Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kikaamajko
14. jan 2009

Jéj baby, pozerala som vaše fotečky, sú krásne. Šikovné sú tie naše detičky

dididi30
14. jan 2009

pondelok potom napis recept, ako sa robia tie bryndzove kolaciky, mnam dala by som si 🙂
tak paradne sa potapate, robite mi chutky, tusim v nedelu zajdeme aj my 🙂 a ozaj davas malej tiez speci plienky do vody,ze?

jarka a uz nedojdes coooooooo 🙂

dididi30
14. jan 2009

thomasko bol dnes zlaty, pekne hajal 3xpo hodinke 😵 jaj keby mu to tak ostalo 🙂 ale snivajte dalej 😀

leni veru chvalme tie nase deti 😀 😀

gregus a ty co porabas, nejako tu moc nechodis 😉

emili ako malicka?

alic ty co porabas? hryzkas miruska? 🙂

lucia stale sije gatuse 😀

a ostatne baby co?

durdi,varis krupicu? 😀

............................... 😀 😀 😀 😀 😀

emmillya
14. jan 2009

gali cafko, tak dnes u nas bola dr. a vravela ze vyzera ze sa to pomaly upravuje... 🙂 tak uvidime. nemozeme vobec ale ist vonku , aj ked kiahne zidu tak este minim. tyzden 😒 dr. chce malu zaockovat po tejto skusenosti proti pneumokokom, tak asi ju dame zaockovat. Vy ste zaockovani proti pneumokokom?
Zajtra skusame po diete prvy krat zarobit Nutrilon do vody nie do odvaru, tak dufam ze sa to bude OK.
SOninka je zamrnkana, dnes len cely den na rukach 😖

dididi30
14. jan 2009

emili, joj nevadi,ze je stale na rucickach, teraz ta velmi potrebuje 🙂
tak som rada,ze je to aspon kulilincek lepsie 😉
ano aj my sme zaockovany proti pneumokokom, tu je to povinne 😉 skoda,ze ste sa nedali skor, baby tu o tom pisali, my to mame uz za sebou 🙂
drzim palec, nech sonka moze uz aj obycajny nutrilon 😵

zuzpolka
14. jan 2009

ahojte 🙂
tak my už hajkame 🙂 ved bolo na čase Viki dnes vobec nespala 😕 😕 😕 no len 1 krat ani nie hodinu 😖
a to ani neratam, bo ona si lubi cez den pospat aj 2-3 krat 🙂

juuuj aj som zabudla čo ste popisali a na čo som chcela reagovat 😠 😝
no v piatok pojdeme asi zasa na kupko 😀 len jej budem musiet kupit večšie tie plienky do vody, ma od 4-9 kg a zdaju sa mi už male 😕

ozaj ake vy použivate čislo plienok? My 3 ale asi už dlho nie 😅

zuzpolka
14. jan 2009

aj my sme zaočkovany 🙂 teda ešte tretia davka nas čaka 😖

weroni
14. jan 2009

mamičky tak my sa hlásime s ovčími kiahňami. Včera sme boli na tom očkovaní proti pneumokokom a už večer bola Esterka taká nekľudná a spozorovala som jej takú červenú škvrnku vo vláskoch a dnes ráno k nej pribudli ďalšie vo vláskoch aj po telíčku. Takže sme hneď nabehli k doktorke či to nemôže mať v kombinácii s tým očkovaním nejaké negatívne následky no veľmi sme ju nepotešili lebo ešte pred tým očkovaním sme to preberali že ten synovec môj sa vysypal deň pred Silvestrom a lekárka vravela že Esterka ako dojčená by to nemala dostať keďže ja som kiahne prekonala ako dieťa no ale vidíte, nakoniec ich aj tak dostala.
Som tomu aj tak trochu rada že to už bude mať za sebou a toto je vek kedy s tým bude najmenej bojovať, teplotku zatiaľ nemáme ani po očkovaní tak to furt sledujeme, na noc máme preventívne dať diazepam keby nečakane teplota vystúpila.
Čo je na celej veci úplne najhoršie je, že minimálne týždeň - dva nemôžeme nikam ísť, Esterka nemôže ísť ani na prechádzku, musí byť v teple a samozrejme medzi ľudí vôbec nie.
To fakt neviem ako prežijeme, my totiž ani jeden deň nevydržíme doma ☹ No a nehovoriac o tom koľko detí mohla v priebehu týchto dní nakaziť - boli sme už aj v detskom klube, ach jaj... :-/
Ináč úplne presne dodržala inkubačnú dobu - vysypala sa presne dva týždne potom čo sa vysypal synovec. jemu to až teraz končí ešte furt mánejaké ďobky a do škôlky môže ísť až v pondelok čo už budú tri týždne jeho domabytia. Ja sa asi zbláznim, toto neviem ako zvládneme, neísť ani len na obyčajnú prechádzku. Keby aspoň na 15 minút každý deň, aj to by bolo niečo ale nemôžeme vôbec. A vetrať tak že odísť z izby, vyvetrať a až po takých 10-tich minútach sa tam vrátiť. No hrúza.
Ajajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj...

zuzpolka
14. jan 2009

juuuuuuuj weroni ☹ tak aj vy mate kiahne? 😕 ☹ aj emmilyina Sonička 😖 ach jaj,,, no aspon to budete mat skor za sebou 😔
to domabytie je fakt hrozne ale musite to nejako vydržat ☹

kostri
14. jan 2009

jejdanenki jak sa to tu rozbehlo s kiahnami ☹ detulenky malinke
emily aj hanka stale mrnka alebo sa jeduje alebo-ja tomu hovorim huka 😀 tak sa nosi na rukach,no ale nie vzdy na to reagujem,bo to zo samopase robi 😀 ale sonicka ta veru potrebuje,ako gali napisala,chce sa mojkat,po takych trampotach 😢
my sme tiez ockovani proti pneumokokom,teda o tyzden ideme na druhu davku 😝
ja neviem tiez co by som s hankou robila vnutri,dost co cele leto sme tu presedeli,no neska som ju chcela dat spat vnutri,sak taky hnusny cas 😠 ale nijakovsky sa mi to nedarilo,nie jak volakedy,len na rukach mi zaspala 😕 cil len do kocara som ju musela pichnut,muza som s nou vyhnala 😀 do toho psieho casu 😅 a za pat minut dosol,ze uz spi,odstavil kocar na dvor a spala dve hodiny 😀

sak som vam zabudla napisat!!som nakratko ostrihana 😀 😀 😀 neskaj som bola 😀 😀

leni,muz bude cely bez seba 😀 cil je v robote,musim mu to povedat ked zavola 😀 a zajacov ste chovat,uz to mali na plane s kamosom,aj na agraci kukali klietky 😀 😀 😀 taky ulizany vyvonany pan v obleku pri tom stal a podaval info a oni dosli k nemu a hovoria:take kleetky pre zajaacuu by sme potrebuvali!maate?? 😕 😀 😀 😀sa spotil normalne,chudacisko 🙂

kostri
14. jan 2009

jaj,leni no uz mi volal 😀 vraj velice ti dakuje 🙂 a on ste chovat holandskych zajackov dvojfarebnych,romanovske ovce dve,jedneho barana,a voljake burske kozy 😀 neviem ci som si to dobre zapamatala 😀

jaj stika sa mi,co zas pazravo sa nadzgavam se salamovym chlebom 😖 😀 😀 😀

emmillya
14. jan 2009

weroni ahoj , ako pise zuz aj my sa lopotime s kiahnami 😒 uz tyzden. DObre je to ze mala nie je az tak vysypana a po tyzdni mozem povedat ze vacsina vyrazok vysycha. V piatok ju mozem uz aj okupat ,resp. splachnut vodou, tak sa na to tesim.... to ze nemozeme ist von to je na tom najhorsie , to s tebou suhlasim
😢
k tomu sa nam pridruzila rotavirova hnacka tak to sme trapili total fest a este nie je uplny koniec...
Neboj sa, urcite to zvladnete, stale som si vravela -ze super, dalsi den je za nami, zvladli sme, nehladim dopredu ako dlho to este potrva lebo by mi cvoklo... Ak chces tak sa mi ozvi, mozem ti povedat co a ako bolo u nas s tymi kiahnami, resp. poradit to co mame otestovane 😉

dididi30
14. jan 2009

weroni aj vyyyyyyyy pre pana, sak to musi byt vo vzduchu, a ste ockovani proti penumokokom??
jaj ja nechcem aby mal teraz maly, dobre ze niesme na sk 😖 ale on je taky citlivko, no kto vie....este nie, tak neskor chcem aby mal, ked bude mat tak 5 rokov 🙂 ako jeho segra 😉

baby a to co tak neskoro vas ockuju, sak my to mame uz davno za sebou, teda tie 3 davky 😉

jana3
14. jan 2009

Juj tak to mate hrozne s tymi kiahnami... Ale aj my sme boli teraz skoro dva tyzdne doma bez prechadzky, kvoli laryngitide, takze aspon trochu tusim, o com hovorite. Inak sme si to trosku vynahradzali, ked uz bolo lepsie, ze sme isli na chvilku pozriet starkych a tak. Lebo stale len doma sediet to je na scvoknutie.

Tak vam drzim prsty, nech sa coskoro uzdravite.

Inak este jedno pozitivum... Aspon som si doma postihala vsetko pohodlne porobit, aj si oddychnut, tie prechadzky su predsa len "zabitym" casom.

dididi30
14. jan 2009

weroni, inak to je sila, kiahne sa prenasaju aj vzduchom, moze to dieta dostat aj od osoby, ktora to nema, ale bola v styku s infikovanou osobou...
tak drzim paluchy aj tebe aj emili, malinke babatecka ☹

emmillya
14. jan 2009

no dnes tu bola dr. a vravela ze su teraz dost "tazke" virozy ze nechape ze v zime ficia kiahne ze to skor v jeseni, ale ze je toho teraz viac, tiez hnackovite virusy , a ze zacina chripka... tak sa vsetci drzte nech vas to len obchadza... 😉 a nas tiez 😉
jani tak ja ti poviem, ze na oddych som moc casu este nemala 😒
no to ja som asi taky pesimista teraz, sak som doma zavreta 😝

dididi30
14. jan 2009

jani tak to ta obdivujem, ja neurobim doma nic, ked muz nieje pri malom.....
a kebyze niesme na prechadzke tak maly ani nespi a ja by som zcvokla totalne 😅
ja sa neserem, ja by som sla s babom aj tak von, hoci tak na vecer, nech nikto nevidi 😀

weroni
14. jan 2009

emily tak to je teda fakt sila takze aj vy? No vy mate uz aspon to najhorsie za sebou...

Dididi hej viem ze sa to vzduchom prenasa dokonca je to vraj tak vysoko infekcne ze staci ked len prejdes schodistom po ktorom polhodinu predtym isiel nakazeny clovek 😕
Ja som to prekonala, manzel nie. Synovec, s ktorym byvame v jednom dome to dostal den pred Silvestrom takze Esterka sa urcite nakazila od neho...

No nic, nejak to zvladneme 🙂
Budem mat cas na citanie aspon 😀

jana3
14. jan 2009

Tak to ja mam celkom stastie, mala celkom pospi aj doma. Mame taky balkonovy kocik, sme ho presunuli do detskej a tam nemala problem. A ked jej bolo lepsie som jej aj vetracku otvorila

dididi30
14. jan 2009

weroni presne tak...
weroni, juj tak to dostane aj manzel, ale ten to bude znasat horsie a dlhsie a mozu mu ostat jazvy ☹
a to ste boli so synovcom ked mu to vypuklo ci ste este nevedeli?

jasne drzim palec, budete to mat za sebou, az na to,ze je to este malinke ach jaj

jana3
14. jan 2009

Inak ani ja som este ovcie kiahne nemala... Ani ziadnu z tych typickych detskych chorob

dudri
14. jan 2009

ahojte baby
prave veceriam krupicku 😀 😀 😀 , pred o 18h zemiakove placky precitam Vas

dididi30
14. jan 2009

durdi ale ja som to pisala,, len si precitaj 😀

jani jaj tak sa tes, alebo chran, lebo to je horsie ako u detata, teda ten priebeh kiahni, chvala bohu u nas kazdy, len nie thomasko

zuzpolka
14. jan 2009

baby ani ja som tušim kiahne nemala 😕 a sestra ked ich mala som ju aj natierala s tym tekutym pudrom no a nič som nedostala 😲 😖 je to možne???

zuzpolka
14. jan 2009

dudri dobru chut 😅 tušim by som si aj dala mnaaaaaaaaaaam 😝

dididi30
14. jan 2009

zuzka je, mozno ich ani nedostanes 😉

inak alica tu opat neprisla

lucia 31 ta si zajtra otvara obchod s eko gatusami 😀 jaj luci ja puzivam tie eko vlozky su super 😀 😉

inak idem z netu, tak dobru noc, dufam teda ze idem 😀 😉

pondelok
14. jan 2009

ahojte kocky, tatik uspava malu, a ja som vas rychlo precitla, waw a ze uz aj kiahne, no my sme zatial zdravi, klop, klop,
dididi ano mame plavky do vody, a na to plavky, taka je podarena, take male plavocky, dnes ked som ich prala som sa nasmiala, ze ake miniaturne 😀
a ten recept: no zaklad - listkove cesto, jedno ci mrazene alebo chladene, spravis si kocky, vlozis do nich bryndzu - alebo bryndzovu natierku - mleta cervena paprika, cierne mlete korenie a cibula, vyslas, a vlozis do cesta, spravis z toho satocky, potries vajcom a posypes sezamom, su fakt vyborne, manzel zjedol uz pol plechu 😀 a ja to peciem len pri 170 C aby mi neprihoreli 😀
no idem upratat kuchynu, tak zajtra holky pa pa

dudri
14. jan 2009

didi, si bosorka
vcera vecera som mala parene buchty
musim mat posledny vecierok nieco sladke...moja droga, bez sladkosti sa zblaznim 😖 😀 ani neviem spat...

kazdy den-vecer ju kupeme, mydlom len genitalie a ruky, nakoniec natriem ju olivovym ojejom a masirujem

teraz pred chvilu Katka zobudila a hladala didi, vycicala

dudri
14. jan 2009

Katka este nemala ockovanie Hexa. po porode ockovala proti TBC. malo byt v posled.septembri- ockovanie Hexa-prva davka, druha davka zle trafili termin, Katka mala objednanu predoperacne vysetrenie na sluchu, tak odklad zase mala zapareniny pri krku ☹ , zase odklad v decembri , ona mala nadchu. doktorka vravela , ze aspon o 2 tyz. -zdrava, mam poradu az 22.1.(klop klop) vyzera ako naschval

dudri
14. jan 2009

zuza, dakujem...vecerala si krupicku? 😀 myslim nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre