Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
15. dec 2008

lucka a so stoličkou ste spokojní?bo my velmi 😉

kostri
15. dec 2008

luci avoj 🙂 🙂 🙂
vsetko najlepsie k meninam 🙂 🙂 🙂

dididi30
15. dec 2008

jarak caf 🙂
co sa tyka bodikov, tak len to,ze ja som tak nikdy ani pri malej nedavala a ani ma to nenapdlo 😕 😅 ale sak no, pohoda 😉

kostri, nas ma rad pomixovane, ale nemusi byt, ja mu davam aj korku z chleba a v pohode, este sa klop klop nedusil , on si to vsetko pozuje, tiez rad zuje 🙂

hej hod foto 😀

kostri
15. dec 2008

uz je tam svokra 🙄 ale potom ju vymazem dobre?nech mi to tam nespati 🙄

alica147
15. dec 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alica147
15. dec 2008

😀 😀 😀 😀 😀 ..............

dididi30
15. dec 2008

jarka, no ako babka 😀 😀 😀 😀 😀 ale co, hllavne ze sa snazi 😉

kostri
15. dec 2008

gali sak one..mne sa to tak zda praktickejse,bo nemusim furt pincusky napravuvat 😀 😀 😀 a aj malej sa to tak lubi 😀

graziela
15. dec 2008

Ahojte,
vsetko najlepsie dnesnym oslavencom a oslavenkynam - Didi a Kikaamajko, zelam hodne zdravcika a naplnenie vsetkych priani, hlavne tych najtajnejsich 😉
Belka, nas Jurko este sam nesedi, potrebuje pritom este trosku opory, ale myslim, ze tak do mesiaca to uz bude ono... 🙂
Lucka36,
k tomu jazycku...mojej starsej dcerke to zistili az teraz v 5 rokoch, ked k nim do skolky zacala chodit logopedicka, ze nevie pekne vyslovovat dlhe "RRRRRRRRRRRRRR", tak preto jej "prestrihovali jazycek"... Inac, dovtedy sme ani len netusili, ze nieco nie je v poriadku s tym jazyckom, od 1 roka krasne rozpravala, vobec nesuslala ako ine deti, s ktr. sa rodicia tak maznavo rozpravaju, doteraz sa jej pusa nezastavi 🙂 A aj to dlhe RRRRRRRRRR sa naucila hned po zakroku... Takze neboj, ak keby to mala podstupit, nie je to nic hrozne 🙂
Lucia,
dobry tipna zajtrajsi obedik pre drobca, asi mu take nieco urobim na zajtra, ale budem musiet ist kupit salatik a odstriekat mliecko, ojjjj 😲
Inac, ja malemu vsetko mixujem zatial, ved co, zatial papame len 1. mesiac prikrmy, neskor uz nebudem, jemu tiez take väcsie kusky vadia...ale ja to teraz neriesim, som rada, ze dobre papka a nauci sa neskor aj na ine...dcerke som mixovala do 8 mesiacov a potom v pohode presla na popucene, vobec s tym nebol problem, ako niektori odbornici radia, ze dieta potom vyzaduje len mixovanu stravu..ale kazde dieta je samozrejme ine... 🙂

greguska
15. dec 2008

ahojte mamulky!

všetko všetko najlepšie gali a lenka! už som sa chystala ráno blahoželať, no nevyšiel mi krok a museli sme do práce skoro ísť.

andrejka, ani nehovor, ja si vôbec neviem predstaviť, čo budem robiť, ak náhodou malý ochorie. však keď sme na injekciu šli, ja som bola jak na ihlách 2 dni pred a v ten deň som ho furt len kontrolovala a teplotu merala a nosila na rukách, aj keď nebolo treba 😉

a musím sa priznať, minulý týždeň prišla do roboty nová brigádnička, 19 ročná a má 3 ročného syna, hneď k matejkovi bežala že ťuťuli muťuli a že či si ho môže na ruky zobrať, a ja že nie 😅 som ju odbila jak keby mi ho chcela zobrať 😅 potom sa pýtala ešte aj na druhý deň, ale som si to nerozmyslela, tak to vzdala 😀 ja neviem, či som normálna, ale mne to vadí keby bol u "cudzieho" na rukách. Čo máme zamestnankyňu, s tou mi to nevadí, aj dnes ho musela hodinu zabávať, lebo som nestíhala svoju robotu urobiť. Aj maťko ju má rád, sa rehotali o dušu obidvaja spolu.

no malý sa zobudil, tak sa stavím zase neskôr 😉

kostri
15. dec 2008

gregus,19 rocna ma troj rocneho syna??? 😲 😲 😲 zbohom rodina 😒

no co 😀 paci sa vam moja svokra? 😀 😀 😀 schvalne som jej sem vycapila tu najotrasnejsu fotku 😀 😀 😀

kostri
15. dec 2008

a ja mam tiez problem dat malu z ruk 😅

alica147
15. dec 2008

no to ja som v tomto unikát,tiež nechcem malého dať a dneska sa aj moja mamuška na mna nahnevala bo mala malého a on jej strčil palec do ust a ja som ju poslala nech mu umyje ruky a nech to nerobí a naštvala sa 😒 😖

alica147
15. dec 2008

ma to aj mrzí ale aj tak si myslím že som bola v práve 😖

kostri
15. dec 2008

no neviem neviem voljako sa mi haka nepaci ☹ este pred hodinou bola ok,blabotala,vyskala..zrazu zacala sa klatit muzovi na rukach,uplne jej padala hlavicka a cela sa krutila na pravu stranu 😢 😢 😢 som ju polozila na postel ci ju to bude este krutit,ale a pekne narovnala..ja neviem,to moze byt,ze ju brusko boli? 😕 bojim sa 😢 dnes vykakala len take dva tvrde bobky ☹

alica147
15. dec 2008

aj plačká?možno je len unavená ☹

graziela
15. dec 2008

Kostri, aj nas Jurko dnes kaka len po takych malych bobkach, poriadne sa ani nevykakal... niekedy sa fajne vykaka, moj muz tomu hovori, ze plastelina 😝
Inac, ja som mala tuto noc opät divoku, ale nie kvoli malemu, ale kvoli dcerke...isla som spat okolo 23 hod., akosi som nemohla zaspat a z detskej som pocula ako mala kasel, teda nemoze sa vykaslat, lebo jej isli len take stekave zvuky, chudatko, ked som vedela, ze uz je hore, prisla som k nej a ona sa rozplakala, uplne taky hruby stekotavy ani nie kasel, ale snaha o kasel to bol...som sa zlakla, ci to nie je laryngitida...tak som este o polnoci volala muzovi do roboty, ze keby nieco, aby bol pripraveny...hoci neviem, ako by sme to poriesili, keby bolo treba s nou ist na pohotovost...dala som jej mucosolvan, do rana sa jej to zlepsilo, no rano uz mala aj teplotu... ☹ Tak sme ju dnes nechali doma a uvidime ako zajtra...no, asi ju nechame cely tyzden doma...skoda, zajtra mali mat v skolke take predvianocne vystupenie pre mamicky a babicky, tak zasa nepojde...no, dufam, ze to prejde aj same, ved len pred mesiacom mala silnu anginu a atb... ☹

dididi30
15. dec 2008

grazi ja mam toto s malou uz 2 dni ☹ normalne ma opucnute ocka, kasle, sopli a ja uz neviem co s nou, ale na sadila som jej homeo, snad zaberie 😒 prvy den tamca po skole ,ze jej je zima a ja som opacila celo a ona vrela, tak hnes som jej dala sirup, ach jo je to trapenie, raz jedno raz druhe.......tiez sme chori kazdy mesiac 😖 bojim sa o maleho, lebo on ked chyti chorobu,tak hned mastny kasel ☹ dufam,ze nas to obide 🤐

jarka, aj thomasko tak robi, najma ked je straaaaasne unaveny, to koniec, to sa normalne aj hodi do zadu, ked je na rukach, juj musime davat, pozor, lebo uz ho tolko neopierame ruckou....
snad ste ok, ked si sa neozvala 🙂

my uz hajkame pol hodky, trocha som upratala a mam v plane vycistit koberce, totizto anglicania miluju koberce, ale som zas rada,ze nemame tapety, bo koniec 😉

dididi30
15. dec 2008

jarka a dnes som bola v lush, veru nakupila som si tam, fuuuu vselijake vonavucka paradicky, ale snazila som sa take pre citlivu pokozku, nech niesu moc preparfemovane 😉 aj som si na teba spomenula 😀

dadaga
15. dec 2008

didi vsecko naj k dnesnim narodeninkam....este raz...a dobre oslav.. 😉 😉 😉

dadaga
15. dec 2008

a aj ostatnym oslavencom....
no a ja frcim dalej, lebo som moooc nevyspata... tak dobru

dididi30
15. dec 2008

danka diky 😵

dobru nocku 😉

alica147
15. dec 2008

Dani dobru nocku 😀

alica147
15. dec 2008

baby ináč hippka robí originál mrkvovo ryžový odvar spolu s ORS na hnačky dostať to iba v lekárni a je tam 6flaštičiek

alica147
15. dec 2008

😀 trochu od veci ale dnes som to zistila

Jaruš ako sa ma Hanička?

lucka36
15. dec 2008

alica-jasne stolicka je perfektna,dbre nam sluzi,najprv som tam davala natalku,aby sa trochu zabavila v novej polohe,,teraz tam ju davam len papcit,,,uz asi vie,c sa chysta,pekne sa usadi,a ked vidi lyzicku uz sa smeje a otvara ustocka 😀 ,ale najprv musi kuknut od misky,co mamina navarila a chyti misku oboma ruckami a papa
stlicka je super,podla mna sme dobre kupili,kvalitna,no nie? 😉

kostri:dakujem!ako sa mavate?inak videla som fotecku Hanky-stara babka,,super,som ti uz vravela?

graziela-dakujem,ze si mi popisala,ako to u vas prebiehalo,,,no divne,zavisi ais od lekara,kedy si to vsismne a cos tym sprvai,,kamoskinej dcere to teraz robili,v 2mesiacoh v ruzinove,podla mna keby sme sli tam,tiez natalkepodstrihnu jazycek,,,pritom to dievcatko papa normalne,,mozno aj keby sme vosli do druhych dveri,tiez tam bolo ORL,tiez sa rozhodne lekarka inak,,no uvidime,ak bude treba,podstupime

inak dnes natalke 1.x zachutilo jablcko,otec mi doniesol zo zahradky,,strasne sa tesim,bolo akurat,ani kysle ani moc sladke,preto asi zachutilo,spapala cele,takze ideme par dni davat samotne jabcko,sledovat reakciu,,strasne sa tesim,,,doteraz ju z ovocia striasalo,napinalo,tak som davala len trolinku 😉

alica147
15. dec 2008

jasne luci aj my sme spokojní 😉
ja som velice mudra kupila malému bio jablká a také boli kyslé že maleho krutilo jak od citronu tak som mu ich musela miešať s banánom 😀 a ked som dnes na poradni hovorila doki že malý zje na desiatu celý banán tak vytreštila oči 😕 takto 😕 a vám detičky kolko zjedia?

kostri
15. dec 2008

nafigu 😢 uz dva krat vrackala 😢 najprv take zrazene mliecko,potom uz len vodu 😢 teraz mi spi na rukach,bojim sa ju polozit,aby som citila ci dycha 😢
jaj strasne sa bojim 😢 horucku nema..uz par krat takto vracala,vzdy to bolo v noci.a tiez vyvratila mlieko zrazene a hned zacala zaspavat,taka akoby vysilena 😢

alica147
15. dec 2008

kostri neboj,aj moj malý vygrkáva poobede a navečer ked sa den naprace 😖 neboj sa daj ju spinkať na bok

alica147
15. dec 2008

keby jej niečo bolo mala by teplotu a určite by plačkala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre