Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
28. jan 2009

emmillya - to si ma pobavila 😀 tak nabudúce si tie mená prehodíme, ok? 😀
marek na brušku zásadne zaspáva, lebo sa tam hnetká po celej postieľke, ale sa mu tam do toho motá palón a v noci aj spací vak, tak je potom nervný, keď sa nevie pretočiť späť 😖 ale však ja ho radšej vždy otočím. až sa oteplí a dám mu dole vak, tak to potom snáď zvládne aj bezo mňa. idem aj ja spať, aby som zas nešla spať až pred polnocou, čo si tu stále čosi čítam 😔

greguska
29. jan 2009

dobré ránko!

večer mi už nejako nevyšiel krok, zaspala som pri telke 😉

ďakujeme za pochvalu fotiek.
gali,
my robíme dosť vecí s poštou, teda balíme obálky pre klientov a aj to rovno zasielame poštou, preto tie prepravky 😉
zazi,
strýko, teda môj bráško Peťko bude mať v máji 15. tak strašne rýchlo to letí 😢
wien,
najprv všetci hovorili, že celý tato, ale teraz sa už začína aj mňa podobať 😉 to bude tými líčkami ako syslík 😀

a o topánočkach som zase ja čítala, že treba nechať dieťatko behať po rôznych povrchoch na boso, ale inak od začiatku dať topánočky, ale také vysoké, čo aj členok spevnia, lebo malé deťuchy majú tie členky ešte slabučké.

a čo sa spania na brušku týka, náš si tak zvykol zaspať, teda väčšinou zaspí na prse a keď ho dávam do postielky sám sa hneď pretočí na bruško. a tak drichmoce, keď ho už kolienka tlačia, tak sa len zvalí na bok 😀

no idem sa mu venovať, bo už ho to teleráno nebaví 😀

dididi30
29. jan 2009

bre ranecko 🙂
ideme do skoly , ozvem sa neskor, pekny dnik 😉

wien
29. jan 2009

ahojte.
no taká som dolámaná až no 😝 ten náš drobec bol v noci aj tak hore. najskôr sa len mrvil, ale tak strašne, že som sa na to zobudila. ako som neskôr zistila, zas sa pretočil na brucho 😝 a pred pol 4 už aj fňukal, čo sa mu tak nepáčilo. ani som k nemu nevstávala, zbytočne by vyrevoval. tak sa asi 5 minút mrvil, fučal a fňukal a nakoniec zaspal. o pol 6 som mu už dala papať. normálne ma to všetko tak prebralo, že som ani zaspať nemohla. len som sa prehadzovala. potom som ešte do toho začala rozmýšľať o stavaní ( chceme ešte pristaviť jednu izbu, tak okolo toho máme teraz vybavovačky ) a bolo to...viete kde 😅 až po tom kojení som zadriemala a vstávali sme pred siedmou.
ale marek sa takisto asi moc dobre nevyspal, lebo už o štvrť na 10 bol nervný, tak som mu dala papať, driemal mi u toho a putoval do postieľky. teraz už asi hodinku spí. aj ja som trocha zatvorila oči, lebo sa to inak nedalo, ráno som ledva vstala - však z tej stavby narobená 😀
strašné s tým jeho večerným otáčaním. dnes mu tam skúsim dať na noc vankúš na kojenie, aby sa tam nemohol toľko vrtieť a uvidíme, čo to spraví. ešte neni dávno pekne spal na boku a teraz toto 😝

dudri
29. jan 2009

ahojte 🙂
wien, kostri 😀 dobre ste bavili o medunk.caje 😀 😀 😀 sposobuje ukludnujuci ucinok....
mila Wien , vcera som si objednala manducu candy cotton...

teraz som ju podavala druhy prikrm-jablkove pyre. (dusene jablcka) som ochutnala kysle 😒 . myslim by som mohla dat aj so skoricou... podavate?

didi, mas pravdu , pri rodinnom dome -vela roboty. babka vravela treba sa starat pri domceku cely zivot (zahrada, domace zvierata... 😝 )

lola11
29. jan 2009

ahojte kocky, sorry, ze vam tu takto skocim, ale zaujimalo by ma co uz vsetko dokazu vase dietky - az som trosku v obraze. Lebo ked vidim tie vase fotecky (Thomasko a spol. )tak uvazujem, ze kedy to zacne robit ten moj Kristianko 🙂 🙂 🙂 Dakujem za odpovede. Pa

dora01
29. jan 2009

ahojte_ 🙂

wien, neviem ci je to pocasim, ja myslim ze hej, ja som ako kopnuta do hlavy, som sa este stale neprebrala....
drobec tiez v noci furt mrnci, on sa dako preberie, hned je na 4och, popripade sedi a nevie sa spat ulozit. to jeho buntosenie je uz lepsie, tak 5 krat sa zobudi, ze musim k nemu ist. a uz tak strasne neplace, bol schopny aj pol hodinu plakat kym znova zaspal ☹

dudri, ja skoricu nedavam, ale ked mam kysle jablko dam pomrvenu sunarka piskotu 😉

lola, nemaj stres, maly zacne nacvicovat rozne kusky az sam na to pride, ja som drobca do nicoho nenutila, je asi 1,5mesiaca motoricky dopredu, samozrejme oproti priemeru, niektore deticky su skor akcnejsie a niektore zas neskor, neboj vsetko sa sam nauci. Bud rada ak sa ti este nestava, ja furt beham a zachranujem pady 🙂

badusa
29. jan 2009

ahojte všetky,
ani ja som tu ešte nebola ale čítam si vás sem tam, že čo deťúrence dokážu, lebo ja mám malého lenivca 😒

lola
a čo dokáže Kristian

dora01
29. jan 2009

pridala som foto, kukuk 🙂

lola11
29. jan 2009

badusa, no on uz sam sedi, aj sa na posteli gula - nestaci sa mu len raz prevalit z chrbata na brusko, ale sa gula 🙂 🙂 ked ho dam na nozicky, tak ustoji. No a este by sa najradsej aj sam posadil ked lezi, ale zvladne to len tak napoly 🙂

badusa
29. jan 2009

ahoj dora,
to malý je taký šikulko a tak stojí sám 😲 ???, no ten môj drobec sa nevie ešte poriadne ani otočiť 😒 a lozí aj po štyroch??? ozaj a chcem sa spýtať ako často vám spinkajú cez deň???

lola11
29. jan 2009

dori ja sa nestresujem- kazde babo je ine, len ma to zaujima vies?

badusa
29. jan 2009

lola
no môj drobec sa ledva pretočí na bruško a po chvíli začne plakať lebo sa mu tak nepáčia a nevie sa prevrátiť naspäť ☹ tak mu musím pomáhať. no aj on mi už stojí ale niekedy sa mu podlomia nožičky 🙂 , sedí tiež sám ale nevie sa ešte sám posadiť iba keď mu pomôžem

lola11
29. jan 2009

este k tomu spinkaniu - maly mi spi pred obedom taku hodinku a potom poobede vonku v kocari niekedy hodku, niekedy 2, ale uz sa mu tam prestava pacit - ked sa zobudi musim ho posadit, lebo stale mrnkosi-uz nech je jar!!!

dora01
29. jan 2009

badusa, hej stvornozkuje od noveho roku, ale on je tak trochu hyper, co porovnavam deti v rodine 🙂

spinka 2 krat, sa mi to pred tyzdnom podarilo zredukovat, z 3 na 2 spanky, proste musi byt aspon 3 hodky vzdy hore, ay sa unavil, lebo predtym spal max polhodku. teraz je to lepsie potiahne dakedy aj 2 hodiny a lepsie spi v noci, pred tym sa budil aj kazdu hodinu a strasne vyrevuval, teraz ma zas nadchu tak nad ranom mu to chrchle v nose tak ho zas soplik rozculuje 🙂

zaza_na
29. jan 2009

ahojky 😉
dori, kukla som fotky. sikovni ste teda! 😵 😝
lola11, vsak vas Kristianko toho uz vie ties hodne 😉
badusa, ako vsetci pisu, kazde dietatko si ide svojim tempom a skor ci neskor sa vsetko nauci 😉 a kludne ho nechaj trochu si aj ponervacit. ked bola lili malinka a tiez nexcela byt na brusku, som ju prevracala naspat. ale potom som si povedala,ze takto si nikdy na to nezvykne, tak som ju davala castejsie na brusko a nechala aj ponervacit a ona sa teraz hrava prevazne uz len na brusku 😉
baby, ta nasa od rana blaboce dokola ze ba-ba-ba-ba a ine nezmysly 😀
no a spanie cez den? od dnes aj ja zavadzam 2 spanky a staci. bo to uz je moc - ona vcera spala ze 20minut, 35minut a poobede 30minut... tak som si povedala, ze dost a ideme len na 2 spanky a nech sa nauci potiahnut poriadne alebo jej to bude musiet stacit 😀
a tuto noc, cuduj sa svete, sa vobec neprebrala. pomrnkala, parkrat som dala cumlik a hned zaspala...
no ona ma zase taku maniu, ze sa akosi natlaci hore k tyckam a bucha sa tam hlavickou a je skrutena. no neviem, jak sa tam tak dostane 😠
a obcas sa aj ona v spanku pretoci na brusko a hneva sa potom... 😒

badusa
29. jan 2009

no asi to tak aj spravím že ho nechám aj trochu dlhšie nech sa posnaží aj sám. Aj Renko spinká cez deň aj 3 krát ale posledné dni búva poriadne len v kočíku a doma sa mu veľmi nechce, tak asi mu to budem zmeniť aj ja, lebo aj v noci sa mi nejak pokazil 😒 no uvidíme ako sa to bude dať 🙂

greguska
29. jan 2009

ahojte,
čo vieme my? prevraciame sa z chrbta na bruško a opačne, furt dookola, sedíme len s oporou, sám sa ešte vála do všetkých strán, najradšej nosom rovno dole 😀 posadiť sa sám to nehrozí, akurát v kočíku to skúša, ale oblečenie mu zavadzia a určite nie je taký silný, aby to dokázal. keď ho postavím na nožky, pekne sa drží, najradšej "stojí" na sedačke a chytá stenu 😀 ale to ho samozrejme musím držať pod pazuškami, inak by sa hneď zrúbal. no nemyslím, že by nejako zaostával, skrátka on si ide po svojom a ja ho nebudem do ničoho nútiť. toť môj názor 😉

ja sa tiež pokúšam o 2 spánky denne, je to tak lepšie, bo chodil večer strašne neskoro spať. včera zaspal už o 20.30, ale ráno pred siedmou vstával, jemu skrátka stačí cca 10 hodín (ale mne nie 😉 )
u nás je to horšie, pretože to máme nejako takto: prvý spánok spí doma, druhý po ceste do roboty alebo v robote. no a potom keď ideme domov z roboty ešte zase schrupne v kočári. doteraz to bolo v pohode, ale už mu stačia len 2 spánky, tak to budeme musieť nejako prispôsobiť 😉 len neviem ako, bo to je ťažko, samozrejme na prvom mieste je maťko, ale keď k tomu chcem napasovať aj robotu a koľkokrát ešte aj muža, tak sa môžem aj rozkrájať ☹ no však nejako bude 😀

zazi,
náš tiež tak spáva, zásadne nalepený na tyčkách. aj keď tam má mantinel, ale koľkokrát musí mať aspoň ruku prestrčenú pod mantinelom a medzi tyčkami. a nohy samozrejme pichnuté medzi tyčkami tiež 😀

radka,
veru lacko macko je poriadne pevný, musíte mať z neho radosť. ja sa tiež "teším" ako budem za týmto našim furt lietať 😉

lola11
29. jan 2009

jej gregus, si zlata, ze si napisala - presne takto som si to predstavovala - len nech je clovek v obraze. Matko je zlatucky - tie zubkate fotky su 100 bodove 🙂 🙂 My este po zubkoch ani chyru ani slychu - ani sa nato nejak zvlast netesim 😔

eta
29. jan 2009

ahojte,
badusa sme na tom podobne, my mame doma tiez maleho lenocha, uz sa pretocil aj z chrbatika na brusko,ale urobil to asi 3x a inak sa panovi nechce, sak co by sa namahal, ziadne lozenie, chodenie 😒 a pobyt na brusku sa mu tiez este nepaci aj ked ho uz par mesiacov tym trapim ☹

badusa
29. jan 2009

tak to nevadí veď oni sa všetko s odstupom času naučia a tešme sa že sú ešte takí drobci lebo môj starší tak to je ale neposed 😉 mám s ním viac práce ako s drobcom 🙂
Ešte som sa chcela spýtať maminiek, ktoré majú chlapčekov, že ako je to s pipíkom či vám vaša doktorka kázala niečo robiť alebo nie.Ja som mala pri staršom synovi inú lekárku ako teraz a kázala mi asi od dvoch mesiacov mu sťahovať kožku no a táto nová povedala že sa to nemá robiť 😒 tak ja teda neviem???

greguska
29. jan 2009

lola, však keď nezabudnem, snažím sa odpísať na všetky otázky čo prečítam 😉
ďakujeme za pochvalu foto, vy máte tiež pekné, to ste boli v nejakom ateliéri, alebo len doma ste sa pohrali ?

no s tými zúbkami si to asi naozaj každý musí prežiť, nás veru potrápili, ale nie až tak veľmi. bála som sa, že to bude horšie. a keď som už pri zúbkoch, vidno mu kopčeky aj na vrchných dvojkách, na obidvoch, takže o pár dní bude zase "veselo" 😉

no ideme už do roboty, mladý pánko už síce zaspal, ale nejako ho poobliekam a ideme, čo už, keď musíš tak musíš.

greguska
29. jan 2009

eta, badusa, ani sa nenazdáte a budete za nimi utekať 😉

s tou predkožkou sme to tu rozoberali už viackrát, väčšinou nerobíme nič. kontrétne nám doktorka kázala, pri kúpaní trošku stiahnuť, ale len pokiaľ ide, nie nasilu. ale sa priznávam, ja to urobím len keď si spomeniem, čo je tak raz za 10-14 dní možno. a na poslednej poradni som jej hovorila, nech pozrie, či to má v poriadku, bo tam má také červené, akoby zrazenina a doki povedala, že to je úplne v poriadku. a stiahnuť ju celú nestiahneme.

no už vážne idem, bo mangi ma tam čaká 😅

graziela
29. jan 2009

Ahojte,
Eta, Badusa,
bez obav, aj nas Jurko patri k lenivcekom...ja sa tu vzdy nadchynam, ako lozi a stoji sam Didin Thomasko, na neho (aj ine sikovne junovciatka,samozrejme 😉 sa nas Jurko nechyta ... sedi uz sice krasne sam bez opory, pretaca sa, lozit este nelozi, aj ked nejake naznaky tam uz su...no a dnes napr. 1.krat spinkal na brusku 🙂 Inac spinkava na chrbatiku, a ako ho vecer polozim do postielky, tak presne tak ho rano najdem...a odvtedy, co pouzivame vak na spanie, tak sa ani neodkope a aj paplon je na rovnakom mieste...
A dnesnu noc Jurko opät prespal celu 🙂 🙂 🙂 Len raz cosi zamrnkal, ani neviem, kolko bolo hodin, len som mu potme nahmatala cumlik, zastrcila a spinkali sme do rana...a doobeda sme si tak fajne spolu pobuvali na manz. posteli - 2 hodiny!!!!Juuuj, paradicka 🙂 Ale nebudem radsej uz tolko ochkat, aby som nikoho neprovokovala 😲

Inac, poculi ste o niecom takom, ze do aprila sa maju ockovacie latky hradit v plnej vyske, teda, ze si ich musime zaplatit??? Minule som postrehla nieco v telke, neviem, co maju za problem...ANi neviem, kedy mame ist najblizsie ockovat, musim sa na to opytat...
Co ste dnes papkali? Mne sa dnes nechcelo varit, tak som dala malemu HAMI telacie mäsko so zeleninkou...a sebe som prihriala z mrazaku plnenu papriku, uvarila zemiaky a basta...Ale musim pochvalit Jurka opät, vcera som mu robila zel. polievocku - nahrubo kalerab, mrkvu, rasca, zemiacik a krupky, cele som mu to len popucila vidlickou a krasne spapkal...uz mu asi prestanem mixovat, len mäsko...
A este pre info:
V Bille maju teraz akciu na kasicky Sunarky, pri kupe 2ks je cena za ks cca.70sk, to sa oplati..normalne stoja vyse 100sk...ja som manzela vyslala, aspon budeme mat nejake zasoby 😉

krazu
29. jan 2009

ahojte 🙂
grazi, provokujes 😀 😀 😀 teda riadne 😀 😀 😀
dado mal dnes cviklu s kuracinou a zemiakom, no a on zvykne pekne papat a dnes si zmyslel ked mal cviklu robit brrrrrrm brrrrrm 😀 vsade bola cervena cvikla

lola11, nas dado robi presne to co tvoj, je srandovny ked sa chce sam posadit ked sa pretaca ale este to nevie riadne dotiahnut rucickou 🙂 , no a na lehatku ho musim priputavat, lebo tam sa da do sedu hned

stahovanie predkozky - nam doktorka kazala to co greguske, ja aj kusok stahujem a umyvam

krazu
29. jan 2009

pozerala som fotecky, kraaaasne ste popridavali 😵 😵

kikaamajko
29. jan 2009

Ahojte,
Boli sme s Majkom na kontrole, že už má aj hrdielko čisté, zvládol to sám aj bez antibiotík. Tak som šťastná. Ďalší zub je vonku, ved aj bol včera neznesiteľný. Ale v noci celkom dobre spinkal 🙂
Ďakujeme za pochvaly nášho okolia 😉
Gali som sa pobavila ako Thomasko prišiel za tebou do kuchyne, náš už tiež prebrázdi celú izbu, ale to aj štvornožky aj plazením a dakedy štvornožkuje s vystretými kolienkami, to je taká sranda, včera tak spravil lastovičku. 😀 😀 😀
Katka no vidíš ako ti Katuška pekne rozpráva, šikovnica je to, všetko sa naučí ked chodíte k rodičom.
Radka tak už ste doma? Šikovný je Lacko, len čo je pravda, zachvílu Vám začnú chodiť. 🙂
Maťka krásne fotečky, ale ja som sa tak zlakla jak tam malý sedí v tej prepravke náš Majko by hned skočil dole. Ja musím taký pozor na neho dávať. Ja malému nedávam papučky , len hrubé ponožky a protišmykáče.
Jarka tak aké meno ste vybrali? Jak som bola dneska u doktorky takk na dverách bolo napísané že sestrička sa volá Rozália, hned ma napadlo že krásne meno pre tú vašu králičicu 😀 😀 😀 😀 Keby to sestrička vedela 😀

dora01
29. jan 2009

ahoj, to je super, ze majusko je uz v pohode, my soplime, do hrdla si nechce dat pozret, uz je taky alergicky na kazde dotknutie okoloo nosa, neznasa odsavacku, my sme u doktorky neboli, sa bojim aby este nahodou daco hrsie nedostal v cakarni

dora01
29. jan 2009

aj nas laci vsade za nami chodi, ked sa mi ho nechce brat zo zeme, len zajdem za roh a uz cupka za mnou 🙂

dora01
29. jan 2009

jaj len musim nechat pootvarane dvere, uz sa mi stalo, ze som sla po kavu do kuchyne a sadol si pod dvere, esteze mame podlahy, som ho dverami odsunula 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre