Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
2. jan 2009

naša kukipuki sa furt sťažuje na zábudlivosť a podla sem zabuda chodiť a zabuda piť ginko aby nezabudala 😀 😀 😀

Jaruška srdiečko de si???????????, 😀

alcapalca
2. jan 2009

dakujem za pochvaly, musim dolozit dalsie fotky, len teraz nam ide net ako sralo, tak nai vase deticky si nemozem popozerat

a vasi drobci uz maju zubadla? ze vas nehryzu? 😀

eta
2. jan 2009

ahojte,no vidim ze s tym pistanim nie sme sami, ja to mam teraz doma dvojnasobne, chlapci si dokazuju ktory to vie lepsie a hlasnejsie a straaasne ich to bavi 😒

alcapalca, ja tiez postupne odstavujem, zatial sa mi podarilo iba jedno vecerne kojenie zamenit za kasu, na obed vacsinou papa zeleninku,ale nie vzdy to ma uspech a tak este obcas aj kojime
neboj, ked budes postupne prestavat kojit, mliecko sa ti bude same menej tvorit, iba ak by sa ti nejako velmi naliali prsia, tak si radsej odsaj aby sa ti mliekovody neupchali, ale neodsaj uplne cely prsnik, lebo cim viacej si odsajes, tym viacej sa ti bude mliecko tvorit

alica147
2. jan 2009

my ešte zubáky nemáme 🙂

alcapalca
2. jan 2009

eta dik takto si to aj ja predstavujem, len nech ma uz nehryzie, neviete si predstavit s akym strachom mu davam prsnik, a on hned ako vezme do pusy tak zakusne
Tedy mal presne na 6 mesiacov dva dolne zubky, teraz su uz riadne velke
inac este sa pochvalim ze od noveho roka sa mu asi posunula viac ta trubicka v hrdielku a rapoce od rana do vecera mamamamamamamama 🙂
vdaka za rady aprajem dobru noc

dididi30
2. jan 2009

jaj ani my nemame zuba, slinta od narodenia, je upistany a nic, mozno ani nebudem vediet, kedy mu zubky pojdu 😀 😀

eti no ja neviem, ja kojim stale menej a menej a cici sa mi nalievaju furt, no snad do roka prestaneme 😝

dididi30
2. jan 2009

alci aj my mama , baba, tata, jajaj.......no to uz asi vsetke deti 😉 taky vek maju 🙂 😵

smska1979
2. jan 2009

Dievcata, raz za cas si precitam, co vase deticky dokazu a chcem sa spytat, ako sa vase deti ucia alebo naucili sediet? Nam dve lekarky hovorili, ze maleho vobec nemame davat sediet, on sa vraj sam nauci tak, ze ked bude na zemi na brusku, ze si pod seba skrci nozku, nejako sa prevrati na tu stranu a tak nejako sa nauci sediet. Ake mate skusenosti vy?

megi76
3. jan 2009

Ahojte, bre rano vsetkym maminam a deturencom prajeme 🙂

Smska: ja Brunka neucim sediet a este sam od seba nesedi, tak neviem... Tiez cakam, kym si sam sadne, ale neviem ako to ma vyzerat... Ale tak priroda je priroda, deti vedia ako na to... Snad 🙂 Ale tak samozrejme, ze ho obcas dam dp sedacej polohy a skusim, ci uz sa neudrzi sam, ale zatial stale len pada 🙂 🙂

kikaamajko
3. jan 2009

Dobré ránečko Vám prajeme u nás svieti slniečko ale je mínus 16. Brrrrrrrr 🙂
My sme trošičku lepšie spinkali chvalabožku, dúfam že ste už všetci zdravý. Radka, dúfam že to malý nechytil od Vás?
Alcca to máš teda hrozné, takto sa musieť vzdať kojenia, joj, dúfam že nám sa to nestane.
SMska neviem ti povedať to prišlo tak samé, ja som ho mávala na kolenách opretého o seba a potom už sedel sám
Pekný víkend všetkým prajem hlavne Adndrejke nech si to s Miruškom ešte poriadne užije.

mmona
3. jan 2009

Ani my ešte nevieme samy sediet a ani zuby ešte nemame a slintat slintame.

dididi30
3. jan 2009

dobre ranko,

leni fuha, to je riadna zima, ble, tu je akurat tak okolo nuly a staci 🙂

no my sme mali celkom fajn noc, az na to,ze po pol noci kazdu hodinu hore, neviem co sa zas deje, upistany o dusu, neviem ci ho neboli brusko zo mna, sak on len na cici, prikmy si dal, ale aj to s tazkostami....dnes zlupol 100ml hustej kase, tak aspon nieco 😉

inak vraj dieta , ktore sa uz prikmuje ma vypit 500ml za den, no u nas nehrozi, teda neviem,lebo nevidim kolko stiahne 😀 no ale zas v noci urcite tolko ztiahne 😉 aj som rozmyslala , ci mu to nezatazuje oblicky, ked v noci pijavam 😒 a to v aprili ideme na s a som sa tesila,ze si s babami vyrazim no a takto asi nevyrazim, bo on chce cicu v noci, cez den mu nechyba 😒
tak asi zaradim nejake jogrutove pochutky, ked cez den nechce...hippky maju vselijake jogurtove, tak kuk po nejakej 😉 vraj jogrut ma 150ml co je pre babo ako 250ml mliecka, tak to by bolo super, keby mu to chutilo 😉

alic ja sa s tebou nelucim, sa sa este uvime 😉 ....no vidis uz ta odtialto chcu odkopnut 😀 🙂 😉 😀 😀 😀

sedkat sedkame, ale nie dlho a nenutim ho sediet...ale uz mu ide aj do stdu, ked je na styroch 😉

dididi30
3. jan 2009

ze do stdu 😀 do sedu......a dalej nekotrolujem, nechce sa mi 😝 😀

dididi30
3. jan 2009

halo co je, vylihujete sunky?? 😀 😀 😀

jarka ty co, mas pokazeny net ci ta to tu nebavi, ci co 😕 😅

baby co ste varili?

ja som robila kuraciu pecienku a ryzu....doobeda len vodu som pila, teraz som dojedla ovsenno-psenovu kasu s medom a skoricou, myslim,ze ako ranajky super nie? 😉 troska si chcem crevka precitit, joj ked dokojim , tak to bude ine cafe,zacnem s ocistnou kurou 😉

kikaamajko
3. jan 2009

Gali, aj mňa si s tým chytila, mala by som veru aj ja trocha telo prečistiť, ved sme už neni najmladšie no nie?
My sme mali ešte z nedele sviečkovú, mňamky, a včera som robila cestovinový šalátik, tak že sme to chceli dojesť dneska. Ale prišla návšteva tak sme sa nadlábli syrom, pareničkou a klobáskami 😅
Obed odložený na neskôr.

maminkamajka
3. jan 2009

Ahoj baby konečne som vás našla 🙂

dadaga
3. jan 2009

ahojte babenky....no my nevylihujeme, ale chystame obcerstvenie pridu nasi na mensiu oslavu..
tak som robila sisky.... a taky kiwi kolac a studenu misu.... zatim postaci..xixi

my sme Lukaska davali do takej polohy v kociku ked sa jedoval,ze chcel vidiet na svet..a uz sedi.... to je asi dost blbe cakat kedy si sadne dieta samo? ked mozno nevie ako na to...
no sice nas uz aj celkom dobre krokuje...takze snad budeme skorej chodit ako lozit...sa nenahnevam

kikaamajko
3. jan 2009

Ahoj maminkamajka, vitaj, dnes je tu dáko mrtvo 😉 Ktovie kde sa všetci flákajú. Máš to pestré s 3 malými detičkami ako to zvládaš? Pozerala som fotečky, sú krásny. 🙂

dora01
3. jan 2009

ahojte! 🙂

no mam sa uz lepsie, len maly mi bojkotuje prikrmy, vobec ich nechce papat, tak neviem ci mu daco je. lebo vzdy ich pekne papal.

ja som ho sediet nikdy nedavala sameho, ked tak len na kolenach s chrbatikom opreneho omna, aj tak to nemalo zmysel ked ho klatilo. babo by sa nemalo posadzovat kym sa samo neposadi, nas sa uz sam posadi tak ho sem tam dam sadnut, ale vsak on ked chce tak si sadne. on sa daval na styri a potom vypucil do boku zadok a tak sedaval na pol zadku oprety o ruky, teraz si jednu nohu podsuchne pod zadok a narovna sa uz ani o ruky sa neopiera, ale hned k nemu bezim lebo ho este kyve na vsetky strany 😀 . podla mna je najlepsie ked je babo na brusku lebo tak si najlepsie spevni svaly chrbta a to sedenie pride samo. takisto ho nebudem davatt zbytocne do stoja, pockam co sa postavi sam 🙂

dididi30
3. jan 2009

dadaga, danielka vsetko naj k meninkam 😵 😵 a hod nejaku sisku 😀 😀 😉

leni veru treba, toto ovocie a voda a vlocky nasim detom neublizia, ked ich kojime a budem sa citit lepsie 😎

maminka si nas nasla a co? ani si nenapisala co a ako sa mate 😉

radka my celkom fajn dnes papame.....sak sa aj narobi....lozi ako partizan, stvornozkuje a len schody ho tahaju 😒 tak davame bacha.....
no ale aspon sa zabavi a vezme si na hranie co chce, konecne tolko nepisti 😎

ja ho nedavam do stoja on sa sam bere 😉 ja a jeho tatinko sme uz v 7-8 mesiacoch chodili, len jeho segra ked mala rok, neviem po kom je 😀 😀

dora01
3. jan 2009

didi, vsak v poho ked je taky akcny, nas dnes spravil 3 kroky stvornozky a potom rovno na papulku, jaj to bolo kriku

dididi30
3. jan 2009

jaj sak hovor mi o tom, ach ti chlapi,..... 😀 😀 😀

alica147
3. jan 2009

ahoooooooooooooooooooojte 😀

v prvom rade hlásime prvý zubok 😵 😵 😵

v druhom rade Leni dakujem 😉

po tretie Dadaga všetko naj naj naj k meninkám,vela radisti z Lukáška

vitam no vu maminkumajku 😉 😵

a tiež ako baby písali Mirka sedieť nedávam samého iba do sedačky

a jarka no kde si tolko?my sme boli dnes celý den u segri

belka
3. jan 2009

ahojte maminky 🙂
my sme boli chori - muzovi to uz preslo a dnes to chytilo mna - horucka, kasel, nadcha - no hroza 😠 Drobca to zatial nastastie obchazda (klop,klop,klop).
Co ste vy pouzivali na kasel? ja mam zatial hedelix, nemal by ovplyvnit dojcenie - tak snad nic nepokazim 😖

belka
3. jan 2009

alica - gratulujem k zubku - my sme stale bezzuby 😀 , iba stale slintame a tiez este nesedime...

dididi30
3. jan 2009

belka, kvapky, ale vyrobene z cibule a cukru 😉

alic cau,tak mate zubok, no parada 😀
ta maminkumajku, tusim nieje nova uz to bola, ci sa mylim 😅

alica147
3. jan 2009

dakujeme 😵

didi fakt 😕 že by som zabudla? 😀

zuzpolka
3. jan 2009

ahojte 🙂

jeeeeej alicka zubok? 😀 super za chvilu bude druhy 😅

čo sa tyka sedenia tak Viki už sedi sama,,,no nie dlho ale vydrži pekne 😀 ale ja ju musim posadit sama si nevie, lebo ona neštvornožkuje, hned na nohy sa berie 😖

dadi, všetko najlepšie k meninkam 😉
a ak su ešte nejaky oslavenci tak aj im všetko naj 😅

krazu
3. jan 2009

ahojte 🙂 , my sme dnes boli pozriet svokrovcov, dadino bol ukazkovy, svokra sa ma aj pytala ci je takyto stale, a ja ze len ked sme na navsteve, akebo ked my mame navstevu, vtedy je ukazkovy a nikto nam neveri ze vie byt aj zly 😀 😀 😀 minule som ho chcela notocit ako place a kotuha mala ked zbadal ze ho nacatam hodil usmev 😀

alica gratulujem k zubku, nam na druhy den vysiel aj druhy tak ocakavaj 😵 😵

dadi tebe gratulujeme k meninkam, david posiela bostek

a aby som nezabudla, tak dnes boli stary rodicia prvy krat kocikovat maleho (pisem do kalendara 😝)

mmona
3. jan 2009

aj my sme dnes boli na navšteve a ako vraviš krazu mali bol ukaškovy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre