Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
30. jan 2009

ahojte 🙂

tak my sme dnes spali suprovo, Mirko sa zobudil len raz na papanie ani neviem kolko bolo hodín 😀

Leni to je hrozné ☹ a čo bolo Majkovi?malinký

Gali juj to mi je luto s tvojou segrou 😢

MS som ani ja ešte nemala,užívam azaliu

a viac som si nezapamätala 😀 😀 😀

kostri
30. jan 2009

gali,problemy s tvrdym y 😀 😀 😀 😅

no neni to sranda-rakovina 😨 hnusna tema,pravda,aj ja sa toho obavam,ze je to dedicne,mojho muza otec na nu zomrel 😔 teda mal 60rokov,bojim sa aby aj radko nemal a nechce prestet fajcit 😠 😠 😠 ☹ no tvoja segra je mladucka a ma aj mlady organizmus,on sa s tym popasuje,neboj,zistilo sa to,nie je neskoro s tym nieco robit,tak treba verit,ze sa to podari 😉

kostri
30. jan 2009

a dosik sa tu pyta,ze ako som sa mala v robote?neviem do 😅 mala som sa fajinsko,narezkovala som 800muskatov za tri hodiny a padila som domov 😀 utorok idem zas,no najprv ideme na cvicenie 😝

andrejka ahoj 🙂 tak to ste fakt super spali! 😕 kika uz nekaslala 😉 ?

alica147
30. jan 2009

ajoj Jaruš, nie nekašlla natlačila somvečer do nej zodac 😀

jaj moja tak aj ty už zarezávaš?ale máš krásnu prácu s kvietkami, moja mama sto rokov 😀 robila v zelokvete ale na adminis ale aj tak som za nou chodila so sklenníkov 🙂

kostri
30. jan 2009

krazu,moj kamos raz spal s dcerou v izbe,ked jej isli zubky a vela sa budila a plakavala a tak tvrdo pri nej zaspal,ze mala uz pat minut revala a on nic 😕 tak ho isla zena kuknut a on drichmal 😀 vycerpanost organizmu,to sa stava..mojmu muzovi bezne 🙂 ja sa na kazde suchnutie zobudim 😝

wien ty si pisala ze si sa starala o mesacne babo?a zvladala si to?aj v noci si s nim bola?

inak ja dnes teda planujem spat vedla v izbe,no ale ja budem mat pokusenie furt chodit hanku kukat 😔 mozno ani nezaspim 😔 ja neviem,keby sme aspon ten alarm este mali,sak furt mam hororove predstavy,ze sa do volacoho zamochle a nebude vedet dychat 😔 😝 sak zato som ju v noci tri krat svojim prichodom zobudila,bo som furt nevedela spat,co som rozmyslala,ci dycha 😲 😝 😝 😝 😔 😔 😔 smaria jozef 🙄

alica147
30. jan 2009

jarka ja som presne jak ty preto furt spím nalepená na Mirkovi 😀

graziela
30. jan 2009

Didi, no, rakovina je hnusna choroba, no zial dnes uz patri takmer medzi civilizacne... ☹ aj my mame v rodine rakovinu, dedko s ujom rakovina hr. creva, krstna mama rakovinu krcka maternice - vsetci uz zomreli, v pomerne mladom veku, zial, krstnej dcera, teda moja sesternica, ma rakovinu lymf. uzlin, nedavno jej to zistili, ma zas sebou uz aj niekolko operacii, chemoterapiu, neviem, ako sa ma teraz...ale najhorsie je to, ze ma malu dcerku, je slob. mamicka a mamu, teda moju krstnu uz tiez nema...takze je to smutne velmi...Ja len dufam, ze ked nase deti uz budu velke, bude uz dostatok kadejakych prostriedkov, inovativnych metod a liekov, ktr. teraz nepozname a budu to mat vsetci lahsie...no bodaj by sme ich ani my ani nikto z nasich blizkych nikdy nepotrebovali...Didi, drzim sestre moc silno palce, nech to vsetko zvladne a nech jej telo silno zabojuje...
Kostri,
tak ty si uz bola v pracicke? Juj, kolke by sme chceli taku pracu ako mas ty...a ked ta to aj bavi, tak radost pracovat..Ja mam velmi stresujucu pracu (logistika), ja sa teda nehrniem...a neviem, ci by som sa tam chcela vratit...total sa nam vymenil kolektiv, aj sefka, ta si dotiahla svoje byv. kolegyne, no a asi nemusim nic vysvetlovat, len dodam ...typicky zensky kolektiv s 12 zenami a 1 chlapom....tak to si kazda viete predstavit, co to vsetko obnasa... ☹ No ale ked sa minu nase fin. rezervy, budem nutena...najradsej by som tiez prijala nieco na par hodin...
Inac, Kostri, neprides o prispevok, ked robis? Vlastne aj Alic, ty tiez robis, ako je to teraz s tym prispevkom po novom?

kostri
30. jan 2009

andrejka kuk 😉 pekna robota,nestazujem sa,inak som zamestnana v predajni,ale odtial by som nemohla hocikedy odbehnut,tak v skleniku,klud,teplucko,radijko mi vyhrava 😵

inak u teba sa potvrdilo to pravidlo,ze jedno dieta kopu roboty a druhe dobrucke 😉 zavidim ti ze mirko pekne papa mliecko a mu to staci,ze nemusis ani kasu davat..ja dam hanke mliecko a o polhodku uz ujuka a musim vytasit aspon kukuricne chrumky ☹ a ako ste sa pekne prepracovali k dobremu spinkaniu 🙂 za chvilku budete ako grazi a jurko,spinkat celu noc 🙂 ked mirusko je taky sikovny,ze aj dudku si vie sam nasmatrat 🙂 a jemu staci aj sa k tebe pritulit a spinka..to hanka len ked ju prekladam z postielky do postele a rano,ked nechcem este aby vstavala,pritisnem si ju k sebe a ona este zadriemka 🙂 no nie vzdy samozrejme 😉

wien
30. jan 2009

grazi - ja mám azaliu. mám ju nasadenú hneď po 600nedelí, tak sa telo nestihlo ani zobudiť.
asi pri nej aj zostanem aj keď dokojím, vraj sa to dá. no ale možno budem aj ja potom krámovať. v letáku tuším píšu, že buď krámy vôbec neprídu alebo je len špinenie. ale asi ako komu vyhovuje, lebo kamoška ju mala a á krámovala až moc.

emmillya, ja práve UM dávať nechcem. ono totiž nie je do čoho, marek fľašu nechce 😅
ja dávam marekovi ráno okolo 5-6 MM, potom ďalšie papanie okolo 8-8.30 MM, potom ďalšie papanie ovocie, ďalej obed - plnú misku zeleniny+mäska a potom sa do večera výlučne len kojíme. občas cucne z pohárika trochu vody - ako kedy.
a mlieko pije ako piraňa, len ťahá, až sa mi aj z druhého samé spúšťa 😅 takže u mňa to vždy jedna vložka do podprsenky istí. aspoň poznám, na ktoré sa má marek prilepiť 😉

alica147
30. jan 2009

grazi pekne si to napísala, bodaj by tie lieky vynašli čo najskôr ☹

s príspevkom neviem celkom presne ako je to po novom, lebo ja som nastupovala do roboty ešte v decembri takže mna sa žiadne zmeny netýkaju, ja poberám aj rodičovský popri plate

alica147
30. jan 2009

Jari hej asi je to tak Kika bola presne ako Flori písala, ja som tiež s nou musela chodiť psychologičke musela užívať lieky lebo nevedela spávať ešte aj o pol noci bývala hore, no horor to bol , ale pomohlo jej to teraz ma režim ok
a povedali mi že to má z novoredenckej žltačky, ona je síce nemala moc silnú ale taku plazivú dlhú a tá je najhoršia

kostri
30. jan 2009

grazi tak je to s tym rodicovskym,aj plat aj prispevok..no ja mam pohyblivu pracovnu dobu-to je velke plus,viem sa so sefom dohodnut,kedy pridem a na kolko hodin a chvalabohu on to chape,ze ked budem muset skoncit,tak budem muset skoncit 😒 😉 vela nezarobim,ale dobre padne aj par korun a hanka doobeda spi dve hodiny,hodinku sa s nou radko premota 🙂 neska to zvladli vyborne 😉

nepisme uz tak smutne o tej chorobe,bo to galine nepomoze 😔 😖 radsej dajme nieco na veselsiu temu 😉 dam nieco o viole? 😀 😀 davno nebolo 😀

dididi30
30. jan 2009

no som zvedava, uz som dosla a nikto nebude pisat coooooo 😀

maly spi, upratane je a uz tlacim banan a chladi sa mi caro 😀

alica147
30. jan 2009

inak k tej azálii mna príšerne bolieva hlava, potom som raz zabudla si dať tbl a spomenula som si až veer tak som si dala na noc a prišla som na to že ma hlava nebolí tak ich odvtedy užívam stále na noc a je to ok 🙂

dididi30
30. jan 2009

alic coooo , to fakt ked dieta nespi, tak to zo zolatacky?? hm to je kravina, moje deti nemali zlatacku a nespia aj ak 😀 😀 jaj pardon, noc je v poho , len ten den 😝

jarus ty opica, ja som to narocky, aby som dokazala,ze ty si len moje chyby vsimas 😠 😝 opica, opica opica 😝
veru co robi viol 😀

juj baby diky, no nejako bolo nejako bude.....fakt, clovek si nenavybera...
gabika, predstav si moj dedko nikdy nefajcil, nepil....a mal rakovinu v hrudniku,vidis to, a ani si nezapalil v zivote, katasrofa
moja mamka umrela, ked mala 37 rokov, mlada zena a ostali 4 deti 😔 .....takto sme sa my mali 🤐

ale fakt treba zmenit temu, no viete niekedy sa mi treba vykacat, sa ospravedlnujem 😔

wien
30. jan 2009

didi, môj ssvokor má pol hr. čreva kvôli tomu fuč. dokonca aj môj strýko - teraz najnovšie. a mangel má na to nábeh, máva polypy, tak chodí pravidelne na kontroly a odstraňujú mu ich, aby sa to nerozvinulo do rakovinotvorného štádia 😖

a ako som vás čítala, tak som zožrala celý balíček kukuričných plátkov od racia s rajčinovou lučinou a reďkovkami 😒 a ešte by som si dala 😕

kostri - v pohodičke. tuším 20 som mala, sa mi zdá. no dáááávno to je. v noci ju mala mama, lebo kojila, ale inak skoro stále ja. potom som protestovala, že ju mám od rána do večera, tak bývala viacej s mamou, keď prišla tá z roboty.

grazi - aj ja som na logistike 😵 ale my sme malý podnik, mám len 1 super kolegynku a takého svojského šéfa 😝

s príspevkom je to tak, že tie, čo na rodičovský prešli až od 1.1., tak ak pôjdu skorej do práce, tak dostanú len tuším 1100 sk ( ak opatruje rodina alebo tak ), celý, ak dieťa opatruje živnostník alebo preplácajú náklady na škôlku, ak dieťa chodí do škôlky. snáď som tú moju soc. pracovníčku pochopila správne 😕

dididi30
30. jan 2009

alic to azalia su antikon? 😀 no sa pytam, bo ja som nijake v zivote nebrala 😕 sak to vselijake nazvy tu spominate 😀

jaj a jarka nekukaj, nie vykacat ale vykecat 😀
jaj a nie zo zolotacky ale zltacky 😀 a dalej necitam 😀

graziela
30. jan 2009

ALic, vidis, na to som zabdula, ze ty uz vlastne od dec. pracujes, ano, teba sa ziadne zmeny netykaju...a tusim ani vtedy, ked je PP len na dohodu, tak o RP neprides...
A teraz ma napadlo, ze nam treba dat dan. priznanie...a kedze som bola aj na PN, budem musiet pobehat aj na soc. aj na UPSVR po tlaciva, lebo vraj sa zapocitava aj obdobie PN, aj materska, aj RP...no, hruza...len nech nieco vratia, to by bolo super...

dididi30
30. jan 2009

wien hm, sak to priznaky na polypy su rozne, treba to kuk.....a vraj aj my deti, kedze nasa mama to mala by sme mali byt stale pod kontrolou, hm ale tu v anglicku tazko, pokial nemam problemY(jarus 😉 😀 )

alic co myslis, moze vysoky tlak suvisitet s poruchou hrubeho creva?
😕 lebo ja ho mam vysoky, ale to od kedy som sem dosla a nic mi s tym nerobia 😝

wien
30. jan 2009

rajčinovú lučinu som zožrala aj samú 😅 no čo, zbytočne by strašila v chladničke. 🙂

dididi30
30. jan 2009

wien, daj pokoj, ja tu dietujem, tlacim banan a ty tu s lucinou 😀 😅

wien
30. jan 2009

didi - a kto ti ten tlak v tom anglicku tak dvíha? 😲 🙂

wien
30. jan 2009

lučina je diétna. vraj 😉

dididi30
30. jan 2009

wien no ale vecer by sa nemalo uz nic jest 😀 😉

tak , od kedy som tu, tak mam vysoky tlak..kaslem na to, asi idem do prechodu 😅

wien
30. jan 2009

ahaa, ono je už večer 😅
ale jesť sa má pravidelne. a ja praviudelne jem od rána do večera 😀

alica147
30. jan 2009

didi nie že sa nespí ale hyperaktivita
a azalia ja antikoncepcia 😉

grazi vrátia niečo určite, mne naša mzdová hovorila že v danovom priznaní ked si dám nárok na bonus tak mi ho spätne vyplatia za tých 8mesiacov čo som bola doma

wien
30. jan 2009

alica, myslíš za materskú? nielen za rodičovskú dovolenku?
som zvedavá, ako dopadnem ja. nie som zamestnaná na slovensku.

dididi30
30. jan 2009

wien jasna a potom aj v noci 😀 😀 😀

alic, a kto nespi ale hyperaktivna? 😀

a co to, baby kde ste, hm??

dididi30
30. jan 2009

jej alic ake pekne foto 😵 fesacik 🙂

kostri
30. jan 2009

wien,muz ma polypy? ☹ ako na to prisli?mal nejake priznaky?ci len zato ze ma nabeh,tak bol na kontrole?

inak ja som dnes jedla naposledy o pol piatej 😉 mne sa dari 🙂 a nie som hladna,teraz som si dala dve jablcka 😉

wien,andrejka aj grazi tusim..tak vam zavidim ze sa do vecera len kojite 😨 ked mala je potom taka nespokojna,ked jej nedam nejaku papu medzitym 😔 ☹ preco? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre