Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
16. jan 2009

méme... máme 😀

dididi30
16. jan 2009

inak ani my nemame radi cumel, ale som tomu rada 😵

wien
16. jan 2009

krazu - našťastie ani nevyzerá nejaký moc tučný, len má pupčisko - po tatkovi alebo po obidvoch dedoch 😀
dididi - musím sa na to psychicky nastaviť, že to bude ťažké, potom to bude pre mňa ľahšie. prinajhoršom mangela vysťahujem do inej izby, keď bude protestovať 😉

wien
16. jan 2009

dnes sme boli vyberať novú sedačku do obývky. ujo mal zo mňa šou. len sa vychechtával na mojich otázkach. no ale keď ju tam nemali vystavenú, ako inak sa dozviem všetko, čo chcem, nie? 😎

dididi30
16. jan 2009

ved ani my nevyzerame chudo a kazdy povie,ze je fajny, proste mame lahsie kosti, lepsie pre mna 🙂

wien, ale nevystahuj, nech si aj muz uzije 😀 😉 a ozaj malicky vobec na tolko kileciek nevyzera, no proste taka stavba 😀

dididi30
16. jan 2009

wien aj moj muz je taky vyzvedac ked nieco kupujeme , mne s tym ide na nervy a niekedy sa aj zahanbim 😅 , ale som rada,ze je taky, aspon nekupime supy 🙂

wien
16. jan 2009

no myslím, že môj mangel sa za mňa aj triochu hanbil, očami riadne prevracal 😝 no ale keď to má vydržať aspoň 8-10 rokov...a ujkovi to nevadilo, ešte sa aj smial, tak čo 😉
teraz kukám na ten návod pre spanie, že treba učiť zaspávať dieťa samé najskôr cez deň a večer a až potom v noci... tak neviem, či mám už teraz aj v noci nacvičovať to spanie... cez deň mi síce už asi druhý deň sám zaspáva, ale nemáme ešte ustálené hodiny spánku. 😖

wien
16. jan 2009

no nič, skúsim vynechať prvé kojenie, keď sa zobudí skorej ako o štvrtej...

dididi30
16. jan 2009

wien thomasko zaspava sam, nieje problem, akurat problem alebo neproblem je,ze chce v noci cicu, chce si cucnut..a rezim mame uz pomaly od narodenia, lenze co z toho?

jezinko tak to som fakt,zvedava ako to bude s tym vynechanim kojenia...ale inak sa tam pise,ze je dobre zacat od 6 mesiacov, ale ked mne by to asi aj chybalo 😅

no co treba si vybojovat svoje a ked to ma vydrzat , tak treba sa ozvat 😉

krazu
16. jan 2009

didi, ved jasne ze ste tak akurat 😉 😉 😉

krazu
16. jan 2009

baby ja v noci vzdy najprv skusam cajik, no ked spusti riadny plac, tak uz musi prist na radu prsko 😖 a ja by som to asi nevydrzala keby plakal, no som nanho makka

dididi30
16. jan 2009

krazu tak toto som chcela precitat 😉 😀
inak ja to nemam rada, ked niekto porovnava deti, preto som na to taka prchka..kazde dieta je ine a aj tak sa v urcitom case, obdoby vyvoja dobehnu , vyrovnaju, alebo moze byt opak, tie fajne deti ostanu chude a tie chude ostanu fajne..je na to traaaaaasne vela prikladov 😉 tak len tolko som chcela, nooo 😀
ani nevies ako to moze nejakej mamicke ublizit, takze je lepsie sa tomu vyhybat 😎 koniec komentaru 😀 😉

krazu
16. jan 2009

didi, ok 😉 😵 😵 😵

dididi30
16. jan 2009

zuzi aj ja som skusala vodicku , dudel nic, len cica uspela a niekedy mu staci to,ze ho obratim na bok, proste mu ako keby zavadziame v posteli 😲 😅

krazu
16. jan 2009

opustam vas, idem spat

dobru noc a pa 🙂

krazu
16. jan 2009

jeeej didi aj ja maleho dakedy len obratim a uz je dobre 🙂

pondelok
16. jan 2009

didi suhlasim s tebou, a tie kolaciky som vtedy urobila, boli fakt fantasticke muz zobral do prace, a odkaz: abysom este napiekla, a nie je stym ani vela prace,
Michelle uz spi, tato je meste, a musim ist zehlit, a zvesim asi aj stromcek, bo my ho este mame 😀 😀

krazu
16. jan 2009

no ale uz ozaj idem 🤐

wien
16. jan 2009

krazu, ja by som aspoň vodu skúsila, ale keď nepije ani z fľašky, ani z pohárika, tak mu to nemám inak ako ponúknuť 😨
didi, myslím, že chce mliečko, lebo v polospánku ťa cíti, keď spí s vami. a prečo tú možnosť nevyužiť, keď sa ponúka, že? 😎 inak thomasko vyzerá byť taký akurát - ako vraví krazu.
ja už som ho raz v noci tak vyrevovať nechala. vydržal skoro hodinu. napapal sa , položila som ho do postieľky a za 2-3 minútky rev na plné pecky. tak som skúšala všetko možné, ako ho ukľudniť, aj znova mliečko a nechcel, ďasienká som mu potrela, bruško pomasírovala a fuuurt vyrevoval, tak som nasratá rezignovala a asi po tej hodinke som mu dala mliečko - od smädu, keď tak dlho vyrevoval a potom hneď zaspal a spal až do rána...

dididi30
16. jan 2009

pondelok 😀 jaj ja som uz na nas aj zabudla, ze je uz odlozeny 😅
ja ich skusim urcite a mozno zitra, ale aj take inaksie lebo tie bryndzove budem len ja jest 😒 tak este nejake tvarohove zbucham 😀

inak baby aj ja idem som nejaka mimo, unavena.....

krazu dobru nocku 😵

aj ja davam dobru nocku 🙂 😉

dididi30
16. jan 2009

wien, tak podaj spravy ako to dopadne 😉
ja sem tam tiez davam vyplakat cez den, bo on by ani spat nemusel ked sa nevozi vonku 😒

tak uz utekam papa 🙂

wien
16. jan 2009

ahojte. ja ešte trochu počítam a tiež pôjdem.

graziela
16. jan 2009

Ahojte,
no este pridam posl. moj postreh dnes...ked pisete o tom kakani a nocniku...ja som dala Jurka na nocnik asi tak 2x, nikdy ho "nenaplnil", resp. uz bolo neskoro...vymakla som ho, ze kakava väcsinou hned po alebo pocas obednajsieho papania...ak je to pocas, tak nemam sancu, no ale postupne sa to hadam aj naucime...mame este kooopec casu...niekedy prihodim aj foto na serbliku, je tam taky zlatucky...
Aaaa, este,
Didi, nasa obyvacka vyzera tiez ako po vybuchu...u nas je poriadok mozno 5 minut denne, ked sa verstvo uprace..inac, sa vsetci zdrziavame cely den v obyvke, detska izba je len na spanie tusim...dcerke je tam v nej smutno, ked je tam sama a tak sme vsetci nasackovani v obyvke...ale zasa v detskej mame ohradku, ked zacne Jurko lozit a kupime tam Saske novy kobercek, budeme tam travit viacej casu...aj pre Jurka to tam bude ovela zaujimavejsie 😉
Tak lucim sa s vami, dobru noc 🙂

pondelok
16. jan 2009

didi, napln si mozes dat akulen chces sladku, slanu, minule som dala broskyne a hrozienka, poliala javorovym sirupom, fanatazie sa medze nekladu, ja idem teda zehlit, pridem neskôr pa

weroni
16. jan 2009

caute baby tak ja som si myslela ze na vas budem mat viac casu kedze nemozeme von a opak je pravdou. Esterku uz doma nic nebavi, a to sme len druhy den v karantene ☹ Tri najsamlepsie veci nemozeme - ist von, kupat sa a masirovat ☹ Uplne mame den bez hlavy a päty, Esterka je unudena, furt musime nieco vymyslat, je to ovela namahavejsie ako normalne, moje malicke statocne dievcatko... Dnes som ju vozila po celom dome na takom tom odrazadle co pomaha pri prvych krocikoch - oblozila som to vankusom a polozila Esterku na brusko a uz sme jazdili, to sa jej dlho pacilo len ja som sa tak vystavila... 😀
Takze na komp ani len nepomyslim 😀 Furt nieco vymyslame aby sa moja malicka nenudila.
No ale vygooglila som ze ked uz pupienky zacnu zasychat - ze uz nebudu mokvat tak uz von mozeme takze urcite v utorok - stredu uz vyrazime aspon na prechadzku.

Jedna kamaratka sa uz objednala k nam aj na nakazenie synceka tak aspon budeme mat spolocnost 🙂
Dnes som sice mala aj dve hodiny angliny co som oducila takze sme to mali trocha veselsie ale aj tak - to cavargovanie po vonku nam neskutocne chyba...

No a k priebehu nasej choroby asi tolkoto:
V utorok vecer prvy pupienok, v stredu rano vysev, v stredu vecer zvysena teplota - 37,5 ale nedala som jej nic lebo sama klesla, vcera vecer taka ista teplota ale neklesla pred spanim tak som jej dala cipok.
Ten diazepam co mi doky kazala dat kazdy vecer na noc som jej nedala ani raz. Vysev nemame velky, na hlavicke pod vlaskami asi 6 pupienkov, na tvaricke tri a zopar na chrbatiku a hrudniku. Fakt len sem-tam. Mozno ich ma na celom telicku do 20. Takze v pohode priebeh zatial, vdaka Bohu. Urcite je to aj tym ze ju stale dojcim, tak sa dost tesim ze do nej nemusim pchat tie sajrajty ako diazepam zbytocne...

pondelok
16. jan 2009

weroni, zelame skore uzdravenie, ja ta chapem, ja kebysom s malou nebola kazdy den vonku tak neviem, onami spi vonku 4 hodky, nemas fotku na to choditko?

weroni
16. jan 2009

pondelok, dakujeme 🙂
Inac to je take to klasicke choditko - odrazadllo, kazdy to inac vola, takisto ze "pomocnik pri prvych krokoch" - taky hraci pultik co dieta pred sebou tlaci ked sa zacina ucit chodit a da sa to zlozit na dve varianty - jedna je ze je to vo vodorovnej polohe - este kym dieta len lozi a potom sa to da tak ze zboku to vyzera ako trojuholnik.
Este som ju s tym nefotila ale kuk sem - zuzpolka to tiez kupila malickej Viki na vianoce:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pondelok
16. jan 2009

weroni dik super, a od akeho je to vyrobcu? videla som nejake na frische price, ale jedno bolo od 6 mes. to malo iba jednu rucku a potom bolo od 9 mes. ale to bolo auto, a malo to vacsiu rucku, tak zhanam inych vyrobcov, nieco pre dievca 😉

wien
17. jan 2009

dobré ránko!
weroni, to je super priebeh, obyčajne tých pupienkov býva oveľa viac. skoré uzdravenie želáme.

ja som predsa len dnes prišla zreferovať, aká bola noc, lebo by som to do pondelka určite zabudla 😝
takže - marek sa zobudil okolo jednej, ani som nevstávala. neplakal, len mrnčal - asi pol hodiny a strašne sa v postielke vrtel, len raz som vstala ho pohladkať, ale to som ho len podráždila, tak som už nešla. potom zostalo ticho a ja hlúpa som zažla lampičku pre kontrolu času a hneď bol zase hore 😖 ale za ďalších 10-15 minút už zase spal. aj sa sám uspával 😅 keď chodíme vonku v kočíku, tak sa uspáva tak, že vydáva dlhé monotónne aaaaaa. to robil aj teraz.
potom sa zobudil až o piatej, dostal papať a spal až do 7!!! to sa nám nestalo aspoň štvrť roka. keby mu dám o tej jednej papať, určite by sa zase každé 2 hodiny budil ako obyčajne.
takže s priebehom noci som veeeeľmi spokojná, ale teším sa len opatrne, aby som to nezakríkla.
podľa rozpisu z knihy by mal teraz cez deň spať od 10 h do 11.30 h a potom od 14.30 h do 15.30 h, tak uvidíme, ako sa nám zadarí cez deň.
pekný deň 😢

wien
17. jan 2009

hups - tam mal byť tento smajlík 😉
😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre