci hajkat na brusku 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre